"Mjerë ti", Berisha i drejtohet Ramës pas goditjes nga 31 vjeçari: Frikacak që nxjerr në rrugë një kriminel për të më goditur

8 Dhjetor 2022, 13:54Politika TEMA

"Mjerë ti", Berisha i drejtohet Ramës pas goditjes nga 31

Sali Berisha foli sërish për sulmin e bërë ndaj tij ditën e martë nga 31 vjeçari Gerti Shehu.

Ai përsëriti akuzat e tij ndaj Ramës duke deklaruar se kishte qenë kryeministri, ai që kishte urdhëruar 31 vjeçarin ta godiste me grusht.

“Ne do i dalim zot Shqipërisë, asgjë nuk na ndalon ne pa e realizuar qëllimet tona. Edi Rama ky frikacak nxjerr një kriminel në rrugë dhe gjuan.

Po një njeri gjuhet edhe mund të vritet por kauza nuk vdes kurrë more mjeran dhe ne do ta faktojmë shpejt se kauza jonë do triumfojë, se Shqipërinë nuk ta japim kurrë.

Ata që kanë kuftuar pushtues në histori i kanë luftuar me moton ja vdekje ja liri. Ne do e luftojmë me moton jetën e japim, votën nuk e japim. Mjerë ti që ke prekur votën tonë”-tha kreu i Rithemelimit.

36 Komente

 1. P
  Psikologu

  Plak ordiner qe as per te vdek si le vetes mundesi te pleqerosh si njeri.mbete rrufeve.

  1. P
   Psalmi

   Une jam salier i kopese se saliereve, kafshëve, egërsirave, të palarëve, dhenve, dhive, derrave, qenërve, gomerëve, ujqërve, çakejve. Eshte e pamundur qe kreu i kopese tone te kete lidhje me keto thashetheme. Ai egersire nuk mund te kete qene as zagar i i oxhakut te Enver Hoxhes. Ai shpellar nuk mund te jete as spiun i Serbise. Turma jone eshte me e çmendura, llumi i perparimit ne Shqiperi dhe akoma me shume keshtu eshte shpellari ne krye te kopese tone. Na e kemi per nder te udhehiqemi nga nje shpellar, kafshë, egërsire, kriminel, spiun i Serbise.

   1. T
    Tash presim kur te dali vesh ne Tanga sb

    Dalja vesh ne Tanga Blue ,do bante qe Mediat Shqipkare ta mabnin ne faqet e tyre te para edhe pas vdekjes Kermen Turpit Shqiperise .Mipro Bordellua Medie e ka per nder ket Surrat Pederasti sepse kte peder perfaqson

   2. I
    I semure psiqike

    Ke lindur budalla nuk eshte faji jot eshte semundja qe flet jo ti nje i semure mendore te gjykoje nje te semure mendore o budalka po ky i semuri nuk ka dy muaje shikoje te stopi ka rrahur dy motra ne rruge kot . Po nuk d rruan Rama nga ty po izolohu ne spitale se i trembe femijet kemi frike te hapim televizorin gjithe diten fytyra jote e shtremberuar qe klithe si kafshe pylli

    1. S
     Shpresa

     O zot kur shet pordhe ky bythshkerdhyeri plak.Ti te rruan karin o ndyresire Serbe,o tradhetar i shqiptareve-:O kalbesire mbi 70% e shqiptareve jane lumturuar per goditjen,por po aq lusin vdekjen tende ne menyren me te dhimbeshme fizike.Sa me shpejt do allahu i madh

     1. k
      kaqi I zi

      Kokeloqe e ramizit.Rama dhe 1 milion shuplakat tallin bolet me salen.

      1. G
       Genti

       Na vjen shume keq qe te qelluan por, mjaft dole se na cave trapin. Nuk ke faj ti por, mediat qe te nxjerrin dite per dite.

       1. t
        tata luigji

        Non grata pas rrahjes brutale qe ja bene ne bulvard paska dal me ri me i fort, kete farmalitet duhet bere cdo jave por me nje aktor tjeter me te fuqishem Mjafton qe ja shkerdhyen Argiten aty ku e kerkonta, ketij ja qifsha familjen

        1. S
         S'ta beri Rama o bythqim me syze Pederasti

         O frikacak i peshtire ,qe friken tende s'e fsheh do as pas ktyre syzeve te Nastradini qe te kan ngjitur surratit ,e as fjaleve brockullave te tua ,qe te gjithe ja njohin Kontekstin . Po te grryen FRIKA Tru e Shpirt o Lavire Buevardi dhe ngaqe je aq i tronditur dhe frikacake nga ajo qe te ndodhi ne bulevarde , qe njiher te dyte do jet fundi jot , ngaqe s'ta mban bytha prej Pederasti qe ke , s'i drfejtohesh Popullit Shqiptarev qe ta beri dhe do te zhduki ty e Banden tende se shpejti ---dhe si shkerdhate rrugesh qe je e gen Tinzari i Drejtohesh KM te Shqiperise ,sepse te rren mendja ,se po te Dhjet ai ne Surrate ,me kto pordhe Dhie qe leshon ti shpellar ne ajer ! -Hamut e vdis ,ndryshe do tra shkerdhejne surratin per her te dyte e sdo shikoshe me drite

         1. P
          Pyetje

          Vetem budallenjte pranojne se e oganizoi Rama Ti Sale cfare je?

          1. P
           Paqesori

           Paska ikur fare nga mendja,kurojeni ju te familjes,se te tjeret qe i rrine rreth,gallate duan.

           1. B
            Brsnik

            Asnje vote nuk i jep kush!

            1. x
             xhemal

             Eshte normale qe Tere gazetat e TV te flasin per saliun,???eshte sikur te flasesh per hitlerin..edhe grupi qe drejton saliu eshte nje grup naziskin ne kuptoimin e plote te fjales...edhe skena te marten eshte nje krijese e mendjeve djallezore te salinjeve qe rrine ne erresire vetem per gjera te poshtera..saliu eshte nje nazist(per mua),shikohen nga Tere vepra e tij prej shtetari e politikani(simbol i dhunes e rremujes),ne fakt jeta ,universi eshte nje simfoni e bazuar ne ligje e rregulla,ndiqni ngjarjet tragjike 94,96,97,98,2008,2011,2019,etj e ne to eshte skalitur Tere mendja perverse e Saliut..kur saliu te ik shqiperia do jete me siguri me mire,flash menyra e te menduarit e vepruarit

             1. L
              Lina

              Kur ka goj dhe Gerdalla Sali te flas per vjedhje te votes ...te kesh dy..b.. nje ta cash e nje mbash.

              1. 1
               1

               Po vazhdove shume me rahjen do bjere dhe fabula.Boll me kaq ,e arite ate qe deshe.Skenari u realizua mrekullisht

               1. V
                Viçidoli

                Shume dakort Sali e arrite qellimin. Te gjithe dhe te djathte te cilet te njohin mire dhe qe ti i ke larguar nga PD thone qe i vetmi qe nuk i interesonte te behet kjo ishte Edi Rama Te pyes o Sali pse sot se ti bere proteste dhe ne 12 dhjetor dhe me vone Po te ishte ashtu Edi Rama ka 365 dite te vitit qe ta bente Edi Ramaeshte aq i zgjuar qe mos te bjere ne gracken tende Ti ngulmoje qe sovrani nuk njeh perimeter sigurie dhe kur pe qe nuk te erdhi sovrani me vete e kapeforte kete rast. Sale pyet njehere Liken se mbase ta ka veneLikja se ai ishte mundes si Likja Mos ta ka fut Likja o plaku mere

               2. S
                Shqiptari

                Ky qenka alabak burr , per pushtet nuk njef nder ky njeri , duhet te ehduket nga politika nje or e me par felliqsir antishqiptar i terbuar , mashtrus intrigant shpifes njeri me 1 milion vese , mjer ky popull qe meret me kte sharlatan , deri ne gryk te varrit nuk i ndahet kti populli .

                1. E
                 Erzeni

                 Sali muti keto 30vjet ka vrare dhe ka prere sa I ka dash qejfi,tani na hiqet i virgjer,dmth qengj I but qe e e rrahin,o kriminel shpellash te ta kishte nxjer ate sy do kishte bere mire.

                  1. D
                   Deni

                   .....Ku ti kesh 400 breza. Nuk behesh njeri kurre ti,deri ne vdekje. Ti do te mbetesh ne histori si personi qe do te vdese non grata.

                   1. e
                    edi ; saleh , boll me m'ke bo Gojore n'Opinion

                    nuk t'i merr askush seriozishte se ta njohin mir Kurven qe je . Me u bo i besueseshm hec mer e ma merr njiher ne Goje ne KM me qetsu Friken qe po te grryen dhe kerkon ,i trembur me e qit jashte dhe hudh tjerve ne sallon . Ke me thith ate qe dshiron prej vitesh Cibukin e Rahmanit bre qi dhuroj Karaxhixci pasi shkerdheu shqiren e te pordhi ty

                    1. p
                     pesimisti

                     E quan Ramen frikacak, gje qe tregon psikopatine e tij! Akoma dhe sot, ne trute e tij gulojne historite me Gjergj Eleza. Psikopat per here te dyte sepse nuk kupton qe kjo gjuhe e tij nxit veprimet "trimerore" te njerzve qe e mbeshtesin, duke perfshire edhe personin qe e goditi me grusht. Ai me grushtin qe i dha Trimit Sali, i thote Saliut se une jam me trim se ty! Pune psikopatesh dhe Shqiperia eshte kethyer ne nje cmendine. Kush ka pasur rastin te "jetoje' midis psikopateve e kupton mire se cdua te them. Kur bisedon me nje psikopat dhe aty afrohet nje tjeter, psikopati i pare largohet. Psikopatet nuk e pranojne njeri tjetrin gje qe shikohet edhe ne rastin me siper. Ne trute e Saliut bucasin thikat dhe cadrat e helmuara deri ne snajperat qe do elimonojne kundershtaret, mbeshtetur ne idete e kanunit, te trimerise dhe te fjales se dhene... Eshte e tmerrshme kur shoh Shqiperine qe eshte kethyer ne nje cmendine kolosale ku me tipiket jane ata skocofrene qe vrasin dhe vjedhin dhe as u vete mendja qe nje dite do pagojne! Shqiperia eshte kethyer ne nje shtet-cmendine! Te cmendeurit po bejne ligjin dhe lojen e tyre te me te fortit dhe me trimit! Kane arritur deri aty sa nuk respektojne autoritetin e Saliut, arkitektit te marrezise! Nuk trespektojne autoritetin e atij Saliu qe i madhi Dritero e perkufizoi qe ne fillim si nje " i cmendu qe cmendi nje popull te tere"! Vazhdon Rama te merret me Evropen, ne vend te kuroje te cmendurit e Shqiperise! Po cmendet edhe Rama!

                     1. S
                      Shqipe

                      S’ka cipe fare ky sharlatan…?!

                      1. P
                       PER TRU SHPELLARIN

                       PO TE PRESIM FISQIR PO TE PRESIM SI NE 97 KESAJ RADHE DO TE SHKERDHEJME PRAGUN E CDO CECENI TE SHABAN MEMISE E GAZIDEDES.DO IKNI SI PULAT NGA TOKAT E XANUNA NUK DO KETE FALJE PER SERBET E VICIDOLIT

                       1. C
                        Cipini

                        Mire ky qe ka ikur nga mendja po ata qe e ndjekin, Bylykbash, Bozdo, Ristani, pa permendur ca idioter te tjere te llojit Noka-Salinjani-Balliu. Nuk ka shpjegim se si keta njerez qe e ndjekin bien ne nivelin e plehut te derrave. Zot na ruaj!! Keta e kane siguruar qe marrin "leshin" ne votime. Kellici beri mire qe la postin e deputetit, se nuk i hynte ne pune njeriu.

                        1. A
                         Ani

                         Ke hakat e popullit per te lar o legen burr

                         1. R
                          Reda

                          Rames ti vij anash

                          1. E
                           Ed Mavria

                           Te lumte Sali kerma, Edi eshte i tredhur. Nese Edi do ishte trim e burre, ti dhe lloji i yt do te ishit ne burg. Ja cfare bene bota per njerzit e padesheruar, brenda disa oreve i vene prangat presidentit te padesheruar: https://www.msn.com/en-us/news/world/rapid-fall-from-power-arrest-for-embattled-peru-president/ar-AA152q3A?ocid=entnewsntp

                           1. u
                            usa

                            Sali mostra , ti do i rush bolet edi rames, Ti ke urrejtjen due te femijeve qe ne bark te nenes; dhe jo te gjalleve due ne mosha te tritura , ti po sundon due percan nie jete te tere , fillo qe me enver hoxhen die deri me sot , agjent i disa , agjenturave te huaja, perca dhe mundo, kriminel i kombit , qe ke vrare hume kundershtaret tend , ke veshur disa nena che familje qe the varret nuk ju dien se ku i kane, ay gruset per ty eshte pak , hakun tend the bemat tende qe i ke bere atti vendi . duvet ti marrij vec nje drejtsi e forte , si ky vendi ku jetoi une , due jo drejtesia e korruptuare e atij vendi , nega do qe shkojne zgjedhin prape pleherat e sali kriminelit che ilir spiunit ehe hadutit , paci face e zeze , po ju s keni turp ehe kerkon drewjtesi , po ehe nje cop budalla te urren mere me mend te tjeret usa

                            1. H
                             Hej, rrehani dhe kok-shpulla, a më kuptove.

                             Këlyshi i kurvës Shiqere, ose ndryshe, rrehani i Shiqeres, ose ndryshe prap, i boksuari i kurvës së Viçidolit, ose ndryshe ndryshe, kokë shpulla i Viçidolit. Ti shkerdhata i UDB-së, duhet të ndihesh me fat, dhe të falenderosh zotin, që atë ditë u perpoqe me një djalë trim, që siç duket, borxhi që ti i ke, o shkerdhata e Tropojës, është borxh ndoshta personelo-familjar, ose ndoshta nuk i ke asnjë borxh privat, por jam i sigurtë që ai trimi nga Laberia, është patriot dhe atdhetar, dhe kur është gjendur perballë teje, ka ndjerë detyren dhe misjonin patriotik, që të të boksojë dhe të shpullizojë siç shpullizohen shkerdhatat, hajdutat, proksenetët dhe xhepistët. Pra, ky Labi trim, ta ka dhënë denimin që ti meritoje sipas borxhit që ti i kishe atij. Por, një ditë, ti do perballesh, me disa burra, djem apo vajza të një kategorie tjeter më serioze, që kur të bëhet prezantimi mes tyre dhe teje, ti o tradhetari i kombit, do ta marrësh denimin kapital, së pari për krimin e vrasjeve, dhe së dyti si tradhetari dhe haduti më i poshtër i kombit Shqiptar...........!!!!! Ky boks-shpullë, që ta dha trimi lab, është vetem " vetem luga e vogël që ta dha për të kerkuar çorbën, që ti, do ta pish me garuzhde ushtrie.......!!!!

                             1. c
                              ce

                              Ku i ke 337 antaret e komitetit themelues te pd ne 1990 , te gjithe i ke degdisur o perbindeshi i vicidolit , vetem ti ke mbetur, ja kalove dhe Enver Hoxhes qe te pakten la deri ne fund , Hysni Kapon, Manush Myftiun, Spiro Koleken, Ramiz Aline, Prokop Murren, Foto Camin qe ishin ne shtabin e pergjithshem te luftes na- cl.

                              1. G
                               Gri

                               Dhuna eshte e denueshme ne cdo aspekt. Ne kete rast do te thoja qe ka qene grushti i zotit. Shpagim ne pleqeri per gjithe poshtersite e kryera ne 30 vjet. Turperim ne pleqeri i nje legeni qe gjithe jeten u soll si halabak.

                               1. I
                                I indinjuari.

                                Politikane te vertete dhe te besuare ne shqiperi duhet te marrin masa te rrepta kunder ketij kafshe shume te pa bese. Te perjashtohet nga kuvendi se vetem e ka turperuare ate karrike per 30 vjete. Ta detyrojne me mjete politike te shkoje para drejtesise dhe te rrefehet per gjemat qe i ka bere dhe ben shqiperise. Harrojeni juve zotrinj politikane se qendrimi i Sali Berishes rrugeve dhe te beje çfar te doje ,eshte DEMOKRACI, Jo dhe kurre jo.Kjo qe ben ai eshte vetem nje FASHIZEM I PASTER I KAMUFLUARE ME EMRIN DEMOKRACI.Ky eshte spekullanti me gjigant ne bote nen kete emer.

                                1. A
                                 Allah Allah kane rraf Salen.

                                 Sale po ta fusin! Degjoj neper kafe shume persona. Ne fillim denojne dhunen dhe pastaj kur marrin veshe brockullat e tua per ER, thone mire ja bene qenit. Dhe nje kenaqesi I mbulon fytyrat e tyre! Per mue shife mire se nga te erdhi ai grushte I fuqishem.

                                 1. V
                                  VOP

                                  Or Sal! Po mjafte me abuzimin dhe mashtrimin politike! Ne e dime qe Ti e di shume mire se kush ta rrasi grushtin. Simbolikishte te erdhi nga nje njeri I xhamise! Ti e kupton! Sh. Mire! S'ka Dore Rama ne kete muhabet! Prandsj je I frikesuar dhe I justifikuar! Projekti I Durresit do te thote By, By Rosia dhe Serbia! E kuptoj we ndjehesh Kew! We live USA and our place EU!

                                  1. t
                                   tori

                                   Don kishoti modern I koheve te sotme me syze dielli,

                                   Lini një Përgjigje