Ilir Meta: E tmerrshme që s'ka nxjerrë asnjë politikan të ri ky vend, na detyruan të kthehem unë dhe Berisha

29 Shtator 2022, 19:36Politika TEMA

Ilir Meta: E tmerrshme që s'ka nxjerrë asnjë politikan

Ilir Meta e ka konsideruar fatkeqësi faktin që në 30 vite, Shqipëria nuk ka prodhuar politikanë të rinj dhe të qëndrueshëm.

Sipas tij, nëse do të kishte politikanë të tillë, vendi do ishte në një situatë më të mirë dhe nuk do lindte nevoja për t’u rikthyer ai dhe ish-kryeministri Sali Berisha në politikë aktive.

Pyetje: Keni besim tek zoti Berisha?

Meta: Unë kam besim tek bindjet e mia, tek idetë e mia, karakteri im dhe padyshim që unë bashkëpunoj me ata aktorë që janë dhe jo me ata që unë do ëndërroja të ishin. 

E kam bërë të qartë se edhe përpara se të bëheshin këto përrallat që më thoni, jo u shpall kështu e ashtu. 

Unë ia kam bërë të qartë zotit Rama, e kam thënë në këtë mënyrë. Është fatkeqësi që në Shqipëri, akoma pas shumë vitesh, politikani më serioz mbetet Berisha. 

Në atë që thotë, i qëndron ose jo. Çdo politikan merr vendimet e tij, nuk janë gjithmonë perfekte. Kjo është fatkeqësi pasi vendi në 30 vjet duhet të kishte nxjerrë shumë politikanë të rinj, të qëndrueshëm, të përgjegjshëm dhe profesionist. 

Vendi do ishte në një situatë shumë më të mirë dhe  nuk do kishte nevojë as për mua që të kthehesha në politikë aktive. S’do kishte nevojë as për zotin Berisha të rikthehej dhe ai.

10 Komente

 1. U
  Uuuuuu spiuni

  Haaaa spiuni M.I ti dhe nongrata u ktheve nga frika e burgut por qe nuk do japi asnje efekte kane ikur ato vite pergatitu per burge megjithse ti mund te perfitoshe nga semundja si skizofren

  1. N
   Naimi

   Ky leni vend ju more monstra, keni bere miliarda, keni blere mediat, jeni nje me bandat kriminale dhe shet mend trimi Cepanit. Shet mend se nuk ka drejtesi, se dhe kjo drejtesi gjoja e re eshte e tredhur. Eshte bere me arrogant dhe fryhet si gjel katundi mbas vizites se papershtatshme dhe te pakuptueshme qe i beri Juri Kim. Bravo ambasadore.

   1. H
    Hajduti dhe trafikanti,i diskretituar

    Po ti mor legen,hajdut,trafikant,delirant,vrases,u ktheve prap,qe te mbulosh krimet e bera,te mbrosh pasurine e vjedhur,dhe te rren mendja,ty cop idioti,qe te besh dinasti,politiken,tu a lesh trashigim femijve.Ti mi halesh,qe veshe kostumin e spijunit shume shpejt,je i qelbur koke e kembe,dhe familjarisht,ti qe ke pike te dobet doktorin,nje kelysh serb dhe i semure psiqik,qe ishte nje byth lepres klasik,i sistemit te para 90-es,qe ishte rezident i sig.shtetit,po dhe agjent i UDB-se,te trodhi ty ne 92-in,mbasi te gjeti dosjen e spijunit,te beri klizem ne komisariatin e Beratit,te rekurtoi Gazidede,dhe ta plotsuan mire dosjen,dhe sot ti, brac ,na hiqesh si patriot i madh,ne nje kohe qe je kokrra e legenit.Akuzat publike qe i keni bere njeri tjetrit,dhe denoncimet qe po te behen per dite,do ta sigurojne 25 vitet e ardheshme,izolimin ne ne qendrat e reabilitimit.Mos u merzit o mut cobani,me qetsi meri gjerat,se ti je dhe moralist i madh,sa per Edi Ramen,atij i rrun bolet,se jeni shume larg me te,se ai te hypi ne maje te fikut,po tani qe u rrezove do kesh dhimbje te medha,jo nga Rama,po nga delirantizmi jot.ju jeni ne grahmat e fundit tuaj politik,prandaj me garjet kaloni dhe keto dit qe jeni te pa izoluar.

    1. S
     Sigurimsi i sulo gradecit

     SI DO TE KETE POLITIKANE TE RINJ KUR JU TE GJITHE BASHKE 23:59 minuta ne dite e 7 ditet e javes e 12 muajt e vitit vetem vrisni te rinjte konkurues dhe zhvatni e turperoni Shqiperine dhe 1 minute ne vit delni e thoni se ja nuk ka politikane te rinj shqiperia!!!! Po ke te drejte politikane si ju nuk ka me se nuk prodhon me fabrika e Sigurimit!!

     1. K
      Kur kerkon te shese sapunin per djathe

      Ju u kthyet se jeni trembur nga drejtesia qe po u therret ne apel,se po tu linin te qete do ti gezoheshit pasurise perrallore qe krijuat.

      1. r
       raul

       Ke harruar o Spiuni Agush kokeducja i partickes se lirickes. Leshelija e Nafije dybekut ka nxjerre nje stratege nderkombetare, nderplanetare, kozmike, leshelike , babaxhike me shkolle te mesme Kejdi dhembcakallja, krenarija e leshelise e promovuar ne politike pikerisht nga spiuni Agush askushi para disa vitesh duke e futur ne parlament nje sharebajge 18 vjece pa asnje cv por te vetmin kontribut pjesmarrjen aktive ne haremin erotiko naziskin te Jales. Kjo politikane me shkolle te mesme mesatare 6 kakariste cdo nate ne ekrane tip cim pordha me cipin e futur ne tru nga Nafije dybeku.

       1. F
        Feder

        Ju nuk i latë të zhvillohen. Duhet të ishin si ju ose të shitur tek ju ata që mbështetët gjithë këto vite.

        1. P
         Per komentuesit e zellshem dhe te paduruar.

         Vampirat i vrasin te rinjte.

         1. u
          u ngjallen Krimbat e Halese saleh ha mutaj bre !

          krimba haleje kan lind dhe si te tille do vdesin . v.k cfar derdellisin medieve zvarraniket e halese Politikes

          1. z
           zalli

           Jo jo o koklope ,politikan e intelektual nxjerr ky komb,por kurren e kurres nuk do nxjerri hajdute e kriminel te sojit berisha e metaj.

           Lini një Përgjigje