"Kam pasur dhimbje të tmerrshme koke", gazetarja: Provova “drogën tullumbace”, ja sa lekë kushtonte

20 Shtator 2023, 11:46Kronika TEMA

"Kam pasur dhimbje të tmerrshme koke", gazetarja: Provova

Në ditët e fundit po flitet shumë për konsumimin e drogës “tullumbace” në lokalet e natës, kryesisht në Tiranë.

Në zonat më të frekuentuara të kryeqytetit, mund të porositësh ‘Tullumbacen’ me oksid azoti sikur të jesh duke kërkuar një kafe. Janë mosha shumë të vogla ato që e konsumojnë këtë lloj droge, që në fillimet e adoleshencës.

Gazetarja Aida Topalli tregoi në emisionin “GoodMorning Albanian” se e ka provuar drogën tullumbace, që e kishte gjetur për 250 lekë.

“On line mund të gjenden bombola azoti që shiten në Instagram, mund ta sjellin edhe me postë. E kam provuar shumë pak gjatë kohës që bashkëpunonim me të rinjtë për temën dhe nuk ma ka dhënë efektin se ishte psikologjike se nuk e kam pirë të gjithë tullumbacin, pastaj kam pasur dhimbje të tmerrshme koke, pas gjysmë ore. E konsumova për kuriozitet, për të parë çfarë përfitojnë adoleshentët nga kjo gjë”, tha gazetarja.

Sipas mjekëve kjo substancë mund të shkaktojë asfiksi deri dhe në humbje jete në varësi të sasisë që konsumohet, sepse ndikimi i saj bën që të shkëputet furnizimi me oksigjen. Ajo shkakton ndjesi euforie dhe dehjeje, por kjo është vetëm në momentet e para.

13 Komente

 1. R
  Realisti

  Injorance përtej imagjinatës!!! Ku arritëm...

  1. D
   Dakord

   Kjo është si alma k që "sakrifikoi" për ne, për një jetë më të mirë hahahahahaha

  2. d
   droget dhe kafshet ne shqiperi jashte Kontrollit

   Shtet muti ,medie e "shoqeri "= Turmash , ky eshte rezultati kur Shtei i besohet shpellareve te cilet ndertuan shoqerine e kulturen e kafsheve ne qytete .

   1. T
    Tata luigji

    Ja pra kur tepron buka-!!

    1. G
     Goni

     debile femer!

     1. E
      Erdokari

      Po bytha ste ka dhembur?

      1. L
       Likja

       Italia e viteve 70-80,,,disfate per rinine italiane,,,plage e pasherueshme akoma sot,,

       1. B
        Ben

        Ku paska arritur Shqiperia! Gazetarja e pranon qe ka blere droge is kur ka blere nje kafe sikur.nuk eshte ndonje gje e madhe! Dhe perseri eshte ne pune? Ju qofshi!

        1. B
         Bori

         Komplet e papergjegjshme

         1. L
          Latifi

          Ku eshte policia e Shtetit? Policia eshte vetem per gjoba dhe te mbushin xhepat e tyre dhe jo per kontrollet e njepsnjeshme per te luftuar kete dhoj droge qe po qarkudhon ,dhe po frekuentohet nga te rijt!

          1. P
           Pensionisti qe nuk kupton me

           Futen plakat ne burg per tre rrenje ashash,q qe gjendeshin historikisht ne oborrin e gjyshes sime ne Elbasan,gazetarucja e droguar nuk futet ne burg!?

           1. D
            Dikush

            Ky eshte gazi qe te ben per te qeshur. Ne Amerike dentistet ua japin pacienteve per tu hequr ankthin. Nuk e di sa varesi krijon. Natyrisht, nuk eshte substance qe duhet perdorur per qejf keshtu qe s‘duhet lejuar ne shitje te lire. Lind pyetja ku duhet vene viza se kur njeriu do t‘i beje keq vetes mund te thithe edhe avuj benzine ose avuj diluenti. Duhet me u marre me shkaqet e çrregullimeve mendore, jo vetem me simptomat.

            1. t
             tefiku

             Sa lloje droge te tjera ke provuar moj zonja gazetare?

             Lini një Përgjigje