Alda Klosi lihet në burg, flet avokati i ish-zyrtares: Deklarata e Dobit është e rreme

7 Shkurt 2023, 13:30Kronika TEMA

Alda Klosi lihet në burg, flet avokati i ish-zyrtares: Deklarata e Dobit

Avokati i Alda Klosit ka dalë në një deklaratë për mediat pasi kësaj të fundit iu dha masa e sigurisë ‘arrest me burg’. 

“Caktoj masën e sigurisë me arrest me burg. Pati një debat të gjatë Prokurori paraqiti si provë një deklaratë të dhënë nga Rozeta Dobi. Ishte një deklarim i marrë kohët e fundit.

I ka dhënë një vlerë të paracaktuar këtij deklarimi. Është hera e katërt që ajo pyetet, dhe sa herë që pyetet jep një deklaratë ndryshe nga tjetra.

Deklarata e fundit është gënjeshtër. Ka disa pyetje  që bëmë në seancë dhe natyrisht presim të zbardhet vendimi për të marrë përgjigjen e tyre.

Nëse do ishte kështu  siç ka deklaruar Dobi, si është e mundur që është hapur kasaforta dhe është hedhur në një kazan plehrash.

Si nëna si djali në momentin që janë arrestuar kanë mbajtur të njëjtin qëndrim ku kanë pohuar vjedhjen e banesës së Alda Klosit dhe kanë dhënë një mekanizëm të qartë se si është kryer kjo vepër penale.”

 

1 Komente

  1. t
    tony

    Ky avokut duhet te ishte arrestuar si bashkepuntor vjedhjeje dhe eshte nje super mashtrues i cili per perfitimin e vet ben te pamunduren per shpikur manovra qe ta lehtesoje hajduten duke thene jo eshte e semure nga zemra nje komedi per per te gjithe zyrtaret qe arrestohen tani nje milion euro qenkan te familjareve bankiere te Aldes e cila i ka fituar me djerse ne krevat me ametaj i cili lkishte dhe liri te plote ne vendime per keje ndrrtimesh se çdo gje eshte pos dhe nuk merr. Prandaj ti avokat shkerdhat je dhe hajdut dhe mashtrues prandaj duhet te ishe ne burg me hajduten

    Lini një Përgjigje