FOTOT: Berisha si James Bond në ribotimin e librit të Besnik Mustafajt

8 Dhjetor 2022, 18:57Politika TEMA

FOTOT: Berisha si James Bond në ribotimin e librit të Besnik Mustafajt

Sali Berisha është shfaqur sërish në media pasdite, si për të treguar se është mirë dhe nuk ka pësuar gjë nga grushti i Gert Shehut.

Ai mori pjesë në promovimin e librit të Besnik Mustafajt.

Natyrisht duke mos i hequr syzet e diellit, të cilat, të kombinuara me veshjen, e bënin të dukej në versionin e James Bond.

 

12 Komente

 1. K
  Kazanet tv

  E temerrshme gjithe dite ne ekranet kazane as diktatori hoxha nuk sillesh keshtu i trembi femijet ky i cmendur puuuuuuu cfare e gjeti vendin nga keta kazane

  1. F
   Flo

   Diktatorit Hoxha i hajne m*tin te gjithe keta, se vec per vit te ri dilte jepte nje mesazh urimi.

   1. G
    Gaqo Leshko

    Kaq mut muti eshte ky Saloqia sa cmendi edhe te cmendurit. Shifni dokumentaret nga viti 1990, duket teresisht psikopat.

    1. c
     cuf dabjoni

     Mero nuk ke kuptuar pse i ben lavderime Librit e pastaj Besnikit...ne kete liber te botuar ne france rreth vitit 1993 Besniki pas mesnate kur mbaruan festimet e kthimit nga Pallati i Brigadave..e ben veten themelues te PD bashke me mikneshen e tij Ballauri.. Pashko.... Imami... Azemi e ndonje tjeter. Atu ishte dhe Salihi por qe ishte kundra disave aty sepse ishte per nje Parti te studenteve dhe intelektualeve te rinj sipas porosive te Ramiz Alisë. Per kuriozitet Besniki nuk firmosi si mbeshtetes i PD sepse e kishte futur Ramizi ne Forumin e ti per te drejtat e Njeriut. Saliu e lexoi rreth vitit 1996 apo 1997 e filoj ta perdorte pas 2000 e ca se ai ishte themelues. Ne 2010 Korani Myzeqesë e ribotoi Librin "Pjedestale pa statuja" dhe ndryshoi dhe daten e shume te dhena te tjera (ishte Saliu Kryeminister qe e beri milioner). Saliu ka lene deshmi te shumta si per themelimin e Partise Demokratike si nje Parti te gjithe shqiptareve anti establishmentit komunist...nga te tjere ashtu dhe daten qe gjithnje deri atehere festohej ne 12 dhjetor. Atij i pelqeu 11 qe ne fakte eshte dita e shpalljes nga Ramizi i pluralizmit por jo i PD. Gëe sali por Historine nuk e shkruan ti me komuniste dhe spiunat qe mbane prane

    2. z
     zeni

     I ka syt me gjak, heroi i keti fund viti Gerti shehu qe i thy hundet kriminelit salih bin laden meriton nje dekorat

     1. P
      Populli

      Shume titull i bukur: "Partia Demokratike midis krimeve dhe mirazheve"

      1. h
       hahahah ktu arrin kulmi i Bythqimave te shpelles

       kjo i ve kapakun cdo Marrezie Njerezore . Kta Kafshe shpellash jane Sharlatanet me te medhenje e duhet me i dhen Ginnes . Kta Jane KARIKATURAT E NJEREZIMIT lol

       1. i
        ish Student i Dhjetorit 1990

        Diktatori i fundit i PPSH ne gerhamat e fundit te Tij, qe do marri me vete jo vetem familjen biologjike si sadam Huseini dhe Muamar Gedafi dhe Sllobodan Milloshevic, por dhe shume nga servilet dhe kepucelepiresit ne Foltore-Rithemelim PD. Me Perendimin nuk fiton KURRE perballje as Berisha me te tijet e as Meta/j me Monen dhe shpurren nga pas si Nesho e Vasili etj, et,. PRISNI, PRISNI SE SKENI PARE GJE AKOMA, o Mortje te Shqiperise qe ju la nga pas PPSH dhe Sigurimi i Shtetit si dhe UDB, e sot punoni sipas urdhrave te Rusise dhe Iranit. Perendimi Euro/Atlantik dhe shumica e shqiptareve do tju Q... para e mbrapa me sa keni me vete, sepse koha juaj ka mbaruar dhe do jepni llogari e do denoheni e sekuestroheni 1-milion %.

        1. L
         Lajthtjet e shpellarve ne Qytete

         kan hik per ledh kokPordhat e shpellarit hahahahaahahahahah oh sa kom qesh . I kam dhi n'Portokalli haaaaaaaahahahaah james bondi shpelles haaaaaaaahahahaha o sa kom qesh . Majmuni Plak i shpelles ne versionin e Nastradinit me syze haaaahahaha 007 dal nga fanzazia e KokBythes Mustafaraj haaaaaaaaaahhahaha oh me lot . Po vesh ne Tanga si Prostitute serbe kur do na i qisni qerratain haaaaaaaa yxhyyyyyyym shpellar filloni Telenovelen _ Terbimi Shpellarve haaaahahaha

         1. A
          Andrea

          O Mero boll i bere reklame non-grates. Shperfilleni qe te shkoje ne cmendi....

          1. C
           Cim pyka

           Saliu James bond sa shume ja rritin vlerat nongrades , ai eshte bere per te qare hallin mbeti ne ekran na tmerroi femijet

           1. N
            Nejse, ky është shkarravinasi B.Mut-afaj.

            Besnik Mut-afaj, një legen i një fisi legen dhe i një oxhaku legenësh. Besnik Mut-afaj, me profesion, servil patollogjik. Servil i PPSH-së, servil i Nexhmijes, dhe tani ( që 30 vjet ) servil dhe bythë lëpirës i tradhetarit të kombit, Sali dobiçit të Shugares. Besnik shkerdhata i Mut-afajve të Kolgecajve, u dergua nga tradhetari i kombit "penicilina",si agjent në Tropojë, për të "punuar" në pregatitjen e zgjedhjeve të vitit 2005. Besnik shkerdhata, "rekrutoj", tetar ( kolonelin ) Riza Malajn, që të "punonte" pa kursim dhe pa diskutim, për Sali tradhetar Berishen, dhe si shperblim do ti jepnin kolltukun e deputetit të Pe-Derave. Riza tetari filloj punën, ku një nga misjonet kryesore, që Besniku i partisë, ja ngarkoj Riza tetarit, ishte dinamitosja e shtyllave elektrike të tensionit të lartë në zonen e Tropojës, për të terrorizuar popullin Tropojan si dhe një pjesë të mirë të popullit Kosovar. Qellimi i Pe-Derave dhe agjentave të UDB-së së Tropojës, ishte, që indirekt, ti tregonte popullit, që kjo rromujë me shtyllat, nuk do ndodhte kurrë sikur Pe-Derat të ishin në pushtet. Por gjatë kesaj kohe, që ishte edhe dimër, populli Tropojan, shumicen e kohës, nuk kishte korrent elektrik, dhe nxehej e gatuante me llampa dhe furnela vaj-guri. Pasi tetari Riza Malaj, e plotesoj 100 % misjonin që ja ngarkoj Besniku i Pe-Derave, banda e Sali kopil Shiqeres, ja futen gidhtin në bythë Riza tetarit, i cili nga inati ju ngjit një partie tjeter, të panjohur deri në atë moment, ku edhe në listen e asaj parie, ndër te triat, mori më të gjatin....!! Më fitimin e Pe-Derave të Sali kopilit, në një çorbetore Tropojane në Tiranë, Besnik Mut-afaj, në praninë e disa Tropojanve shkerdhata dhe agjentë të UDB-së Serbe, pas një pyetje që ju bë nga njëri prej ketyre shkerdhatave në lidhje me tetarin Riza Malaj, Besnik shkerdhata ju pergjigj, që P-D-ja nuk mund të perzihej me një rrugaç, që ka fshirë burgjet që nga N-Yorku, Gjermania, Greqia, etj etj. Po aty në atë çorbëtore, Besnik Mut-afaj, bashkë me 2 - 3 Tropojanë që shkerdheheshin mirë me Riza tetarin në atë kohë, ka shtruar idenë që do ishte mirë që Riza trapi, të ikte perfundimisht nga radari i PD-së......!!! Indirekt, Besniku i Pe-Derastave, kerkonte që Riza kapterrit ti mbyllej goja perjetsisht. Per mue, mbyllja e gojës perjetsisht, deshiron prerjen në qafë të kecit Riza. Klani udb-ash i Sali Berishës, nuk e kanë dashur kurrë Riza kapterrin, por e kanë njohur që është kokë-peshk, dhe e kanë perdorur si mashë në nxjerrjen e geshtenjave nga prushi i asaj kohe.Jam i sigurtë, që mbledhja "pahiri" e atyre shkerdhatave në atë çorbëtore atë ditë, ishte me qellim, për të dikutuar mbi "menyren" se si t'ja mbyllnin gojen definitivisht Rizasë. Si persona të pa-besë që ishin, si Besnik shkerdhata, ashtu edhe agjentat Tropojanë të udb-së që ndodheshin në tavolinë, asnjëri nuk foli një fjalë burrash në favorr të Riza kapterrit, sepse e kuptuan direkt që kjo bisedë nuk bëhej rastesisht, por ishte një bisedë objekt-urdher që vinte nga naçallniku Sali Berisha, pasi kishin frikë që Rizaja, flet ose i ka prova për propozimet dhe allishverishet që kishin bërë banda e Sali shkerdhatë Berishës me Rizanë, bisedime keto që mund të ishin shumë shumë të keqia, po të binin në duart e FBI-së Amerikane. Riza Mala, sot është gjallë në saje të arrestimit të tij dhe denimit me burg. Riza kapterri bëri një gabim fatal, sepse kujtoj që është vertetë kolonel, që mund të bënte gjithçka, dhe budallëku e çoj të tentonte ta taksonte R.Gecin, një djalë, sot burrë, shumë i urtë, shumë xhymer, shumë i ndershem dhe shumë trim. P-Derastat e Sali Tradhetarit dhe të shkerdhatës Besnik Mut-afaj, meqense e njifnin mirë R.Gecin, dhe e kishin shumë mik, i kishin të gjitha mundesitë, dhe pa u lodhur aspak, ta bindënin R.Gecin të terhiqte denoncimin e tij, kunder Rizasë, por nuk kanë luajtur as gishtin e vogël, që ta ndihmonin Riza tetarin. Tash, ti Besnik Mut-afa, si dhe disa zagarë të Tropojës, mos t'ju shkojë buzqeshja deri në vesh, sepse, nuk duhet të jeni, dhe nuk jeni të sigurtë, që Riza Malaj nuk ju ka prezantuar të gjithve, me dhëmbë e dhëmballë në FBI-në Amerikane.

            Lini një Përgjigje