LISTA: Pse i eleminoi Sali Berisha 100% të 337 themeluesit e PD-së?

8 Dhjetor 2022, 16:59Politika TEMA

LISTA: Pse i eleminoi Sali Berisha 100% të 337 themeluesit e PD-së?

Nga Kreshnik Spahiu

Atë mbrëmje dhjetori unë isha atje. Së bashku me Azem Hajdarin dhe Arben Ristanin ishim si përfaqsues të fakultetit shkencave politike-juridike.

Papritur erdhi ai së bashku me Gramoz Pashkon. Nuk e njihja por quhej Sali Berisha.

Kishte dy kërkesa:

1- Të shpërndaheshim me qetësi sepse sipas tij, demostratat ishin inspiruar nga agjent serb të UDB,

2- Kërkoi që të ishte një nga personat që do shkonin tek Ramiz Alia për takim me grupin e studentve.

Kërkesat e tyre ngjallën reaksionin e gjithë studentëve. Dy studentë të arteve na bindën që ata janē spiunë të Ramiz Alisë dhe ne votuam kundër. U refuzuan dhe u fishkëllyen.

Pa u zgjatur me histori që i keni dëgjuar me dhjetra here po ju rikujtoj se pas 4 ditësh u shpall Partia Demokratike me 338 themelues dhe firmëtar.

Ai u rishfaq sërish aty dhe rrëmbeu mikrofonin pas Azemit për të marr protagonizëm me çdo kusht.

Nuk e krijoi ai, madje për kujtesē të miliona shqiptarve, kryetar u zgjodh Azem Hajdari dhe disa muaj më pas i zuri vendin e kryetarit ky me klanin komunist.

E mori kontrrollin dhe shfarosi çdo kënd duke shkruar vet historinë.

Dikush që po më lexon ndoshta nuk do më besoj por sot s’do bëj asnjë koment sepse fakti me domumente që po publikoj flet vetë.

Sali Berisha i eleminoi 100% thelemuesit. Asnjë nga 338 themeluesit e PD nuk janë sot as deputet dhe as antar kryesi të PD me përjashtim të në emri. Ai quhet Sali Berisha.

Eleminoi gradualisht të gjithë:

Abdi Baletën

Petrit Kalakullën

Aleksandër Meksin

Gramoz Pashkon

Eduard Selamin

Ridvan Peshkopinë

Uran Butkēn

Tomor Dostin

Tomor Malasin

Azem Hajdarin

Zenel Hoxhën

…..:. dhe 337

Dikush do thotë: “Edhe kēta nuk ishin burra të mirë”.

Po mirë o njerēz, të gjithë dolën burra të këqinj dhe vetëm Berisha ishte burr.

Jo të nderuar miq. Në rastin më të mirē ai e kishte mision shkatrrimin e disidencës anti-komuniste që lindi në Shqipëri. Në rastin tjetër ai është monstra dhe bespreri më i madh i kombit, madje më i rrezikshëm se Enver Hoxha pasi ky i nxjer në prit dhe u ngull thikēn pa shpine të gjithë miqve.

Asnjëri nuk është sot nē parlament.

Pa e zgjatur lexoni listën zyrtare e 337 shokëve dhe themeluesve të PD që eleminoi Sali Berisha.

38 Komente

 1. S
  Stefan

  Kreshniku publikon gjothmone te njejten numra: 1-53 Heq 1 faqe pastaj vazhdon me te tjerat 109-163.... 164-218.... 219-273 .... 274-327 .... 328-338 .... Si Saliu edhe Kreshniku i ha nja 56 emra. Dhe kur ha Kreshniku qe flete letre ka ne dore, si mos i haje Saliu gjith te tjeret. Ha ha ha

  1. k
   k

   Se është kriminel intrigant por nuk ka stature burrerore dhe shtetërore per te qënë diktator. Zagari Nuk behet dot fisnik. Behet vjedhes, i korruptuar, kryetar partie, por jo zotëri.

   1. V
    Vranakonti

    Na çudit vetem nje fakt. Me gjithe keto beme te zeza qe ka bere Sali Berisha,ka njerez qe nuk i marin fare ne konsiderate dhe i vene pas si muti pas kepuces. O zot na ruaj nga keta lloj njerzish budallenj.

    1. D
     Demokrati me mend ne koke

     Amin

   2. s
    siringa

    E tmerrshme....vetem ta mendosh!

    1. H
     Ho ho

     Po meqe e thote kreshniku ashtu duhet te jete . I SHFAROSI TE GJITHE THOTE I marri Per Meksin mund te them qe e kam pare para dy ditesh , nuk eshte zhdukur !!

     1. R
      Rrumpallat serbe nuk mposhtin dot Dardanet

      O ti Ha ha. Nuk thotë i vrau, por i hoqi nga PD.

      1. H
       Ha ha

       “E mori kontrollin dhe SHFAROSI çdokend duke shkruar vete historine “ - fjalet e Spahise .

    2. r
     rinia shqiptare

     ju lutemi mos e nxirni mostren kriminel sali berisha ne asnje gazete apo televizion abandonjoheni lereni te vdese ne vetmi ,artikulli kreshnikut flet shume per kete zombi , shqiptare thirini mendjes dhe ju kriminele dhe vrases qe e ndiqni mbrapa se neser do pendoheni mos u bashkoni me njeriun me te zi qe ka nxjere shqiperia , djali qe e hodhi ne toke do te shpallet hero krenaria kombit

     1. S
      Shqiptari

      Komenti me i arsyeshem qe kam lexuar sot. Kam kohe qe them me ze e me shkrim qe nuk duhet te shkruhet per te, Por meqe gazetat akoma shkruajne dhe e dine qe artikujt per te fatkeqesisht akoma kane shume lexueshmeri. Gjeja me e mencur qe mund te bejme eshte te mos klikojme asnje artikull ne te cilin krimineli Sali eshte protagonist, apo asnje video ku i shihet fytyra djallezore (pervecse nese doni ta shihni kur t'i behet ndonje proces gjygjesor per krimet e renda ndaj shqiptareve dhe Shqiperise, ) pastaj e shohim sa do shkruajne per Saliu keta te gjithe

      1. t
       tetovari2

       S'ke çka u bën kazanit të gazetarisë.Këta gazetarë vrapojnë pas non gratës dhe like floririt si mizat në mut pasi këta gazetarë shkojnë pas mutit,pasi mutërit i paguajnë me para të vjedhura nga populli.

       1. D
        Dakord

        Komenti me i mire deri me sot.

       2. 1
        1

        Enveri ishte engjell para Saliut.Te kish qene Saliu ne vend te Enverit ketu do ishte kasaphane

        1. P
         Prostituta Kombetare Sali

         Doktor Mortja eshte njeri me dinjitet. Vetem me gjallesa si genc pollo, flamur noka, tritan shehu, edi Paloka, i Qimi i pekajve, i ec muhabeti! Dinjitet, Burrni e Nera Kombetare! Padyshim…

         1. S
          Shqiptari

          Ooooo,Kreshnik!Salihu,ustai yt dhe i tere stanit te spiuneve te sigurimit erdhi aty nga sh.Ramiz Si mund te veprinte ndryshe nje fanatik komunist i kalitur ne Kudhren e Partise Enverit -Eshte shume e thjeshte:Keshtu veproi dhe shoku Enver me 300 petritat e pertise se tij. Enveri i vrau te gjithe,ndersa Saluku yt nuk i vrau dot por i hodhi ne koshin e historise duke dale vete ne krye,per te djegur dhe pjekur Shqiperine,per ta hequr zvarre per 33 vjet !

          1. S
           Shqiptari

           Disa edhe i vrau adash. Ne mos me doren e tij me urdherin qe e ben njesoj fajtor. Ajo qe eshte veshtire te percjellesh ama eshte qe nese komunizmi ishte diktature demokracia supozohet te jete e kunderta, dhe te kesh nje komunist per me teper me probleme mendore ne krye te opozites shqiptare kete ben, vret opoziten, njerzit e vendit, vendin, Nuk e mendoja kurre qe do vinte dita ta thoja kete por Shqiperia ka pare shume me teper shkaterrim dhe deme nga Saliu sesa nga Enveri, fatkeqesisht eshte e vertete, Dhe a e di cili eshte nje nga krimet me te medha te Saliut eshte qe gjeti nje popull qe ishte gati 100% i afte te shkruaje dhe te lexoje dhe i coji drejt analfabetizmit te rinjte nga zonat e thella, ose drejt analfabetizmit funksional nje shumice te te tjereve, Enveri gjeti nje popull ne shumice analfabete dhe i edukoi, sigurist i sherbente edhe qe tiu shpelante trurin me propaganden e tij por ama ata u pajisem me aftesine per te lexuar dhe shkruar (dhe kjo iu hapte deren per literature te shkruar edhe para komunizmit, edhe jashte komunizmit)

           1. D
            Demokrati me mend ne koke

            E sakte. Me nje korigjim. 9 vitet e fundit eshte Rama. Zagari tjeter i Ramizit. I njejti lloj jane.

           2. S
            Sula

            Ok, keto jane histori qe dihen por behet mire te ripermenden. Un mendoj qe tek PD duhet te vendoset nje stende/lapidar ku te shkruhen emrat e te gjitheve. Dicka serioze dhe dinjitoze. Problemi eshte: a do ta pranoje Sali Berisha ? Veç kesaj, ata qe e kane zanat, mendoj se duhet te krahasojne me lista, te zezat e Enverit me ato te Saliut. Enveri i vriste se e lejonte koha; Saliu ka desheruar me shpirt ti vrase por se lejonte koha. Pastaj Saliu duhet krahasuar me vehten : lista e themeluesve me listen e mëpasme te demokrateve qe ka perjashtuar. Pa dyshim duhet bere dhe lista e aryre qe kane humbur jeten ne menyre te habitshme. Ne fund me siguri konkluzjoni do te jete PERBINDËSHI.

            1. N
             Niku

             Po pra, tani u bete gangstera te gjithe. Kur i bente Saliu gjithe keto nuk i thoshit gje. Pse s'e ngriten zerin as Meksi, as Baleta, as dreqi e i biri atehere kur u hoqen nje e nga nje?Tritani hengri preshin dhe prape po i lepihet Sales, Arben Imami ka dhembe fallco dhe thote "u mesuam tani me dhunen". Me keta njerez pa palce kurrizore Saliu mire qe nuk u be mbret. Tani lereni te ngordhe si qen rrugeve, mos ja nxirrni me syfetin as ne TV as ne gazeta dhe le te beje revolucion me Lirine, Zenin dhe Argiten.

             1. Roberto

              Kreshniku ka te drejte kur thote qe Saliu nuk kishte te bente fare me PD ne ate kohe por ai hyri si pyke ne mes me qellimin e prishjes se berthames te porsa krijuar. Qe Kreshniku ka qene gjithmone LEGEN kjo dihet sepse ka perkrahur deri ne fund Saliun dhe PD por keto qe thote jane te verteta. Une do kisha shume deshire dhe do isha shume kurioz se cdo thoshte Flamur Noka pasi dje e cilesoi Berishen mit ne nje kohe qe te gjithe ne i gjithe populli Berishen e njeh jo per mit por per MUT.

              1. J
               Jo me zemer, por i mallkuar qofsh.

               Izet Haxhia, kofsh i mallkuar. Pse ?!! Ti, Izet Haxhia e pate arsyen dhe mundesinë, që heret, ta sheroje dhe t'ja hiqje popullit dhe kombit Shqiptar, kancerin e tmerrshem dhe shumë të zorshëm për ta sheruar, që në gjuhen e mjeksisë, quhet kanceri malinjë-Sali Berisha. Ti, Izet Haxhia, nuk mundesh të na thuash që ja kisha dhënë besen, sepse, si Shqiptarët, si malsorët, ashtu edhe familja jote, e ka në DNA, dhe ty të kanë edukuar, që me të pa-besin, me shkaun, me horin, me tradhetarin, nuk i jepet dhe nuk ka besë. Ti Izet, e ke njohur, që heret, që kopili i Shiqeres është i pa-besë dhe tradhetar i kombit Shqiptar, por ndoshta ke menduar, besuar dhe je lutur siç i thonë një fjale, " o zot, ndoshta është ëndërr". Izet Haxhia, ti dhe familja jote, keni qënë dhe jeni patriota dhe atdhetar të flaktë, ti nuk ke qënë as i lig, dhe nuk mundem ta kuptoj kurrë, ,si jetove, si rrezikove jeten tënde, jeten e vellezerve tu, dhe jeten e shokve dhe të dashamirve tu, per të mbrojtur neperkën dhe tradhetarin më të madh të kombit Shqiptar. Turp dhe i mallkuar qofsh Izet Haxhi Gashi, sepse e pate në dorë ta shpetoje kombin Shqiptar, dhe nuk e bëre. Ti vetë, ku je sot ?!! Ku i ke dhe si i ke vellezerit tu sot ?!!, Ku i ke shokët, miqt dhe dashamirët tu sot ?!!

               1. I
                Ilir

                Pseu eleminua Meksi?! Arriti kryeminister. Selami , deputet. Peshkepia ju provua me gjyq korrupsion. Cfare thote ky sorra?!

                1. T
                 Tallavaja

                 Po Saliu pse nuk u eliminua, pak krime ka bere? Une them: Kur themi Lenini nenkuptojme Partia, kur themi Partia nenkuptojme Lenini. Capisce?

                2. d
                 diferenca enveri berrisha

                 Enver Hoxha ishte i keq shume i keq por me te keq me te poshter me antishqiptar se nongrata nuk besoje se gjen ne globe ..Krahasimi Enveri ndertoje nje ushtri Berrisha e shkateroi Enveri ndertoje tre uzina dy fabrika Berrisha i shkateroi Enveri ndertoi tre shkolka dy pallate kulture nje kinostudio Berrisha i shkateroi Enveri ja shtetezoi token pronarit Berridmsha ja dha fshatarit . Enveri e zhduku hakmarrjen Berrisha e solli hakmarjen Enveri e zhduku diferencen jug - veri Berrisha krijoje ndarje Enveri ngriti fierté nacionale Berrisha e shkateroi ndjenjen e kombit e shume e shume ecshume te tjera nese themi Enveri diktator cfare mund te themi per nongraten Berrisha cila eshte fjala besoje se nuk gjendet ne vocabulaire

                 1. M
                  Mandi

                  injorojeni kete malok te piset se ky eshte shkaktari te gjithe fatkeqsive ne keto 31 vjet

                  1. M
                   Mos i ndiqni keto emisione

                   Nese gazetaret dhe studiot kazane tv vazhdojne akoma te mbrojne nje nongrata dhe dhunuesin qe u dhunua ndoshta me keq se nongratae lane ne harrese do te thote qe nje grup ka te drejte te dhunoje ndersa grupi tjeter joooo ju lutem beni siç beje une mos i shikoni keto emisione eshte arma me mire injorimi mos i shikoni eshte detyra jote imja e nje qyretari mos i ndiqni keto emisione

                   1. m
                    marksi

                    Kur do të tregohet e vërteta se kush i organizoji dhe drejtoji protesta e shkatërrimit të Shqipërisë sepse nuk isht revulucion demokratik por revulicion halabakësh shpirtshitur , plaçkitës dhe vrastarë që u dëshmua qe 32 vite duke djegë shtetin dhe plaçkitën e poshtruan Shqiërinë. Pse i eleminoi Sali Berisha 100% të 337 themeluesit e PD-së? Dihej se demostratat ishin inspiruar nga AGJENT SERB TË UDB JUGOSLLAVE prandaj tash thoni se Demokracija lindi vdekur . Jo nuk lind demokracija e vdekur por vritet nga tradhtarët serbo shqipfolës.

                    1. L
                     Loto 123

                     Sale! Shif I here se mos eshte pune bastaxhinjesh.

                     1. s
                      shijaku

                      pse jo ??!!....hahahahahahahaha !

                     2. R
                      ROÇKA PE KORÇE

                      Ooo niku, nuk pjerdh salihi sa te kete 20000 jenicere nga pas se tredh te gjithe, duke filluar nga ty I pari

                      1. N
                       Noci

                       Eshte e vertete qe pas vitit 91 PD ngjalli shume shpresen tek te gjithve shqiptaret edhe te majte por zgjati shume pak.Qe ne fillim hoqi nga puna edhe pastruesit shkatërroi ushtrinë policinë u zhduken arkivat e shtetit.Filloi zhdukja e dokumenteve pronesore.Administrata u mbush me militantë te paaftë dhe ne vitin2013 vendi yne ishte ne prag te falimentimit.Eshte pikerisht ai grupim i atij viti qe sot perseri kerkon pushtetin

                       1. K
                        Koli

                        Nik sorra genjen ne cdo fjali. Asnje nga emrat nuk u eleminua.

                        1. T
                         Tersi

                         Në rast se muri i berlini do kishte ndodhur pak vite më vonë se viti 89 atëherë sistemi i diktaturës në shqipēri nuk do ishte rrëzuar sepse: "varkëtari"dhe "shoku" i fëmijve të familjes hoxha do të fitonte edhe zëmrën e shoqes nexhmije, do bëhej ministër, antar i KQ dhe mbasi shoku Ramis të ndërronte jetë nga një "sëmundje e rëndë" nën kujdesin e doktorit, ATËHERË nuk do kishte p...sëme, as studenta, as azemër e kompani që ta rrëzonte PPSH dhe shokun SALI BERISHA!.

                         1. e
                          ekonomiksi

                          une isha aty me shoket e kursit.ne kemi qene te mbyllur te mensa e qytetit studenti.te paret qe hyne kane qene arben imami dhe gramos pashko.ne menyren me absolute.ky fshatar vicidoli as qe ishte ne skene.vec kur doli papritur.flas ka qene 8 dhjetor ora 14 apo 15.hyrja e ketij ne menyre te papritur ne ditet ne vazhdim na boni me nerva se e dinim kush ishte.dhe faktikisht ne mitingun e pare qe foli tha falenderojm shokun ramis alia.ky malok i qelbet,kjo kafshe shqipfolese ka 32 vjet qe turbullon jeten e ktij vendi.cdo koment eshte i tepert.

                          1. H
                           Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

                           Ekonomikso, Respekte vëllai. Qenke nga ata të paret fare, para Sali Qenit.

                          2. F
                           Flamur Noka moterqir

                           S⚰️liu me M????ten dhe Comp.. ti han k*rin Edi Rames se nqs vjedhin te pakten dhe po rregullojne ???????? jo si S⚰️liuM????ta me comp i vidhnin te gjitha per vete dhe e lane???????? si ne vitet 1990.Ndersa per votimet ne Maj dhe pushtetin do ta merrni pas vitit 2050 dhe atehere nuk jeni te sigurt, dhe doni te merrni dhe pushtetin me lufte provojeni po ju a mbajti Suma o GAY te ????opozites????

                           1. T
                            Teksas

                            Zbatoi platformen e UDB , pra politiken gjenocidiste Serbe Kundra shqipetareve

                            1. D
                             Django

                             ....qe ka heq emrin e nje gjakdhjeri si kershnikja esjte gjeja me e mire qe ka bere

                             Lini një Përgjigje