Basha: 8 dhjetori 1990, dita që ndau të shkuarën nga e ardhmja

8 Dhjetor 2022, 17:51Politika TEMA

Basha: 8 dhjetori 1990, dita që ndau të shkuarën nga e ardhmja

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar 8 dhjetorin, ‘Ditën e Rinisë’.

Basha shkruan se 8 dhjetori 1990, dita që ndau të shkuarën nga e ardhmja, është vepra më e bukur e rinisë shqiptare, frymëzimi më i madh për çdo të ri dhe pikënisja e rrugëtimit të Shqipërisë europiane.

“8 dhjetori 1990, dita që ndau të shkuarën nga e ardhmja, është vepra më e bukur e rinisë shqiptare, frymëzimi më i madh për çdo të ri dhe pikënisja e rrugëtimit të Shqipërisë europiane.

Ëndrra e Shqipërisë europiane që ngriti në këmbë studentët 32 vjet më parë, mbetet jo vetëm ëndrra më e bukur dhe më përbashkuese e brezave, por edhe më frymëzuesja e rinisë së sotme!

Prandaj dita e rinisë nuk është vetëm një datë historike. Është inkurajim për çdo brez për të mos u ndalur, as dorëzuar para vështirësive, por për të luftuar ashtu si 32 vite më parë, për një Shqipëri demokratike, një Shqipëri si gjithë Europa”, shkruan Basha.

9 Komente

 1. k
  kosta

  Foli dhe rrota e karit

  1. P
   Populli

   Lulushi nuk e di fare cfare ka ndodhur me 8 Dhjetor 1990. Dikush ia ka shkruar nga Shqiperia dhe ky e ka postuar nga Holanda.

   1. M
    Mara emigrante ne Itali

    O lulush ti je nje koqe kandari ,ku di ti nga 8 dhjetori more gomar ,kush ti shkruan ajo pseudo shkrimtarja qe te beri ate librin pocaqi qe ti trimerojesh ? mos dil me se u bere gaz i botes more derezi. lulush po pergatiten letrat per largimin e ambasadores qe te dha doren , rri aty ku je ne hollande se po erdje do keshe telashe .

    1. B
     Bossi

     Tani me kujtohet ky lui,ka web nie djake i Vogel,i bukur me pantallona te shkurtra QE terhiqte litarin e bustit,thash un KU e kam pa

     1. T
      The truth

      Ky idioti ngeli duke postuar foto nga USA. Ky e proboi me Kimeten dhe si e ka ai tjetri Korleone me duket dhe fituan nje hu nga pas. Akoma shpreson ngate huajt; nuk kupton idioti qe edhe sikur ti mbaj uturakun Bidenit, nuk e rikthejne dot te krye te PD se nuk e duan demokratet. Duhet te beje ate qe beri Rama, te anetaresohet ne PS dhe te marri PS kur te largohet Rama, gjithmone nese e lejon Veliaj.

      1. N
       Nushi

       Na rrofsh mutin edhe ti IDIOT.

       1. T
        The truth

        E verteta dhemb shume. Duket qe e ke perjetuar keq.

       2. P
        Poseidon

        Bashkepuntor i Sali halese.......UDBASH i Serbise je nje mut i ri ruso serb !TE RREN QULLI SE AMERIKA SA TJA RRASI MIRE SALI KRIMINELIT TE DO PASTAJ TA FUT TY .............ME RADHE E ME SERE SE KA PER TE TERE

        1. L
         Likja

         O Lulush je rrush Nuk eshte ndar akoma, e ke mbi kok quhet NON GRAD KOMUNISTI FUNDIT. ME IKJEN E TIJ, FILLON NDARJA. TA GEZONI SE E BERI KASHTE E KOQE P.D. SALI ENVER BERIHOXHA ESHTE LIDERI I SE SHKUARES IDHULI I P.D.

         Lini një Përgjigje