Berisha tërbohet me politikanët e Kosovës: Turp t’ju vijë që nuk thatë një fjalë për rrahjen e 6 dhjetorit. O frikacakë të trembur nga Rama

8 Dhjetor 2022, 18:33Politika TEMA

Berisha tërbohet me politikanët e Kosovës: Turp t’ju

Sali Berisha duket se është tërbuar pse asnjë nga politikanët e rëndësishëm në Kosovë, nuk reagoi për goditjen e tij në protestën e 6 dhjetorit.

Ai ka vënë Çim Pekën të bëjë një shkrim, në të cilin iu kërkon llogari politikanëve të Kosovës, pse nuk reaguan për goditjen e Berishës.

“Kur Kosova ishte në fije të perit dhe rrezikohej territori i saj për shkak të pazareve të Thaçit, Ramës&CO, e vetmja rezistencë serioze dhe mbështetje e pakushtëzuar erdhi nga lideri historik i së djathtës shqiptare, Sali Berisha.

Ata pak politikanë kosovarë që guxuan t’i thonin “Jo” ndarjes, nxitonin të takoheshin me doktorin, sepse duhej një përkrahje në Shqipëri, ku kryeministri Rama nën ndikimin e presidentit të Serbisë i mëshonte fort skenarit të copëtimit të Kosovës.

Asnjëherë, me fatin e Kosovës, Berisha nuk bëri kompromis. Jo rastësisht, në opinionin kosovar respekti dhe mirënjohja, nderimi dhe mbështetja, dallonte dukshëm me secilin politikan tjetër.

Por, denoncimi i pazareve që bëheshin mbi kurrizin e Kosovës, e kishin edhe koston përkatëse.

Politikanët kosovarë shpesh duken naivë, megjithatë nuk janë aq, sa të mos e kuptojnë se “Non Grata”, tetë vjet pas largimit prej pushtetit nuk i mbërriti ish-presidentit dhe ish-kryeministrit të Shqipërisë, për qeverisjen e tij, që u pasua nga narko-shteti dhe degradimi, mafia dhe shpopullimi.

Fatura e rëndë ndërlidhej pikërisht edhe me mosshitjen e interesit kombëtar përballë një plani monstruoz, që synonte zhbërjen e Republikës së Kosovës.

Sidoqoftë, ky qëndrim i palëkundur i liderit demokrat, me kosto të jashtëzakonshme politike, duket se nuk ka lënë gjurmë të mjaftueshme te politika kosovare, e zhytur në oportunizëm  e nënshtrim, servilizëm e mediokritet.

As ata që e mbajnë veten si më guximtarët në politikë, nuk e hapën gojën kur udhëheqësi i opozitës shqiptare u përball me dhunën e porositur, me gjasë, nga pushteti i autokratit Rama, në panikun që e ka përfshirë këtë të fundit nga ringjallja e opozitës.

Politikanët e Kosovës nuk përtojnë edhe për ngjarje e personazhe pa peshë të reagojnë, të shprehin solidaritet e mbështetje, por në rastin e aktit të dhunshëm ndaj liderit opozitar, e qepën gojën.

E qepi Ramush Haradinaj. E mbylli Fatmir Limaj. Heshti Lumir Abdixhiku. S’iu dëgjua zëri Memli Krasniqit. Albini e Vjosa, dy qëndrestarë ndaj pazareve për ndarjen e Kosovës, e futën kryet në zall si struci.

E turpshme për politikanët kosovarë, kjo heshtje ndaj një akti barbar dhune që i bëhet udhëheqësit të opozitës shqiptare, i cili nuk ka pranuar kurrë të bëjë pazare mbi kurrizin e Kosovës, siç bën sot partneri i Vuçiqit, Edi Rama.

Në këtë rast, të ashtuquajturit politikanë kosovarë, treguan mjerimin e tyre në radhë të parë njerëzor, nivelin dëshpërues intelektual dhe mungesën e identitetit nacional e politik.

Ndonjëri edhe mund të kishte thënë diçka, qoftë një postim me dy - tre fjali në rrjetet sociale, por ka pasur frikë se mos ia ngreh veshin Rama.

Nën tutelën e frikës, kurrë nuk mund të jeni politikanë me integritet e aq më tepër burrështetas.

Ajo goditje burracake, ka lenë një shenjë në fytyrën e Sali Berishës, por edhe një njollë të pashlyeshme turpi në fytyrën e politikanëve të Kosovës”, thuhet në shkrimin e botuar në portalin e Berishës.

80 Komente

 1. D
  Denis

  o Zor sa rrot kari jane keta maloket ....

  1. D
   Drejtesia e munguar

   Sa sexy që duket me syza! Mos ja ndani grushtat se vërtet u dukërka shumë I bukur. Të na e rruash sa malet.

   1. D
    Dan

    Hahaha, sa kam qeshur, i madh...

    1. r
     reni

     Bravo Drejtesi e Munguar ! Kam qeshur vertet !

     1. W
      W

      Kam qeshur me lot me komentin tuaj Bravo

     2. R
      Realisti

      Edhe ju të Kosovës po keni ndonjë me ilaçe andej nga anët tuaja na e dërgoni poshtë të takohet me Salën tonë. Thjesht ti japë mundësinë për një dorë të dytë që të ndërrojë edhe syzet sipas kohës. Kështu Sala do I nëhet qejfi e do thojë këto syzet I kam kujtim nga Kosova, këto të tjerat nga Shqipëria.

      1. K
       Kruja

       Mos e luj hic. Ktu foto gansteri mafjozi, ka lezet sic i takon. Kshu i takon me dal, sic esht Mafje me gangstera. Pfff ky kerkon te qeverise, te beje lemsh shtetin. Ke dal njish Plako!

       1. S
        Shqipe

        Mos humbni kohe;te gjejme rrugdalje per trimin Gerti Shehu

        1. A
         Arianiti

         Qim Peka e paska harru Bukoshin, vetem me ate i bente pazaret Sala, qe te 2 agjente te serbit. Mua me vjen shume keq me Beogradin qe nuk shprehu asn je lloj solidariteti me spiunin e vet ...

         1. k
          kete kisha une.

          Obobo, nema se s'ma ke!

         2. I
          I QIMI PEKA

          Eshte nongrata eshte kriminel eshte dhender Serbie eshte i pabese eshte vrases askush nuk ka nevoje per nje bajge te tille por mbi te gjitha te ka ty qe po e vjedhe mire e mire se ty ste plasi rripi per komunistin Berrisha

          1. i
           ish Komandant i UCK

           si bre brrishoviq ktshu ! po t'kena uru bre . t'kena shkru ; Shkofsh ne pick te sllobodankes

           1. D
            Dakord

            Hahahahahahahaha

            1. S
             Skelari

             Edhe une dakort jam

            2. t
             tata luigji

             Tani dhe kosova e ka njohur mir gjarperin non grata terrorist qe furnizoi Milloshevicin me nafte per te betisur,vrare dhe perdhunuar popullin e kosoves Sali ram vicidoli ose Salih Bin ladn ngelet armiku me i madhe i kombit shqipetar Bravo paris se kosoves qe nuk j muren me nje pleher qe rrahet si qen endacak Tani ka grushtin e radhes

             1. f
              fshatari I pagdhendur I Vicidolit.

              E vetmja gje qe mund te thuhet per bajgen Sali eshte se erdhi nga hici dhe do shkoj ne te sèmes.Kosovareve ju kujtohet koha kur ndihmoje makinerine Serbe dhe vrisje kosovaret me edepsezet e shikut e Gazidedes.Kurse ketu ne vendin tend ke damken e banditit dhe kusarit..Pasues i denge i vampirin Enver.

              1. D
               Devi

               o berish ke marr fund

               1. t
                titi

                po me berishe se do meren me rrenat qe thu ti

                1. P
                 Poseidon

                 PO MOR KUFOME POR EDHE ATA E KANE KUPTUAR SE QE TE DEGJUAN TY DHE CUAN UCK NE BURG DHE NUK PRANUAN PLANIN AMERIKAN PER SHKEMBIM TE TERITOREVE. BENE GABIMIN FATAL QE KOHA DO TA PROVONE SE DO TE ISHTE ARRITJA ME E MADHE E SHQIPETAREVE NE BALLKAN ..........POR TI DUKE ZBATUAR PLANIN RUSO SERB PER UZURPIMIN E KOSOVES NGA SLLAVET NUK I LEJOVE UDBASHET SI ALBIN VKOSA E ABDIXHIKU E HAJDAR DINI DEU ME PRE............HARROJE SE MUND TE PERKRAHE NJERI PERVEC ILIR MUTIT TE CILIT SE SHPEJTI I JEPET TITULLI NONGRATA

                 1. c
                  colo

                  Burri kurve po kerkon simpati anembane botes per nje grusht turinjve. O zoti kryeshpellar grushti ishe nje aksident teknologjik,ishte nje krim pasioni, ishte i paguar nga Sorosi,ishte i organizuar falangat kriminale, ishte i perfshire klani i Zemunit, ishte grushti i bijve te baballareve te tyre. Ne fakt ishte thjesht nje grusht qe tregoi qe ti je nje burre kurve,nje krimb qe dridhesh nga frika. I rrethuar nga dhjetra bodigarde cdo dite por akoma nuk te ka dale frika e atij grushti qe te persheshi turinjte.

                  1. T
                   Titi

                   Eh... o Qimi, varja se jane te blere nga Rama-Soros

                   1. A
                    Anonim

                    O LOQE KANDARI PO KU I RRUHET RAMES PER TU MAR ME PLAKUN MERE APO NJE MAS JINI JU CARA TE GJITH .

                   2. E
                    E Verteta

                    Seriozisht e ke? Histeriku historik i juaj as nuk donte qe Kosova te ishte republike dhe kete e ke te miredokumentuar. Plus i mbeshteti serbet ne luften kunder shqiptareve me shkeljen e embargos se naftes e nje Zot e di se me cfare tjeter. Cfare ka bere per Kosoven ky krimineli?. E njohu mire Rugova kete spiunin e UDB-se prandaj nuk donte tia shihte surratin, po ashtu me kohe e kane njohur edhe keta te tjeret ne politiken kosovare. Heshtja eshte flori dhe ata nuk duan te ndyjne gojen per dike qe qelbet era krime, Se kush eshte Berisha duket nga kush e ndjec, cfare "xhevahiresh" nxjerrin nga goja dhe cfare "veprash arti" krijojne me gure dhe grushta

                    1. U
                     UDB-ash,kjo është pergjigja e Kosovës.

                     Unë Hashim Thaçi, në prezencë të Ramush Haradinajt, të disa familjarve të Remzi Hoxhës dhe heroit të popullit Ilir Konushevci, të cilët kanë ardhur të më shofin në burgun Serbo-Rus të Hagës në Hollandë, kemi folur dhe kemi deklaruar, që tradhetarit të kombit, udb-ashit dhe hajdutit Sali Berisha, nuk duhet ti jepet një boks dhe as një shpullë surratit, por duhet gjykuar dhe denuar me varje per krimet që ka bërë mbi popullin dele të Shqiperisë dhe për tradhetinë dhe krimet që ka bërë mbi heronjt dhe popullin e Kosovës, kur ne luftonim për liri dhe çlirimin e tokës tonë Shqiptare të Kosovës. Tung.

                     1. S
                      Shmil Pollogasi

                      ZOTI u mëshiroftë. Në duart e zotit. Më pak paragjykime, brockulla. I pastër jo, por sa për Dardaninë. Saliu është personi i urryer në Serbi, ndërsa RAMA edhe miku i ekstremizmit shovenist serb.

                      1. S
                       Shqiptari

                       Me i urrueri ne Serbi? Mbase ngaqe nuk iu dha aq nafte sa iu duhej gjate luftes?! Apo ndoshta ngaqe nuk e permbushi premtimin per ta lene Kosoven krahine autonome, apo ndoshta ngaqe nuk shkaterroi mjaftueshem Shqiperine, nuk i permbushi porosite ashtu sic duhet?1 Ndoshta Rama eshte sic thua ti dhe ne, shumices se shqiptareve na ka shpetuar kjo pa u vene re akoma, por Berisha qe i ka te faktuara tradhetite dhe krimet ndaj Shqiperise, shqiptareve dhe Kosoves ne vecanti, nuk mund te jete me i urryeri ne Serbi, maksimumi serbet jane te zhgenjyer prej tij qe nuk i coi porosite e tyre deri ne fund por i realizoi vetem 90%

                       1. F
                        Fadil isufi

                        Rambujeja u mblodhë për ti dhënë autonomi Kosovës Thaçi e firmosi po ta firmoste Milosheviçi Kosova do ngelte përgjithmonë nën juridiksionin Serb të tjerat i ke shkruar drejtë pra ky ishte gabimi i Milosheviqit dhe sot është fitorja e Kosovës

                       2. I
                        Idrizi

                        Spiunet ne sherbim te shtetit,kurre nuk "pelqehen",perkundrazi "urrehen".Keshtu "urrehet" nga Serbet edhe spiuni i tyre,Sali Berisha.E verteta del ne shpesh,kur spiuni vdes apo plotesohet afati ligjor i hapjes te arkivave... Pervec kesaj,Saliu yt,eshte krimineli me i madh,shkateruesi me i madh dhe percaresi me i madh i Shqiperise dhe Shqiptareve... Krimineli me i madh edhe ndaj Kosoves,eshte po Sali Berisha.Lexo cfare i thene presidentit Klinton ne Shtator 1995.Saliu i ka thene se per Kosoven eshte mjaft Autonomija e saj brenda Serbise... Eshte mbaresi,ne se popullit dhe politikaneve te larte te Kosoves po ju hapen syte lidhur me figuren e qelbur te Berishes...

                      2. U
                       UDB-ash,kjo është pergjigja e Kosovës.

                       Unë Hashim Thaçi, në prezencë të Ramush Haradinajt, të disa familjarve të Remzi Hoxhës dhe heroit të popullit Ilir Konushevci, të cilët kanë ardhur të më shofin në burgun Serbo-Rus të Hagës në Hollandë, kemi folur dhe kemi deklaruar, që tradhetarit të kombit, udb-ashit dhe hajdutit Sali Berisha, nuk duhet ti jepet një boks dhe as një shpullë surratit, por duhet gjykuar dhe denuar me varje per krimet që ka bërë mbi popullin dele të Shqiperisë dhe për tradhetinë dhe krimet që ka bërë mbi heronjt dhe popullin e Kosovës, kur ne luftonim për liri dhe çlirimin e tokës tonë Shqiptare të Kosovës. Tung.

                       1. d
                        do me u shkerdhy me te gjith Prostiotuta sb

                        hajt se te vjen ora me te uru direkt Kosovaret ta thone ne surrat o Rropsi serbie . nuk len ken ,pa provokue o peder rropsie

                        1. K
                         KOJA NONËN SHQIPE...

                         O Pim Qeka ! Nëse është dikush që me veprime praktike ka sabotuar çështjen kosovare, ky është SRB - Sali Ram Berisha..................... 1-Gjithë bota ja bllokoi naftën Sllobodanit. E shpëtoi SRB, duke furnizuar tanket serbe me naftë....................................................... 2- Kush e quajti UÇK organizatë terroriste?...................................................... 3 - Kush i arrestoi liderët e UÇK Adem Jashari dhe Hashim Thaçi?........................... 4- Kush ju bënte thirrje liderve kosovarë të mos shkonin në Rambuje, sepse aty do të vendosej çlirimi i Kosovës?............................ 5 - Kush i bënte thirrje NATO-s të ndalonte bombardimet mbi Beograd se po vritej populli i pafajshëm serb ?.............................. 6 - Pse Rugova deri sa vdiq nuk pranoi të takohej me SRB ?............................................ - Dhe e çuditëshme, mburret SRB sepse kundërshtoi me forcë ndërrimin e teritoreve midis Serbisë dhe Kosovës.............. . Dmth pengoi të këmbeheshin Veriu i Kosovës me Luginën e Preshevës...................................... Pra pengoi që Lugina e Preshevës, Medvegj e Bujanovc të bashkohej me Kosovën......... . Po kjo është një tradhëti e madhe, që shqiptarët do ta kujtojnë në shekuj, që u ka bërë Berisha shqiptarëve........................... . Sepse serbët Veriun e Kosovës e morën. Mirëpo shqiptarët e humbën Luginën. Në vitin 2050 aty nuk do të ketë asnjë shqiptar. Dhe kjo për meritë të SRB siç pranon dhe mburret Pim Qeka............ Turp e marre e faqja e zezë............. Ooo, koja nonën, shqipe.....!

                         1. O berishe turpi hahet dhe me buke

                          Po ju vjen turp se jane burra malesije,cfare ti thone,te shkuara qe te rrahen o berishe

                          1. N
                           Noci

                           Me sa duket ata e njohin Demokracinë me mire se ne dhe presin te vertete se deri tani veç genjeshtres kane dale.Sa i takon shitjes se teritoreve ka qenë nje genjeshtres e radhes se me sa dimë nuk ka ndodhur.Per sa ka luftuar per Kosovën ai asnjehere nuk e ka pranuar pavaresine por veç autonomi.Ka qenë armik i UÇK dhe me sa duket ata kane mesuar te verteta e nuk ja varin me Berishes

                           1. r
                            realisti

                            po a mbron Qimi, berishen. Ate fare burri me koqe te vyshkme, qe hongri grushtin, se ka koqe rreth a qark qe ta mbrojne. Qijani Qimin Qe Qiu Qurravecet Qipidh

                            1. K
                             Kosova trime

                             Kush po e rrun karin per Berishen

                             1. S
                              Shmil Pollogasi

                              ATRIBUTET negative ndaj zotit Berisha (marr parasysh gafet e tija antikombëtare - deti, Bollano shembull) janë pasojë e QENDRIMIT TITANIK të tij për të MBROJTUR DARDANINË. Qart dhe sakt si 1 1. Mirëpo, në një moment aq delikat që po kalojmë, heshtja nga ana jonë jashta gardhit politik as që duhet të merret me mend se është mosmirënjohje, as devijim qëndrimesh, as devijim kombëtar. Heshtja është urtësi, mendjekthjellësi, gjakftohtësi derisa faktet të flasin vetë. Momentalisht kalojmë fazën e interpretimit të indicieve që ka mundësi, në ndërlidhje argumentesh, të bëhen prova. Kur vendos të vihesh në krye të një mase milionëshe, merret parasysh cdo rrezik potencial edhe kërcënim jete. Madhështia është durimi i manifestuar. Rama është shpirt i trazuar Vucici, ajo dihet dhe e pësojmë.

                              1. G
                               Gjuhetari

                               Asnje gje s'te mora vesh o Pollogasi, me duken krejtesisht pa vijimshmeri fjalite e tua.

                               1. O
                                Ortega

                                Kthehu te A - be - ta - ta-ta -ria

                               2. S
                                Stardust

                                Lexova pollogasin, tani jam i bindur qe ai djali qe i cau turinjte Malokut nuk paska qene hic budalla. Ne raport me pollogasin ai eshte Einstein.

                               3. a
                                atdhetari

                                Ata u binden me ne fund se cfare mutin je o qelbesire qe turperove gjithe veriun e shqiperise

                                1. F
                                 Fisnik

                                 Duhet të dënohet përdorimi i dhunës nga kushdoçoftë kundër kujtdoçoftë sepse dhuna nuk ka vend në politikë! Shqipëria ka përjetu shumë dhunë dhe kjo është shkaku që tranzicioni po zgjatë me dekada. Stop dhunës! P. s. Sali Berisha është shumë i dëmshëm për Shqipërinë veçanërisht mbas shpalljes së tij non grata nga Amerika!

                                 1. E
                                  Eno

                                  Po m shkerdhat burr po se kujton se e ka hjaruar kosova qe furnizoje servet me naft

                                  1. M
                                   Malesori

                                   More t'a bene kelyshi Enver Hoxhës

                                   1. R
                                    Remi Prishtinë

                                    O Çim leshi, unë jam nga Kosova, por nuk më erdhi aspak keq per grushtin e Berishës! Ai grushtë eshte kurdisur qyshë moti nga PDja. Qëllimi i atij grushti ka qenë marrja e vemendjes e Samit,Berisha do pranonte edhe 3/4 grushta vetum të merren mediat me atë legen! O Çim zagari, vetum emri yt na mjafton se çfarë muti je!

                                    1. R
                                     ROÇKA PE KORÇE

                                     O o biri shiqeres kjo tregon sr nuk te pjerdhin se te njohim si spiun I UDB, dhe tradhetar I UÇK, DHE ME E FORTA, presin raundin e dyte ndeshjen e kthimit

                                     1. Z
                                      ZOROOS

                                      O SALI O MI LIRINE E PERDHUNUAN I DHE MENDJE KLINTONIT KOSOVA KA NEVOJE PER AUTONOMO SI KRAINE JO PER PAVARESI SI REPUBLIKE KUSH JE TI MUT SOT TE TE RESPEKTOJNE SHQIPETARET DARDANE MUTI SHKELET.....

                                      1. T
                                       Telefoni, nga malësia e Myzeqesë.

                                       Heu bre burra! Tash edhe Kosova e paska shpall "non-grata, a? Sha Zoti, or taj, kët Sal Berishën, tash kan me e rraf çdo dy javë. Kan me vu bast me njani tjatrin horrat, se kush po mujt me ja fut n'boks kresë po fiton 1000 euro.

                                       1. V
                                        VOP

                                        CQimi kujdes! Ka filler reflektimi kombetar! Kur ne Rambuje kerkohej Pavaresia e Kosovs, nongrata I futi nje proteste ne Tirane ate dite! ( Me pare kushte kerkuar Autonomi per Kosoven!). Ketu u mblodh gjithe Europa , ndoshta pa's mijra vjetesh dhe... nongrata tentoi ta prish me nje proteste falls! Dhe.. Qimi problemi je ti ne kete rast , nuk jane politikanet Kosoves! Ata u treguan te matur. Reflektuan. Je ti Qimac! Te gjithe e done se ti ke nje TV Syri, te ngritur me leke te pista te... familjes Berisha. Une kuptoj pozicionin tend prej skllavi! Ty te duket qe jeton, por Jo! Resoekt per Shqiptarin e thjeshte qe punon cdo dite, qofte edhe tek kazan I plehrave dhe nxjerr buken e perditeshme. Eshte .. mbret mbi mbreterit - thoshte A. DUKA. NDRICIM eshte koha ti largohesh skllaverise! Eshte e bukur jeta ne kete pjesen tone!

                                        1. P
                                         Patrioti

                                         Bravo politikaneve te kosoves per qendrimin ndaj tradhetarit Sali Radovan Berisha . Injroheni kete plehre te kombit qe nuk ngopet se beri keq kombit Shqiptar .Edhe Ibrahim Rugova te ishte gjalle te njejten qendrim do te mbante .Paradoks ri nongrata jashte dhe rine heronjte e kombit shqiptar ne Hage .cojeni sa me pare kete moster ne gjyq dhe ti ngusi ditet e fundit ne Rec dhe ska rruge tjeter atje do veje .

                                         1. E
                                          Emanuela

                                          Po ti kosovarve i more jetën, harrove që furnizoje në kohën e embargos jugosllavinë me naftë. Harrove që me azem hajdarin kishit biznes konkurues me njëri tjetrin, ai me kontrabandën e armëve dhecti të naftës. Ti do plumbin kokës siç thotë jozefina.

                                          1. Z
                                           Zëriizenit

                                           Ore pse e fyeni kaq rëndë, pse talleni kaq poshtërsisht me këtë mëndjevarfër duke ja botuar të gjitha budallallëqet që thotë e shkruan. Po lëreni ore në mjerimin që i ka dhënë Zoti, duke e bërë të lehë si qenush nëpër këmbët e Berishës. Kaq di , kaq bën.

                                           1. T
                                            Telua

                                            Birisha si Tano Karidi.

                                            1. A
                                             Abdullah Palloshi

                                             Nuk ja fut më njeri në pordhë kërrmës Sali as në Kosovë e as në Shqipëri. Iku plaku Sali me gjithë PD-hin e tij. Dhesi shpërblim mori një grusht surratit. Megjithse meriton shumë e shumë më tepër për qëlbësirllëqet dhe krimet që ka bërë ndaj shqiptarëve.

                                             1. S
                                              Shqipetare i thjeshte nga Presheva..lol

                                              o Sali Llapaqeni:Populli Kosovare e di, se i "Dogji" Nafta e Saliut qe dergonte ne Mal te Zi... Mileti i Kosoves e di se Sali Berisha eshte SPIUN Serbe, dhe Dhenderr Serbije...qe e shikonin ne Parlamentin Shqipetare Damir Fazllicin, daja i te cilit eshte Stanishici Shefi i UDB-s per Kosoven... @qPra e dine Kosovaret se kush eshte Sali Berishovici, prandaj nuk e Rruajne Fare per Salen, dhe sa per Rrahjen e ke Hake, dhe kjo nuk eshte Rrahje por thjeshte nje Grushte...Sali Berisha Meriton Varur ne mese te Tiranes dhe Prishtines qe ta hane Mizat....Shkurt Sali Berisha u Q...ive si Shkerdhate...theemi ne Shqipetaret..lol

                                              1. B
                                               Bredhi

                                               Politika Kosovare ka bere shume mire qe nuk ka folur per keté felliqesire,se ka mbajtur ne kurriz keté felliqesire ,per njeri te ndershem ket spiun Serb..Ky felliqesire me ulerima nacjonaliste pro Kosoves me thike pas shpi e e ka vrare Kosoven.Ky felliqesire çoj tek Millosheviçi gjithe ushtrine Kosovare(Heroin Adem Jasharin).Ky eshte flliqesira e dyte pas ESAT Toptanit,ky me i keq se i pari.Ky eshte felliqesirat i kombit .Turp per çdo njeri qe e mbron ,ose eshte tru shpelare ose hajdut.

                                               1. M
                                                Mara emigrante ne Itali

                                                Po sa i shkojne syzet kermes duket si vellezrit blz .hej tu shofte rraca o sali muti .te te jepej edhe nje shkelm bythve qe po teshkon shtrember o derdimen ae kupton qe je me i urryeri ne shqiperi dhe kosove ?per cfar te flasin kosovaret per ty dhe per lulin per tradhetite qe i ke bere ? Ptuuu te marrofte zoti me shume o bajge

                                                1. s
                                                 sabrima

                                                 Saleh plehu enderron te beje prape 97. Kur Kosova shpallte pavaresine, klani serb Alia-Dzuglini hapte ambasadat. Kur Klinton kerkonte pavaresi per Kosoven, Salehu kerkonte vetem autonomi. Kur Kosova rrezikonte genocidin, Salehu organizonte piramidat qe sollen 97. Kur Serbia ishte me litar ne fyt nga embargo, Salehu me firmen Shqiponja eksportonte nafte per vellane e tij, Karadzic Kur Sal-plehu hengri nje grusht nga nje psikopat qe e sollen njerezit e tij, donte qe Euronews, BBC apo bota ta quante atentat ndaj demokracise. Po ti qe je kryekeput serb, sllav, spiun i UDB-se, duhesh rrahur dhe denuar me burgim te perjetshem per tradhti te larte ndaj Kosoves. Plehre e ndyre, felliqesire!

                                                 1. V
                                                  Vali

                                                  Tu qajt per ty jemi o bobo po qje katandis o gomar

                                                  1. R
                                                   RAVS

                                                   Çimkë , mbaje atje ku duhen : në bën një gjë për dikë mos ja kujto , se t'ja kujtoshë është se e ke bërë për interes , më mirë mos e bëj se i humbet për gjithmon . Ta falçin ata , unë , nc . Kush është ky do thuash ti Çimkë . Jemi Shumë !

                                                   1. S
                                                    Sita

                                                    Sa qesharak me keto syze… the man in black from vicidol… yyyyytttt shtaze e zbritur ne qytet

                                                    1. Y
                                                     Y.H

                                                     Po si te te mbrojne ty or qen. A nuk ishe ti qe propozove per Kosoven vetem autonomi ejo parvaresi? A nuk ishe ti qe nuk deshe te firmosej Rambueja? A nuk ishe ti qe votove pro marjes si i pandehur te luftetareve te UCK me ne krye zotin Thaci.

                                                     1. S
                                                      Sam Gjokaj

                                                      Nen nji se kuptoj PD'ne qe nuk e heq nji mashtrues sikur ky, dhe sdo kene kurr me mbeshtetjen e popullit ne qofte se e kane nji anti-kombtar sikur ky. As qe i kuptoj njerezit qe e duan me gjith provat qe i ka si nji njeri kunder Shqiptarise, kunder njerezve etj... Amerika veshtire shpall dikend non-grata posacerisht pa prova, jo se ska korrupsion ne Amerike, por ketu vetem kur e shohin qe ska gje nga ai njeri dhe smund te kete perparim nga ai e fusin ne liste. Ky duhet te burgoset per te keqijat qe ja ka sjellur gjithe Shqiptarise. PD ose duhet te zhbehet apo ndahet ne parti me vlera njerezore/jo-korruptuese, ose te heqin te zezen e saj. Ne kemi nevoj per opozite apo pozite konstruktive jo shkaterruese. Per cka bene protesta ky kot se mendon se do ti afroj njerezit ne krahun e tij??? Absurditet pa kuptimte!

                                                      1. T
                                                       Turpi i kombit

                                                       Me shkerdhata si puna juaj,dhe me lapera pa atesi,si Salplehu,edhe politikanet e Kosovës,vërtetuan anti shqiptarizmin e Sali Karaxhicit,juve ju ka mbuluar muti,dhe nuk keni sy me pa.Per shërbimet e Salilegenit,ne shërbim te UBA-s dhe ruse,jane te vërtetuara plotësisht,dhe e ardhmja e Sali Sociopatit,eshte ne Guatenamo,kini durim,dhe do shihni se ku do perfundoje

                                                       1. A
                                                        Abdul Dibra

                                                        Cim leni frikacake etj,kjo tregon se jo vetem Amerika e Perendimi por edhe Kosova i ka bere dalje Saliut.

                                                        1. t
                                                         tetovari2

                                                         Game over,mbaroi loja! Përsëris dhe do ta përsëris komentin.Grushti magjik është për te KËNGA E FUNDIT E MJELLMËS!

                                                         1. T
                                                          Tetova

                                                          Edhe neve te Nakedonijes na erdhi sham kec Ma majr ta kishim mbajt kejt de sa vec ni grusht O sal per hajr xhizllajkat e zi. Na dukesh si fraerice

                                                          1. k
                                                           koli

                                                           Ju genjeni ne titull . berisha ska thene gje.

                                                           1. D
                                                            Drini

                                                            Me vjen edhe keq edhe mire ta them o sali krimineli por politkanet Kosovare jane me te zote , me te afte me te ndershem se politikanet e sojit tend ne Shqiperi. Kosova me politikanet e saj ka ber zgjedhje te ndershme jo si zgjedhjet qe behen ne Shqiperi ku doni 3 muaj te nxirrni rezultatin dhe vidhni njeri tjetrin. Dhe precedentin e vjedhjes se zgjedhjeve e fute ti o krriminel me 26 Maj 1996 Sigurisht nuk do te thone nje fjale te te mbrojne ty , se pari e kane kuptuar se ti merotton jo ate grusht por burg dhe e dyta nuk jane ne kasen tende jane shume me lart

                                                            1. t
                                                             tori

                                                             Hahaha i ka hy vetja ne qef sali qenefit se e kan rrahur dhe ka ven syze te zeza,,,,hajde e guri se po' na rrahin,

                                                             1. P
                                                              Proletari

                                                              Saliu po shkon xhenaze!

                                                              1. L
                                                               Labi qe per zgjuaresi nuk ja ha qeni shkopin

                                                               Qim Peka thote budallalleqe "Kur Kosova ishte ne fije te perit me pazaret e Thacit dhe Rames"dhe sipas Pekut e paska shpetuarSala. Po mire mo dhjeraman po tasjh qe Thaci eshte ne Hage dhe Sala kot asnje fjale nuk flet per te . Ju lumte politikaneve te Kosoves qe injoruan kete gomar me syze

                                                               1. Çekiçi

                                                                Qen Peka është qen birë qeni dhe i biri i kurves Kaq më ty QEN PEKA Salë gomari ty shqiptaret e Kosoves nuk ta kan borgj as në vorrim më te ardh Ishe spiun i UDB në monizem dhe shumicen e shqiptarve te Kosoves qe ishin te ndjekur nga UDB ti i denoncoje dhe mbajten shumë vite burg në Shqiperi Pas monizmit sa ishe në pushtet ishe spiun i Millosheviqit dhe bashkpuntor i tij Vrave burgose i shuajte aktivitetet kombtare te UÇK per interesat serbe Adem Jashari e Hashim Thaçi e luftonin Serbinë per ta qliruar Kosoven Ti bashkpunoje më Milloshin per zhdukjen e çlirimtarve i furnizoje tanket serbe kur e terë bota demokratike i pat berë sankcione Kush këtu është tradhtar e kush kombetar dihet shumë mirë Ti je tradhtar i kalibrit Esat pashë Toptani Kombetar janë Adem Jashari si Mic Sikoli dhe Hashim Thaçi si Ismail Qemajli

                                                                1. L
                                                                 Luci

                                                                 Sala qenka shpallur non grada se paska mbrojtur kosoven ???? hahahahahahahahaha

                                                                 1. M
                                                                  Mona

                                                                  Ke dal fiks si Sami Omeni Ty te goditi njeriu mafjos qe. ke ne kra. dhe duhet Ilir Meta

                                                                  1. D
                                                                   DRENICA E KUQE

                                                                   Sa e kane dashur dhe sa e duan Kosoven berishistet tregon qarte kjo fjali: “Kur Kosova ishte në fije të perit dhe rrezikohej territori i saj për shkak të pazareve të Thaçit, Ramës

                                                                   1. k
                                                                    kosvaret te shkerdhejne grat e fisit rrospie

                                                                    nuk ban toka ma fis kurvash se ktin malokit , ku meshkujt jane me rrospia se vet femrat qe nuk ngopen me u shkerdhye

                                                                    1. S
                                                                     Sula

                                                                     Eshte kusht i panegociueshem qe, te jesh PD-ist, duhet te jesh pak rotë k... . psh si Qim Peka

                                                                     1. F
                                                                      FATMIRI

                                                                      TE DALIN TY NE MBROJTJE QE PER KOSOVEN KE NGULUT THIKA MBAS SHPINE DEKLAROJE SE UÇK ESHTE ORGANIZAT TERRORRISTE DHE SE NUK DOJE PAVARSI PER KOSOVEN POR DOJE AUTONOMI APO EDHE PER KETE GENJEN BILL KLINTON O GRUAQIR O FYTYR MUT O RRAC E SHKERDHYER BURR KURV

                                                                      1. D
                                                                       DRENICA E KUQE

                                                                       Sa e kane dashur dhe sa e duan Kosoven berishistet tregon qarte kjo fjali: “Kur Kosova ishte në fije të perit dhe rrezikohej territori i saj për shkak të pazareve të Thaçit, Ramës

                                                                       1. D
                                                                        DRENICA E KUQE

                                                                        TemA, leshojeni komentin e plote, jo siç e keni publikuar dy here, te gjymtuar... Sa e kane dashur dhe sa e duan Kosoven berishistet tregon qarte kjo fjali: “Kur Kosova ishte në fije të perit dhe rrezikohej territori i saj për shkak të pazareve të Thaçit, Ramës

                                                                        Lini një Përgjigje