Opozitës i duhet ose vdekja e Ramës, ose dorëheqja. Por prapë nuk do të vinin dot kurrë në pushtet me Berishën e Metën

3 Gusht 2022, 18:03Blog TEMA

Opozitës i duhet ose vdekja e Ramës, ose dorëheqja. Por

Nga Kreshnik Spahiu

Një ngjarje tragjike përfshiu dje Shqipërinë.

Mes lotëve, pikëllimit, emocioneve dhe dhimbjes për humbjen e jetës së një engjëlli 7-vjeçar nuk munguan as brutaliteti politik i dy palëve.

- Qeveria që nuk njeh asnjë përgjegjësi për vdekjen dhe aksidentin, pavarësisht kaosit në lundrimin detar apo autorit të vrasjes që mban uniformë policie.

- “Opozita e Copëtuar”, e cila amplifikoi një fushatë 24-orëshe për dorëheqjen e Ramēs.

Parimisht, ajo si e pashpresë për të fituar zgjedhjet apo pritur 3-vjet, s’ka alternativë tjetër, por pret ndonjë vdekje apo aksident që Rama të largohet vetë, se rrugë tjetër për ta larguar nuk gjen.

I duhet ose vdekja e Ramës, ose dorëheqja.

24 orë janë duke monitoruar kronikën e zezë (vdekjet, plagosjet, aksidentet) e cila është shpresa e vetme për ta rrëzuar këtë qeveri.

Në fakt kjo qeveri duhet bjerë për 1000 arsye, por fatkeqësisht sapo futet në garë “Opozita e Coptuar”, ajo nuk bie por forcohet më shumë, dhe ky është një ekuacion pa zgjidhje.

E gjendur përballë një goditje ndërkombëtare, asaj i duhet të shkepusë vëmendjen nga faktori jashtēm dhe të përqendrohet te ngjarjet brenda në vend.

Parimisht, sërish më duket logjikë e drejtë e opozitës, por kjo vetëm sa i përket dy liderëve të saj, por jo turmës naive e cila nuk kupton se ç’mund tē ndodhë nëse jep dorheqjen Rama.

Pas dorëheqjes Shqipëria shkon në zgjedhje të parakohshme dhe do kemi 4 alternativa:

1- Partia Socialiste

2- PD zyrtare me vendim gjykate e Bashës

3- PL Meta apo Metaj (që ende s’i dihet mbiemri)

4- Berisha pa parti dhe pa logo.

A e kuptoni se cili është rezultati zgjedhjeve?

Literalisht rezultat i njëjtë me zgjedhjet lokale të Marsit: D.M.TH, Partia Socialiste fiton më shumë se 25 Prilli i vitit 2023.

Sepse perballë s’ka më një Opozitë të Bashkuar, por një Opozitë të Copëtuar.

Sepse ka SHBA, BE dhe UK kundër.

Për këto arsye, kush kërkon dorëheqjen e Ramës sot, qartazi bën lojën e socialistëve, të cilët do dyfishonin fitoren dhe numrat në parlament edhe për 4 vjet të tjera…..

Prandaj mos e ktheni mortin e një engjëlli në Referendum se nuk ftohet mortja në funeral.

8 Komente

 1. E
  Ed

  KRESHMUT COPE MUTI JE DHE COPE MUTI DO MBETESH . ALEAT I SALIUT KE QENE QE KUR HYJE NE SHTEPINE E TI NGA DERA E PAS.ME. PO PSE JA U FUT NE VESH KETA KESHILLA KAQ TE POSHTRA KETYRE APO ASHTU DO BEJE VETE PO TE MOS TE KISHTE DALE BOJA SI TRADHETAR. COPE MUTI JE ASHTU DO MBETSH . RAMAS TJA HASH MUTIN TI QE I.URON TE KEQEN DHE ATA TE TJERET TE PA SHPRESE. HA HA COPE MUTI JE

  1. Z
   Zina(zeqina) sallaksja e Peqinit

   Kreshnik o burre, ti bere namin ne politike e tani po le nam si analist??? Ik o koqe se turperove shallvaret ku je rritur! Cope muti!

   1. b
    bela

    ed rama i marum, gjynof perfundoi me keq se likja dhe maloku

    1. S
     Shoku Nikut

     O Niku, sna the o burre sa e kishe pazarin ti me Topin per emerimet qe bente Keshilli Larte i Drejtesise! Po andej ku je, me cfare merresh, ca pune ben .... apo ha leket qe bere kur ishe ketej?

     1. N
      Nandi

      Ik oe te q...rr...t , qelbesire burre. Ti punon vetem per bandite e hajdute. Asnje ligj ne plazh, dhe flet brockulla.Ngele duke cuar lule te te mjeret ...maskara burre, qen,funderine,i pacipe.

      1. K
       Korcari

       Ti mbetesh per kryeminister Kreshnik kreshnikasi nga Kreshniku. Si Gjeto Basho Muji te ka populli. Se ky qe kemi eshte i vellai i Mamica Spiropalit Skenderbeu me nam

       1. Z
        Zuku

        Shihni sa akrore te mire jane.I ngrysur dhe Ramiu dhe ajo Kurva Kumbaro thua se po i digjet shpirti plehrave

        1. R
         Rilindari militanto- fanatik Roberto

         Qeveria ne mergim "Kreshniki SPAiu" na jep dy opsione: 1. Te vdese 2. Te dorehiqet Si rripjelles i verber, militant, pabyths, pede, hajdut, mashtrues, ziliqar e cmirezi, me ADN te Dulles, spiun, parazit qe jam votoj per opsionin 1.

         Lini një Përgjigje