Deputeti demokrat thirrje qytetarëve: Të bëjmë betejën e fundit për fëmijët tanë! Nesër do të jetë shumë vonë!

26 Qershor 2022, 20:51Politika TEMA

Deputeti demokrat thirrje qytetarëve: Të bëjmë betejën

Deputeti Dashnor Sula, në një reagim në ‘Facebook’ shprehet se të rinjtë po largohen nga vendi dhe se ka ardhur koha për të ndalur këtë të keqe.

Sula i bën thirrje qytetarëve të bëhen bashkë për të zhvilluar këtë betejë që nis me largimin e qeverisë dhe për të vijuar më pas sipas tij me ndërtimin e një shteti të së drejtës.

Të bëjmë betejën e fundit për të mbajtur këtu fëmijët tanë! Nesër do të jetë shumë vonë!

Kjo është një lutje për miqtë dhe qytetarët e këtij vendi! Një thirrje për tu zgjuar nga kjo ëndërr e keqe që po jetojmë në këto 9 vite!

Si prind dhe qytetar kam ndjerë trishtim të thellë kur jam njohur me shifra që është pak të thuash shqetësuese! 220 mijë qytetarë kanë lënë Shqipërinë në 5 vitet e fundit! Pavarësisht shifrave zyrtare te Instat e sigurte që numri i të larguarve eshte më i larte pasi një pjesë nuk deklarohen nga personat e larguar pasi hyjnë e dalin sipas periudhes së qendrimit 3- mujor por që nuk e kane ndermend qe te rrine ketu ne Shqiperi ,sapo i krijohen mundesite perfundimtare per tu rregulluar nuk kthehen me.Vetëm vitin që lamë pas janë larguar 42 mijë qytetarë! Pjesa më e madhe e tyre të rinj!

Po ikin të rinjtë! Po ikin fëmijët tanë! Po largohen si një formë shpëtimi nga një vend që nuk i ofron asnjë mundësi nuk po largohen për të ndjekur ëndrrat e tyre!

Po ikin bujqërit! Po lënë gjithçka! Po braktisin tokat dhe investimet e tyre! Po ikin të shpëtojnë nga një shtet që mbështet më shumë prodhimet serbe se ato “Made in Albania”.

Po ikin sipërmarrësit! Po mbyllin qepenat e bizneseve të tyre! Po shohin mundësi të reja në shtete që i trajtojnë me dinjitet!

Të gjithë jemi përballë mundësive për të qëndruar apo për tu larguar! Ju ftoj ta bëjmë të gjithë bashkë këtë betejë, që nis nga rezistenca dhe largimi i kësaj qeverie për të vijuar me ndërtimin e një shteti të së drejtës! Beteja është e të gjithëve

29 Komente

 1. L
  Lenci bira

  Hahahh shtet beni ju mor u qufsha rracen e ndyer, po ikni more shkedhata tr degjeneruar mos tu shikojme me ne shqiperi

  1. F
   Fatmiri

   Zotëri shko në parlament dhe bëj ligje,për të ndryshuar situatën.Lëri rëzimet e qeverisë.Qeverit.rrëzohen me Votë,dhe me Ligj! Akoma nuk keni vënë mënt.

   1. A
    Ari

    Ti, shoku Dashi ke absolutisht te drejte. Por, ka nje problem te madh qe, megjithese ke te drejte, Ti Nuk Frymezon sepse bashke me shokun Berisha etj, jeni e shkuara.

    1. V
     Vjosa

     Jo mor patllake i Peqinit do Sali kriminelin ti .Ti e shume si ti s'duhej të jeni as deputet .

     1. B
      Bardha

      Gomari i peqinit u bene thirrje qytetarve,cfare ndodhe

      1. P
       PO , PO

       Mire ju do te hidheni ne zjarr per femijet tuaj , te rrembeni pushtetin dhe te vidhni me te dyja duart . . . , e gjitha kjo per femijet tuaj ! Po neve. . . , qe e kemi votuar tre here radhazi E.Ramen , cfar duhet te bejme ?! Do t`iu bejme sehir juve , kur te hidhni bomba molotov e tritol , kur t`i versuleni Shqiperise me ure te ndezur neper duar , si Hunet dhe Vandalet shekuj me pare ? ! A e kuptoni se cfar po thoni dhe cfar kerkoni te beni ? Rruga e zgjidhjes eshte : Te punoni me popullin , te vrisni mendjen per opsione qeverisje me te mire e te besueshme dhe te kaloni ne sproven e zjarrit , ne zgjedhjet parlamentare te radhes . Po vepruat kunder ligjit , do te shkoni ne gop te Sheqeres !

       1. A
        Aleksander

        Nuk do bejme asnje betej per ju. Kush po nderton kopshte, shkolla e parqe lojrash , ata po mendojne per te arrdhmen e femive. Ato kopshte, shkolla e parqe lojrash qe ju i keni prishur duke ndertua per interesin tuaj ne prone te perbashket. Pra qe ta kuptoni ju ne do votojme perseri per Partine Socialiste. Nuk ka te arrdhme Shqiperia me ata qe prishin dhe shkaterrojne, siç jeni ju te partis demokratike, parti e 4%. U kam dhane shum perqindje. Lsi ka 2% , ku do shkoni?

        1. G
         GEZUAR BAFTAJAR

         SHQIPERIA U DHJE NE 30 VITE KRYSISHT NGA PARTIA KU TI BEN PJESE ME SHUME .JU SHKATRRIAT GJITHCKA QE QE NDERTUAR NE 50 VITE DHE TANI TI DO BESH NDRYSHIMIN . TI VETE KE VJEDHUR SA JE SHEMBUR ME TENDERAT E USHQIMIT PER BURGJET E TANI BEN ENGJELLIN. SHKURT NA CAVE SUMEN SIC THONI JU PIQINSIT. AS UNE NUK JAM I KENAQUR POR LEVIZJET E POPULLSISE JANE PER TE GJITHE VENDET.IKIN ITALIANET NE KANADA E VENDE TE TJERA SHKOJME NE È TE TJERA. FATKEQESI ESHTE QE VAZHDOJNE TE RRINE POLITIKA E TE VJETER SI TI OSE SALEHU E TE TJERE QE VETEM TE PRISHNI KENI AFTESI VAI ALL'ARCHIVIO E FAI PENSIONATO

         1. G
          GEZUAR BAFTAJAR

          SHQIPERIA U DHJE NE 30 VITE KRYSISHT NGA PARTIA KU TI BEN PJESE ME SHUME .JU SHKATRRIAT GJITHCKA QE QE NDERTUAR NE 50 VITE DHE TANI TI DO BESH NDRYSHIMIN . TI VETE KE VJEDHUR SA JE SHEMBUR ME TENDERAT E USHQIMIT PER BURGJET E TANI BEN ENGJELLIN. SHKURT NA CAVE SUMEN SIC THONI JU PIQINSIT. AS UNE NUK JAM I KENAQUR POR LEVIZJET E POPULLSISE JANE PER TE GJITHE VENDET.IKIN ITALIANET NE KANADA E VENDE TE TJERA SHKOJME NE È TE TJERA. FATKEQESI ESHTE QE VAZHDOJNE TE RRINE POLITIKA E TE VJETER SI TI OSE SALEHU E TE TJERE QE VETEM TE PRISHNI KENI AFTESI VAI ALL'ARCHIVIO E FAI PENSIONATO

          1. G
           GEZUAR BAFTAJAR

           SHQIPERIA U DHJE NE 30 VITE KRYSISHT NGA PARTIA KU TI BEN PJESE ME SHUME .JU SHKATRRIAT GJITHCKA QE QE NDERTUAR NE 50 VITE DHE TANI TI DO BESH NDRYSHIMIN . TI VETE KE VJEDHUR SA JE SHEMBUR ME TENDERAT E USHQIMIT PER BURGJET E TANI BEN ENGJELLIN. SHKURT NA CAVE SUMEN SIC THONI JU PIQINSIT. AS UNE NUK JAM I KENAQUR POR LEVIZJET E POPULLSISE JANE PER TE GJITHE VENDET.IKIN ITALIANET NE KANADA E VENDE TE TJERA SHKOJME NE È TE TJERA. FATKEQESI ESHTE QE VAZHDOJNE TE RRINE POLITIKA E TE VJETER SI TI OSE SALEHU E TE TJERE QE VETEM TE PRISHNI KENI AFTESI VAI ALL'ARCHIVIO E FAI PENSIONATO

           1. A
            Artibr

            Po cfar te bejme dashi te rim aty te na ripni te gjall apo te rim aty me saliun non grata familiarishte boll na pite gjakun qyqyr qe ikin te gjejne nje vende per te jetuar se na i keni mare te tera lirite pasurite dhe dinjitetin aty jete te rinjve Ska asnje lloj vlere vetem jeta juaj ka vler boll hengret ne kurizin e te rinjve tani hani njeri tjetrin doni gjithmon te nxirni geshtenjat me duarte e te rinjve e te rini ju te ri saliu iliri kerkoja salut te hapi rrugen e liris me vare atij kerkoja zenit liris agités mones ilirit.

            1. A
             Artibr

             Po cfar te bejme dashi te rim aty te na ripni te gjall apo te rim aty me saliun non grata familiarishte boll na pite gjakun qyqyr qe ikin te gjejne nje vende per te jetuar se na i keni mare te tera lirite pasurite dhe dinjitetin aty jete te rinjve Ska asnje lloj vlere vetem jeta juaj ka vler boll hengret ne kurizin e te rinjve tani hani njeri tjetrin doni gjithmon te nxirni geshtenjat me duarte e te rinjve e te rini ju te ri saliu iliri kerkoja salut te hapi rrugen e liris me vare atij kerkoja zenit liris agités mones ilirit.

             1. 1
              19

              Kokra e kurves kok thumb italia e jugut ska fare rini jane neper bot si ti themi ksaj or pall kari .

              1. M
               Mira

               Ky vertet e ka betejen e fundit, se ka fyture tipike per estrade.

               1. d
                dionisi

                Ore pse thone gomar Peqini....

                1. R
                 Red

                 Ha ha ha eshte fiks per estrade. Na jepni me shume lajme nga ky te qeshim pak.

                 1. D
                  Dinamo TR.

                  Ti je edhe i shemtuar o Dashnor Sula. Si guxon të dalësh në media me atë surrat që ke. Ik o bajgaxhi dhe fshihu diku se la nam, ti me shpellarët e tjerë të PD.

                  1. T
                   Taulant

                   O Dashnor, ik e bjeri me dor dhe per nja 12 vjet te tjera!! E mbas 12 vjeteve do keni shkuar te gjithe ne pidh te semes!

                   1. L
                    Llazi usa

                    Kir eshte dhe koke shtremti deputet,ne pith te semes te vene ata me shkolle.

                    1. Fjona

                     Po ku ke qene ti (eshte ipokrizi nga ana jone te perdorim etiken per njerez qe nuk e meritojne) more i ashtuquajturi "politikan" qe nuk u kujtove per te ardhmen e "femijeve te shqipetareve" gjate ketyre 30 viteve ?? Por tani e doni sepse jeni ne hall te madh, doni te jetoni akoma ne lluks nuk e kishit menduar se nje here do tu ngishtohej "Carku" Ju ka hyre frika ne palce, kerkoni rremmuje, te derdhet gjak por kokat tuaja hengshi....

                     1. z
                      zgalem

                      E dija me ndonje cike mend , kete Dashnor Sulen , po ky paska qene me keq se bashkepunetoret e vjeter berishiste . Per cilet femije flet zoti Sula , per ata, qe u zhduken nga djali i Berishes ne Gerdec , apo per jetimet , qe gjendebn an e kend Shqipwerise , nga qeverrite kanunore , qe drejtoi Berisha , ne kete tranzicion . Edhe emri yt nuk te pershtatet , deri sa kerkon te vije malukati Berisha , te shpetoi femijte e Shqiperise , qe "vuajne ". Me siguri ke edhe dobesi te theksuara arsimore , derisa i je perkushtuar nje idioti politik , qe mban vulen non grata . Nje gje duhet ta keshe mire parasysh : Femijte shqiptare nuk dine ende , kush i ka masakruar , ne emer te pushtetit . Prindrit e femijve kane dekada , qe kerkojne denimin kapital , te kriminellit , me damken non grata ne kurriz . Zgalem

                      1. B
                       Boston1

                       Sali B po ja hap dosjen e sigurimsit edhe ketij fare deputetinga Peqini ...

                        1. P
                         Polo

                         Prej se kan filluar dhenja r pasaportave, njerzit kan te drejte te levizin dhe te shkojne ku te done, neqoftese nuk nevojitet viza. Aprovoni nje ligj per mosdhenjen e pasportave, dhe situata e krijuar eshte e perfunduar. Por ju e dini, qe nuk mundeni me ndaluar dhenjen e pasportave. Ju nuk keni te drejte te beni kete gje.

                         1. P
                          Polo

                          Prej se kan filluar dhenja r pasaportave, njerzit kan te drejte te levizin dhe te shkojne ku te done, neqoftese nuk nevojitet viza. Aprovoni nje ligj per mosdhenjen e pasportave, dhe situata e krijuar eshte e perfunduar. Por ju e dini, qe nuk mundeni me ndaluar dhenjen e pasportave. Ju nuk keni te drejte te beni kete gje.

                          1. T
                           Tironci

                           Cilen quan betej ti hajvan peqini , kerkon te na sjellesh ne pushtet ata qe shkaterruan 30 vjet shqiperin qe e dogjen tre her kte vend si barbar qe jeni , kush do ndertoni ju , ti me saliun mulin xhozin dhe llumin e kti vendi qe kan shkaterruar xhdo gje ne kte vend nga industria shkolla arsimi mjeksia ushtria dhe familja shqiptare , ju jeni provuar e sterprovuar nese do e benit e kishit ber kte vend o te mallkuar , ju barbaret me te frikshem te vendit tim , çfar kerkon ti mor hajvan te na sjellesh antishtetin qeverin e militantve qe vjedhin vrasin perdhunojn si barbar , çfar kerkon ti or dallkakuk te na kthesh ne vitin 92 , ik o pler se esht ber sakrific per te ardhur deri ktu , nese ka fukarallik por ka shtet qe funksionon deri diku ka rend punohet deri diku dhe nuk krijohet presion me militant kriminela barbar siç beni ju , ne nuk shkaterrojm kte vend qe te ndihet komod kryekrimineli shqiptar dhe shkaterrimtari i xhdo gjeje ne kte vend Sali berisha , nese vjen ne pushtet berisha me PDn ateher ky komb do shuhet pergjithmon , se perveç kafsheve hajdutve kriminelve dhe perverseve te PDs ne kte vend nuk do ngelet gje tjeter , ky vend do boshatiset plotesisht dhe do kthehet ne vend kaçakesh dhe barbaresh , ik o pler , po nuk doli forc politike qe nuk ka lidhje fare me PDn e PSn kjo politik nuk do ndryshoj se po erdhet ju llumi antishqiptar e antishtet i PDs ky vend do shkaterrohet totalisht , ju jeni 1 mij her me barbar se nje ushtri pushtuse pisa pa moral , burra gra deri tek adoleshentet qe ju mbeshtesin mendesin e saliut keni , yt mos ju pafshim bojen se vuajtiet e kti populli sot jan fryti punes tuaj qe shkaterruat xhdo gje ne kte vend dhe e dogjet tre her , yyyyt mostra barbar shpellash nga saliu tek femijet e soit tuaj nje mendesi keni , kriminelet dhe antishqiptaret me te ndyr jeni , se nese nuk do ishit te till nuk do e shkaterronit deri ne themel xhdo gje ne kte vend , ju qe keni punuar ter kohes ne llogari te serbit e grekut maskarenj , ky popull duhet te bej kujdes nga ju se po e hengren per te treten her sapunin per djath me PDn ateher do shikojn çesht dhimja , skeni par gje akoma .

                           1. g
                            goni

                            i deformuar politikisht dhe fizikisht ...ik o loqe se sje per politike ti jo votat dihet si i more ,heren tjeter dil i pavarur se ste kandidon me njeri ty .....

                            1. D
                             Daja Titi

                             Same shit different bucket my friend.

                             1. D
                              Detari

                              ky tani eshte autochtonus? bastardim japonezi me turk

                              Lini një Përgjigje