Krahu i djathtë i kriminelit Milan Radojiçiç dyshohet mes të vrarëve në veri të Kosovës

25 Shtator 2023, 17:50Rajoni TEMA
Krahu i djathtë i kriminelit Milan Radojiçiç dyshohet mes

Një prej terroristëve serbë të vrarë ditën e djeshme gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë e Kosovës, besohet të jetë Stefan Nedeljkoviç.

Ai është një ekstremist, i njohur si krahu i djathtë i Milan Radojiçiç, nënkryetari i partisë Lista Sërpska, partia më e madhe e serbëve të Kosovës.

Ky i fundit është shpallur në kërkim nga drejtësia e Kosovës si i dyshuar për vrasjen e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviç.

Ndonëse autoritetet e Kosovës nuk e kanë konfirmuar identitetin e tij, mediat në vend raportojnë se nga krahasimi i fotografive është bërë i mundur identifikimi.

Stefan Nedeljkoviç ishte anëtar i “Severna Brigada”, grupim i serbëve të veriut të Kosovës i shpallur si grup terrorist me vendim të qeverisë, dhe që udhëhiqej nga Radojiçiç.

Bilanci i deritanishëm nga përballja me grupin terrorist prej rreth 30 personash është 4 të vrarë dhe 7 të arrestuar.

Dy prej terroristëve serbë dyshohet se mbetën të plagosur dhe arritën të arratisen por tashmë po mjekohen në spitalin e Novi Pazarit në Serbi.

6 Komente

 1. t
  tpc

  Ku shkuan 19 terroristet e tjere? Policia e Kosoves i kishte te rrethuar ne manastir.Kush i lejoi te largohen? Se keto kurvat e kurvit jane profesioniste ne bisedat telefonike.Zdravo.

  1. T
   Tipi

   Shkuan te shpia e rames se i ka qejf keta ai

   1. R
    RKS

    Shkuan ne pidh te sateme bashke me ty shkja muti. Nonen n'pidh kemi me jau qi. Jebemti mater djubro serbsko.

   2. j
    janulla leshqeni

    Mos merni rober Plumbin kokes me snajper qe ta dine se cfare i pret po paten prape ndonje mendje te bejne si te forte

    1. H
     Hashim Thaqi sternipi i popit Jovan qe u martu me

     ky eshte shoku i Radojqiqit e Radojqiqi eshte shoku dhe partner ne biznisit t'Ramush Hajredinajt....tani po e kuptoni muhabetin se pse kosova vajton qe 22 vite

     1. t
      tata luigji qe i bjen bithes

      Aty eshte Albin Kurti me Vjosa Osmanin dhe jo bashkpuntoret e radoiçiçitbb dhe vesilenoviçit hashim tradhtari,ramush magjari dhe edvin tradhtia jau qifshin grate tan shqiptaria

      Lini një Përgjigje