Evi Kokalari ultimatum Berishës: Tregohu i prerë, ndryshe mos na humbni kohë! Më thonin nuk bëhet PD-ja me të vjetrit, po filloj ta besoj këtë

27 Shtator 2022, 12:05Politika TEMA

Evi Kokalari ultimatum Berishës: Tregohu i prerë, ndryshe mos na

Aktivistja  Evi Kokalari ka kritikuar qëndrimin e Sali Berishës gjatë mbledhjes së djeshme të Këshillit Kombëtar, ku ka kërkuar që ish kryeministri të mbante qëndrim të prerë mbi pikëpamjet e PD-së.

Përmes një postimi në "Facebook", Kokalari i ka kërkuar Berishës që të jetë i prerë dhe të përcaktojë nëse PD do të jetë parti konservatore apo e qendrës, pasi ndryshe vetëm sa do përpiqej t’u bënte qejfin palëve brenda partisë.

Postimi i Kokalarit:

Dje, ne mbledhjen e kryesise paska pasur debat te forte nese duhet thene PD Konservatore ne materialin e Kodit te Sjelljes, Etikes dhe Integritetit apo jo.

Nga nje ane ka qene Edith Harxhi qe vazhdon e vetme në kryesi te luftoj per konservatorizem, nga ana tjeter Enno Bozdo (kam shume rezerva per kete individ), Albana Vokshi, Belind Kellicin dhe Josefina Topallin qe thonin qe PD eshte pjese e EPP.

Ne fund ka insistuar Berisha dhe perfundimi ka qene te lihet “parti konservatore e qendres”. Cfare kuptimi ka ‘konservatore e qendres” zoti e di? Kjo ne vetvete nuk qendron dhe duket qarte qe eshte nje tentative per ti bere qejfin te gjitha paleve. Gabim!!

Tashti me Belind Kellicin nuk merrem me sepse ai nuk ka arritur asgje politikisht me meritokraci. Kryetar te Forumit Rinor e bene ata qe donin t’ja merrnin Kryesine Saljanit dhe ti hiqnin kontrollin Bashes. Deputet e beri Basha mbas lepirjeve qe vetem nje njeri pa karakter mund ti bej. Pra, as zgjedhjet NUK fitoj por u fut me listat e mbyllura. Tashti po i lepihet Shkelzenit, a thua se kjo do e nxjerr ne drite.

Dy fjale per Jozefinen: Nese ke vendosur te behesh pengese per nje PD konservatore, dua te te kujtoj se vjet, kur braktise PD-ne, dhe hape me vrull dhe besim te madh partine tende, pame qarte sa te vlen lekura (politikisht them). Dhe ne Shkodren legjendare qe duhet ta kishe tenden, morre vetem 900 vota. Dmth, Shkodra qe mbahet nga qytetet me konservatore ne Shqiperi, s’ka pike besimi tek ty. Me qe je eksperte e braktisjes se partive, (1- braktise PDne per partine tende, 2- braktise partine tende per PDne), konsidero nje braktisje te fundit sepse lufta jote kundrejt nje PD konservatore do te deshtoj.

Lufta brenda PDse, te atyre qe duan vertet ndryshime dhe mbetjeve te regjimit te Lulit, tashme duket qarte. Gjithashtu duket qarte qe konservatoret duan primaret dhe meritokracine, ndërkohë këta të qëndrës dhe primaret duan ti anashkalojne dhe duan te ngelen te qendres. Ky paska qene debati tjeter dje.

Shume mire. PDja duhet te bej vertet nje zgjedhje urgjentisht. Jeni PD konservatore, apo thjeshte u tallet me demokratet kete vitin e fundit sic keni bere gjithnje.

Nderkohe, dy gjera dua t’ju kujtoj:

1. Protesta e 7 korrikut, per te cilet dolet shitet te gjithe mend, u organizuar nga tre individ, qe te tre konservator, me ne krye Altin Goxhajn qe ju e keni tallur dhe censuruar (Syri) pa fund.
2- Nderkohe qe ju te qendres ne Kryesi po mbeshtesni Besart Xhaferin per kryetar forumi, pa asnje meritokraci, por per te forcuar grupin tuaj ne kryesi dhe per te hequr qafe dhe ata pak konservator qe jane aty, anashkaloni nje gje: Kryesine Xhaferi mund ta marre, por baza e forumit rinor është me 4 kandidatet e tjere te gares qe ju po talleni masivisht.

Pra, si perfundim, ne konservatoret kemi me vete Forumin Rinor dhe 45 mije vete qe dolen ne protest ne 7 korrik.

JU, mbani listat!!

Ju garantoj, qe nese ky grup, qe deri tashti ka qene i aktivizuar vetem me pak vete, e merr organizimin seriozisht, bazen ne te gjithe Shqiperine e ngrejme ne kembe, dhe jo vetem, por mbi te gjitha elektoratin gri qe nuk kane asnje besim tek ju.

Sali Berisha duhet urgjentisht te mbaj qendrim te qarte dhe te prere. Parti konservatore te qendres NUK KA.

PDja o eshte e qendres ose eshte e djathte. VENDOSNI!! Por kohe mos na humbi.

Shume me thonin nuk behet PDja me te vjetrit. Po filloj ta besoj kete. Nese nuk ka kthese sic u premtua, grupi konservator te shkeputet nga PDja, te sjelle me vete intelektual si brenda dhe jashte PDse, dhe te levizim ne drejtimin e duhur. Ne ate moment do jem gati te kthehem dhe te merrem me politike ne Shqiperi.

34 Komente

 1. K
  Këshilltari Presidentit BEGAJ

  Berisha dhe Meta janë në vëndin e duhur por lufta civile s'do ndodh pasi s'ka arsye. Të gjithë të pa punët që do sillnin ndryshim në favor të opozitës 740 417 veta shpopullim, janë shuplak për doktorin dhe psychopathe.

  1. j
   jevgu

   Kjo Kokalari nuk e kupton qe banda e pedes nuk ka asgje qe ta kategorizoje si parti. Oh cmmon Kokalari wake the fuckup and smell the fresh coffee the day is just about to begin...get ur pusy an Hi 5 cos u fuckin deserve it.

   1. X
    Xha Bakiu-Realisti

    Ahhh moj Evi... moj bijë e xhaxhait. Erdhi koha që të hedhësh kostumin e aktivistes a të veshësh atë të politikanes. Eja këtu tunde si si ajo italjanja se ora po troket për ty. Kur ti dilje në krah të Berishës unë sytë i kisha vetëm te ty. Sa mirë që më në fund e kuptove. Eja bijë eja.Vetëm me ty fiton Shqipëria.

    1. P
     Pilo Lala

     Me kete tralala kerkoni te gjeni zgjidhje? Kjo eshte fycke, e ka mendjen per sherr.

     1. S
      Sulo Pepja

      Ke shumë të drejtë o Pilo, se kjo Kokëkari është tyryfyçkë dhe mëndjen e ka per k.r!

    2. z
     zalli

     bravo bravo e nxori koken trampistja,do e beje se s'ben ate punen,po nuk e ka njohur mire plakun komunisto-stalinist sali,dhe Krye Konsevatorin Xenush,qe per prirjet e tij konservatore(pas mullaqeve),do linte pas edhe Konservatoret Anglez,te dashur trushpelare loja sa po ka nisur.

     1. S
      Spak

      Nuk behet stan me lepuj-thoshin te paret tane! PD eshte parti komuniste,bolshevike!

      1. X
       Xeni

       E bija e nje komunisti na propagandon konservatorizmin

       1. M
        Mona

        Jo komunisti po sigurimsi

       2. a
        anti25642654censurë

        gomarica e kokalarëve e di që dhe ti e thua ndonjë të vërtetë"Më thonin nuk bëhet PD-ja me të vjetrit, po filloj ta besoj këtë"!ajo që nuk po kuptoj është rastësia apo ta tha dikush??

        1. 1
         19

         Ku i pe ti moj debile 45 mije veta ne shesh .moj fyck mvas malokut rini se nje mut do merni vetem koqet e zenit dhe sales po paten .

         1. D
          Dakord

          "Z. 19", i ka shtuar nje zero se 4500 kishin te sheshi te matur mire me google earth nga ABC news te emisioni endri xhafos

         2. K
          Kokepalari

          Mithomane femer , vajza e nje komunisti i aferm i familjes Hoxha , njerez me dy mbiemra nje mbiemer per diktaturen tjetri per demokraci .Kjo predikone nje lloje konservatorizmi alla komuniste me Berrishen vetem Fevziu Shkullaku e kuptone pa harruar Peken dhe Bushatin

          1. P
           Pd i doli pronari,plaku matuf kriminel

           Budallaqe budallaqe,por gjerat i ka thene troc dhe bukur. Por nje gje nuk kupton qe komunistet si saliu dhe sigurimsat qe e ndjekin nuk dorzohen.

           1. I
            I bezdisuri

            Gazetat shqiptare jane vertet letra reklamash nga pagues-perfituesit. Edhe mendja e mprehte e Bazes i nenshtrohet ekonomise se tregut dhe krahas mendimeve te mirearitura do gjesh shale e gjokse te zbuluara femrash, pikepamje idiotesh qe gabojne ne qendren e gravitet te qenies se tyre, narciste, e se fundi dhe diskutime primitiviste nga artikull lexuesit ne hapesiren e lene per ta…pra nje konglomerat idesh e qeniesh qe “zbukurojne” mjedisin jetues te shqipfolesve neper bote, por pa qene aspak interesante biles mund ta theksoj fyes. A eshte ky qellimi i gazetave e internetit apo thjesh nje molekule perverse e shoqerise?

            1. H
             Haxhiu

             Ngeli duke u masturbuar ne fcb kjo fycka po nuk po ja var njeri

             1. F
              Fatmiri

              A nu vjem marre qe e botoni kete grua gjirokatrite me ishburre grek!?

              1. E
               EMIGRANTI

               Besoj qe qafen e pates ta lesh henger che ne vendin e duhur....,se politikisht kuptohet

               1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                Kokolari nuk është as në ajër as në tokë ! PD është parti familjare komuniste. Berisha ikën-vjen, ribëhet krye hetues, si ti dojë interesi i tij personal. Kokolari po nen përpjekjet maksimale për t'u dukur njeri i besuar i naltmadhënisë. Veprimet e saj janë të ngjashme me Këlliçin, për të mbajtur Berishën nga non grata.

                1. c
                 ce

                 Flitet se pronari i foltores perbindeshi i vicidolit ka rene shume moralisht kohet e fundit dhe do te abdikoje nga froni duke ja dorzuar fronin klevis krricit te faro pace pilafit, me kollaro me dy gishta lart hipur mbi furgonin e policise duke bere garipin para antareve te keshillit te foltores se vicidolit.

                 1. Vjosa

                  Gjalle eshte kjo fyçka d.m.th.kjo idiotia?

                  1. N
                   Noli

                   Shume vone ke filluar te kuptosh se: PD nuk bëhet.

                   1. 1
                    1

                    Ti Kokalari je idjote .Te jesh konservator do te thote ta kesh ne origjine Nuk mundet sot te jesh komunist dhe neser ne mengjes te gdhihesh konservator.Ckonservatore mund te jesh dhe ti me babane komunist.Ckonservator nund te jete Goxhaj me babane punonjes ne kartoteken e ministrise brendeshme te enverit.Ju jeni karikatura te konservatorizmit

                    1. A
                     Anila

                     Kush je ti qe flet ne kete menyre me oppoziten moj e paedukate, arrogante dhe mashtruese. Kush je ti moj e pacipe qe flet me doktor Berishen ne kete menyre ????? Z. Topalli edhe shapken qe shkon ne banje e ka me te mire se fytyren tende . Kush je ti qe gjykon anetaret e PD????? Erdhi Enveri ….. i ke ngjare babait tend mbase qe sillesh keshtu por iku ajo kohe vdiq bashke me Enverin dhe babain tend. Mos guxo ti afrohesh me PD dhe ta hapesh ate gojen e qelbur. Ti je nje letyre qe do hedhur ne koshin e plehrave. Kush te ka ne refene ty ne USA,ti je vetem nje e rrugeve , niveli zero.Hajde ne Shqiperi dhe do marresh ate qe meriton nga populli opozitar . Shko edukohu meso cfare eshte miresjellja , si respektohen njerezit dhe si komunikohet me ta. Fillo te mesosh kodit e sjelljes se ke kohe ………………. ha ha haaaa.

                     1. K
                      Kasandra

                      Anila, te duket vetja e edukuar ty me keto qe ke shkruar? Je fix “ popull opozitar” me fjalorin tend prej rruge, me iritimin tend prej shpellarje per mendimin ndryshe dhe sa per shapken e Zhelezines, ti je fix shapka tjeter! Vazhdoni hani njeri tjetrin, kurre nuk do vini ne pushtet!

                     2. K
                      Koqevari

                      O zot, cfarë thot kjo mo... Grua me dy bytha dhe vetem me një piv të qelbur tashmë. Nese ka mbetur PD-ja apo Konservatorizmi ne Ty moj Bibë ma mirë le të shkrihet. Sali Berishës Ty nuk ke cfarë i bën dhe asnjë pjesë të elektoratit të tij nuk ja mer. Provo (provojeni) dhe shife se sa suksesfull do e jeni. Po, një gjë Ty e bën (bashkë me të tjeret), ashtu si dhe Basha, ju i hiqni ca sahanlepirsa PD-se që shkojnë sa në njeren anë në tjetrën për privilegje, por që në fakt janë të mjaftueshëm për të demtuar PD-në dhe ndihmuar Edi Ramën. Po erdhe Ty ne politikë në Shqiperi, unë do iki jashtê dhe nuk kthehem ma. Berisha duhet te vendos qartë një vendim ndaj teje. E pafytyrë!

                      1. c
                       cup frroku

                       o shoku mero po banu he burr nje her i drejte e merru me hallet qe e kan mbytur ket vend e mos u merr me marrina se evi kokalari me berishen eshte mos u mundo kot me mashtru ket popull te shkrete qe i ka hup memorja shkruj nje here te pakten ne favor te popullit

                       1. A
                        Astoria

                        Zot cfare idiote femer Kesaj i duket vertet vetja politikane Kjo shet dhe blen shtepia ne Astoria NY

                        1. D
                         Dakord

                         Zonja Kokalari ti e dogje veten te foltorja. Do kishe nje shanc te mire nese do hyje e pavarur ne politike me partine tende apo me thurjen. Ke arsimin e duhur, emancipimin e duhur, vjen nga vendi i duhur dhe ke mbiemrin e respektuar te duhur. Por e dogje veten keqazi me foltoren qe do te thote se ose nuk kishe infon e duhur ose nuk kishe inteligjencen e duhur ose nuk kishe nuhatjen e duhur politike.

                         1. c
                          ceni, boston

                          Cfare arsimi ka kjo mashtrusja mund te ma thoni se une e kam pasur shoqe klase dhe e njoh mire?

                          1. P
                           Prec Doda

                           Kjo eshte femer telendare, kush merret me keta tipa, te gjen belaja. Kete eshte mire te mos e kesh ne lagje....

                          2. c
                           ceni boston

                           Konservatorizmin promovon kjo qe ka bere 1 mije e njeqind maskaralleqe dhe ben. kjo qe i conte ne zyre Ben qeleshit femra dhe benin orgjira, kjo qe shoqerine me te madhe ne New yprk e ka me LGBT ista, kjo qe nuk predh fare per burre apo familje kjo shterpa qe nuk do femije por kurveri...e ctju them e cte lodhem te numuroj te zezat e kesai idiote qe juve i jepni hapesire ne shtyp. Kjo mashtruesja qe hiqet sikur eshte pjese e Partise republikane ne amerike dhe gjoja ka miqesira me femijet e Trumpit ku dihet se familja Trump eshte nga me te degjeneruarat ne amerike, per kurveri, mashrime dhe genjeshtra. Gjyqet ne Amerike po e tregojne kete. Trump qe ka 3200 gjyqe gjate gjithe jetes te tij . Trump qe po pregatitet te shkoje ne burg si familje me keq se Berisha.Imagjino konservatorizmin e ketyre monstrave!

                           1. T
                            Trapani

                            E pse merret TEMA me kete lloj...!!! Ka ngjarje e lajme shume me te vlershme per publikun e TEMA-s.

                            1. M
                             M.baze. lol

                             Konservator të komunizmit dhe ju flisni per demokraci. Ju edhe reklamat i keni me arab . Ju qft kina ropt

                             Lini një Përgjigje