Muli ngre dyshimet e para për Gazin 

6 Shtator 2023, 18:52Antena TEMA

Sot Muli ka ngritur dyshimet e para për Gazin.

Duke lexuar shtypin ku Gazi cilësohet si pretendent për të marrë drejtimin e Foltores, e kapi dyshimi se mund të jetë i infiltruar.

-Sa shanse ka që këta amerikanët dhe britanikët të na e kanë futur si të infiltruar për të prishur Foltoren, i tha, Muli Lelos?

-Nuk e di, tha Lelo. Më duket shumë e vështirë, por duhet ta testojmë.

-Si ta testojmë, i tha Muli?

-Në fillim duhet t’i themi, të kërkojë të falur për ato që ka thënë për Doktorin.

Nëse nuk pranon, atëhere ta zbusim pak e t’i themi të pranojë që do jetë ushtar i thjeshtë në Foltore.

-Po nuk e pranoi dhe këtë?

-S’ka çfarë bën, se nuk i merr dot të gjithë ata që ka sjellë e të iki prapë tek Luli.

Tani nuk ka ku shkon më. Vetëm po na iku tek Dash Shehi.

-Duhet parë kjo punë, tha Muli, se e kam shumë frikë.

E dëgjova sot dhe tha kryesore janë marrëdhëniet me ndërkombëtarët.

D.m.th sipas tij ai nuk ka heq dorë nga ideja që Doktori e meriton “non grata”-n.

Kjo na prish shumë punë. Se do shfryhet gjithë ky sukses që arritëm.

-Atëherë t’i kërkojmë që të dënojë aktin e “non grata”-s që McGonigali ja ka vënë Doktorit në bashkëpunim me Ramën dhe Lulin, tha Lelo.

-Ta provojmë, tha Muli, po vështirë do jetë.

Po qe se nuk jemi të sigurtë, më mirë mos t'ia themi fare, ta shtyjmë ca kohë të duket si sukses.

3 Komente

 1. (
  (-----)

  Natyrisht, ju bëni shaka. Si rregull shakaja është gjysma e të vërtetës. Por unë mendoj se kjo është 100% e vërtetë. Berishën këtë radhë po e sulmojnë me marifetet që ai vetë i ka shumë për zëmër.

  1. g
   gjeli

   antena eshte me serioze se editorialet e meros

   1. A
    ALBAN

    SUPER...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Lini një Përgjigje