Muli i gëzuar nga fitorja e komunistit Lula në Brazil 

31 Tetor 2022, 18:06Antena TEMA

Pas lajmit se zgjedhjet në Brazil i fitoi komunisti Lula kundër djathtistit pro Trump që ishte në pushtet, Muli në vend që të mërzitej, u gëzua.

Thirri Lelon dhe me urgjencë i tha të përgatiste një fabulë se si të gëzoheshin demokratët për fitoren e Lulës.

-Po ça të gëzohen, tha Lelo?

Lula ka qenë nxënës i Servet Pëllumbit.

Ka bërë Shkollën e Partisë në Laprakë.

-Nuk ka rëndësi, tha Muli. Rëndësi ka mosha.

Është 77 vjeç. Sa Doktori.

Të gjithë këta që thonë Doktori është plak, ja ku e kanë shembullin.

-Po aq kemi dhe Trumpin, i tha Lelo, ça na duhet Lula.

Ne na ka humbur ky joni aty.

-Ai ka humbur, po s'qe 77 vjeç.

Na duhet sa Doktori, tha Muli, që të gëzojnë demokratët.

Se vetëm dhe kjo puna e moshës u ka mbetur merak.

Këtë “non grata”-ën nga SHBA dhe Britania nuk ja quajnë më.

-Po mirë mo, tha Lelo. Punë që bëhet është kjo.

Të gjithë titujt e mediave tona të jenë: “77 vjeçari fiton zgjedhjet në Brazil”.

Nuk ka rëndësi nëse është i majtë apo i djathtë.

Në fakt Doktori është 78 për 79, por hajde s’ka problem.

-Rëndësi ka që po fitojnë të moshuarit, tha Muli.

-Po ne sapo u gëzuam për Melonin që ishte e re, tha Lelo. 

-Po për atë u gëzuam se ishte e djathtë, tha Muli.

Për këtë gëzohemi që është i moshuar.

-Po kështu i bie të gëzohemi dhe për Dodikun, se dhe ai fitoi si “non grata”.

-Për atë nuk e themi dot publikisht, po jemi gëzuar, tha Muli.

-Dakord mo, tha Lelo, po na iku jeta duke u gëzuar për fitoret e të tjerëve.

E pastaj na i bën shok Rama të gjithë. 

1 Komente

  1. N
    Nari

    Hahahaaaaa I madh je Mero ! Na iku jeta duke u gezuar per fitoret e te tjereve????????

    Lini një Përgjigje