Muli i lumtur nga arrestimi i Belerit 

12 Maj 2023, 19:18Antena TEMA

Lajmi më i mirë që mori Muli sot në mëngjes ishte arrestimi i Belerit në Himarë, për blerje votash.

Lajmi e kapi në befasi dhe nuk po u besonte veshëve.

-Po po e kanë arrestuar mbrëmë, i tha Lelo.

Rama sa doli nga Opinioni mori policinë dhe u tha ma arrestoni atë qen, si më çoi sms dhe në emsion.

Dhe policia ju vërsul dhe e rrëmbeu.

-Po ku e çoi, tha Muli?

-E çoi njëherë në Vlorë.

Nuk e gjetën Ramën aty, pastaj ja çuan në Surrel.

Aty Rama e kishte kërcënuar.

-Do më shash më mua, i tha?

-Do të shaj sa të kem fuqi, i tha Beleri.

Ti je tradhtar i helenizmit.

Të të vijë turp, se je dhe kushëri i Dendias, nga Vunoi.

Aty Rama s’ka mbajtur më, e ka qëlluar me grusht dhe ka thënë: Çojeni në qeli.

-Po tani çfarë do bëjmë ndonjë gjë, tha Muli?

-Tani na ka ardhur zogu në dorë, tha Lelo.

Fillojmë mos njohjen e zgjedhjeve.

Greqinë e kemi në krah.

Do themi që gjithë kandidatët tanë u frikësuan, se kur Rama arreston këtë që ka Greqinë me vete, vaj medet ne të tjerët.

-E bukur kjo, tha Muli. D.m.th shpëtuam nga humbja.

-Shpëtuam, i tha Lelo.

-E mos vdeksh kurrë Fred Beleri, tha Muli.

Hero i helenizmit dhe i shqiptarizmit të vërtetë je.

Ti ja shpëtove fytyrën Doktorit dhe gjithë ne të tjerëve.

Hallall burgun o bir.

1 Komente

  1. P
    Pukjani

    Te zbardhet sa me pare ngjarja

    Lini një Përgjigje