Në kërkim për inceneratorët e Fierit e Elbasanit, ndalohet në Austri Stela Gugallja, nisin procedurat e ekstradimit

7 Shkurt 2023, 15:40Kronika TEMA

Në kërkim për inceneratorët e Fierit e Elbasanit, ndalohet

Stela Gugallja, në kërkim për aferën e inceneratorëve të Fierit dhe të Elbasanit, është identifikuar në Austri.

SPAK bën me dije se ka dërguar kërkesën në Austri dhe se është në proces ekstradimi. Burime për Report Tv bëjnë me dije se janë dërguar materialet dhe pritet që të vendosë gjykata austriake.

'Jemi në proces për të ekstraduar Stela Gugalljan, kemi dërguar kërkesën në Austri!'- njofton SPAK.

Ndërkohë që avokati i znj. Gugallja, Klodjan Skënderi, ka thënë ekskluzivisht se klientja e tij është njoftuar nga Gjykata por nuk është ndaluar apo të ketë ndonjë masë sigurie për të. Sipas tij procedurar e ekstradimit vijon shqyrtimin në gjykatë.

3 Komente

 1. T
  Te vjedhim sebashku

  mos e ekstradoni se nuk e duron dot burgun si puna llalles qe rri me pushime ne itali

  1. b
   ben.

   Ne 1 vend te mbaruar ku 60% e popullsise jan analfabete funsksionale, vendi i parafundit ne bote per bashkepunim ne komunitet, ku nuk eshte matur akoma niveli i legenizmit ne rang boteror, ku me siguri jemi te paret, njerez si adriatik llalla duhet te ishin dekoruar nga presidenti i republikes. Sepse delenxhi i rilindjes Adritik Llalla u perplas me ambasadorin Lulu sepse kompania amerikane nuk donte te demshperblente banoret e zharesit per demtimet e shtepive. Dmth Llalla u shpall nongrata sepse mbrojti familjet e varfera shqiptare nga babezia e Lu dhe rilindjes.

  2. k
   k

   Shqiperia,mëmëdheu i hajdutërisë,krimit dhe korrupsionit. Ata që nuk kanë vjedhur akoma,po presin rastin e volitshëm.

   Lini një Përgjigje