Muli i shqetësuar nga “amerikanët” që Belo merr në fushatë 

14 Prill 2023, 19:03Antena TEMA

Sot Belo kishte marrë në një takim, një aktivist republikan nga SHBA, që e paraqiti para të rinjve si të dërguar të republikanëve për fushatën e tij.

Muli u trondit kur e dëgjoi.

Thirri me urgjencë Lelon për ta kuptuar se çfarë po ndodhte.

-Ç’është kjo që na bën ky Belo, i tha?

Doktori bën luftë me amerikanët, ky na sjell amerikanë ne fushatë.

Doktori sherr me Escobarin, ky do me tregu që nuk ka punë me Doktorin.

-Është pak e rëndë, tha Lelo, por mund ta interpretojmë dhe që jo gjithë Amerika është kundër Doktorit.

Ja për shembull ky djali i ri, nuk ka gjë me Doktorin.

-Po çfarë është ky djali në SHBA?

-Është një shok i shkollës së Belos që punon në një kompani në Florida, që e njeh këtë djalin i cili ka qejf republikanët.

Në këto raste quhen aktivistë republikanë.

Dhe e ka ftuar të vijë në Shqipëri për fushatë. Dhe ai ka ardhur.

-E kuptova, tha Muli. Ky sikur është në garë me Fatmir Mediun, jo me lali Erin.

Se Fatja kë amerikan gjen në rrugë, i hedh krahun e del në foto.

Po mirë ai qe ka hallin e SPAK, po ky ça halli ka?

Se ti nuk e njeh Doktorin. E njoh unë.

Doktori nuk ka gjë me amerikanët.

Doktori e ka inatin me këta demokratët që bëjnë sikur janë me amerikanët, se ata i shikon si spiunë potencial të tyre.

Dhe gjithë këtë fushatën kundër SHBA e bën që të mos ngrejë njeri kokë e të thotë jam me SHBA.

Ndaj Belo ka bërë gabim të rëndë.

Nuk ja fal Doktori kollaj këtë. I ka ngul thikën pas shpine Foltores. 

Lini një Përgjigje