Rama: Vuçiç do të vijë se s’bën në Samit! Mungesa do të ishte katastrofë për të dhe Serbinë

4 Dhjetor 2022, 11:35Politika TEMA

Rama: Vuçiç do të vijë se s’bën në

Kryeministri Edi Rama tha se Serbia do të jetë pjesë e samitit BE-Ballkani Perëndimor që do të mbahet në Tiranë në 6 dhjetor.

Në një komunikim virtual me ndjekësit e vet në rrjetet sociale rreth samitit që do të mbahet në Tiranë, Rama u përgjigj lidhur me deklaratën e presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, i cili tha se  Serbia nuk do të vijë jetë në samitin.

“Nuk emocionohem nga deklarata të politikanëve vendas apo të huaj që bëhen për qëllime të tyre politike.

Serbia do të jetë në samit dhe presidenti i Serbisë nuk ka asnjë rrugë tjetër përveçse të vijë në samit, këtë ua them me bindje.

E kundërta do të ishte katastrofë për Serbinë dhe atë vetë”, tha Rama.

26 Komente

 1. S
  Sebastia

  Pthuuu te shk...dhefsha ftyren e jevgut t poshter qe ke. Nuk ngele njeher pa llapur per pronarin tend. Serbia duhet kuptuar, Serbia ska jet pa Rusine, tani na del e na thua ska ku shkon po s'erdhi ne Tirane. Ca kkkk te duhet ty e ca kkk i duhet shqiptarve e ardhmja e serbis more i paftyre. Ty me ti derdu trut midis Tirane eshte pak. Gjakqiiim i ndyre!

  1. F
   Fres

   Kush te pet ty,ti shif popullin shqiptar qe ma madre arratine rrugeve te botes

   1. T
    Taulant

    Sakte eshte kryeministri i popullit ne eksod. Nuk ka bastard me te ndyre sesa kerrici i Vucicit.

   2. S
    Sebastia

    Pthuuu te shk...dhefsha ftyren e jevgut t poshter qe ke. Nuk ngele njeher pa llapur per pronarin tend. Serbia duhet kuptuar, Serbia ska jet pa Rusine, tani na del e na thua ska ku shkon po s'erdhi ne Tirane. Ca kkkk te duhet ty e ca kkk i duhet shqiptarve e ardhmja e serbis more i paftyre. Ty me ti derdu trut midis Tirane eshte pak. Gjakqiiim i ndyre!

    1. V
     Vu ci-ci do Mortadella qe te vij

     Nqs ai thot nuk vij .C'doni ju mer z.KM qe i rrifni shpatullat ! Njiher Kriminel gjithe jeten i tille . Nuk eshte turp te besh kthesen e duhur ,kur shikon se me cfar Kafshesh ke te besh z.KM perndryshe merrni fajet e te tjerve mbi vehten tuaj ,gje e cila s'perben asnji sens . Presidenti i Serbise s'eshte nji adoleshent qe ta merr dikush prej dore e ai truivarur te llastohet e ndjeki . C'eshte ky budallik i tepruar ,t'a perkedhelesh aty ku s'duhet !

     1. I
      Igli

      Ju jeni ai qe mendoni per mire per kedo

      1. G
       Goni

       Keshtu ju tregoni mbeshtetje per te gjithe

       1. F
        Flori

        Rama ka te drejt

        1. S
         Suela

         Ai eshte i mirpritur ne vendin tone

         1. t
          titi

          po normale qe do vi ai zdo ta lej serbin jasht europes

          1. t
           tosi

           jo nuk do vi vucic se ka frike nga saliu hahahahah

           1. T
            Taulant

            Shiko punet e dua debil njerezit kane marre oqeanet jo malet. Shkaktove pastrim etnik po zhduk vendin ndyresir.

            1. k
             kevin

             vuciq nuk mund ta le ne balte ramen,do vi se s`bene .Jane vellezer te shpirtit.

             1. B
              Besi

              Bravo legjende ke fol tamam

              1. B
               Beni

               Ne dac te vij ne dac jo ne e mirpresim

               1. A
                Ani

                Shpresoj te vij pasi vetem keshtu mund te arrim te behemi te bashkuar e te fort

                1. E
                 Eni

                 Besoj se do te vij pasi njelloj si ti dhe ai ka deshire ta shohi vendin e tije sa me mire

                 1. a
                  arqile

                  Turp per keta komentues te pamoralshem me emra te reme nuk jane fare njerez dalin me lloj lloj emrash gomere e kafshe si sebastia.Kjo gazete mero u menderos pse i lejon me emra anonim apo per tu fshehur dhe vetem ofendojne.Sa turp.

                  1. S
                   Sebastia

                   Fisshkerdhym te preka pronarin qe t mban me byrek me gjiz te prishme? Te q....sha rracen e ndyre te ramutit e tenden.

                  2. G
                   Geni

                   Po te bej cte doj ai redesi ka qe ne jemi ojes e rendesishme e keti samiti

                   1. A
                    Ana

                    Ne si vend nuk i mbajm meri askujt ,e mikpresim jo vetem ate po keto

                    1. S
                     Sara

                     Mendoj se do te vi pasi dhe ai ma intetes nga ky samit

                     1. H
                      Henri

                      Me kete tregoni qe mbeshtesni te gjithe vendet

                      1. S
                       Soni

                       Shume mire beni qe flisni keshtu Edi dhe ato te bejne cte duan,ju i mireprisni

                       1. P
                        Petro

                        Duhet te leme pas te shkuaren e te shikojme drejt zhvillimit te rajonit

                        1. T
                         Tea

                         Rajoni duhet te jete i bashkuar pasi vetem ne kete menyre do arrijme zhvillimin e tij

                         Lini një Përgjigje