Iu gjetën 6 armë në banesë, Orges Shijaku, djali i piktorit të shquar

27 Shkurt 2024, 12:27Kronika TEMA
Iu gjetën 6 armë në banesë, Orges Shijaku, djali i piktorit

Orges Shijaku, të cilit iu gjet arsenal armësh është djali i piktorit të njohur Sali Shijaku, edhe vetë artist, skulptor, restaurator dhe piktor.

Agjentët e Komisariatit nr. 3 morën informacion se një grup prej 4 apo 5 nxënësish në shkollën "Lidhja e Prizrenit" në Tiranë lëviznin me thika brenda shkollës dhe befasisht organizuan kontroll. Të vetmit që iu gjetën 2 thika ishte djali i mitur i Orges Shijakut.

Më pas, gjatë kontrolleve në shtëpi u gjetën armatimet e tjera, të cilat gjetur në një dhomë që shërbente edhe për fjetje edhe studio arti. Djali i mitur u ka thënë hetuesve se armët janë të babait dhe në celular i janë gjetur dhjetëra foto të cilat ishin shkrepur brenda shtëpisë, po me armë.

Djali jetonte me nënën, pasi Orges Shijaku ishte divorcuar nga bashkëshortja, por shkonte shpesh në shtëpinë e babait. Shijaku për momentin rezulton jashtë kufijve të vendit, në Zvicër.

4 Komente

 1. L
  Leskovik

  Rrace e felliqur komuniste.

  1. Roberto

   Turp per ty qe mban nje emer te nderuar Leskovik. Ca kidhje ka komunizmi ketu?? Keto "te mira"i kemi nga demokracia qe uboerhap si vaji ne lakra ne Shqiperi dhe u abuzua me te nga qofte-larget e asaj kohe qe lejuan dhe kultivuan krimin duke shkaterruar shkollen shqipe njesoj si turqit dhe greket dikur. Ne ate kohe qe thua zotrote femijet lexonin libra dhe nuk mbanin celular apo thika.

  2. l
   llazi usa

   Ti ore Lshkovik, po te ishte komunist ai, ja kushin qire baban, po eshte ballist qe si kane bere gje.

   Lini një Përgjigje