Rudina Hajdari kujton të atin për Ditën e Rinisë: Kur jam e demoralizuar, i rikthehem kësaj pike të historisë

8 Dhjetor 2022, 10:30Politika TEMA

Rudina Hajdari kujton të atin për Ditën e Rinisë: Kur jam e

Ish-deputetja Rudina Hajdari ka kujtuar 8 Dhjetorin, Ditën Kombëtare të Rinisë.

Ish-deputetja shkruan se sa herë ndihet e demoralizuar e gjen dorcën te babai dhe ata mijëra studentë të cilët nuk pyetën për kërcënimet, por ngritën krye për një jetë më të mirë.

Postimi i plotë:

Në 8 dhjetor të vitit 1990, lëvizja studentore e udhëhequr nga Azem Hajdari, ia doli të nisë një rrugëtim pa kthim për të përmbysur një nga diktaturat më të egra në botë.

Ata studentë dhe pedagogë me kurajon dhe qëndresën e tyre ia dolën të ndryshojnë historinë e vendit.

Sa herë ndihem e demoralizuar, i rikthehem kësaj pike në historinë e Shqipërisë dhe aty gjej forcë.

Gjej forcë te Azem Hajdari, gjej forcë te ata mijëra studentë të cilët nuk pyetën për kërcënimet, nuk pyetën për dhunën policore, nuk pyetën për terrorin komunist, por ngritën krye për një jetë më të mirë.

Akti i tyre duhet të frymëzojë edhe sot, çdo të re e të ri e të na japë forcë për të luftuar e punuar përditë që e ardhmja jonë të jetë këtu e jo në emigrim.

Akti i tyre duhet të shërbejë si motivim për çdo shqiptar që të kërkojë me forcë një Shqipëri si gjithë Europa, me institucione të forta, demokraci të vërtetë e shtet që punon për mirëqënien e çdo banori.

Gëzuar 8 dhjetorin!

11 Komente

 1. N
  Noc Fasllia d.v

  Dalja e Bajges pjelle e Spiunit te Sigurimit te Shtetit , kriminelit , hajdutit Azem Hajdari , rrace e poshter paskan qene kjo eshte me prapambetje mendore si Baxhella nene Fatmira hajdute pa cipe. Nuk dine keto shpellare qe nuk don njeri me ju pa syte me ju degjuar zerin o kafshe te mirfillta. Cdo shqiptari i vjen me vjelle kur permend Azem Qenin dhe batalionin e spiunave te sigurimit nga Tropja si Shaban Memia Qukapiku, Besnik Mustafaj, Alexsanderi i madh i Byberajve Xhevdet Mehmeti, Byslym Ahmetaj Analfabeti etj....

  1. k
   k

   Kurse në , kur e kujtojme atë pike , demoralizohemi.

  2. T
   Tata luigji

   Ik moj idiote, Azem m….ishte vrases, trafikant droge qe Berisha i dha rruge e e dergoi oa kthim, jeni familje e droguar, injorat dhe shkeni gjakun e babait kriminel per karrige Si ke surrat moj kurve e pist e del kur satem doli nje hajdute e pist dhe non grata nga amerika Vellezerit tuaj dhe ti me ta jeni te droguar te tregon surrati qe nuk formulon dot nje fjali. Koha do vine shpejt ti bejme shurren sti busti te krimineli Azem

   1. m
    mona

    Ik moj laraske e mutit. Kush te pjerdh ty. Debile.

    1. s
     superr

     super gop je

     1. S
      Shqiptari

      Thone qe :“Çfarë del nga macja,gjuan minjë.” -Sa per te atin,sh.Bualli,ai ka qene yni,patriot!

      1. S
       Shqipe

       Babai jot ka qene perdhunus…

       1. a
        arrifi

        Babai tend ka qene nje BASTARD .

        1. H
         Himarioti

         Hajdarucka bën sikur i vjen keq për baba Hajdarin. Nga ana tjetër, ia lëpinë bythën vrasësit të babai të saj, kryekriminelit të kombit, Sali Shpellar Berisha. Nuk paskan fund shpellarët tropojanë, rracë e ndyrë.

         1. G
          Gjergji

          Mos e shani kot. A jeni te sigurt qe ka qene I ati? Kjo eshte e bija e te jemes, kaq dihet me siguri.

          1. r
           romi

           E Azemit është sepse me të tallnim hallatet në atëkohë!

          Lini një Përgjigje