"Berisha më mirë pranon ta vrasin, se sa ta rrahin"

8 Dhjetor 2022, 11:47Politika TEMA

"Berisha më mirë pranon ta vrasin, se sa ta rrahin"

Gert Shehu, 31 vjeç, goditi me grusht në fytyrë Berishën, duke e gjakosur. Ai u ndalua menjëherë nga truprojat e Berishës dhe ndërkohë u dhunua nga mbështetës dhe simpatizantë të PD-së.

"Ky është një moment politik ku situata mund të shpërthejë shumë rëndë në Shqipëri", tha Kreshnik Spahiu, ndërsa komentoi në një intervistë televizive sulmin ndaj Berishës më 6 dhjetor.

Ai renditi 5 pista të sulmit ndaj kryedemokratit.

1. Një i çmendur e pa në televizor Sali Berishën, e urren politikisht dhe tha unë do bëhem Avni Rustemi, do e godas.

2. E kanë bërë kundërshtarët brenda partisë.

3. Individë të caktuar që kanë probleme të vjetra me Sali Berishën.

4. Mund t’ia kenë bërë shërbime jo europiane, anti-shqiptare.

5. Ose ato që nuk janë anti-shqiptare, për dy mesazhe të qarta, ose atë të destabilizimit, ose atë që tregon se është kaluar vija e kuqe dhe sulmi është paralajmërimi i fundit.

Spahiu tha se janë dy alibi që duhet të rrëzohen sa më shpejt të jetë e mundur, fillimisht ajo se Sali Berisha e ka porositur vetë incidentin. 

Duke njohur karakterin e Sali Berishës, ai edhe vrasjen do ta pranonte, por jo të rrihej publikisht,” – deklaroi Spahiu.

Alibia e dytë që duhet të rrëzohet është se Edi Rama kishte interes për të porositur sulmin ndaj Berishës.

Edi Rama është njeriu i cili i shmang konfliktet fizike dhe personale. Edi Rama nuk është trim, Edi Rama e di që një ditë do të largohet nga kryeministër dhe nuk i hyn rrugës së hakmarrjes politike apo gjakmarrjes me individë apo familje të forta në Shqipëri,” – u shpreh Spahiu.

19 Komente

 1. k
  kapedani Mirdites

  Eshte e vertete Kreshnik,por une kam degjuar llafe qe Sala pranon me mire te qihet ne bythe se sa te rrihet,jane xhins i dhjere ,xhins incesti

  1. M
   Muzaka i Ri

   Pak rendesi ka kush e beri , ka rendesi ta shijoj ne fytyren e vete edhe pse me vonese ate cka u ka bere te tjereve. Mire do te qe kur ishte i ri dhe tja benin me keq jo ne kete moshen e uturakut.

   1. s
    saliu duhet te shpallet terrorist

    kryekrimineli arriti te behet kryelajm se pothuajse po harrohej me pleqerine e tij.edhe artistet e hollivudit kur e shikojne se nuk po ja var shtypi,ata o bejne ndonje skandal.per fatin tone ketij i dhane ate qe meriton,se boll na ka vrare e rrahur

    1. H
     HOMERI

     Edhe ky mendjen tek hakmarrja.Pra ne si komb vazhdojme me mentalitetin mesjetare

     1. K
      KORAB

      TE VJETRIT KANE THAN "RUHU MOS TE BASH ME GJAK FAQEN SE ME PAS SKAN RANDESI TE TJENAT" ME QE RA FJALA KI LOKI DOKI KA ME HANGRR MENDER M KAH SOT E TUTJE

      1. I
       I indinjuari.

       Nga keto qe shkruan ti or Kreshnik qenke kokrra e budallit. I varfer ne te menduare dhe ne te shkruare

       1. S
        Svetllana

        Ne kete rast Kreshniku ka te drejte si gjakovar qe eshte e njeh mire psikologjine e malesoreve te Tropojes, por Saliu nuk eshte tropojan por i biri jashte martese i Sheqere kurves me serbin i Vuk Karaxhich

       2. Z
        Zeni

        E rrahen dhe qin FITORE

        1. T
         Tropoja

         Rama eshte shume i madh per tu fshehur...nuk ka vrime qe e ze edhe nese kthehet nga ka dale

         1. T
          TIRANA 2020

          DO FUTET NE VEREN E SATMOTRE TERPODHJAN.

          1. P
           Pink Floyd

           Mos i leh..i..vete Zëu i zuskave shterpë e zarbave në podium çiret e thotë : I bëj thirrje polikurrës...liroheni atë ....po është aq absurd , aq skile dinake sa që bien në gropën e gëlqeres . Del Nesho e thotë - ja , të bëhet siç thotë filozofi Lubonja siç thotë Bu§ati ...Lubonjës i ngeci çapa në fyt e koka e Neshos në ngushticën e Gjbraltarit : po jo tani ...e me takt dalja e ambasadorit : po na thoni si të dalim nga ky regjim....Hej , teachers live the kids alone . Zusku e zuskave . Cilit regjim-ent ent..i..teti juj i përgjërohet ? ! I'u treti bud-alla-leku , e në bronx i doni përsëri të tetë ?! Sa qesharakë . Tragjikotradita , tradhëti-nomia . Po . Në fund , ngelen vetëm II . Etser Mata dhe Matias Moica

           1. S
            Sheqeri

            Cfare ke pire o Pink Floyd? Ndaje me shoket. Mos e pi te gjithen vete!

            1. 2
             2T8

             Black coffe , dhe nuk të eren sytë . Sa herë që ju xing dikush , stonanca juaj : ça ke pi , si e pi . Thyeje pasQimën , merma shënjën . Po ...filxhanin e 4-t e pi të ëmbël mjalt , 3 të parat shqeto me një kub çokollatë . Dëgjo Vivaldi për shëmbull .

           2. Z
            Zot fali !

            Num ka rendesi e beri vete Saliu apo tjeter kush. Gjithe populli pa qe edhe Perbindshit te VIÇIDOLIT i thyet HUNDA.

            1. T
             Timi

             Po Ilir Meta nuk kishte interes? Ai është dinak dhe përfiton më së shumti.

             1. L
              Like dridhe se thyen dote ne mes para SYVE e kishe

              Saliu ka mare nje goditje jo sa nje grushte por me qindra mira grushta . D.A.SH i ka dhene nje grushte ( NON GRAD) d.m.th. GUSHTE NONGDAUN. PRANDAJ MOS BENI. GET. VERT NEPER MDJA. SALIU ESHTE I VDEKUR JU DONI. TA PERMENDENI ME NJE GRUSHTE. SALIU NUK KA ME VLERA ESHTE MINUS I DEMOKRACIS. ZBERTHEHENI GRUSHTIN QE JA KA DHENE D.A.SH PO S'KA ASNJERI BYTHE VEC SE THONE JEMI PRO AMERIKAN. PO MEREN MEDJAT 24 ORE NON STOP ME NJE GRUSHTE QE MORI SALIU. KUSHE ESHTE SALIU: NJE KRIMINEL QE E KA DJEGUR SHQIPERIN, DHE KUSHE ESHTE GERTI SHEU NJE FUKARA. TE GJITHE ATA QE E DUA SALIN QE MBURREN KUSHE E DO ME SHUME TA NGREN ZERIN NE MEDJA TE KUNDERSHTOJNE D.ASH. POR STRUKEN TE TER SI MIU. SALIU skenat I nderton vet per te rimar vlerat imagjinare qe ka ne koke.

              1. L
               Liri Berisha.

               Sali Mos u anko,se druri te ben mire ! Socialistet dhe Edi Rama ta dine shume faleminderit,kur rrahe Edin,se qe atehere i erdhen mente atij. Pra fajin e ke ti .qe e rahe.

               1. M
                Mallkuar qofte!

                Z. Spahiu, te falenderoj qe e njeh mire berishen, por une e njoh edhe me mire. saliu eshte nje Kreshnik i vertete dhe po ashtu ai me mire pranon qe ta rrahin se ta qine ne by... eshte i virgjer dhe i ndershem. eshte trim dhe mjek. eshte kreshnik i maleve i rritur ne ajrin e paster te bejeshkeve te nemura(mallkuara)....

                1. K
                 Keqardhje per ...

                 Besnik ky eshte njeri I pandergjegjshem! Thone edhe shume frikacak dhe qejfli parash! Eshte shume dinak! Intrigant I lindur! Shqiperia do vazhdoj te vuaj nga ky njeri! Ndoshta ne kete s'kuptojme kush na ka mallkuar?

                 Lini një Përgjigje