"Nuk e mbajtën fjalën", Rama nga Brukseli: Shpreh keqardhjen e thellë për BE, shpresoj që të mund t’i ndihmojmë

23 Qershor 2022, 14:56Politika TEMA

"Nuk e mbajtën fjalën", Rama nga Brukseli: Shpreh keqardhjen

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në konferencën për shtyp në Bruksel pas Samitit të Be-së që zhvillua ditën e sotme u shpreh i pakënaqur nga liderët e BE-së.

Rama tha se BE-ja nuk e mbajti fjalën për rrugën e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për në BE.

“Keqardhje e thellë për BE. Më vjen keq për ta. Shpresoj që mund ti ndihmojmë.  U përpoqa që të them disa gjëra në takim. Do ti ndaj me ju. Michele na tha se kishim 3 minuta unë i thashë mund të jenë dhe 30 sekonda nëse ata do të mbanin fjalën“, tha Rama.

 

 

27 Komente

 1. E
  Eri

  Kush flet per “mbajtje fjale”… Ky qe do bente shtet gjasme dhe qe i beri mutin. Vetem te behet diktator ka mbetur tani. Njeri i keq shume paske qene, shume i lig.

  1. A
   Antieri

   Ha mut , ha , Eri .

  2. a
   agim

   Eri, te paska marre koka ere...

   1. N
    Një qytetar

    Po është në vehtes ky njeri? Çështë kjo gjuhë? Ky sikur është duke diskutuar me Tom Doshin, Vangjush Dakon, Aqif Rakipin, Kajmakun e Vorës, a ku di unë, të cilët i kanë premtuar pjesën që i takon dhe i dualën fjale! Çfarë e kujton BE ky njeri, një organizatë mafioze, për të cilën "mbajtja e fjalës" duhet të jetë ligj suprem? E po të marri frerët nëpër këmbë një i çmëndur dhe ti diktojë Europës se si duhet të veproj, kjo kalon çdo llojë imagjinate!!!

    1. A
     Adela

     Me te vertet po me vjen shume keq qe po penalizohemi nga nje vend si Bullgaria sepse ne i kemi permbushur te gjitha kriteret per tu anetaresuar ne BE.

     1. G
      Geri

      Shume mire e ka thene dhe Rama ata nuk e mbajten fjalen dhe per kete gje me vjen shume keq sepse Rama ka punar shume per kete gje.

      1. E
       Egli

       Dolen fiks besprem” sepse nje here thone jeni teper afer e me pas dalin gjera te kunderta

      2. L
       Lea

       Maskarenjt ti vi zor qe bejn hile te tilla ku puna jon duket trroc fare. Rama punoj fort permbushi cdo kusht nuk e meritonim kete

       1. L
        Lajdi

        Sa keq qe ndodhi keshtu nuk e meritonim kete gje pasi punuam fort

        1. G
         Gledi

         Shum bukur ne jemi nje shtet qe kemi perparuar shum dhe ne kte situat fajin e ka europa

         1. K
          Keidl

          Ti vije turp per premtimet qe si mbajten,nje gje shume e padrejte

          1. G
           Gledian

           Kemi ber nje pun shum domethenese po ce do kur ata sna duan te na pranojne ather ska kuptim

           1. F
            Fiona

            Kishim pritshmeri te tjera dhe prisnim ti mbanin premtimet e dhena

            1. K
             Klea

             Nje pakenaqesi e madhe ndaj lidereve te be. Sepse si qeveri keni punuar qe te plotesoni kriteret ne menyre me te plote dhe te drejte gjithsesi na doli nje pengese e tille pa lidhje

             1. I
              Irma

              Me vjen shume keq qe dicka e tille po ndodh. Pengesa e bullgarise shpresoj shume qe te eleminohet sa me shpejte

              1. N
               Noel

               Realisht eshte per te ardhur keq qe ndodhi keshtu pasi ne ishim gati dhe kishim punuar shume qe te arrinim deri ne kete pike qe jemi dhe shpresoj qe zoti Rama ta arrij qellimin e tij

               1. N
                Nensi

                Kaq shume shtete na mbeshteten dhe kur vjen pune vetem nje shtet si Bullgaria nuk na mbeshtet dhe na hap probleme qe mos te futemi ne BE. Kjo eshte shume e padrejte dhe uroj te gjejne nje zgjidhje

                1. r
                 redi

                 ne e meritonim te beheshim pjeese e Be keni bere shume pune per vendin tone skeni reshtur se punuari

                 1. a
                  alfred

                  me vjen shum e keq qe rrodhen gjerat ne kete menyre ne e meritonim te antarsoheshim ne Bashkimin Europian

                  1. L
                   Luan

                   BE na zhgenjeu shume sot pasi ishim te sigurt qe do anetaresoheshim

                   1. V
                    Vladimir

                    Nuk e mbajten fjalen dhe u sollen shume keq me zotin Rama

                    1. L
                     Lala

                     Prisni shum lajme te mira sot por e gjitha ishte nje justifikim por ne nuk do derzohemi por gjithmone me pune neve do ja dalim qe tja mbyllim gojen te gjithve jemi nje vend shum i fort qe nuk derzohemi kollaj

                     1. L
                      Lenci

                      Kur te behet bullgaria pengese dhe kur ke pasur te gjith mbeshtetjen e shteteve.Ky problem duhet te zgjidhet sa me pare

                      1. R
                       Raldi

                       Kshu jan ata u japin te drejten e anetaresimit atyre qe nuk jane trasparent dhe mohojne punet rames turp

                       1. A
                        Andi

                        Vertet per te ardhur keq qe edhe pas gjithe ketyre takimeve te duhura dhe marredhenieve te mira me keto shtete prape morem nje pergjigje negative per antarsimin e Shqiperise ne BE.

                        1. B
                         Besmir Agolli

                         Perzotin te pabes jan tregu... na kan lodh tu na cu nga 1 an ne anen tjeter e pa nxjerr asigjo ndrit

                         1. A
                          Arkid Likollari

                          Duket sikur na kan lene vetem neve te ballkanit... asnje sna perkrah edhe tregojn diskriminim te madh ndaj nesh

                          Lini një Përgjigje