Vijon përplasja Hysenbelliu-Gazheli: Fakti që merresh me gruan time të bën edhe më ordiner si shantazhier

23 Korrik 2022, 16:54Ekonomia TEMA

Vijon përplasja Hysenbelliu-Gazheli: Fakti që merresh me gruan time

Drejtori i Përgjithshëm i Doganave Genti Gazheli i është përgjigjur shkrimeve të publikuara në mediat e biznesmenit Irfan Hysenbelliu. 

Gazheli e cilëson Hyenbelliun si "shantazhues" duke i kërkuar të publikojë dokumente dhe jo thashetheme. 

Reagimi i plotë

Pra Irfani ka te drejte te me akuzoje mua, pa asnje prove. Pa botuar asnje vendim gjykate qe denon personat ne fjale.

Dhe kete e ben “rastesisht” pasi eshte gjobitur nga institucioni qe une drejtoj per evazion fiskal. Nuk thote asgje per krimin qe kompania e tij ka kryer, krim i hetuar dhe provuar, por kerkon nga personat qe ai akuzon prova per te treguar qe ata jane te pafajshem.

Nuk funksionon keshtu shteti i se drejtes Irfan.

Provat duhet t’i paraqese ai qe akuzon, jo i akuzuari. Ndaj ti qe me akuzon mua per kater punonjes qe une ketu i kam gjetur s'i kam sjelle nga shtepia, bujrum, paraqite vendimin e gjykates qe i denon keta kater shqiptare.

Une per vete nuk kam pare asnje vendim te tille dhe nuk di te ekzistoje nje i tille.

Deri kur ta besh kete, je thjeshte nje shantazhier ordiner siç të tregojnë ata që të njohin mirë.

Po edhe sikur ta bësh këtë, fakti që merresh deri edhe me gruan time, të bën thjesht edhe më ordiner si shantazhier!

17 Komente

 1. V
  Violeta

  Gazhel kujdes gruan se Irfan Hysenbelliu eshte kurvari me i madh qe ka pare Shqiperia.

  1. S
   Suksese te metejshme

   Mirë o Gazhel, ai nuk ka prova po ti pse nuk e çon më gjykatë për shpifje?

  2. s
   student

   Bir selmani i nenes ke te qaj me pare.

   1. s
    serveti

    tani qe u hap loja , cojeni deri ne fund , nxirreni pse-ne , pse keta lloj llumi mbahen me kembe nga mediat e paguara prej tyre.....News 24 dhe mediat rreth saj , mbrojne krimin dhe evazionin fiskal.....

    1. s
     serveti

     tani qe u hap loja , cojeni deri ne fund , nxirreni pse-ne , pse keta lloj llumi mbahen me kembe nga mediat e paguara prej tyre.....News 24 dhe mediat rreth saj , mbrojne krimin dhe evazionin fiskal.....

     1. s
      serveti

      tani qe u hap loja , cojeni deri ne fund , nxirreni pse-ne , pse keta lloj llumi mbahen me kembe nga mediat e paguara prej tyre.....News 24 dhe mediat rreth saj , mbrojne krimin dhe evazionin fiskal.....

      1. C
       Caci Mamuthi i korrupsionit aktiv

       EVAZION FISKAL NE SHUMA TE MEDHA ESHTE VEPER PENALE NDAJ I BIE QE SPAK TE NIS HETIMET KRYESISHT PER YRFAN HYSENBELLIUN QE E KA FTYREN SI MAJMUN BYTH KUQ.HAHAHAHA...

       1. S
        Skelar

        Zoti Drejtor, ndoshta institucioni qe drejoni aktualisht ka te drejt ne raport me Z. Hysenbelliu.### Ndoshta edhe ju si drejtor keni te drejt ne raport me kundeakuzat e hysenbelliut. Pooooor, ti legen nuk ke asnje te drejt te komunikosh me ate gjuhe bigbradheri ne media. Ti Legen, paguhesh per drejtor, dhe dihet te sillesh e komunikosh si i till. Jep dorheqjen, dhe shaje mbar e prap Hysenbelliun. Gruaja jote(qe per ne taksapaguesit eshte Askushi) me sa pam, u perfshi ne d3bat publik per te mbrojtur drejtorin dhe Doganat......nuk i takonte, sepse ka shum zurtar te tjer qe e bejne... Drejtor, edhe mund te kesh te drejt, por komunikimi yt publik dhe i personalizuar, me perfshirjen e gruas *firmato, te tregon sikur je nje Legen Fajtor. Pa harruar edhe faktin e emrit te mire!!! te doganave shqiptare!!!

        1. B
         Bitcoin

         Gruaja jote u krujt vete o gazhel se nuk eshte pare e degjuar qe vesh armani e versace e del ne mbrojtevre burrit qe biterisht dihet se sa xhepist je. Çorape te thonin kur ishe doganjer apo harrove. Po ti ske faj ka faj rama qe e di se ti je grabits e prap te mban.

         1. A
          Anonim

          Armani veshin te gjith te blera tek gabi ,

          1. P
           Parruca

           @Anonim. Fallco i mbajne fatorinot dhe kamarieret jo keto « ajka » e fekaleve te Tiranes. Keta bejne shopping ne Milano, Vjene, Paris etj. Gazheli eshte nje kokrra e hajdutit njelloj si Fania. Jane 2 hajdute qe po zihen si qente. Dhe nderkohe SPAK fle gjume, Byrose se hetimit i humbi boja. Dhe shqiptaret vazhdojne e zhvaten sa nga Irfanet e sa nga Gazhelet.

          2. F
           Firmat e themeluesve të PD-së 1991

           Koha për dashuri, mos të lëntë Zoti pa dashnore. Merre me lëng.

           1. q
            qytetari

            O njerez!!! Hysenbelliu eshte ai qe njohin mire shqiptaret. Ai ne nje vend normal do ishte prapa hekurave. Kurse per Gazhelin mos u cudisni per veprimet qe ben. Ai do e mbroje veten me cdo monedhe dhe mjet (GRUA) . Mos haroni se ate post qe ka, e ka "blere" aq sa juve fukarenjeve nuk ja u kap fare truri. Ketu eshte problemi. Po i cenojne pronen...

            1. A
             Anketuesi

             Hysen-belliu dhe Gaz-eli ,njeri jep kontribute ne fushen e medjas Televizive dhe te medjas se shkruar ,ndersa tjetrit punonjes i administrates se larte Doganore , qe te dy akuzojne njeri tjetrit jo se shqetesohen per hallet e popullit ,por per aferat e tyre korruptive e te tjera.Mendoj se qe te dy jane persona qe na fyejne inteligjencen dhe qe abuzojne e shpekullojne me fjalen e lire dhe te drejtat e njeriut , qe shfytezojne pozicionet e tyre ne kete shoqerit perte mbrojtur intéresat e tyre private kur atyre u preken,ata jane shume te rrezikshem ,nuk kane frike as nga zoti por as nga shtetit ,nuk u drejtohen drejtesise ,por shantazojne njeri tjetrit ,se ketu ne kete vende ndodhin cudira te medha dhe si gjithmon edhe kjo cudi pas tre dites do te harrohet ,Hysen-belliu do te marri fondé te tjera nga shtetit dhe drjetori i pergjithshem i doganave Gaz-eli per besnikeri e treguar do te promovohet me poste e funksione te tjera ne administraten partiake e shteterore , keshtu ndodhe ne ato shoqerit demokratike libérale ku ka ligje dhe nuk funksjonojne ligjet dhe sipas mendimit tim ti munde te besh cfarte te duash ( ju kujtoje ketu ligjin e me te fortit)dhe ti nuk do te pergjigjesh asnje here se ti je vête ligjin dhe maliqi.

             1. s
              shqip

              HAJDUTET E PASURISE SE SHQIPTAREVE AKUZOJNE DHE I NXJERRIN TE PALARAT NJERI-TJETRIT.SECILI PREJ TYRE MUNDOHET TE TREGOHET "I PASTER" NE LIDHJE ME KORRUPSIONIN POR DIHET SE KANE PASURI MARRAMENDESE QE NUK JUSTIFIKOHET ME ASNJE MENYRE.GRATE E QAFIRAVE,MEGJITHESE SHTEPIAKE,KANE PASURI TE MEDHA SEPSE ATY ESHTE DERDHUR PARAJA E PISET OSE ESHTE "TRASHEGUAR" NGA PRINDER OSE TE AFERM SI "DHURATE".

              1. O
               Orik

               Hysenbelliu dhe hysenbellite e shumte qe ka ky vend ne fakt prej kohesh duhet te ishin mbas hekurave dhe te jepnin llogari per ckane bere dhe nuk i kane bere ketij vendi por, ajo qe ne si qytetare duhet te na shqetesoje,eshte kur keta kercenojne dhe shantazhoje paturpesisht nje punonjes te shtetit i cili ne fund te dites eshte ne ate detyre per te mbrojtur interesin publik. Opinioni publik pavaresisht opinionit qe ka per njerin apo per tjetrin nepunes publik,duhet te jete ne mbeshtetje te nepunesit publik sepse eshte ai qe mbron interesat e tij nga abuzuesit te tipit Hysenbelli apo cdo tipi tjeter.

               1. L
                Lindita Cazimi

                Gazheli

                Lini një Përgjigje