Vetëm Tit Vasili mund ta anullojë koncertin e Goran Bregoviçit në Korçë!

8 Gusht 2021, 14:42Politika TEMA

Pasi ka dështuar protesta e dyshes më qesharake të parlamentit shqiptar Gjuzi – Jenisheri, të cilës i mbaroi mandati me zgjedhjet e 25 prillit, tani ka mbetur vetëm një mundësi për ta anulluar koncertin e këngëtarit të famshëm serbo-boshnjak Goran Bregoviç në Korçë, planifikuar në kuadër të Festës së Birrës.

Kjo mundësi e ka emrin Tit Vasili.

Po, po, mos u çudisni, vetëm “ylli” i LSI-së, Tit Vasili i Monikës mund t’ia prishë koncertin Goran Bregoviçit.

Vetëm duhet që deputeti më i votuar i parlamentit që do të nisë punën në shtator, të shkojë atë natē në Korçë dhe në të njejtën orë të organizojë edhe ai një takim, ku patjetër duhet të mbajë edhe një fjalim.

Të jeni të sigurtë që mijëra qytetarët e pranishëm do ikin nga koncerti i Bregoviçit e do shkojnë të ndjekin Tit Vasilin në fjalimin e tij, pasi oratoria brilante e deputetit më të votuar të LSI-së i magjeps dhe i argëton qytetarët.

Petrit Vasili do të bëjë mirë që të marrë me vete edhe 362 votuesit e tij, sepse kjo do të frymëzonte edhe qytetarët e Korçës dhe shumë të tjerë nga e gjithë Shqipëria për të bërë të mundur dështimin e koncertit të Bregoviçit.

Në këtë mënyrë zgjidhet edhe halli i “patriotëve” të thekur pas patriotizmës që nuk e duan Bregoviçin në Korçë, teksa do të gjejnë si alternativë më të mirë star – simbolin e të rinjve, Petrit Vasilin e LSI-së.

Ndërkaq, Petrit Vasili jo vetëm bën një shërbim të madh patriotik duke ia prishur koncertin Bregoviçit në Korçë, por edhe i dërgon një mesazh paraprak shkollëpakut të qeverisë, që të kuptojë se çfarë e pret me fillimin e punimeve të parlamentit, pasi do të ketë përballë jo një njeri dosido, por më të votuarin e zgjedhjeve të 25 prillit me 362 vota gjithësej (cna)

18 komente në “Vetëm Tit Vasili mund ta anullojë koncertin e Goran Bregoviçit në Korçë!”

 1. panajot proko says:

  Tit kari…

  1. Taruba says:

   Tit bytha eshte nje gomar, nuk vlen as si kar.

   1. Sulo Pepja says:

    Ore po a jeni në terezi apo jo!
    Njeri e quan Tit kari…., tjetri e quan Tit bytha!
    Zgjidhini më parë se çfar është …kar apo ….bythë,
    Se nuk po marrim vesh fare këtë punë!
    Se ja psh. Tritanin e kanë pagëzuar veç me një emër
    TRITAN …..PRESHI,
    Kështu që e kuptojmë që Tritan Preshi është Tritan Shehu o njerëz!
    Prandaj mblidhumi dhe vendoseni është Tit kari apo Tit bytha!
    Se kështu njeri i bie gozhdës dhe tjetri patkoit.

 2. salarjon totaj xhepisti buri i elisa spiropalit says:

  pecua osh figure karizmatike.kujdes nga pecua shoke se teha mutin pa rene ne toke.ss

 3. Zana says:

  Po po ,sidomos në Korçë ky tipi dëgjohet shumë,mirë e kini le ta provojë.

 4. vuqidoli me erë muti…… lag me ujë kish baroti….. says:

  Tit Vasili,
  Një kurvar,
  Edhe mullarin,
  Bën me barrë,
  Deputet i Leshit t’ dhisë
  Nëpër shalët e Moniqisë,
  Pas Likut t’Fiqos
  Pordhë dëgjonte
  Era mut
  Kuterbonte

 5. Meziu says:

  Parlamenti i ardhshem do te beje fun me kete gomar te LSI-se, sidomos kur te flasi ne emer te popullit.

 6. ce says:

  Mos ja vini re shkolleshumit Tit Vasliqiu se sapo eshte kthyer nga shkuma party ne Jale organizuar nga trularasa Kejdi dhembcakallja dhe Kajda gjoshe koka me qoshe. Keshtu eshte pak ne delir se ka shkuar mire shkuma party me lristat naziskine te haremit te Jales .

 7. shelegura says:

  T.VASILI
  I NEVERITSHEM.

 8. Tit Vasili, ju qe shkruani artikullin dhe shum te tjere ketu jeni turrur per te mbrojtur Bergovicin a thua se I kane zene prite per ta vrare ne realitet, thirrja per Bergovicin eshte as me shume as me pak-Se si tirana zyrtare po sillet me qytetaret e saj qe per Bergovicin japin shpirtin dhe per qytetaret evet ti sulmoje kur vin Bergovici, jugu I shqipris po digjet ska gje—aman vetem Bergovicin mos e sulmoni,

 9. dhembeli says:

  LSI, se bashku me shokun Sali , do te bejne nje grup parlamentar !
  U nevoitet kohe ne foltore…! ( sh. Sali largohet nga gr.parlamentar i P D-se, del deputet i pamvarur dhe me litaret e keputur lidhet me LSI-ne . I jep ze edhe edhe kesaj kembore te mbushur me balte).

 10. Kosovarja says:

  Popull i coft, popull koti, popull qe veq hane e pine kot si kafshet shtepiake, popull primitiv qe nuk i intereson asgje sublime ( shteti..) – pos asaj intuites shtazarake:- me hanger me pi me q.,…. dhe muzikes se bastarduar………. popull Walking Dead’s !. Per kete arsye elementet armiqesore te jashtme e sidomos te mbrendshme luajn qoke me kete popull te coft- te humbur.

 11. dhembeli says:

  LSI, se bashku me shokun Sali , do te bejne nje grup parlamentar !
  U nevoitet kohe ne foltore…! ( sh. Sali largohet nga gr.parlamentar i P D-se, del deputet i pamvarur dhe me litaret e keputur lidhet me LSI-ne . I jep ze edhe kesaj kembore te mbushur me balte).

 12. Ciao says:

  Peço Vasili,ose siç i thon me perkedhelje Tit Vasili,sikur te kishte koken nga kembet dhe sikut te kishte faqet nga ka mullaqet do ishte njeri “brilant”. Peçua,do lere nam ne parlament ne Shtator.Do degjoni palljet e tij me keq se gomari i PD zotenija e tij Sali Berisha.

 13. Lefteris MaliQIs i ZI HAJDUT dhe KRYEBANDIT says:

  Petritis VasiliQIs , Titis VasillaQIs , Peçis Vasilis !
  Peços VasilisQIs i ZI si MAVRIA me BOJË !!!! PO si u KATANDISE kèshtu more HAJDUT SHEJTAN dhe KATRAN Petritis ZEZA i LESHIT të DHISË dhe HAJDUTËRISË ???
  SI U KATANDISE në TELLALL , TELENDAR dhe HARRIXHOFKË LLAPAQËN more VasiliQIs PetritiS ?? !! ¿¿ Petritis LEHAQËNIS , LLAPAQËNIS , TELENDARIS , TELLALLIS
  ??????????????????

 14. patrioti says:

  Fytyre prej idioti “shkolleshume” .

 15. astrit USA says:

  O PETRIIT,lutju atyre te temes mos ta vene ate foto dukesh si i marre aty,Si u degradove keshtu mor burre ctu desh politika ty.Ti studjove per mjeksi e mjek su bere kurre ne skemi celur akoma ketu shkolla qe te mesojn te besh politike.Kjo eshte e mete e madhe .Ju qe ju futet politikes perte bete para pa qene politikane shkuat pas atyre qe kishin poste partije qe te jepnin edhe ty dicka dhe te dhane mire dy hete minister nje hete kr.partije pastaj zv.kryetar nuk jan pak poste per te bere para pa qen politikan.Ti tani e ke te veshtire te dalesh nga politika se ja ke ndjere lezetin por kur ye vij rradha e dhenijes llogari pata dtejtesise cdo besh o ditzi nuk te shpeton as mona as likja se ato kane hallin e vet,te mbetet vetem nje rruge a e di kush te mbetet avokat ylli majnjani ai te shpeton nga burgu kur te kapen e hetimet e kur shkele ligjin per tenderat e byzylykve te burgosurve dhe tr barnave.

 16. astrit USA says:

  O PETRIIT,lutju atyre te temes mos ta vene ate foto dukesh si i marre aty,Si u degradove keshtu mor burre ctu desh politika ty.Ti studjove per mjeksi e mjek su bere kurre ne skemi celur akoma ketu shkolla qe te mesojn te besh politike.Kjo eshte e mete e madhe .Ju qe ju futet politikes perte bete para pa qene politikane shkuat pas atyre qe kishin poste partije qe te jepnin edhe ty dicka dhe te dhane mire dy hete minister nje hete kr.partije pastaj zv.kryetar nuk jan pak poste per te bere para pa qen politikan.Ti tani e ke te veshtire te dalesh nga politika se ja ke ndjere lezetin por kur ye vij rradha e dhenijes llogari pata dtejtesise cdo besh o ditzi nuk te shpeton as mona as likja se ato kane hallin e vet,te mbetet vetem nje rruge a e di kush te mbetet avokat ylli majnjani ai te shpeton nga burgu kur te kapen e hetimet e kur shkele ligjin per tenderat e byzylykve te burgosurve dhe tr barnave.Arlington cityUSAa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje