Të gjithë e duan Gridën tek Doktori 

16 Tetor 2022, 19:41Editorial Mero Baze

Në moshën e tretë të tij, Berisha po provon atë që s'ka mundur ta bëjë në gjithë jetën e tij, t'i vardiset një gruaje, vetëm që të mos ndjehet i braktisur. Nuk është vardisje erotike, edhe pse e ka brenda një lloj vaniteti malësor, ku personazh nuk janë yjet e Hollivudit, por një grua e dalë nga legjendat e tre shekujve më parë, për të cilën nuk kemi fotografi, por vetëm përshkrime. 
Në vardisjen e tij, ka plot elementë komikë por pa dyshim eedhe një element të fortë njerëzor. Në moshën 78 vjeçare, ai po ndjehet i braktisur nga familja e tij politike dhe për gati një vit, nuk ka mundur ende të çajë digën që e mban atë larg grupit parlamentar. Për këtë po bën gjithçka. Burrat po i josh me poste, por meqë gratë nuk po i afrohen, ka vendosur t'i vardiset asaj që i duket më e lehte po ti bësh komplimente, Gridës. 
Në fakt ajo nuk po joshet nga komplimentet, por nga ideja se po i ofrohet “paja” e vajzës së vetme që mund të kalojë nga fronti armik në anën e tij. Dhe për këtë Doktori po bën gjithçka. Ka harruar sulmet e saj dhe të tij kundër saj. Ka harruar poshtërimin që ajo i ka bërë si politikan, si mashkull dhe si burrë në moshë. Është gati të harrojë dhe kacafytjen e tij para PD më 8 Janar, ku pas dështimit, shigjetat më të hidhura i erdhën prej saj. Do t'i tregojë të gjithëve se është gati t'i falë dhe atë, ndaj të tjerët nuk do të kenë probleme. 
Njeriu që është konsideruar burrë i hekurt në PD, për shkak të autoritetit të tij dhe distancës me bashkëpunëtorët, tani është gati të duket dhe si “plak kurvar", vetëm e vetëm që të paktën një grua të ikë nga kampi i Lulit e të shkojë tek ai. 
Nuk është ndonjë rol që i shkon, por halli çfarë s’të bën. Dhe Grida po e shijon shumë këtë moment. Dhe duhet ta shijojë deri në fund. Duhet të shkojë tek Doktori, ta lumturojë atë, ta bëjë të ndjehet plak i realizuar, t'i lexoj poezi të Esenninit dhe pastaj.. 
Pastaj, problem është se kush do jetë gruaja e dytë që do të joshë. Është pak problem, pasi shumica e grave që ju bashkuan “Foltores”, ju bashkuan jo aq shumë nga dashuria për Doktorin, pro nga qejfi që Grida nuk do ishte afër tij. Ishin te lehtësuara nga mungesa e saj. Tani me këtë vardisje të tij publike, ai ka thyer më shumë zemra grash dhe ka fituar një grua me zemër të akullt, e cila shijon poshtërimin e Doktorit por jo vardisjen e tij. Kështu që të gjithëve u duhet Grida tek Doktori. Sidomos kundërshtarëve të tij. Zemërthyerat e “Foltores” që ende nuk kanë marrë akoma dekoratat e luftës, tani duhet të kenë idhull dekoltenë e Gridës. Ndërsa ato që e kishin afër Gridën dhe u iku, natyrisht janë më të qeta. Edhe ata e duan tek Doktori. 

32 Komente

 1. s
  swingergrida

  Fantastike! :) offf ckom qesh aty...

  1. A
   Albina

   Më keq nga të gjitha po ndihet ajo byth madhja, si e ka ajo............. Vokshi, ukshi, bukshi...

  2. q
   qytetar

   Mero ! Nderon Fakultetin GJEOLOGJI - MINIERA.

    1. Z
     Zejnel Kuliçaj

     Tek ne, thonë se “Ku asht plaku, derdhet gjaku”, mbasi “maraku në pleqni, asht mungesa e seksit në rini” gjë që reflektohet në sjellje e veprime, jashtë kontrollit psikomotor…… Ndjenjat në moshën afër të 80-ave, për “kurva” të liçensuara, si këmbë tatra në fjalë, turpërojnë akoma edhe më shumë, të turpëruarin e shumë turpëruar kombëtarisht e nderkombëtarisht….

     1. A
      Arbër

      Bravo! Fiks e ke thene! Por... , po Kuliçit tjeter, Agronit, a do ti mbetet hatri nga keto fjale te tuat?!

     2. I
      Iken kokpalarja,shkon grida suma

      Gra dhe burra rospi,shajne akuzojne njeri tjetrin dhe prape puthen. Pritni kur te fal edhe lulashin qe nuk i dha asnje dollar kryemashtrusit sali. Pas grida sumes pa familje,do shkoj fshatari pederast salianji

      1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

       Berisha kërkon t'a bëjë makiniste Gridën. Ai nëpërmjet saj kërkon të peshkoi të tjera, në trenin që pretendon se nuk do ndalet. Grida i ka të dyja anët e medaljes,bukurinë dhe filozofinë, të dyja i pëlqejnë Berishës! "Ofendimet" ja ka bërë hallall,i "harron" shpejt. Të gjitha zëdhënëset e tij kanë qenë të bukura,ka shije për të zgjedhur.

       1. M
        Mondi

        Filozofine????????????? Po qe zonja Suma filozofe, une ,zoti Manalli, I bie te jem shkencetar.

       2. A
        ANDI BUSHATI E TALL KEQ YMER G KELLIREN

        YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT EDI RAMES DHE ALEXANDER VUCIC SE PIDH NUK KAP DOT KURRRRRR SE TE MBAN GOJA ERE MUT PRANDAJ NUK TE OFROHET ASKUSH AFER

        1. M
         Me emër

         Ore, prejani internetin spitalit të të çmendurve dhe hiqjuani telefonat........ Doli prap ky i pithituri i "Lapsit" të Andi Bushtatit...

        2. S
         Sevdalliu

         Brilante !! Sidomos shprehja : eshte gati te duket edhe si plak kurvar,vetem e vetem qe te pakten nje grua te iki nga kampi i Lulit dhe te shkoi tek ai

         1. T
          Tajari

          “Plak kurvar “ha ha ????????

          1. Y
           YMERI KAMPION NE BOTE PA E FUTUR KARIN NE PIDH

           YMER EDHE SALI BERISHA E FUT KARIN NE PIDH KUR TI DO KARI. HAHAH VETEM TI YMER DO TE NGORDHI DUKE JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT HAH

           1. S
            Skenderbegasi

            Thonë se kjo ka lindur me këmbë hapur dhe në dhe do ta shtinë me një arkivol në formë V-je si simboli i PD.

            1. K
             Kombinatsi qe do shume

             Nora e kelmendit sic e quajti sala griden e cila nuk i la gje pa thene atij,nuk e kishte lene buri sic ka lene griden nuk perdorte fjalor kurvash sic fliste kjo me salianin ne parlament nuk mashtronte sic ka mashtruar kjo me pronat e shqiptareve cna duhet ne per format e saj kur ka mendjen Fyell.

             1. Y
              YMERit I MBAN GOJA ERE MUT BYTH FARE

              YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE CAR BOLIT

              1. L
               Loni ish dashnori i Grides

               Pune kurvash gjelle qensh!

               1. Y
                YMER G KELLIREN E PJERDH NE SURRAT FRROK CUPI

                ERVIN SALIANJIT JA SJELL KAFEN NE MENGJES

                1. J
                 Juliano

                 E bukur dhe origjinale Mero. Çar po na shohin sytë me këto politikan, ku morali, turpi, hajnia, kurvnia dhe korrupsioni, janë kriteret për të qënë deputet.

                 1. A
                  ALEXANDER VUCIC BABA I ZAHOS-info YMER G KELLIRA

                  YMER G KELLIRA KA NJE DOSJE TE RE PER EDI RAMEN SE SI NUK I PUNON VEGLA

                  1. E
                   EDVIN KRISTAQ RAMA E TALL KEQ YMER G KELLIREN

                   ZENI I BABIT KUR GDHIHET ME MENGJES JA SJELL KAFEN NE SHTRAT ARMINA MEVLAN YMER GELBAZA KELLIRA KUR TE GDHIHET NE MENGJES JA NXJERR KARIN NGA BYTHA FRROK CUPIT

                   1. v
                    vokshi

                    Ka shku me konkuru ate qorren që e ka fytyren gjithë nishane.

                    1. R
                     RETROSPEKTIVE

                     Ishte sec na ishte...na ishte nje here nje Drejtorevice tek Doganat qe Sulltan Edrogani e shkarkoi per pa aftesi, por qe ajo Shoqja ja mori Kalane nga brenda kur deklaroi publikisht e Solemnisht - "...Sulltan Edrogani eshte Skenderbeu i shekullit 21..." ! Dhe nuk ishte kjo Grida...

                     1. G
                      GREG KRISTAQ RAMA E TALL YMER G KELLIREN

                      YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE BLEJA NJE SHISHE RAKI

                      1. A
                       Atdheu

                       Brilant!!!!

                       1. B
                        BLENDI FEVZIU E TALL KEQ YMER G KELLIREN

                        YMER IK FUTJA LLAPEN NE BYTH SALI BERISHES ,ANDI BUSHATIT,ARMAND SHKULLAKUT,ANDI BEJTES DHE ALBIN KURTIT

                        1. Y
                         YMER KARIN NE PIDH NUK E FUT KURRRRRRR

                         YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT?!!!! YMERI NUK E FUT KARIN NE PIDH KURRRRRRRRRR SE ESHTE I SHEMTUAR NE SURRAT DHE NGA KARI I RRJEDH QELBESIRE DHE MUT NGA BYTHA E FRROK CUPIT

                         1. V
                          Valentina

                          Gazeta Tema duhet te kontrolloje komentet jo etike, sic behet ne te gjithe boten demokratike.

                         2. q
                          qesh e ngjesh

                          Merua i Bazes sot hallin e Grides paska , nuk sheh qeverine e Rames mbush plot me Laraska !

                          1. v
                           vokshi

                           Ka shku me konkuru ate qorren që e ka fytyren gjithë nishane.

                           1. H
                            Hyso

                            Mero . Ti ke inat te bukuren se te dhene Zoti nje pllasem ne shtrat.

                            Lini një Përgjigje