Muli hakmerret ndaj tironsve që nuk erdhën në miting  

11 Shkurt 2023, 16:19Antena TEMA

Ndërsa Doktori nuk dinte ku të shkonte nga dëshpërimi pas dështimit të mitingut, Muli vendosi ta shastiste derë më derë nëpër institucione, sa t’i dilte mërzia.

-Ku do shkojmë, tha Doktori i përhumbur?

Nuk pashë nga dega e Tiranës në miting. Çfarë ndodh me Tiranën?

-Tironsit duan vetëm fergesë Doktor, tha Muli.

Mos të ishin kuksianët dhe tropojanët, këta do ishin bërë skllevër të Edvin Ramës.

-Ke të drejtë, tha Doktori.

Ja do ta them tek Ministria e Ballukut këtë.

Se ashtu i thoshte shoku Enver, Beqirit.

-Të shkojmë dhe tek lali Eri, i tha Muli.

Atij i duhet thënë, se ai të shet dhe tokën e varrit.

-Ke të drejtë, tha Doktori. Ai po i lë tiranasit pa varr. 

Ku është ky Këlliçi, ta marrim dhe atë.

-Lere atë Doktor, s’ka punë ai. Ti je kryetari.

Dhe kështu Doktori shkoi tek Balluku, shau tironsit, pastaj shkoi tek bashkia, i trembi tiranasit se do mbeteshin pa varr, dhe po ikte drejt selisë së PS.

Mbajti nëj distancë nga selia dhe filloi të fliste.

Roja i PS po shikonte i çuditur.

-Më duket se u kthye prapë tek partia jonë ky, tha roja i ekzaltuar.

E mbaj mend që nga viti 1990 kur ka pas ardhur për herë të fundit në këtë godinë, kur ishte komunist

-Jo jo, ka mbaruar mitingun dhe po shëtit, tha një qytetar që kaloi aty.

-Mos, tha roja. Më duket se do të këndojë himnin ketu para derës.

Ka ngatërruar selinë nga mosha. Tregojani që ka ikur që nga 1990 këtej.

5 Komente

 1. S
  Sandokan

  Dementia Senile. Pordhi plaku, pordhi. E keqja eshte qe pjerdh dhe nuk kupton gje, se as degjon e as nuhat.

  1. K
   Kujt i bie ndermed per kete budall ne Tirone .

   Po kujt i ruhet k....per kete ne Tirone .. As Kuksianet as Tropjanet e te tjere as qe e rujne fare per kete budall .. Te gjithe Kuksianet thojne IK Muli ngrohur tek Vila qe ke bere ,,se te kemi pare e gjithe nga Kamerat qe hapen e mbyllen pa asnje lloje KODi .. Ndersa Toojanet thojne ,,Femijet e Fisit te Aklajve Jane ritur dicka kerkojne neper Tirane. !

   1. ☢️

    O sa kom qesh, me lot. Ka ik per lesh, nuk dinte ç bente, si dallkauk dere me dere. Plaku duhej te ishte rehat te shijonte pensionin, por e krujti shume dhe me ke e krujti se!?

    1. N
     Nari

     O zot sa kam qeshe.Rrofsh o Mero dhe gaz pac se na hoqe merzine e deshtimit te mitingut !!

     1. H
      Hypsi i Xhensila Myrtezait

      po te ishte futur ne burg sala nuk do te vuante fare do jetonte si mret por lenien te lire vuajtje me te madhe per nje plak qe eshte bo si kufome qe sillet verdalle si pordha neper breke. sala nje ore gjume bon ne dite dhe ate ore gjithe ondrra e ben i del para Yuri Kim the i thote '' bar do hash''

      Lini një Përgjigje