Sinan Idrizi i përgjigjet Sali Berishës: S’ka burrë nëne të më kërcënojë mua! Ka gjetur njeriun e gabuar

27 Shtator 2022, 09:17Politika TEMA

Sinan Idrizi i përgjigjet Sali Berishës: S’ka burrë

Biznesmeni Sinan Idrizi ka folur në emisionin "Të Paekspozuarit", për blerjen e godinës së "Mehmet Akif", shkollë turke e cila u mbyll pak ditë më parë nga qeveria. 

Idrizi tha se ka investuar dhe do të vijojë të investojë në arsim dhe mohoi kategorikisht që miqësia e tij me presidentin Erdogan, të ketë lidhje me faktin se ai po ble shkolla. Megjithatë, ai pranoi se ka bashkëpunuar në të shkuarën me fondacionin "Maarif" (pranë Erdogan). 

Më tej, Idrizi tha se Sali Berisha duhet të ndalë kërcënimet, duke iu referuar thirrjes së ish kryeministrit, që biznesmeni të ndalet në këtë sipërmarrje që lidhet me shkollat. 

Ylli Rakipi: Keni blerë godinën e Mehmet Akif. Përse ju duhet kjo godinë?

Sinan Idrizi: Kam blerë godinën në Korçë të Medresës. Kam blerë në Shkodër, në Berat, etj, informohuni. Jam duke blerë një zinxhir shkollash. Dua të investoj në arsim. Është viti i tetë që unë sponsorizoj studentët ekselentë. Nuk erdha si rrufe në qiell të hapur.

Ylli Rakipi: Si ju lindi kjo ide për të bërë shkolla? Sepse ju keni bërë biznese të tjera. Ka zëra se shkollat tuaja po bëhen për të zëvendësuar shkollat e Gylenit dhe shkollat tuaja janë pro mikut tuaj Erdogan?

Sinan Idrizi: Brenda kësaj ka disa tema të ndryshme. Unë dua të investoj në këtë sistem arsimor. Kam tetë vite që investoj dhe kam hyrë në kontakt të drejtpërdrejtë dhe kemi bërë aktet shitblerje. Ku është problemi këtu? Teoritë e komplotit nuk janë problemet e mia.

Ylli Rakipi: Thuhet se ju si mik i Erdogan po blini një rrjet shkollash.

Sinan Idrizi: Miqësia ime me Erdogan nuk ka lidhje me shkollat. Përse i miksojnë këto me bindjet e mia politike? Unë kam bërë marrëdhënie korrekte biznesi me poseduesit e shkollave. Unë nuk i kam vjedhur njeriu shkollën.

Ylli Rakipi: Berisha ju ka akuzuar konkretisht. Si i përgjigjeni? 

Sinan Idrizi: S’kam çfarë ti them unë fare. Nuk ka burrë nëne të më kërcënojë mua për investimin tim. Ka gjetur njeriun e gabuar për të kërcënuar. Ta ankorojë anijen në port tjetër…

34 Komente

 1. z
  zalli

  turk per turk kudh te jete me i zoti.po saliu eshte komunist e nuk dorezohet,e ndoshta ti je i Ocalanit.

  1. A
   Andrea

   Sali Berisha eshte i semur mendor. Sinan Idrizi vazhdo punen, se qente kete pune kane: te lehin!

  2. M
   Mevluti luti ai tironsi rruges kavojes

   Aferim Sinan xhanan. Top estrafullaj. Lene dashnin tate per arsimin se nuk dukesh i prere per at. Bo qejf sa tjet bac erdogani dhe ky palla jon i gjate ne kry te qeverise qe tjapn pare me grushta. Aferin Sinan babaxhan.

   1. A
    Anonim

    TI IDJOT PALL DUHET TA KESH EMRIN I SOLLI SALI SHKERDHATA JUAJ TANI QE ESHT PA PUSHTET LEF SI QEN BASHKIE FUNDERRINA JUAJ I VICIDOLIT SERBI I SHKUND , U SHOFT RACA E TIJ MOS NGELT NJERI HI U BEFSHUN.

    1. S
     Synetlliu Sumëpërpjetë

     Aferim Sinan Sumqiri, ke marrë për kot xhiro. O sumqirë rri urtë mor kar mor Sinan kari rri urtë mos u fry me koqet imagjinare te Edvinit. Edvinit nuk I rruhet për ty mor kar. Do shkosh për lesh me kete gafurrje mor kar.

     1. J
      JON

      O synetlli vere emrin e vertet do te bejm kenge

      1. A
       A T E I S T I

       Sa injorant dhe zhul paske qene mor komentuesi "Synetlliu. . ." - Me kete fjalor kaq banal , ti nuk meriton as te shkruash e as te te lexoje kush . Une nuk dua te mbroj askend , por me beri pershtypje niveli yt kulturor i vajtueshem ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

       1. .
        .n

        po edhe ti me kete korrektesine e tepert, si ato fjalimet e shpifura te Rama/Spiropalit, nuk je edhe aq larg tij, thjesht ana tjeter e te njejtes monedhe.

     2. S
      Shpenka pe Korçe.

      N.q.se je tirons , qofsh me shëndet , një top hallve je dhe mos u krekos shumë.

      1. O
       Orhan Pamuk: birazere tourkalvani,mos luani shqipt

       Nje foto me dhembet jasht te turkut Sinon,do te na ndihmonte ne nje perceptim me te qart te "bixnecmonit" ivenstitor ne arsim..... allah uakbar.

      2. S
       Shpenka pe Korçe.

       N.q.se je tirons , qofsh me shëndet , një top hallve je dhe mos u krekos shumë.

      3. F
       Fevzo qime deri

       Birishi nuk le njeri pa perlyer se i di te gjithe si vetja dhe familja e tij.

       1. L
        Loran shhehu

        Po ik o sinano mos ber trimin kot se esht Shqiperi ktu e jo cameri e turqi ate bo

        1. I
         Iliri

         Ky eshte injorant dhe pretendon te investoje ne arsim????!!!!!.

         1. K
          Kaklec Dega

          Bisnesmen me fytyrë krimineli, duket që eshte i etur per pare... Mjer Shqiperia dhe shqiptaret se cfare klase sunduse kane mbi krye. Nje vend qe nuk te ushqen dhe nuk te mbron nuk quhet atëdhe. Ikni shqipe sa më shpejt që të jetë e mundur, lerjani Shqipninë të Gjatit dhe githë ketyre perbindshave qe i ka mbrapa.

          1. P
           Pa pa ps

           Pse çar krko ti mer lal “ bisnesmene me fytyre engjelli e”?

           1. p
            ppa

            Kush merret me ju kafshet qe dini vetem te shani dhe kur ju mbarojne te sharat, merreni me fytyren; po nxirre fytyren tende te ta shohim, pastaj te bejme krahasimin....plehra, cte thuash me teper.

           2. K
            Këshilltari Presidentit BEGAJ

            Duhet ditur që Berisha bënte si motor i prishur kur ishte vetëm deputet, jo më tani që protesta 7 korrikut i dha energjin e duhur.

            1. E
             Elmozi burr isli me fuqi ne dashni

             Te lumte Kolec. Fjale me ven ke qit. Ikni shqipe se nuk keni sum ju me luftue per te ba shtet demokratik me lirin tuj. Doni me ju a ba gati ne ju veç ta gxoni. Po te keshit sum nuk e kishit lan Enver Mavrine, Sal mavrine dhe Ed Rame Mavromane tan jeten nkry tshtetit. Hani i mut tash merni trastat ne kerkoni

             1. S
              Spak

              Nuk i pelqej njerezit qe flasin si Saliu dhe likja! Cfare do t'i besh Saliut o provincial,qe blen shkolla! Cili eshte kuptimi ble shkolla? Dhe nese i blen cfare do te besh me to! Shkolla turke u fut ne politiken e Saliut dhe ky ishte nje gabim fatal!

              1. F
               Fatmiri

               Ki biznesmeni i suksesem e dergoi Flamurtarin ne kategorine e trete.

               1. A
                AnxheloAgaciu

                Ky Sinani duhet varur per koqesh tek sheshi I flamurit. Bastard kanceroz.

                1. End pordh Fuga dhe sullfaqet nje reshtesh

                 Ky i blen me lekt e Erdoqenit qe tja heqe Gylenit nda dora dhe thote biznesmen ky.... Shtet kurve shikoja pak burimin e lekeve ketij. Po kush ta bje KM me qillotat e Erdoganit?

                 1. g
                  gregu

                  pun shqiperie, naten merren me mall, diten ndertojne shkolla, vend i cuditcem

                  1. E
                   Erda

                   Or zotni, ai dhe meta-metaj kanë gjith jetën që kërcënojnë dhe shantazhojnë njerës që duan ti fusin nën shalët e tyre, ku berishës i duhen lekët, ndërsa meta-metaj për para të jep dhe gërdallën e tij, pastaj paguan të vrasin. Këta janë e këta do mbesin.

                   1. R
                    Red

                    Jenicer quheshin tipat si ty qe I sherbenin portes te larte Turke. Ashtu jeni akoma ti dhe Rama

                    1. i
                     ilir

                     Peit te kethehet Berisha dhe do shikosh se do te te dalin nga hundet tenderat e fituar me korrupsion.

                     1. X
                      Xeni i slobodankes

                      Berisha do kthehet ne pushtet kur te pjelli gjeli veze o kokloqe

                     2. T
                      Tomi

                      Sinon mor sinon te qifte kina at non! Ce rrembythje njerez po ia marrin frymen shqipnise!

                      1. .
                       ...

                       Pse e fyeni Zotin Sinan, ai duket që është intelektual, e ka kuptuar vlerën e arsimit. Ja shiko foton, raftet i ka plotë me libra. Tek e fundit, ai nuk po pretendon për mësimdhënie, ai po merret si biznesmen vetëm me godinat. Mund të ketë edhe ndonjë lekë të cilin nuk do t'a futë në bankë, ndaj blen shkolla, pasuri të paluajtshme. Nesër, ndonjë nga ju intelektualët nëse do të hapi shkollë apo ku di unë, shkoni e bleni tek Sinani godinën, ose merjani në përdorim kundrejt qirasë. Por dhe të rrish gjithë ditën në tastjerë për të gjuajtur me çifte këdo si gjahtar, kjo është më se fatkeqësi. Për ju, jo për Sinanin ose Sinanët.

                       1. M
                        Mergimtari

                        O vlla kie kujdes Sali Ziu ka shkatrrue shum Familie para teje vllezrit Haklaj e shum te tjer kije kujdes te lutem shijoje jeten Lek paske boll e le shteti e ka obligim te ndertoj shkolla ti masi je nji biznesmen i fort jep ndonji burs studentve apo nxensve qe jon me gjendje ekonomike te dobet smund ta ndalon askushi gjitha te mirat e Zoti te mbroft

                        1. a
                         anti25642654censurë

                         duket që sinoni dhe erdogoni e kanë qejf arsimin!! sinoni ngatërron proverbat por jo shkollat që ble në emër të erdos!! "Nuk ka burrë nëne"nuk e di sa burra mund të ketë "një nënë",por shumë më pak se "bij"!! "Nuk ka bir nëne"është proverbi!!çdo njeri është "bir nëne",jo të gjithë njerzit janë "burrë nëne"!!

                         1. Z
                          Zgjidhja

                          Burri i nenes eshte Babai, Biri i nenes eshte vellai. Ne hierarkine e familjes patriarkale,babai ka autoritetin absolut, nese tek ty e ka vellai, eshte zgjedhja jote...

                         2. V
                          Vlora

                          Po ku ka kellqe Sala te merret me Sinanin...edhe serbine ta marri me vete, Sinanit i vjen anash...

                          Lini një Përgjigje