“Një muaj e gjysmë kam fjetur në zyrë”, rrëfehet zonja Eni Çobani: Ai bëri një pabesi të jashtëzakonshme, ishte e rëndë

23 Nëntor 2022, 12:32Lifestyle TEMA

“Një muaj e gjysmë kam fjetur në zyrë”,

Atë jemi mësuar ta shohim çdo të diel në misionin e saj të ndërmjetësimit në rubrikën “Shihemi në gjyq” te “E Diela Shqiptare”, por këtë të mërkurë ajo ishte e ftuar në një intervistë ndryshe në “Aldo Morning Show”. Bëhet fjalë për zonjën Eni Çobani,  e cila ka rrëfyer në këtë interviste një nga momentet më të vështira që ka përjetuar së fundmi.

Ajo ka treguar se i është dashur të përballet me pabesinë e  një personi të cilin e ka mbajtur shumë afër dhe e konsideronte si të familjes, ky person, i cili punonte me të, i shkaktoi dëme të mëdha, ekonomike por edhe shpirtërore. Eni Çobani është shprehur se pasi zbuloi këtë ngjarje ajo e ka përjetuar aq keq sa për një muaj e gjysmë nuk ka dalë nga zyra.

Aldo: Për kuriozitet, jashtë kamerave,  kur ka qenë shpërthimi yt më i madh, për çfarë ke shpërthyer. Në kamera jo se e di që të vjen ndonjëherë, por e mban veten.

Eni Çobani: Në pjesën e dashurisë thua apo në pjesën e drejtësisë?

Aldo: Nuk ka rëndësi, në përgjithësi, me një shok me një shoqe…

Eni Çobani: Po shpërthim në ç’drejtim?

Aldo: Nerva, kur të ikën truri?

Eni Çobani: A shpërthim me mërzitje? Mosmirënjohja më çon në një shpërthim…

Aldo: Ky është term i përgjithshëm na thuaj çfarë  ka ndodhur.

Eni Çobani: Do flas për një moment që shumë njerëz e dinë, ata me të cilët unë bashkëpunoj patjetër që po, por edhe njerëz të tjerë. Fakti që së fundmi më ka çuar në një shpërthim shumë të fortë ka qenë pabesia e një personi që unë e mbaja shumë afër, e konsiderova si të familjes të themi dhe pastaj u përballa më një zhgënjim të jashtëzakonshëm dhe me një pabesi, jo të thjeshtë, por një pabesi e cila më çoi deri te ajo për të cilën themi si është e mundur që një njeri, të cilin e mban kaq afër, i beson kaq shumë, i jep gjithçka që mundesh ti, në kuptimin profesional, për ta bërë atë një njeri më të mirë seç është dhe pastaj merr, një goditje që realisht të trondit dhe të bie me këmbë në tokë dhe thua “si është e mundur”. Më kujtohet gjithmonë ajo fjala që “dëmin më të madh ta bën tundi”. Më vjen shumë keq që  e provova në kurriz. Kisha pësuar gjëra të vogla, por kjo kishte një përmasë njëçik më të madhe, kështu që më tronditi.

Aldo: Tamam fjalën e ke për njeriun që punonte, asistentin në zyrën..

Eni Çobani: Asistenti që punonte në zyrën time. Ai bëri një pabesi të jashtëzakonshme, një zhgënjim të madh sepse u mor me një gjë të cilën e kishte jashtë kompetencave të tij dhe bëri një dëm ekonomik kundrejt qytetarëve, të konsiderueshëm.

Eni Çobani: Po i merrte lekë dhe kjo më ka vrarë shumë. edhe tani që flas e përjetoj.

Aldo: Normale, por çfarë ndodhi, ti dole jashtë vetes?

Eni Çobani: Dola jashtë vetes, asnjëherë me të sepse ai u zhduk. Ai nuk e pati fuqinë që të më dilte përballë.

Aldo: Ti , organet kanë pasur mundësi ta gjejnë?

Eni Çobani: Ai është tani në një gjykim, patjetër. Ka filluar gjykimi ndaj tij. Jemi në gjykatën e shkallës  së parë.

Aldo: Të ra tavani në kokë?

Eni Çobani: Tavani në kokë realisht, rreth një muaji e gjysmë, ndoshta e them sot për herë të parë, nuk kam dalë nga zyra, kam fjetur në zyrë, kaq rëndë e mora sepse nuk e besoja kurrë, që një njeri vërtet mund të marri te njeriu që punon, por jo te qytetarët. Te qytetarët pastaj është një element ku ti shkon tej asaj për të cilën vërtet e bën gjestin apo veprimin. Pra dëmin që ti do të shkaktosh e ke pasur më të madh ndaj saj edhe kundrejt njeriut që të ka punësuar. Një njeri mund të marri vërtet, por jo te qytetarët.

Eni Çobani: Jo, në asnjë moment. Kam qenë njeri shumë i hapur me të. në çdo moment mua më ka pasur aty edhe për halle apo problematika. Nuk ka pasur nevojë të bëj veprime të  tilla. Kjo Aldo nuk ishte dëm vetëm kundrejt qytetarëve, por ishte kundrejt Enit personalisht. Por falë Zotit, sikurse ka njerëz të mirë qytetarët mirëkuptuan gjithçka. Por ai ka qenë  një moment shumë i vështirë i cili akoma nuk ka kaluar.

32 Komente

 1. f
  fred papadhima

  Shpertheu kur e qiu Gon Duka dhe i tha- tani katunar shijaku shko me ble nje pal veth te "Gjikondi" dyqon vari karin sa i ka cmimet dhe vethet benin 1000Euro. Aty shpertheu dhe Mond Duka vllai, bon sherr vlla me vlla se ai kari ja bleu. Gusto katunarit nga Shijaku me qi pidh Tirone.

  1. Z
   Zeno Kodra

   Po Aveniri Ç’bënte moj ? E paske lënë thatë ? Apo edhe ai, vajtonte bashkë me ty, pabesinë që të bëri dashnori duke të të vjedhur paratë, sepse në të kundert, ai nuk do të kishte guximin të bënte ate veprim.

  2. J
   Jari

   O Shoqja Eniii, nuk ka Shtet këtu te ne edhe ju vazhdoni budallëqet tuaja, " shihemi në Gjyq ", kur del te E DIEL, përdor 2 kg Crem e Stuko se ndryshe të ngatërrojnë me Klodjana Lala, ( Seksi ), gazetarja e Irfanit.

   1. L
    Lugu gjat

    Kjo eshte nje shemtire. Kjo zvaranike perdor c'do lloj poshtersije per tia vjedhur leket hallexhinjeve bashke me ate pederastin e pa fytyre. Mallkim

    1. G
     Gent

     Arditi e? Ai është akoma më i ndyrë.

    2. H
     Heee Huuu normale tek Siptaret..

     Nuk eshte ndonje gje e re dhe e pa ndegjuar ..Doni ti keni punet mire ne Jete ..Mos i besoni njeriut dhe pike .. Ha nuk e shikoni se dikur ishin gati te vrisnin njeri tjetrin Penecilina Sali me Ilir Florririn..Ndersa tani po pregatiten te Martohen por vetem ne takimet qe kane neper zyra .Dmth naten .qi.....me njeri tjetrin ,diten zgerdhihen duke qeshur me ato njerz qe Ju shkojne nga mbrapa..

     1. H
      Heee Huuu normale tek Siptaret..

      Nuk eshte ndonje gje e re dhe e pa ndegjuar ..Doni ti keni punet mire ne Jete ..Mos i besoni njeriut dhe pike .. Ha nuk e shikoni se dikur ishin gati te vrisnin njeri tjetrin Penecilina Sali me Ilir Florririn..Ndersa tani po pregatiten te Martohen por vetem ne takimet qe kane neper zyra .Dmth naten .qi.....me njeri tjetrin ,diten zgerdhihen duke qeshur me ato njerz qe Ju shkojne nga mbrapa..

      1. H
       Heee Huuu normale tek Siptaret..

       Nuk eshte ndonje gje e re dhe e pa ndegjuar ..Doni ti keni punet mire ne Jete ..Mos i besoni njeriut dhe pike .. Ha nuk e shikoni se dikur ishin gati te vrisnin njeri tjetrin Penecilina Sali me Ilir Florririn..Ndersa tani po pregatiten te Martohen por vetem ne takimet qe kane neper zyra .Dmth naten .qi.....me njeri tjetrin ,diten zgerdhihen duke qeshur me ato njerz qe Ju shkojne nga mbrapa..

       1. H
        Heee Huuu normale tek Siptaret..

        Nuk eshte ndonje gje e re dhe e pa ndegjuar ..Doni ti keni punet mire ne Jete ..Mos i besoni njeriut dhe pike .. Ha nuk e shikoni se dikur ishin gati te vrisnin njeri tjetrin Penecilina Sali me Ilir Florririn..Ndersa tani po pregatiten te Martohen por vetem ne takimet qe kane neper zyra .Dmth naten .qi.....me njeri tjetrin ,diten zgerdhihen duke qeshur me ato njerz qe Ju shkojne nga mbrapa..

        1. N
         Nafija

         Nje zot e di sa neveri kam per kete femer.

         1. K
          Klodi

          Ky eshte kulmi. Te gjithe studentet e Juridikut ne vitet 2000 e dine shume mire qe te merrnin provimin e Eni Cobanit duhet te shkonin tek dyqani i kepuceve te burrit te saj afer Ministrise se Drejtesise dhe te paguanin 200 euro per provim.

          1. D
           Dr. Ben Gjata

           ooo "Heee Huuu normale tek Siptaret.." qe as shqip sdi me shkrujt se duhet te jesh nga pidhi motres. Por po te sqaroj qe te meosh shqip duhet te te qi ,motren grun dhe gocen. Tung

           1. O
            Ornela Hajati

            Kjo debilja sozja e Klodiana Lales( 200 kg )na lodhi koken me gjepurat e saj demode.

            1. S
             S'e kuptoj perse e fyjne kur kjo s'ka vjedh kta ti

             un mendoj se eshte nji njeri i mire dhe joashtu si shprehen komentuesit aty me lart ,kam par pak emisjone te saj dhe me duket okay . Ate qe s'ben Drejtesia e Shtetit e ben E.C ne emisjonin e saj ! C'ka ktu per ta fyer ? Sinqeishte eshte e veshtire ta kuptosh trurin e ca njerezve aty ,qe sdin tjeter vetem te fyejne te dobetit Femrat ,ata qe s'i shkerdhejne jeten si saleh hamuti e muti cepanit qe i kan shkaterruar jeten . Ja pra ,jeni si ky Personazhi i pabese qe ja ka fut prapa krahve asaj qe i ka falur besim duke e shkaterruar . Behuni njerez dhe lerini njerzit te punojne ,te kontribojne ne kte popull .

             1. I
              Ilir

              Po e ktheni gazeten ne nje pavjon te semuresh psiqike...!

              1. ?
               ?

               Kush eshte ky burri ne foto?

               1. I
                Ilir

                Jul Çezare : "...kush me shpat vret,nga shpata do te vdese.."!

                1. M
                 Maqka

                 Kjo idiot ja çdo moment perpara, se twni nuk i ecen me, tregonte se ishte vajza e Javer Cobanit. Shikoni me cfare merret ne “Shihemi ne gjyq”. Delenxheshe, po jo vetem, mashtruese e klajdit te pare.

                 1. E
                  Ed tironci

                  Kjo eshte hiene dhe halabake e papare. E kam pas njoft qysh heret kur ka pas dyqonin e kepuceve me vjehrren te rruga fortuzi. Halabake ordinere

                  1. g
                   gerti

                   kjo vuan nga deliri i madheshtise .....po dhe keto mediat qe i japoin hapesire qia ropt dmth ,vari lesht .....

                   1. M
                    Me ter mend

                    Pse zonje qenka kjo ?! Une kujtoja gjithmone se kjo ishte Transvestit....hahaha

                    1. T
                     Tomi

                     Thithlopa i rropi njerezit me ato pacavure qe ben me ate ardit penderastin. E vetmja gje e mire qe ka bere ne jete mediokri agron llakaqiu eshte se e tall dhe poshteron kte.

                     1. X
                      Xhulio

                      Bëre mirë që dole në publik ku të gjithë kanë opinjonin se ti je kryemashtruese. Për ty ka një video saimir kodra i fiksit, ku vet ai e ka deklaruar në një emision televiziv, por e mban se si duket, ti i ke plotësuar kërkesën që mund të ketë ai. Ti flet për mashtrues, kurcti vetë e ke këthyer në emision, ku njerëz me halle e probleme ligjore, vijnë tek ju dhe bëhen me probleme psiqike. Janë të një niveli zero, sepse harrojnë që paguajnë vetëm për të dalë në një televizion duke menduar se kur peshorja anon nga ana e tij, mendon se kreu hallin. Nuk kuptoj se çfar bën ti më shumë se mashtrueset si sudja e në kohën parave piramidaleve. Ti, mbështetesh nga një homo si gjebrea dhe nga televizioni që të ka dhënë komoditetin për mashtrim të hapur, dhe prokuroria bën sehir të djelave me programin tënd të ndyer. Kush na qënka përveç gjykatës, një emision që u zgjidhka problemet gjyqësore me animin e peshores, dhe disa njerëzve që duartrokasin në mënyrë të urdhëruar për suksesin tënd. Je e pa aftë, niveli juaj shkon deri tek një notere, që i ka në monitor të gjitha procedurat, dhe vetëm ndërron të dhënat e personave. Shum shpejt do përfundosh si e akuzuar për mashtrim, se e tillë je. Ke kërkuar nga 600 euro për të nxjerrë në tv, rastet e gulhumëve që të besojnë ty. MASHTRUESE, me komoditetin e një emisioni televiziv.

                      1. J
                       Julian Laci

                       Kjo barkderre kur ishte pedagoge te juridiku, I cova 600£ te babai I saj per nje shoqen time . Se kuptoj si ka mundesi Kjo del ne nje emision muti , po po muti dhe tregon ndodhi nga jeta e saj monotone. Kaq poshte ka rene audienca televizive shqiptare

                       1. A
                        Arturi

                        Kjo grua pretendon se ndihmon njerzit ne nevoje po cfare ben ajo nuk ka kuptim fare, lere qe e ben ne syte te gjithe publikut. Vetem se i rrjep njerzit nga parate dhe u jep nje shije false se mund ti ndihmoje dhe ne gjyq.Njeri

                        1. A
                         Arturi

                         Kjo grua pretendon se ndihmon njerzit ne nevoje po cfare ben ajo nuk ka kuptim fare, lere qe e ben ne syte te gjithe publikut. Vetem se i rrjep njerzit nga parate dhe u jep nje shije false se mund ti ndihmoje dhe ne gjyq.Njeri

                         1. A
                          Arturi

                          Cfare ben kjo grua s'ka kuptim fare nga ana ligjore. Lere pastaj qe e ben ne publik duke u dhene njerzve nje shprese false qe mund ti ndihmoje neper gjyqe. Vetem se i rrjep njerzit. Tipike femer mashtruese.

                          1. G
                           Goni

                           E njohur boterisht si thithelopa madhtruese.E zbuan nga juridiku se u merrte para studenteve.E zbuan nga universiteti Barleti per po ate ves.Tani vazhdon zanatin ne Klan ku zhvat hallexhinjte si gjykatese e madhe.Haaaa mbyll tv kur me del kjo 200 kg ne ekran .

                           1. E
                            Eni

                            Goni mos harro se e kanë dëbuar edhe nga ministria e drejtësisë për të njejtën arësye: Hajdute dhe mashtruese

                           2. R
                            Rezarti

                            Kësaj nuk i meret vesh ku i fillon qafa e ku i mbaron bytha, se qaf e byth komplet është. Na heq mallin e sudes por me profil tjetër mashtrimi, ku ja ka dhënë mundësinë një tv publik, të mashtrojë jo vetëm hallemëdhejtë por dhe publikun e mediave. Turp për këdo që ul nivelin në prezencën e saj. Turp për televizionin që e mbështet dhe turp për një figurë shum publike si ajo e Ardit Gjebresë, që bën aktorin e regjisë të Çobanit. Turp. Përshëndetje nga një komunitet shqipëtarësh në Alaskë që e duan shumë Enin dhe i urojnë sa më shum mashtrime.????????????

                            1. B
                             Bashkimi

                             Pasha nerin, kush merret me kët top mutit. I kjo mashtruse pri koks e ke kamt. Ftyr e poshtme, ku mashton nji ata njerëz me goditje në tru, ku hallin si kanë, po menojn se po jua zghidh i kjo me peshore, a asht me kjesh a me vu durt nkok. Po si me tall bythën kshu, a kaq të marr jan kta njerz si po bajn gjyq me animin e peshores dhe me shqiptarët si p përshnesin i kët nga india , o na e heku trunin, ma zi se sudja tu mashtru disa fakira. Po si munet kjonprokurori mos me e nal, kjo po vjedh dynjan.

                             Lini një Përgjigje