Sot kam frikë

2 Gusht 2022, 19:38Blog TEMA

Sot kam frikë

Nga Manjola Arizaj Zeka

Aksidentet ndodhin. Sidomos në një zonë ku s’ka as mbrojtje, as paralajmërim, as respekt për pushuesit, as kujdes, e mbi të gjitha ku ata që duhet të jenë në mbrojtje të jetës edhe kur janë civilë, në fakt vetëm e neglizhojnë atë.

Por mua ka kohë që s’më trondisin më këto fakte të tmerrshme që po i bëjmë pjesë të jetës. Më trondit personi, që megjithëse ka goditur një fëmijë, qëndron pothuaj i qetë në mjetin e krimit që e drejtonte vetë duke u marrë me telefonin.

Normalisht do prisja të mos filmohej në skaf, të ishte duke pranë fëmijës, të qante e t’i binte kokës me grushta, t’i ulej prindërve në gjunjë, të ulëriste me të madhe, t’i binte dhe të fikët.

Por aq gjakftohtë…Jam ende e shokuar. Një fëmijë krejt i pafajshëm ka vdekur nga pakujdesia jote kriminale dhe kjo nuk të jep asnjë ndjesi?!?!

Më falni, por në çfarë njerëzish po shndërrohemi? Çfarë njerëzish veshin uniformën e shtetit nën betimin se “do jemi në mbrojtje të jetëve njerëzore”, kur nuk tregojnë as një minimum keqardhje?

Si nënë nuk kam fjalë për të ngushëlluar prinderit e 7 vjeçares me fatin e keq. E po si nënë, kam frikë. Kam frikë se në ato brigje do shkoj të pushoj pas pak ditësh. Kam frikë nga transformimi i njerëzve në bisha.

71 Komente

 1. M
  Ministria e Çi(u)çit

  Shtet Cubash! Njëlloj si Salehu dhe Likja! Edhe ky legen pseudo neo Rilindës. Po nuk e hoqi Çiçin (burrin e grusë) sonte. Rroptë ku ti ketë edhe ky! Na kanë lodhur shume BQ me këtë shtet të kapur...

  1. K
   Kalec Dega

   Shteti kafshor i Ramazonit ndertuar mbia baza kafsherie/fshaterie!

   1. T
    Taulant

    e ja e hoqi cucin e pastaj, u regulluan gjerat? Ti mund te kesh ndonje gje personale me cucin, por ai nuk ka asnje lidhje me ngjarjen dhe aksidentin. hetimi do e percaktoje dhe dinamiken e ngjarjes dhe shkallen e fajit te autorit.

    1. K
     Kronikani Imer Corapja

     Robokopi Çuçi Fico njoftoi qe situaten e ka zgjidhur dhe e ka nen kontroll. Shpalli tenderin per IPad per policet. Pastaj ta shihni ju . Police do regjistrojne ne IPad cdo ngjarje, do analizojne trendin, do perpilojne strategjine dhe .... Ćuç-Ficua do blejë IPad me dron pastaj. Ata gëzojnë që ne hamë njëri tjetrin. Dhe festojnë me shampanje. Bejne koncerte. PPP. Mbushin hundet. Shkojne me kurva. Llogarite ne offshore. Klyshit te xhelatit dhe spiunes, kari-ka-turistit I ka rene bingo. Metastaze e zeze neokomuniste.

     1. H
      Hajduti i Surrelit

      Kjo kcuka qe ka bere artikullin ka harruar te thote se ishte Polic ai qe e beri krimin, nuk ishte skafist Ne i kemi kriminelet ne polici moj kucke , nuk jane njerez te thjeshte --

      1. a
       aleksander

       lexoje : Çfarë njerëzish veshin uniformën e shtetit nën betimin se “do jemi në mbrojtje të jetëve njerëzore”, kur nuk tregojnë as një minimum keqardhje?

      2. T
       Toni M.

       Pune Kulture djali... injoranca eshte ulur kebe kryq... tarnallik i qelbur... mburrje.. pse jo dhe jo urreitje per njeri-tjeetrin per te mos dalur kurren e kurres ne njerez civile dhe te rrespektushem.

       1. T
        Toni M.

        Pune Kulture djali... injoranca eshte ulur kebe kryq... tarnallik i qelbur... mburrje.. pse jo dhe jo urreitje per njeri-tjeetrin per te mos dalur kurren e kurres ne njerez civile dhe te rrespektushem.

       2. s
        skafisti

        Artikull brilant.

        1. M
         Mandi

         Artikull hajdarash. Vdesin shqiptret per icik oiiii. Popull telenovelash

         1. E
          Edi

          Ku eshte brilanca? Budallaqja thote qe ka frike, por perseri do te shkoj me pushime ne vendin e krimit. Popull idiot!

         2. E
          E po ky ështe mentaliteti Turke Otomane Talibane

          Ti flet si të ishim në boten perdimore. Po ne jemi Turq Talibane vrase. Për dite vriten Femi dhe gra se jemi trima.

          1. s
           shqip

           shko mor trap e mos na caj k@rin me gomarlleqet qe llomotit sa here lexon ndonje artikull per hajvane si puna jote. Po andej nga Greqia a nuk behen gjera te tilla, apo ato nuk thuhen. Me qe ra fjala, a i kapet ata "shqiptaret" qe vrane gruan a atij aviatorit? Jo, jo se harrova se aviatori Babis e vrau vete gruan e tij dhe ja hidhte fajin shqipove. Po ai qe vriste turiste ne nje ishull grek, apo edhe ai duhet te kishte qene shqiptar se greket mazallah se bejne gjera te tilla.

             1. A
              Alex

              Ti rrush trapin otomaneve. Dhe turqeve bashke. Ti shko tek gjendja civile dhe behu tranvestit. Te jetosh me mentalitet perandimor. Dhe fillo dhe therriti prinderit e tu. Prindi 1 dhe prindi 2.

              1. @
               @Alex hahaha

               @Alex O Turke,Talibane po emrin Alex; pse e ke vëne aty? Pse nuke ke vëre emrin tënde orgjinale? Avdulla, Bajrame, a po Ku di unë. Por ke Vue një emer Shqiptari ose Evropjani? Po ike në Azise ose Arabi tek vllezrit e tu o bole se njerzit si nuke duhet të jetone në Perendime

              2. Z
               Zem

               Aksidenti eshte veper e paqellimshme. Çdonjerit mund ti ndodhe. E rend te humbasesh femijen dhe me rende menyra e humbjes ndaj kuptohet dhembja si dhe reagimi i te demtuarve. Dallimi kryesor mes nesh dhe perendimoreve eshte se ata nuk hakmerren por ndjekin apo zgjidhin rastet ne rruge ligjore me ndonje perjashtim. Problemi qendron me shume te mentaliteti yne qe jemi te pandergjegjshem si ne rruge ashtu ne det, ca te na dali perpara e fshijm vetem te dukemi.

               1. T
                Tualet Palla

                Ne koke te fëmijëve të tu me që është e paqëllimshme. Putanë fronti komunist

               2. M
                Miri

                Boll o pler me propaganden greke.

                1. J
                 Jorgo nga Burreli

                 Ne Turqi po bere ksi gjona , ti hedhin çelsat ne det , o debil. Po lere Turqine e keqe e Greqine e mire , o koqe. Çdo te keqe qe ndodh ketu e lidhni me Turqine, ju karaputana.

                 1. k
                  kacaku

                  Te pelqen ri ste , pelqen mer dhe Janullen dhe shporu ne Greqi ...pederast

                 2. M
                  Manjoli

                  Na vjen keq qe ke frike

                  1. q
                   qefliu

                   Hallall Manjoli super pergjigje. Shume mire ti behet ketyre qe kane frike o cope idioti po duhet te ishin ata si puna jote ne vend te femijes dhe oppp 1/3 e problemeve te ketij shteti u zhduken mor shimpanze me rroba dhe internet

                  2. M
                   Meraviglioso

                   Fytyra e shtetit te Rames eshte Qelbesira me breke te kuqe,pasi ju vrau vajzen don edhe ti Rrahe se eshte shet policie.a eshte ky vend evropian?….

                   1. s
                    shqip

                    Ore, i "mrekullueshem", harrove se si policet e Salihit tend u priste shpata ne te 4 anet? A nuk ishin maskarenjte me uniforma qe i veshi Salihi duke i marre nga malet ku kullosnin bagetite dqe dinin vec te vidhnin?

                    1. v
                     vk

                     o i shkerdhyer shqip cfare mbroni mo kopilat e Endri Fuges qe jeni leshuar si qener per nje sullfaqe pederasta interneti. Keni ndopak ndjenje humani apo sullfaqet e Fuges ju kane transformuar ne robote debile qe nuk dini se cpo beni? ai pederast Cuci te jape doreheqjen se seshte rasti i pare qe ndodhin ngjarje te tilla tragjike. Vjet ju mor jeta nje familjeje te tere qe kishin ardhur per pushime. Ku jane masat e Cucit qe doli para pak ditesh ne tv ? Turp tju vije. Keto jane ngjarje qe nuk relativizohohen me shembuj politike dhe per te bere politike. Mundohuni mire kur pranoni te sulmoni si qener ne rjet! Ishte nje femije vetem 7 vjec. Turp debil ben politike me kete ngjarje te dhimbshme.

                    2. l
                     lexuesi

                     Cretino, ma che cavolate spari? Cosa c'entra Rama?

                     1. V
                      Vlora

                      Ti thotë ndonjë këtij trapit që e shpëtove në Vlorë për Shpërdorim detyre dhe e çove në Elbasan,,Riciklimi i kriminelëve me ndihmën e Gjyqtarëve të Vlorës ,,Ska as 3 muaj, Shtet i kalbur që ke frikë edhe të lahesh,,Bastard,,

                      1. x
                       xx

                       MERAVIGLOZO: Vrasja e femijes eshte nje tmerr por ti tmerrin e vertete kur vriten me qindra e mijra ne kohen e Sales nuk e kujton.PO rri iqete se tani sja mbane bytha te vrase majtas e djathtas .Sa per njerez te keqinj ka nga te gjitha krahet.Edegjove per ate serben qe burrin e kish prere me sharre,e gatuante dhe e hante.?

                      2. D
                       Dashi

                       Vrases me pushtet!

                       1. S
                        Shoqja Pandora

                        Qeverria te eci perpara! Le te lehin plerat kolaboracioniste dhe fashiste! Sic i varem ne litar ne 45 do ua tregojm qefin!!! Patriotet shqiptare edi rama dhe belinda balluku do ua tregojne vendin gjithe ketyre plerave! Sa tu kemi ju ne ball mutin te na han bashibozuket. Dje i kalbem ne burg sot do i rrjepim gjithcka !

                        1. Na plasi kari per friken tende. Femer kare. Na mbyten deirantet patetike. Cdo njeri e perjeton ndryshe tragjedine o hajdare telenovelash

                         1. H
                          Hajdarovski

                          Edhe pse e pe cfare ndodhi prape do ikesh me pushime? Njerez naive. Ketu eshte nami ju mos i lini pushimet.

                          1. I
                           I trishtuar

                           Shtet BYTHE.keshtu ka qene pavaresisht emrit qe ka patur neqeveri. Shtet BYTHE dhe pa breke te vere rregull qofte dhe per motorrat e ujit qe te na ruaje koken. Shtet BYTHE sic e meritojme dhe sic e votojme jet e mot.

                           1. C te thuash ?. Si ta thuash? Kujt tja thuash.? Migjeni shkruante: te kem nje grusht te fuqishem ti bie malit qe s bzane. Ne se sheh nje makine te parkuar keq - mos hezito . Ai eshte o nje shtetar ose nje kriminel mik shtetaresh.Ne se nje polic te ndalon ne fillim mendo se do para, nese te ve gjobe dije- bakshishi nuk mjafton duhen me shume. S ka rendesi c ke bere , ka rendesi c fare po ofron. Ne se ne nje zyre nuk po te degjojne , dije se ende nuk kane pare ate qe duan, parate. Ne se Rama beson, gabon. Asnje nenpunes nuk e ka ne pune per pune ,por per te bere leke, jo ne rroge por me vjedhe. NJERI I MIRE KUSH BEN LEKE, TE TJERET BUDALLENJ. I ZOTI KUSH VJEDH JO KUSH JETON ME DJERSE. KOMISARI KIDHTE SKAF E ME TE KISHTE BLERE GRADA E GJYKATE.

                            1. O
                             Oooo.. .dhimbjeee pafund

                             E gezofshi Shqiperine Europiane...Shqiperine e turizmit...Shqiperine ku po dynden turiste andej e ketej...Shqiperine e Krimit...Shqiperine e Korrupsionit Shqiperine e prokurorit dhe gjyqtarit ku drejtesi I jepet kriminelit nga pesha e portofolit.. Vuan dhe lengon Shqiperia e shkrete... populli voton qorrazi Saliun ...dhe Saliu behet miliarder me gjakun tuaj helloooo Gerdes

                             1. Z
                              Ziguri

                              Gledis Nano duhet te shkarkohet. Si e ktheu ne polici kete edepsez, kriminel, qe nuk do tia dije per krimin qe ka bere. I mjeri baba dhe nene, qe humben femijen e tyre te shtrenjte. Duhen prere lidhjet okulte ne polici qe marrin apo ngrene ne pergjegjesi te tille fytyra vrasesish.

                              1. L
                               Liri

                               Jane shkeputur komplet nga njerezit. Yll udheheqes kane fene e interesit, jo shqiptarizmin. Mekat. Mjere prinderit. U prehte ne paqe femija.

                               1. B
                                Beni

                                Nuk merret vesh ca jane police apo gangster?

                                1. t
                                 tetovari2

                                 Po të përgjigjem:Gangsterë

                                2. Q
                                 Qytetari

                                 Keto kerma te pandjeshme njerëzore ne kohë të Enver Hoxhës ruanin dhentë. Sot i kanë dhënë uniformë dhe armë të ruajnë njerëzit.

                                 1. s
                                  simoni

                                  Eshte e tmershme, jo vetem qe ky plere nuk duhet te dali nga burgu por duhet te tronditet shteti....

                                  1. D
                                   Daj Ceni

                                   Polici pa kellqe Polici me kalamaj te inkriminuar qe shpesh behen protagoniste ne ngjarje kriminale e jo me te behen mbrojtja e qytetareve nga ngjarje kriminale dhe vrastare si kjo. Police me uniforme qe rine gjithe diten ne kafene dhe kuterbojne era alkool (ne nje kohe qe eshte e ndaluar me regullore) Polici qe bredh gjithe diten me bllok gjobash ne dore duke u kthyer ne makth jo per keqberesit se me ata jane bere nje por per njerezit e thjeshte. Polici spektatore perballe ketyre alabakeve me para te vena ne ruge kriminale . Dhe te gjithe ne dhe rasti fatkeq vuajme neglizhencen kriminale te kesaj trupe policore qe ben sehir dhe as ja ndjen fare. Shtet vere dore mbi keta qe quhen policia e shtetit.veri ne pune qe te bejne ate per te cilen paguhen nga taksat tona dhe te mos e bejne zhele uniformen dhe autoritetin e policise. Ngushellime kesaj familje fatkeqe,i ndritte shpirti ne parajse kesaj vogelusheje.

                                   1. S
                                    Satër

                                    Vrasësi i vërtetë i vajzës së sotme dhe i qindra e mijrave jetve të humbura mbas viteve 90 është sali berisha, përbindëshi i shpellës që në emër të lirisë dhe demokracisë vrau ligjin dhe shtetin ligjor,vrau harmonin mes shqiptarve dhe dashurin për jetën, shkatërroj gjithshka , i vuri zjarrin familjes dhe shoqërisë shqiptare duke na shëndërruar në një komb vrasësish, hajdutësh dhe kriminelash aq sa po tmerrojmë mbarë botën! Pak rëndësi ka tashmë se kush ulet në karrigen e qeverris, salushi apo ramushi, ata thjeshtê janë aty si zgjedhje e një shoqërie të kriminalizuar e bastarde që vret fëmijët e vetë. Askush nuk ka moralin sot të qaj, të ndez qirinj dhe të lutet për atë engjëll ! Mjaft! Mjaft e vramë!.

                                    1. G
                                     Goni

                                     Si ka mundesi te jete komisar ky.me.kete fytyre krimineli

                                     1. P
                                      Para Laci

                                      Shtet koti. Cmimet ne plazh ne stratosfere. Pasiguri po se po dhe pastaj thoni se nuk ka shum biznes neper plazhe. Si te kete? Ju marte mortja me gjith shtet se jemi njerez te trashe dhe pastaj themi se nuk na pranon Europa. Si maloku qe i hyp kalit qe nuk dijn ti zbresi me ai maloku tjeter i hyp skafit gjith pordhe ne breg te detit duke e ditur se ka njerez perreth. Ska me pushime per mua ne Kabulin e ballkanit.

                                      1. D
                                       Detari

                                       shtet mu t qeveritaret duhen varur te gjithe

                                       1. E
                                        Edi

                                        Pse vetem sot ke frike. Aty ke frike te vesh edhe te dalesh se kane ngele vetem budallenjte dhe kriminelat. Lloj lloj barkderash dhe fytyra te vrenjtura qe ngisnit skafet dhe motorat e ujit a thua se kishin cliruar detin, me moterqira sben nena. Ketij ti qihet motra dhe ajo kurva qe kishte ne skaf dhe mos te dale me nga burgu se na e veshtirosen Shqiperine keta moterqira. Keshtu eshte kur ke nje shtet kurve qe drejtohet nga nje kurve Kryeminister dhe nga nje cete me hajduta dhe bucesh.

                                        1. L
                                         Latif Dreqi

                                         Nje profesor i nderuar me thote gjithmone: Me rregullo shkollen (universitetin) se pasketaj cdo gje e rregulloj une!

                                         1. T
                                          Tony

                                          Po pse nuk e vrave mor cun se e pate para syve mor i shkret , ne ate moment nuk te denonte askush ne bot, vetem mir di te thonin e bere e vrisje me gur ne kok deri sa mos te levizte , u prifn ne paqe femia

                                          1. A
                                           Asd

                                           Shqiperia eshte njelloj si shumica e "njerezve" qe e perbejne ate. Ky eshte populli, kjo eshte policia , qeveria etj. Nuk eshte ky ndonje zbulim i madh, por mos prisni me shume. Perparime do te kete, por shpejtesia do te jete 1 cm ne 100 vjet.

                                           1. O
                                            Olsi

                                            E verteta eshte qe ketu jeta nuk ka asnje vlere, sot ne kete vend te jesh i pasur apo i varfer jeta nuk ka vlere, dhe gjeja me e cuditshme eshte se po ikin dhe njerzit qe jan shume mire nga ana ekonomike, sepse e thene troc vete per lesh per hic gje. Njerzit ikin se shteti nuk te jep siguri , nuk ka kerkese llogarie nuk zbatohen rregullat, nuk respektohen ligjet, del nje psikopat dhe i merr jeten nje femije, dhe kercenon edhe prinderit , ky psikopat tregon dhe force, duke e lene gomonen ne breg , qe ka rregulla sa larg nga bregu duhet te qendroje dhe , ka nje koridor me bova qe duhet respektuar , por keto as qe behet fjale qe ekzistojne , dhe si perfundim kemi nje fatkeqesi. E verteta eshte se jemi njerez me bisht , dhe vritemi per nje fjale goje per nje shikim, per nje gervishtje te makines, per gjera nga me banalet, dhe kjo vetem se duam ti tregojme njeri tjetrit , se jam une me i forte se ty. Ky eshte mentaliteti jone kafsherore, si ky qe vret nje femije dhe me vone kercenon me force akoma familjen. Ju lutem te gjithe emigranteve mos hajdeni ne shqiperi se nuk ka rregulla nuk ka shtet , dhe ky femije qe humbi sot jeten eshte femija i te gjithe neve bashke , mos harxhoni asnje qindarke ketu se , humbisni jeten per gjera banale, vendi eshte i bukur por fatkeqesishte eshte pa shtet dhe pa ligje, dhe i banuar nga njerez neandertale , majmunit hirko i vime anash, me keq akoma jemi.

                                            1. D
                                             DREJTESIA

                                             Mos u beni merak se tek ne, njerezit me pushtet edhe sikur me i thjeshti, ligji nuk vepron E kuptoni se ne cfare rrumpalle jetojme. Lum ne. Qytetaret nuk pyesin me per rregulla, se e dini ate shprehjen " Shih rrushi rrushin e piqu". Pikerisht, prandaj na vjen keq, se me demokraci prezupozohet zbatimi i ligjit, por ne fakt cfare na gjeti me kete demokradhi, vec ligji nuk perfillet duke filluar nga kreu i shtetit deri tek i fundit. Kudo degjojme vec lajme te kronikes se zeze. Dreqi e mori kemi nevoje dhe per pak qetesi jo te rreme. Mendoj se ka ardhur momenti per te ndryshuar Kushtetuten dhe kete ndryshim e kerkon jeta e njeriut si me e rendesishmja qe eshte. Shume e thjeshte, ne se merr nje jete, le te ta marrin dhe ty.

                                             1. B
                                              Budalla

                                              Aksidentet ndodhin.,por mjaft me keto hipokrosentimisentalixma,

                                              1. D
                                               Detari

                                               Gabim i madh qe akoma shkojne njerezit per pushime ne ate vend. Nuk mesuat nga gjithe keto vrasje cdo vit?

                                               1. 1
                                                19

                                                O meravikari e ke par ngjarjen ti apo jo mor kurv malok .sala i vrau me dinamit 23 veta mor rrace kurvash .jo se jam me kta por mos shkruj si kurvat e rugve .te qifsha rropt ku ti kesh .beni politik me vdekjet e njerzve mor te degjenerum .

                                                1. A
                                                 Albana

                                                 Te trembur jemi te gjithe se na eshte bere jeta sikur jemi ne lufte cdo dite! Prej hundesh ju dalshin leket e vjedhura dhe te droges!

                                                 1. L
                                                  Labi

                                                  Ky ish Shefi që Gjykata në Prill 2022 i dha Pafajësi për Shpërdorim detyre,,pasi nuk kishte asnjë përgjegjësi për kultivimin e 9800 rrënjë kanabis në Zonën e Vranisht ,,Policia arreston 54 veta ,,dhe dënoi vetëm 4 veta të pikur,,

                                                  1. P
                                                   Parruca

                                                   Edi Rama ne 9 vjet u perpoq te ngreje nje shtet personal, nje bicim sulltanati. Ne kete menyre shteti u kalb nga poshte, situata eshte jashte kontrollit sepse beri te kunderten e asaj qe na shiste 9 vite me pare « ngritjen e sistemit, te pa bazuar te individi». Per 9 vjet rradhazi u perpoq te kontrolloje shtetin nga karrigia e kryeministrit, ne vend qe te delegonte detyrat tek ministra kompetente me autoritet dhe stature politike. Ne vend te tyre vuri ministresha anonime, te dala nga hiçi pa asnje autoritet. Drejtoret bejne c’tu doje qejfi sepse ne menyre masive postin e kane blere tek Ben Ahmetaj, dhe se dyti ministren qe kane mbi koke as nuk e pjerdhin fare. Dhe duke qene qe jane aty per te vjedhur, te njejten gje bejne dhe vartesit. Shteti eshte ne zgrip, Edi Rama nuk kontrollon me asgje, eshte bere si dordolec qe trash zerin neper mbledhje, por askush nuk do t’ja dije per verejtjet sepse ata jane te pa prekshem, sepse e kane paguar postin. Dhe kjo eshte ne cdo ministri, ne cdo drejtori, ne cdo bashki. Edi Rama me fodullekun dhe megallomanine qe e karakterizon po gerrmon gropen e tij. Dhe nderkohe qe Shqiperia vuan!

                                                   1. M
                                                    Melek

                                                    Ska shtet por ka vetem pushtet qe del cdo nate ne televizion duke u mburrur per madheshtine e veprave te tij pa llogaritur fare gjendjen reale te varferise dhe frikes se jeteses ne kete vend,

                                                    1. A
                                                     Andi

                                                     Na plasi trapi se ke frik

                                                     1. B
                                                      Busti Enverit

                                                      Bythqiri e mban djalin e tij ne kafaz. E con te takoj dhe Papen

                                                      1. A
                                                       AAA

                                                       Ky lloj kafshe ka dhe kobure. KY lloj kafshe me shume kolege te tije mendojne se jan zoti dhe mund te na vrasin kur te duan. KY LLOJ KAFSHE DO LIROHET PAS 1 MUAJI DHE DO D'ALI I PAFAJSHEM. KY LLOJ KAFSHE PAGUHET NGA TAKSAT TONA. ZOTI TE SHKATERROFTE MOR NDYRESIRE!!! Anthropomorf I qelbur.

                                                       1. Y
                                                        Ylvie

                                                        O Zot, makabriteti shqiptar i ka kaluar kufijte e te imagjinueshmes. Ia kaluam dhe njeriut prehistoric apo mesjetar, se per kafshet nuk behet fjale. Kohe satanike.

                                                        1. E
                                                         Eni

                                                         Aty shteti ka dale nga duart me sakte administrata....shkoni e shikojini neper zyra .....a jetojne njerezit me 60000 leke e megjithate kane makina shtepi bejne pushime jashte etj etj....nuk flet dot me tatimore e doganiere...sdine ku ksne leket

                                                         1. U
                                                          Una

                                                          Per ate qe thote turq Taliban pergjigja eshte nqs kjo simbolizon islami 1 fajtori vritet 2 paguhet denimi kisa Dhe mbi te gjitha femrat nuk dalin gjys lakuriq ne plazhe Doni ti coni ne plazhe grate e femijet rrethojeni e bejeni per te tilla.Boll ka det shqipnia del per te gjithe.

                                                          1. S
                                                           S'ka asgje per t'u Shokuar ne ate vend

                                                           Si mundet te shokohesh ne ate vend kur Shokku Njerezore eshte Prezent 31-vjen dhe ne gjithcka ?! Kriminelet cirren si Kafshe 31-vjet Parlamentit e mediev cdo dite dhe ajo Shoqeri e Shkerdhyer Shqiptare nuk Protestoj asnjiher te vetme kunder Kafsherise qe u kultivua dhe u be Trendy i cdo Institucioni qe nga Politika e deri ke Drejtesia - e deri ke Roja i Spitalit o ju Dhjefsha shoqerine qe jeni ju bashke me Akademitee Hales e gjithcka perben ate vend ,ku gjithcka eshte kercenuese per Jeten e Njeriut .Apo Mediat qe frymezohen nga Krimi e cdi Pisllik Njerezore cdo dite e predikojne Negativen ne cdo ore te dites qe nuk len plehra Toksike oa hedhur ne Opinion ---- kjo s'ju paska Shokuar aspak deri me sot ? - Hipoktrite njerez Ordiner ,qe gjithcka beni e deklaroni s'e ndjeni ,sepse ju kan hik te gjitha ndjenjat , gjithcka e beni me terheq vemendje se per te ndjer ndjeni vetem ne ato vrymat tuaja tte qelbura si Goja e Kafshesh salih berisha ,,qe ka 31-vjet qelb e mallkon jeten ne Shqiperi

                                                           1. S
                                                            Shqiptar

                                                            Prandaj Enver Hoxha ishte nje gjeni. Ai e dinte se çfarè kafshe jemi.

                                                            1. B
                                                             Beni

                                                             Aksidente ndodhin!Po perse nuk ndodhin neper plazhet kudo ne bote por ndodhin vetem tek ne?

                                                             1. G
                                                              Genti

                                                              shoh shqipo qe zihen me njeri tjetrin per saliun ,ilirin ,dhe edin .......vend bananesh

                                                              Lini një Përgjigje