"Protesta e 6 dhjetorit absurde, PD parti e shpërbërë", Rama: Nuk negocioj me askënd për perimetrin e sigurisë

4 Dhjetor 2022, 11:41Politika TEMA

"Protesta e 6 dhjetorit absurde, PD parti e

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se nuk do të negociojë me askënd në lidhje me perimetrin e sigurisë, më datë 6 dhjetor, një ditë ku në vendin tonë pritet të zhvillohen 2 ngjarje të rëndësishme.

I pyetur nga qytetarët nëpërmjet komenteve në Facebook, Rama tha se nuk do të ketë asnjë incident ditën e 6 dhjetorit, ndërsa bëri me dije se samiti është organizuar prej kohësh dhe se janë marrë t gjitha masat nga Shqipëria dhe organizatorët Europianë.

Në fjalën e Ramës në bashkëbisedimin me qytetarët në Facebook, nuk munguan akuzat ndaj opozitës dhe Sali Berishës. Rama e cilësoi protestën e 6 dhjetorit absurde, ndërsa tha se Berisha proteston për interesat e veta.

"Nuk besoj të ketë incidente. Samiti ka kohë që organizohet, përfshin shumë institucione dhe një të konsiderueshëm personash dhe zyrash që janë në këtë rast të BE-së, ku hyjnë dhe forcat e sigurimit. Polica ka bërë publik perimetrin e sigurisë, i cili është i pa negociueshëm me askënd. Partia Demokratike sot ka më shumë se sa një kuptim.

Janë pjesë të një force që mban emrin e PD, është forcë e shpërbërë. Nuk shoh asnjë arsye në botë për të negociuar me askënd. Ndodh që të bëjnë protesta kur zhvillohen samitet. Ndodh të ketë samite kundër samiteve, por ndodhin jashtë perimetrit të sigurisë. Nuk e shoh arsye për te negociuar midis qeverisë dhe një pjesë të ashtuquajtur PD.

Këtë samit nuk e organizon Shqipëria, por BE dhe Këshilli Evropian. Cfarë ka këtu për të negociuar. Protestë absurde, të jemi realistë, nuk ka asnjë lidhje me asgjë tjetër, përveç se vazhdimin e një misioni që e dinë të gjithë.

Forcë e parave ruse për të rrëzuar qeverinë, duke njollosur Kosovën dhe Shqipërinë. Një forcë e udhëhequr nga një non-grata. Siguria e samitit nuk negociohet me askënd. Askush nuk do ta provojë të thyejë perimetrin e sigurisë. Do të ishte çmenduri. Njollosje për të tërhequr vëmendjen për halle personale", deklaroi Rama.

 

34 Komente

 1. K
  Kevi

  Keto te non grades jane te gjithe njerez te ulet

  1. R
   Roni

   Nga ato budallenjte ca nuk pret por jemi te sigurt qe ju do parandaloni cdo gje

   1. c
    ce

    Ec perpara o gjigand se perbindeshi i vicidolit dhe spiuni agush askush kokeducja jane te braktisur nga 80 % e shqiptareve ( perjashtuar shpellaret e bathores dhe te Astirit ) dhe samiti i BE me i vecanti ne historine e BE shpreh mbeshtetjen e BE per drejtimin tuaj te qeverise dhe kete e dijne mire dhe shpellaret e vicidolit qe duan te bejne se jemi gjalle edhe ne. Por foltorja dhe particka e hajduteve te lekut te spiunit Agush askush kokeducja e kane marre rrugen e mutit tashme. Ndersa Gjigandi Edi Rama shkon drejt mandatit te 4 t duke hyre ne historine e Shqiperise dhe te Botes.

    1. D
     Dori

     Ata te PD as vet nuk e din ku jan e cfare po bejn

     1. Y
      Y.H

      Nese i njejti samit do te ishte bere ne nje shtet tjeter a do te protestonte Sala e Likja brenda perimetrit te sigurise? Sigurisht qe jo sepse atje ja ashtu............ edhe Cepanin edhe Vicidollin,e kete non grata, spiuni e rublat e Putinit e dine mire.

      1. Z
       ZXC

       Po mire more xhan, kush te kerkoi negociata per perimetrin e sigurise. Ne fund te fundit ç'rendesi ka perimetri duke patur gjithe ate siperfaqe qe kufizon perimetri?

       1. K
        Kola

        Kta te PD spo dishin me bo gjo tjtr vetem protesta palidhje

        1. T
         Tirana

         Patjeter ka mbledh gjith cecent e malsis qe shesin sumen per 5 mij leke te vjetra.

        2. t
         titi

         saliu do te bej protest prej ketij takimi dhe pse per pasuri te shkelzenit qe te iki ne bahamas me grun e vet

         1. D
          Dardan

          Shkelzen Berisha do te perfundoje ne Dubai si kusheriri i tij, Evis Martinaj...

         2. t
          tosi

          se kuptoj per ca do protestojn menaxhimi i vendit tone ka qen i persosur nga rama

          1. M
           Merreni Zvarr KryeKermen e hudheni ne Shpelle

           qijani mer faren kermes ,s'ju a ka borxh ky Popull ktze tolerin idioti qe e i bohet nji nder Kryeshkerdhatave me te medha te Shqiperise qe do i kishte shume pak 1000 vjet Burg pas Gijotines ! Nji ofendim te tille s'e meritojme si Komb ,prandaj nuk na rrespekton Bota ,se shikon se me cfar Politikanesh ka te beje .

           1. M
            Martin

            O Edi, pse nuk ia hoqet Saliut mandantin e deputetit?!

            1. s
             shkerheheni ne bythe ne mes te sheshit Pederastin

             Majmuni Plak me dhembet jashte do me bo Cirk ne shesh hahahah

             1. B
              Besi

              Saliu do te hyje dhe te bej rremuje per te te prishur pune mos e ler kete gje te ndodh

              1. B
               Beni

               Ne te semes shkofshin kta te protestes se foltores

               1. n
                nje punonjes buxhetor

                Ik mor Zhgole je se bo si Ver Llapa llaka-llaka neper ekrane, po shko e jepu Buxhetoreve ate shperblimin e fund-vitit se ke 10 vjet qe ua ke mohuar.

                1. A
                 Ani

                 Salu nje nga kriminelet me te medhenj qe ka pare vendi

                 1. E
                  Eno

                  Tregojani vendin non grates cojeni ne pith te semes

                  1. E
                   Erdogan

                   Kur flet edhe nje Ignorante (Term ky Greke) me emer angles Eduart (Edi Rama) per Absurditet! Kur thote qe fshati me emer Greke Vuno eshte "Skiptare"! Po si mor Rama po vazhdoni ti mohoni Kombesine Greke te Bregdetit? Per Spiron Koleka thua qe jane nga Veriu (Vora greq). Perse ata vune Emra Greke si te Lashtesise dhe te Krishtera Greke Orthodhokse? Lisus qe you i thoni Lezhe nuk eshte ne Veri? Tripolis qe you i thoni Tropoje? Kostantinopolis ne Nder te Perandorit Ilyre Greke Megas Kostantinos ne Kostantinopoje.Apo Stamboll! Cfare dreqi jini xhanem! Moskopolis ne Voskopoje? Adhrianopolis ne Edirne apo Adrianopoje? Dhropolis ne Dropull? Si more pionieri i Enverit po perpiqesh tu "tregosh" cifuteve per "sakrificen" e Arnauteve per te mbrojture kur dihen se cfare i kini bere njeri tjetrit perpara se te vinte hitleri ne fuqi? Perse do duhet te hapen Myseume te tera ne te gjithe boten Propagandistike edhe ne qofte se dikush njeri i mire ka mbrojture ndonje Cifute? Populli Afthohthone i Palestines (eshte sot ne Tela) gje qe tregon "fytyren" e atyre qe e kane krijuar ne emer te nje Feje te Mallkuar. Ka patur Komuniste qe kane bere nje si Qorr dhe nje vesh shurdhe per "armiqte e Kllases" se shikonin we edhe ata kishin shpirt ishin viktime. Kur u thua te huajve per popullin (popola ital) "trim dhe te beses" Arnaute per kece ke Llafne o Bej i Erdoganit? Se Agia Sofia eshte ndertuar nga Perandori Ilyre Greke Iustinianos ne 532A.D dhe Erdogani e ktheu ne Xhami! Fact qe tregon se Ilyret i thonin Agios jo Shen latinisht i copjuar me vone nga Saint. Po ashtu edhe per Perandorin Ilyre Greke Megas Kostantinos dhe Polisin ne Nder te Tij Kostantinopolis. Gje qe tregon me se Miri se Ilyret i thonin Polis jo Qitet italisht nga Cita. Barka (varka "shqip") jo Anija qe quhet Albania eshte duke future uje nga te gjitha anet dhe populli i Shkrete pret nga You Servilet,Spiunet,Treadhetaret (Servis,Spy,Traitor) ti shpetoni! Moj kasolle (casa ital) ku na Mblodhe.

                    1. a
                     antipatrea

                     Këtu je non stop (anglisht) ti esmero Erdogan ??? Sa herë shikoj "temën" , ti je brënda .. Mos ke ndërruar gjë dozën (greqisht) se sikur dukesh më rëndë sot ... Isha në Stamboll (turqisht), por nuk u futa dot tek Shën Sofia se vinte erë të keqe... Më thanë që e kanë bërë wc publike (anglisht) ata sunitët, po ti mos u mërzit se kur ta marrim prapë ne do t'a bëjmë shtëpi publike dhe do vijë era parfum (frëngjisht) ... Na hënksh rroçkën (shqip) ... P.s. Fakti që edhe njerëz si ti që e urren çdo gjë shqiptare , e shkruan pa gabime shqipen , është ndihmë e madhe në ruajtjen e gjuhës shqipe ... për këtë a nuk luftuan rilindasit kundër patriarkanës greke dhe derës së lartë???

                     1. F
                      FCB

                      Kush i ka kerku negociata ketij debili ?

                    2. G
                     Gimi

                     Kete her kushdo perpiqet te shkatrroj qetesin e vendit duhet te denohet

                     1. V
                      Visi

                      Rama juk duhet te toleroj askend kete her pasi nuk do flliqemi te bota

                      1. B
                       Berti

                       Denim me burg te perjetshem tu japi te gjithe atyre qe do perpiqen te shkaterrojn kete dit!

                       1. B
                        Bardhyli nga Kosova

                        Sot Edvin Vuçiq Rama fajësoi të gjithë për atë që e quajti "nacionalizmi" i Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit. Madje edhe Albin Kurtin e Vjosa Osmanin. Natyrisht fajësoi Berishën, Metën dhe gjithë shqiptarët që e përshëndeten lojen dhe qëndrimin e tyre në ndeshjen e pardjeshme me Serbinë. Shkurt, kryeqeni i Shqiperisë së botës serbe shqetësohet nga nacionalistët shqiptarë dhe është krenar me nacionalistët serbe. (Vafsh në djall populli im shkërdhatë që voton Edin e gjatë. Dhe, për fund: Ngushëllime për ngordhjen e Open (Vuçiq) Balkan. Urime Procesi i Berlinit. Poshtë tradhtarët. Me qetësi, me drejtësi, me dashuri, me buzëqeshje e lumturi i juaji Bardhyli).

                        1. G
                         Geni

                         PD-ja gjithmone parti e dhjere ka qene

                         1. G
                          Goni

                          Mir ato te partise qe sdine ku jane po skuptoj dhe kete pakicen qe i shkojne pas

                          1. A
                           Ardi

                           Opozita nuk eshte ne terezi qe organizon ate proteste idiote

                           1. D
                            Denis

                            Nuk do e lejojme opoziten te prishe imazhin e shqiperise qe mezi e kemi rregulluar

                            1. b
                             bjeri drejt se ke lehtesira

                             Thuaje cope o Denko - Nuk do lejojme te prishet ky imazhi i Shqiperise me numrin me te madh te Azilkerkuesve neper dyert e BE!

                            2. I
                             Iliri

                             Shkerdhejani pidhin e gruas ketij pisi! Arrogant i ndyre, dashnor i kriminelit Vuçiç.

                             1. A
                              Alpet

                              Edi Rama po behet pleher. Pikerisht sot tha se pergezon rithemeelimin se po ben perpjekje per tu permiresuar me primaret. Ky e di shume mire se rithemelimi nuk eshte ligjerisht PD qe pretendon krimneli Sali Berisha. Athere cfare mesazhi jep ky gjykates per njohjen e rithemelimit si part opozitare dhe jo Alibeajt. Ky e di shume mire se me syri.net e Skelzenit dhe saliut pastrohen para. Athere pse ben ky sikur nuk i di keto gjera . Cili eshte mesazhi ndaj opozites: Une nuk ju ngacmoje ju dhe ju mos me ngacmoni mua kur te vini ne pushtet. Fatkeqesi e madh per Shqiperine

                              Lini një Përgjigje