Alfred Lela bën humor me rrahjen e Berishës: Me këto syzet e diellit më dukesh si Clint Eastwood

8 Dhjetor 2022, 19:48Politika TEMA

Alfred Lela bën humor me rrahjen e Berishës: Me këto syzet e

Sali Berisha ditën e sotme në daljet e tij publike u shfaq me syze për t'u përpjekur për të mbuluar hematomat e shkaktuara në fytyrë nga goditja që mori nga 31-vjeçari, Gert Shehu më 6 dhjetor.

Së fundmi, Alfred Lela krahasoi pamjen e Sali Berishës me atë të aktorit të njohur Clint Eastwood.

“Ata që goditën dje Berishën bënë një krim, duke bërë një krim na dhanë një mirazh, atë të Clint Eastwood. 

Doktori me këto syze duket si Clint Eastwood”, tha Lela, duke shkaktuar të qeshura në sallë, ku dhe vetë Berisha nuk mbajti dot të qeshurën.

73 Komente

 1. S
  Selamiu

  Apo se flet anglishten, e shkrin njesoj si italishten. Sa per frengjishten, e ka uje, se e ka mesuar profesor Topja. Jo Macroni, po as Besniki I Mustafes se kuptojne dot.

  1. #
   #Gopisti i NSHRAK-ut

   Merrja valles/ Karadyze/ O berish/ Pinok me syze!

   1. Çikoreta Nikollari

    Sali Berisha, duket njesoj si Sami Ahmeni, tek filmi “FIJE QË PRITEN”.. Sa ngjajnë ….? Spiunë të dy. Çfarë koinçidence…?

    1. V
     Vëzhguesi

     I ke rënë pikës zj Nikollari , janë identikë në mendje e në pamje.

    2. Veri-Jug

     Shikoni njerezit qe ka prane Saliu! Mustafai ish minister,shkrimtar dhe poet,por provincial! E bije e Azemit,o Zot thashe mos me bejne syte? Mu Noka,Pedagogja Kukla injorante qe kur flet duket sikur e ka brenda!Pse e lejon ligji qe ky vrases eshte akoma jashte burgut dhe ngaterron dynjane? Kane frike te gjithe nga Tropojanet e Saliut! Cfare mut beri Rama atëherë me 6 Dhjetor qe mblodhi leadert e Europes! Turp Rama turp dhe prap turp qe e lejon kete kriminel te semure te endet i lire!

     1. L
      Lasgushi

      Thuaj B.Mustafës të lahet. Se si zakonisht e dinë dhe francezët( Miterani),bën banjë një herë në 15 ditë. Po mbajte erë përc të Vicidolit,nuk mundet të japësh mendime lë vlefshme.

      1. S
       Sulo

       Pse thoni duket si KAR me syze. Ai eshte KAR. Syzet jane per ti mbuluar sifilizin.

       1. s
        shqiptar mos rri po duku shqiptar

        Cfare gjeme ndodhi,qe shpellaret e eger dhe te paftyre haxhiqamilsta- komunista,komunista mbajne pushtuar dhe vazhdojne ta shperfytyrojne kete vend. Cfare kopeje e ndyrosur vazhdojme te jemi?

       2. k
        k

        Pashë foton dhe mu forcua bindja e vërtetuar se në shqipëri nuk ka më qytetarë.

        1. S
         Shqipe

         Eshte mese e vertete qe 90% e shqiptareve nuk duan ta shohin me sy kermen sb ,detyre e tyre eshte me te gjitha menyrat te mbeshtetet trimi Gerti Shehu

         1. L
          Llapaqeni Sa-Hale Breshkani

          Shume bukur e ke then, jo vetem qytetar qe s'kan mbet, por kur sheh geta gomer e gomaresha,me nje buzeqeshje te shtir te vjen per te vjedhur per keta langaraq e byth-lepirsa e vemje te neveritshme qe i shkojn pas si zagaret e zgjebosur kur ndjekin bucen per t'a palluar.

          1. F
           Franci, Vancouver British Columbia Canada

           Meqe pe foton , nxir nje perfundim per vajzen e Azem Hajdarit , me poshtersi sdo kete , ivrau te jatin gje qe e dine te gjithe dhe boterisht dhe fyelli vajza e tij i shkon nga mbrapa perbindeshit .....pyes veten , sa idjot duhet te jesh ta kuptosh ???? Ose......bashke me te jemen , kane vene interesin ekonomik mbi nderin , rruge tjeter nuk ka ... Nuk desha te shkruaja me nota negative dhe te me falesh per kete , vec populli thot : dubet te te shkerdhej nonen tjetri ti thuash bab.....tung shoku nga Vancouveri

           1. H
            Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

            Problemi është se nuk ka më as fshatarë. Fshataret ose fermerët janë njerëz të nderuar, të edukuar, punetore, pronarë të tokes bujqesore, dhe na japin gjithë prodhimet bujqesore dhe blegtorale qe hamë ne. Këta we sheh ti ne foto janë katunarë. Këta shtepine e kane ne qytet si gjoja qytetarë, por nga truri more shoku im, lere mos e pyet. Ç'te të them me pare. Mul Noka - katunar me brirë. Nje derr me zile, me të cilin nuk bën dot muhabet dy minuta, sepse do kerkosh nje legen Ku të vjellesh. Besnik Mustafa - nje kaqol i padhunshem, por trap gjithsesi. Ka lexuar libra dhe mban veten per të ditur. Romanet "Nëna" dhe "Si u kalit çeliku" I mban poshtë jastekut. Është nje tropojano-sovjetik i shekullit të kaluar. Rudina Hajdari - duket shumë e lumtur prane persekutorit dhe vrasesit të të jatit. Do më? Gjoja e shkolluar ne SHBA, nuk ka mesuar asgje nga kultura perendimore. Po të kishte mesuar diçka do kishte turp të dilte prane Saliut, edhe sikur ta kishte gjallë babanë. Dhe ne fund, Gjigandi i Katunarisë Komuniste. AI që ishte gati të të varroste dhjete pashë nën dhe po të shaje Enver Hoxhen. AI që nuk ka lene student pa "kritikuar" per shfaqje të huaja ne Fakultetin e Mjekesisë, si që terrorizoi nja klase të tere politike (të persekutuarit e regjimit komunist) derisa e katandisi Shoqaten e të persekutuarve ne një group hajdutesh ordinerë, ai që vrau, zhduku, dhe eliminoi gjithë kundershtare njesoj si idhulli i tij, si që kuk ka asgje demokratike ne personin e tij, Katunuaro-Kinezi Komunist, Sali Berisha. Natyrisht, ti sheh këtë foto dhe ndjehesh keq. Behesh shumë pesimist per Shqiperine. Sepse qytetarët dhe fshataret e vërtetë të Shqipërisë nuk merren me politikë. Politika ka mbetur ne doren e këtyre katunarëve.

           2. R
            Rrema

            Me keto syzet e diellit dukesh si Tano Carridi

            1. Z
             Zeni

             Po jo mor Rreme ku Tano ku Sal maloku. Ai duket tamam si Kadhafi para se ti benin gropen. Mbase I ka ardhur ora.

             1. z
              zeni, liria,argita,armina, nga familja

              Ky ka dal fix si Karxhici ne vitin 1995 kur priste koka pa fund ne bosnje hecergovin Clint Eastwood Berisha i ngjan ne mengjes kure aktori te bej mutin po pa syze

              1. B
               Bardha e vicidolit

               Trusti i geshtenjave ne samit

               1. A
                Amon me gudulis,qe te qesh pak

                A keni pjerdh te gjith,mer ju qifsha robt.Qeshni me zor,tamom si ne kohe te Dulles.Jeni plena e duheni zhduk e ta leni rehat,ate popull.Ktij Leles I ka bo nonen se ska munsi.

                1. R
                 ROÇKODAN

                 ME MIRE, DUKET SI KAR ME SYZE

                 1. S
                  Sekti Idioteve qit bythen jashteshallvareve

                  nji dhia ime ,me syze i ngjan sume saleh brrishit ,si te ishte binjake me te dhe cari i Cjapit te Dhis alias berrisha ,eshte i teri si Lela dmth si surrati leles . - Sa gjona gjnajne ne ket Bote ehuuuuuuu

                  1. R
                   Red

                   Shpifesira ju doni rraf tre here ne dite pas buke

                   1. ?
                    ????

                    Mosssss....do vrasi veten aktori i famshem tani....ç'fare ben o lele bythlepires....po tallen i madh e i vogel me keto budellalleqet qe degjojme ve tem e vetem per ti bere qejfin nongrates, si e çvleresoni intuiten tuaj keshtu....iku plaku mere me gjithe liken bashke.

                    1. s
                     salih aqif berati berishurra.

                     O alfred lepitka or koke duvjaçke...te shkerdhefsha krahasimin ten qe i ben Clint Eastwood nga viçidoli.....ahahaha hapu dhe te futem ...Ai shpellari i viçidolit duket si Aqif kapertoni...i eshte keputur diferenciali iken shtrembur...ooooote dhjefsha salih ezbollah viçidolin....Si nuk kw turp plaku shurre i ardhur nga shpellat...Ia qiu rropt ia theu turinjte ai djali Kapedan.

                     1. s
                      sali bolleku per familjen e tij

                      saliu si car me syze,lela si ai miku me prezervativ

                      1. a
                       arrifi

                       Me keto syze duket si KAR me syze.

                       1. S
                        Shaqo

                        Paska strabizem te thekesuar ky Lela.

                        1. L
                         Lekondi

                         CLINT EASTOOD KA TRUP HARTISTI ELEGANT KURSE SALIU KA PTRUP DHE PAMJE LOPCARI. ALFRED LALA ESHTE TREGUAR SERVIL DERI NE ZVARRITJE DUKE KRAHASUAR PALACON ME TE MADH TE SHQIPERIS ME ACTORIN ME TE MADH TE HOLLYWDIT. VEC KESAJ KY "ATAK" NDAJ AKTORIT BERISHA KA MUNDESI QE TE JET SI "ATENTATI" DIKUR NDAJ BERISHES, I CILI PASI U VERIFIKUA DOLI SE ATENTATIN E E KISH BER VET BERISHA SE MAKINA ISHTE GODITUR NGA BRENDA (SIPAS GJURMEVE TE PLUMBAVE). PASI BERISHA SAJOI ATENTAT FALLSO AI DUHEJ TE ISHTE ARRESTUAR DHE DENUAR ME BURG PER MASHTRIM ME PASOJA TE RREZIKESHME PER STABILITETIN E VENDIT. DHE MBAS KRYERJES DENIMIT DUHEJ TI NDALOHEJ E DREJTA PER CDO SHERBIM OSE LIDERSHIP PUBLIK.

                         1. t
                          tata luigji

                          Mjafton foto qe eshte bere per te ditur se kush eshte krimineli berisha Mutstafen e rrahu i qiu nenen ne k/ ministri dhe e shkarkoi si qen,ndersa asj zorbes Azem trafikantit i vrau te jatin. Dhe kur thot kjo zhaba u ktheva nga amerika per nje problm madhor o zot

                         2. A
                          Ari

                          Ka qytetare, udheheqes te PD; te tre ne foto jane tre tropojaneeeee

                          1. B
                           Byrektore SHQUP-i

                           Ndërsa nga hunda i ngjan Shaban Qoses.

                           1. A
                            Alban

                            Ja fute kote, o lelo.. Duket si " kare me syze"... Tung

                            1. A
                             Arjani

                             Ha ha ha ha ha heqt kemben zvarr ka vdek me duket istvud , po sa ta mar vesh vicidoli i sheqeres ka per tja rrjep tullen loqes .

                             1. 1
                              1

                              Bobo kush ti bej lepirjen me te mire Saliut.As ne kohen e Enverit nuk behej kaq hapur

                              1. E
                               Emiljano

                               Ky koka karit eshte humorist,karikaturist ,por me shume eshte llapist

                               1. N
                                Neri

                                Si Clint Eastwood tek Gran Torino

                                1. N
                                 Noci

                                 Servila te pakorigjueshem perseritin tamam kohen e Enverit.Jane mbledhur nje tufe te shtrydhurish qe truri ju ka pjerdhur e nuk e shohin se veç nje turme e vogël ju shkon nga pas

                                 1. V
                                  VOP

                                  Or Alfred Lela! Hiq mjekren dhe ne profil ti dukesh si Gerd Shehu! Gerti eshte sozia jote!

                                  1. M
                                   Mara emigrante ne Itali

                                   saliu me syze ,mos valle me ngjan me vellezrit blz kur dalin nga burgu ?hahahaaaao lele ti koke kok pa qime sa di ti di bytha ime .kerrmat.

                                   1. U
                                    USA

                                    Clint Eastwood malok ! pidh te somes .....

                                    1. A
                                     Andi

                                     O Besnik, o kokrra e plehres, si e ke bere ate fytyre o servil, o burre m.ti

                                     1. D
                                      Drashovica

                                      Kur permendet Sali Prifçi e aq me teper kur shef Rudinen ne krah te tij qe Azem Hajdari eshte ne varr nga Saliu te vjen me vjell ???????????????????????????????????????????????????????????? Edhe Rudina e din kete gje ashtu siç e din dhe Prof.Dr.Berisha a.k.a.”Butcher” thën ndryshe “Kasapi”

                                      1. S
                                       Sal hajdare mustafa

                                       BYROJA POLITIKE E MALOKERISE TROPOJANI. VENDIN E VAKABONDIT AZEM HAJDAR HAJDARI E KA ZENE E BIJA HAJDARE AZEM HAJDARI. BESNIK MUSTAF MUSTAFA QE KA NGRIT NJE SUPERVIL NE FSHAT DHE NJE KULLE PA LEJE SIPER TERRACES SE APARTAMENTIT NE QENDER TE TIRONES. OAS TYRE MUL FLAMUR KUKSIANI. KJO ESHTE BYROJA POLITIKE PERFAQESUSE E BANDES TROPOJANE.

                                       1. N
                                        Nuk jemi te Zote neve ,Si Popull..

                                        Ka kaqe kohe vetem vrete ketu ne Komente. ! Dhe mese e drejte ,por ata qe sote duheshin te ishin akoma ne Burg ,akoma keta i kemi neper. Zyra ,i kemi neper TV,i kemi neper Vila dhe me Konto dhogarie Miliardere ..ndersa neve vetem Komente ketu..Do TI kemi ketu deri sa Drejtesia te veproje dhe ti Hetoje. ! Kjo 32 vjete ska ndodhur dhe as ka per te ndodhur ,deri sa keta do vdesin nga Natyra por jo nga Drejtesia te denohen.. Sic vdiqen Ramizi ,Nexhmija dhe Kompania e ketyre ... Nuk jemi te Zote neve Si Popull, Si Populli i Rumänien apo dhe popujt e tjere ,qe i denuan per krimet qe kishin bere ..

                                        1. B
                                         Bardhyli nga Kosova

                                         Atë ditë kur nisi bashkëpunimin me njeriun që e njihte më mirë se kushdo tjetër Sali Berishën, Edi Rama ishte shumë i lumtur. Kanë kaluar gati 20 vite nga ajo kohë. Të dy kishin të njëjtën armiqësi dhe kërkonin hakmarrje kundër tij. Të dy u bënë bashkë, sepse udhëhiqen nga e njëjta kauzë e përçarjes kombëtare! Lufta kundër Berishës është e gjatë, me intensitetin më të lartë që ka njohur ndonjëherë një konflikt politik e përtej politikës në Shqipëri e në rajon. Është një luftë e projektuar me urrejtje dhe hakmarrje, me ndarje dhe përçarje, megjithëse këtyre njerëzve Berisha iu ka dhënë njëmijë herë më shumë sesa ka marrë prej tyre. E them publikisht: - Ata që nuk kanë marrë prej Berishës, nuk e kanë tradhtuar asnjë ditë atë! Edhe nëse e kanë kritikuar, kanë dashur që ta shohin atë dhe Shqipërinë gjithnjë e më mirë! Dhe këta janë idealistët, njerëzit me parime, me rregulla dhe me kode të forta morale e familjare. Por, le të kthehemi te çështja! Kush e projektoi atentatin kundër Sali Berishës të martën e shkuar? Pa asnjë dyshim që e projektuan ata që lobuan fort për ta shpallur atë non grata. Ndër ta dhe një gazetar i përkushtuar ndaj kryeministrit që kur më takon në rrugë më thotë se “Ti ishe komunist në rini dhe unë u bëra në pleqëri”! Është gjithashtu vetë Edi Rama! Çfarë ndodhi konkretisht? Le ta përshkruajmë skenarin e hartuar pikë për pikë. Që në fillim po ju them se ky skenar që do ua prezantoj është real ose shumë, shumë afër reales, sepse unë kam shembuj tjerë të njohur për fabrikime, trillime dhe falsifikime me linçime nga ana e bashkëpunëtorit të ngushtë të Ramës, me të cilin i bashkon përkatësia e zonës operative dhe armiqësia kundër Sali Berishës. Në momentin që PD shpalli protestën ditën e 6 dhjetorit, kur në Tiranë do të ishin shefat e qeverive dhe shteteve të Bashkimit Europian dhe PB, Rama është ndjerë shumë keq. Ai do të jepte miliona që ajo ditë të ishte plotësisht e tija! Por, milionat tashmë nuk i shkonin në PD. Atëherë thirri në ndihmë gazetarin e famshëm anti-Berishë dhe Fugën. Iu vu detyrë që të sajonin planin e diversionit, manipulimit dhe devijimit të protestës së shpallur. Këta projektuan atentatin kundër liderit të opozitës. Thashë këtë arsyetim nuk e bazoj vetëm te fakti që mediat e Fugës e gazetari i afërt anti-Berishë i Ramës bën të pamundurën që ngjarja të shitej si “armiqësi personale”! Këta të dy hodhën në letër disa variante. U përpoqën të rekrutojnë ndonjë verior, mundësisht tropojan dhe në stilin e Fatos Klosit, ta shisnin atentatin si konflikt midis familjeve maloke bazuar në kodin e kanunit. Ka qenë dhe është objeksion i Edi Ramës që gjithçka ta kryejë me dorën e veriorëve kundër Sali Berishës. Edhe partitë politike të dala si fraksione të PD-së i donte dhe i dëshiron me personazhe nga veriu. E bëri këtë me Kreshnik Spahiun dhe Bamir Topin. Nuk e di nëse Josefina ra viktimë apo jo e kësaj skeme. Por, Lulzim Bashën e ushqen me idenë e përçarjes së PD-së ngaqë është nga veriu. Vetëm veriorët mund ta dobësojnë Partinë Demokratike, sipas pikëpamjes së Edi Ramës! Në rastin e atentatit në fjalë duket se nuk kanë gjetur asnjë kamikaz të tillë. Jo se nuk ka njerëz që nuk e duan Berishën në veri të vendit, por se askush nuk rriskon kaq shumë. Duke qenë se koha ishte e shkurtër, bashkëpunëtori-gazetar i Ramës ka propozuar emrin e një njeriu, të cilin ai e ka njohur prej kohësh. Jo thjesht se e ka nga ana e tij. E dinte se atentatori do ta kryente detyrën me përpikëri. Dhe pikërisht këtë person ia rekomandoi shefave! Pasi bien dakord, ata bënë gjithashtu llogaritë për diskreditimin e protestës e të opozitës. Kishin besim të padiskutueshëm në atë që projektuan. Donin që Berisha të dëmtohej fizikisht në atë masë sa të mos kishte mundësi të dilte para protestuesve. Madje besonin se lideri demokrat nuk do të dilte para tyre edhe me plagë në fytyrë, sepse siç e paragjykojnë skenaristët “ai nuk pranon të paraqitet para tyre i lënduar”! Por ndodhi e kundërta! Nëse Berisha nuk do të dilte para protestuesve, fusha do të ishte e lirë për spekulime. Ishin përgatitur plane për të përhapur thashetheme në masën e tyre, edhe përmes ndonjë portali të Fugës e këshilltarëve të Ramës, se “Berisha ishte në gjendje të rëndë në spital”, ose se “ai kishte ndërruar jetë”! Qëllimi themelor ishte irritimi i demokratëve dhe shtytja e tyre në dhunë. Gazetari, bashkëpunëtor i ngushtë i Ramës, e argumentoi këtë variant me shembullin e reagimit kur u vra Azem Hajdari. Dhe Rama e besoi plotësisht këtë variant të diskreditimit të opozitës dhe kreut të saj, Sali Berisha. Prej gati 20 vitesh bashkëpunëtori anti-Berishë i Ramës i ka shkëputur lidhjet me Doktorin dhe ai, për fatin e keq të tij, e projekton atë si të kohëve të viteve 1990. Nuk mund ta besojë faktin se sot Rama ka përballë një Berishë krejt tjetër. Të urtë dhe vigjilent deri në detaje për të vlerësuar ngjarjet dhe provokimet! Irritimi i masës së njerëzve në protestë ishte synimi themelor i këtij atentati. Përmes irritimit vinte diskreditimi dhe deklaratat e dënimit të dhunës edhe nga Këshilli i Europës. Skenari është shumë i qartë, por dështoi. Dështoi kryesisht për shkak të pjekurisë, mençurisë dhe maturisë politike të Sali Berishës! Dështoi se ai nuk lejoi as të ushtrohet dhunë fatale ndaj atentatorit, gjë që po e prisnin me padurim organizatorët e tij. Dështoi ish-bashkëpunëtori i Berishës, tani bashkëpunëtor besnik i Ramës, sepse ka shkëputur lidhjet me Berishën e sotëm. Ka humbur nuhatjen e evoluimit të tij! Ka krijuar në kokën e vet e të Edi Ramës shabllone, sipas të cilave “njeriu nuk ndryshon”! Personi në fjalë është paguar nga kompania që paguan me porosi të Ramës edhe bashkëpunëtorin në komplote e intriga të kryeministrit të Shqipërisë. Gazetari komplotist ishte autor u qypit me guraleca, autor i mandateve fiktive të tërheqjes së dollarëve nga PS në Bankën e Kursimeve të parave të firmave piramidale dhe njëmijë falsifikimeve të tjera. Deri te koka e Gramoz Ruçit mbi trupin e Prokop Murrës! Kurthet, intrigat komplotet dhe skenarët e tmerrit shumëfishohen kur bashkohen njerëz me të njëjtin karakter dhe me të njëjtën mendësi urrejtjeje ndaj Sali Berishës! Aq më tepër njerëz me pushtet e të kalibrit të Edi Ramës! Me të njëjtin skenar e nga të njëjtët persona është hartuar edhe projekti i dezinformimit për shpalljen e Sali Berishës non grata. Për mua që nuk jam shkëputur asnjë ditë nga dinamika e ngjarjeve të 32 viteve të fundit, kjo është një e vërtetë e padiskutueshme! Megjithatë atentati kundër liderit demokrat të opozitës si çdo e keqe pati disa efekte pozitive: - Mediat botërore e konfirmuan Sali Berishën si kryetar të opozitës, pavarësisht përpjekjeve për emërimin e kësaj opozite nga Edi Rama. Bota demokratike pa se nuk është e vërtetë që “Berisha është destruktiv”, siç asaj i ka thënë me lobingje e pa lobingje Edi Rama! Demokratët e dyzuar brenda opozitës janë bashkuar tashmë me PD-në. Mobilizimi e motivimi i demokratëve dhe shqiptarëve për ta rrëzuar këtë regjim është shumë më i madh. Por, atentati ndaj Doktor Berishës është gjithashtu paralajmërim se mafia në pushtet e në të gjithë infrastrukturën e Shqipërisë përbën rrezik serioz për jetën e tij dhe të ardhmen e Shqipërisë. Dështimi I Edi Ramës nuk do ta bëjë kryeministrin më paqësor e më human. Përkundrazi, ai si kapobanda mafioze e këtij vendi, do të projektojë atentate të tjera kundër opozitës, kundër demokracisë dhe kundër Shqipërisë. Opozita duhet ta dijë se nuk ka përballë një regjim pa asnjë kacidhe në arkën e shtetit, si në vitin 1991. Por, ajo përballet me një regjim që përdor taksat e shqiptarëve dhe asetet e mafies për ta dhunuar e denigruar atë! Shkrova këto rreshta për të diagnostikuar të keqen që po kap Shqipërinë dhe jo vetëm opozitën. Për të paralajmëruar se skenarë të tjerë do të ketë kundër opozitës dhe kundër Shqipërisë. Por këto shpjegime të miat kanë gjithashtu për qëllim që të nxisin edhe më tej për maturi e gjakftohtësi. Rama dhe bashkëpunëtorët e tij tmerrohen kur nuk funksionon kurtha që ai ngre! Atentati ndaj Sali Berishës është provokim i rëndë i demokratëve. Ata janë goditur në identitet dhe në trashëgiminë e tyre, jo vetëm në të sotmen e të ardhmen që synojnë. Por ky atentat duhet të jetë mësim për ta! Lufta është veçse politike. Dhe me asnjë njeri tjetër, përveçse kundër Edi Ramës. Ai është regjisori, skenaristi, sponsori dhe porositësi i të gjitha atentateve kundër opozitës dhe kreut të saj, Doktor Berishës! Mbrojeni opozitën, mbrojeni Sali Berishën nga këto kurthe. Dhe bashkohuni që ta çoni për skrap Edi Ramën dhe shërbëtorët e tij të ndyrë. (Vafsh në djall populli im shkërdhatë që voton Edin e gjatë. Dhe, për fund: Ngushëllime për ngordhjen e Open (Vuçiq) Balkan. Urime Procesi i Berlinit. Me qetësi, me drejtësi, me dashuri, me buzëqeshje e lumturi i juaji Bardhyli).

                                         1. T
                                          Tedi

                                          Clint Eastwood me dhembe te prishura qe i bije ere goja si hale

                                          1. G
                                           Gazetar i shitur

                                           O Tema na hapet barkun me kete gerdallen. Shkruani ndonje gje qe u intereson shqiptareve. Paskeni qene te shitur palogazetare jue mbani gjalle kete gerdallen. Mjaft me. I lumte ???? atij cuni se gjithe ju jeni te tredhur.

                                           1. L
                                            Likja

                                            Mu mduket thjesht maloqeri te zbritur ne tirane me syze dielli...

                                            1. V
                                             Vishja plot

                                             Vellezerit e mij shqiptare jane marrosur me "fenomenin" Berisha, si per mire si per keq. E paskemi hak kete komunist te keq keto 30 vjetet e fundit. O Mero djali, c'fare po i beni ketij publiku??!! Kryelajmet me Saliun??!!! Po beni me zor faktor politik nje walking dead.

                                             1. k
                                              kete kisha une.

                                              Une nuk komentoj; ju i keni thene te gjitha, vetem pse nuk e zgjuat pak nga gjumi Lalezit Arben Krajen se per pak dite do ikij, por duhet te kete kujdes shume se shume grushta ka per te ngrene!

                                              1. a
                                               alphade

                                               Lemond ! Dakort 100% me komentin Tuaj ! Saliu ka imagjinate prej skizifreni, i nje cmenduri !

                                               1. S
                                                Shigjeta

                                                Dhe pasta ju shkrime me shakate tere kripe te Duces.

                                                1. T
                                                 Tomorri

                                                 Rudina dhe Saliu bashk ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Ajo e din qe Sala e dergoj te vritej babain e saj Azemin dhe i shkon pas ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

                                                 1. s
                                                  shelegura

                                                  Besimi ne shqipetaret ka humbur ,vetem ne tropojanet kiet besim shif foton.

                                                  1. A
                                                   Alusa

                                                   The sexiest man of the year 2022! The criminal man of the year 2022!

                                                   1. q
                                                    qytetari

                                                    Ha ha ha Saliu ka vjedhur syzet e Bajdenit!Me keto syze tregon identitetin e tij si %Monument agjenturash" qe mbrohet nga Perandoria,ose siç personifikohet neper peralla "nga nena dhia"! Vini re nen jaken e xhaketes akoma e ka distriktin"CIA"

                                                    1. R
                                                     Rregjirizori.

                                                     Alfred Je Pitkini ne bythe...po sa I ngjan Charlie Chaplinit o Mr Ben... Bye bye.

                                                     1. T
                                                      Tayson nga tepelena,

                                                      Edhe i rrahur edhe i gezuar,,,,,njeri pa' karakter e pa' dinjitet,,,,ai tropojani i komenteve nga esht,,,ta futi tepelenasi o tropojani,ta rrahu babane,,rri si muti tashti,,,

                                                      1. Çekiçi

                                                       Më plakun matuf qe rrafet si kafsha në mes te pazarit nuk duhet bërë shaka Per nji burrë (Sala nuk është burrë)qe i thot veti burrë vdekja është më e lehtë se grushti turijve

                                                       1. S
                                                        Shqiptari

                                                        Lela!Super me ato syzet.I gatshem per te luajtur filma Western.Burre zamani qe 7 here ia kane marre pushken,po asnjehere nuk u korit!

                                                        1. L
                                                         Lali Eri

                                                         Me keto syze eshte tamam si aTotto Rina qe vrau Giovani Falconen. Edhe kush e di se kujt ja ka bere ben tani, per ta eleminuar. Eshte kriminel i rregjur

                                                         1. D
                                                          Deda

                                                          Shumë mirë e ka lela vetëm ka harruar një gjë të vogël tani të kërkojë një gert tjetër që të ta godasë në ballë që të vejë zoti sali dhe një kapele kaubojsësh dhe të ngjajë tamam tamam me artistin. Ishalla ja arrijmë dhe kësaj dite

                                                          1. Z
                                                           Zeqo

                                                           Ky Besnik Mustafaj ne foto me duket personi pa personalitet dhe te vjen keq qe ka qene minister i jashtem e ambasador. Por keta ja shperblejne Sales si patriot dhe te mirat qe u ka bere Sala. Eshte njeriu me kot e me vjen keq qe e quan veten shkrimtar, ky nuk ka dhe moral pa vlere njerezore

                                                           1. A
                                                            Antteu

                                                            Rruaji syzet Berish Mavrija, se mbase behet edhe ndonjë ankand nderkombetar, i shitjes accsesoreve te vipave si puna jote, dhe do fitosh shume lekë, te shpëlaftë mortja legen.

                                                            1. Z
                                                             Zagari Sali

                                                             Ka mbledhur gjithe budallenjte e PD-s, dhe promovojne librin e Shaban Qoses.

                                                             1. G
                                                              Gjeli

                                                              Edhe karin e ofendojme kur e krahasojme me salen

                                                              1. D
                                                               Dymi

                                                               Lëreni rehat Lelën. Ai gjithmonë ka lehur ku i hedhin një thelë. Shikoni Qenin e rrahur Besnik ( besnik si qeni ndaj të zotit ) që nuk lë rast pa i lëpirë … atij që e ka shkërdhyer kur ishte në kulmin e kar-ierës.

                                                               1. P
                                                                Ps pd lsi, lumi komtar

                                                                Sali qorri ????????????????????

                                                                1. K
                                                                 Kuksi

                                                                 Shifni foton, 3 tropojan!? Sa do duroj ky popull nje grisht tropojan te mbledhur pas nje krimineli dhe nje spiuni te regjimit komunist ti vene perseri flaken ketij vendi?!

                                                                 1. Z
                                                                  Zeman Mashkullori

                                                                  Qeshje e "shtirë",nga njerëz që nuk dinë të qeshin. Sikur njëri-tjetrin e përqeshin Të sforcuar dhe ua lexon stresin.

                                                                  1. R
                                                                   Ram Geci

                                                                   O kafshet e Globit shih Foton 3 Tropjane ne radhe Saliu Tropojane, Spiuni Besnik Tropokane, Rudina e bija e Spiunit Krikinelit Azem Tropojane po Shiperia Tropoje eshte o [email protected]@

                                                                   1. Vjosa

                                                                    JANË MBLEDHUR TRUSTI I GESHTENJAVE. ME PISHTARIN E NDEZUR DUAN TI VENE ZJARRIN SHQIPERISE SI NË VITIN 97, KANE SHUMË KOHË QË E KERKOJNE. KOHA E TYRE KA MBARUAR.

                                                                    1. B
                                                                     Besardi

                                                                     O bardhyl, po ti qënke kokrra e legenit, po pak turp nuk të vjen, si mundet mikun e millosheveçit që e furnizonte me naftë ky burri që ti i bën lavde, kur vëllezër motra, fëmij , pleq e plaka vriteshin, dhe ky krimineli ndante lekët e naftës. Po ti bardhyl ma i marrë e i trashë nuk e banka nana. Haram të jesh shqiptar, marsh mallkimin e të tana nanave e familjarëve që kan humbur jetën në kohën qe berisha sundonte. Haram të qoftë.

                                                                     Lini një Përgjigje