Ndryshimet gjenetike nga Covid? Po shtohen sëmundjet në popullatë, më shumë ndërhyrje tumorale

10 Nëntor 2023, 19:10Shëndeti TEMA
Ndryshimet gjenetike nga Covid? Po shtohen sëmundjet në

Pandemia e koronavirusit po jep efekte në rritjen e sëmundshmërisë në popullatën botërore. Referuar studimeve të fundit, mjekët artikulojnë për herë të parë së COvid-19 po shkakton  ndryshime gjenetike tek njeriu.

Mutacionet e ndryshme që ndodhin pas infektimeve nga koronavirusi po shoqërohen me shfaqje të sëmundjeve të tjera.

Kirurgu i spitalit të Traumës, Agron Dogjani pohon se më rritjen e sëmundshmërisë në popullatë  janë shtuar dhe ndërhyrjet kirurgjikale.

Krahas  traumave që mbajnë vendin e parë tek moshat e reja deri 45 vjeç, vitet e fundit janë rritur operacionet e sëmundjeve tumorale, atyre  kardiovaskulare dhe të mushkërive.

Gjatë konferencës kombëtare të kirurgjisë mjeku Dogjani theksoi nevojën e ndryshimit të protokolleve të trajtimit të kirurgjive që sipas tij, duhet të ecin paralelisht me teknologjinë dhe aparaturat.

5 Komente

 1. T
  Teo

  Efekti vaksine...

  1. I
   Ishte e Tmerreshme ,pasojat tragjike

   - 4 cm u zbrit , nga I Gjati . E tha ai Specialisti i Topo- Xhixhos Kombetare . imagjinoni ata te shkret qe e kan pas dikur 7 cm si psh lyl basha, qe do behej KM ej ! haaaah .Megjithate sot ka plot mundesi me e zgjat sa te dush tej .-me Silikon edhe 30 e con . Tingellon banale ,e di .Poooooooooooo ,Por per meshkujt eshte njiproblem madhe Kardinal . Ka pas shume ndarje e divorce ,pikerishte per kte pune .

  2. Z
   Zaza

   Ja dhe fredi cako doktorr Po si ka mundesi lemerisni njerezit ???? Po nuk provohet as ne laboratore ne ???????? ku e provove o llon dogjani ta tha saliu ne bathore ????

   1. P
    Phoenix

    Te gjitha mashtrimet qe perpiqen ti justifikojne gjoja me Covid 19, kane nje emerues te perbashket. GJENOCIDIN E TE ASHTEQUAJTURA VAKSINA. Perdorin c'do lloj menyre e justifikimi, per te mbuluar e fshehur krimin me te madh ne historine e njerezimit. Shume vone e kot lodhen, E verteta ka dale, ashtu si do te dilte heret a vone, Njerezit e dine. E dine dhe ata qe bejne sikur se dine, por thjesht heshtin apo kundershtojne, sepse nuk i le egoja qe ta pranojne se u mashtruan dhe u tallen, e se ju eshte shkurtuar jeta me 30-vite e vuajne tashme nga semundje kronike, te cila nuk i kishin para gjilperes. Mua me vjen keq vetem per ata qe e pranojne sinqerisht se u mashtruan. Per hipokritet e tjere as ma ndjen fare. Te shkojne te bejne dozen e radhes sa me pare, se kane nxjerre nje Vaksine te re, efektive dhe te sigurt.. Ne e rrefuzuam dhe ju paralajmeruam qe para se te fillonte terrori i gjilperes nga qeverite e shitura te kulti Global . Eshte e kote tani qe te diskutohet me ky muhabet. Gota e thyer nuk ngjitet me.Shumica thjesht beri vetvrasje duke besuar qeverite, dhe mediat kriminale. 10 Vitet e ardheshme, do te tregojne me qarte masakren qe u krye kunder njerezimit.

    1. P
     Phoenix

     Te gjitha mashtrimet qe perpiqen ti justifikojne gjoja me Covid 19, kane nje emerues te perbashket. GJENOCIDIN E TE ASHTEQUAJTURA VAKSINA. Perdorin c'do lloj menyre e justifikimi, per te mbuluar e fshehur krimin me te madh ne historine e njerezimit. Shume vone e kot lodhen, E verteta ka dale, ashtu si do te dilte heret a vone, Njerezit e dine. E dine dhe ata qe bejne sikur se dine, por thjesht heshtin apo kundershtojne, sepse nuk i le egoja qe ta pranojne se u mashtruan dhe u tallen, e se ju eshte shkurtuar jeta me 30-vite e vuajne tashme nga semundje kronike, te cila nuk i kishin para gjilperes. Mua me vjen keq vetem per ata qe e pranojne sinqerisht se u mashtruan. Per hipokritet e tjere as ma ndjen fare. Te shkojne te bejne dozen e radhes sa me pare, se kane nxjerre nje Vaksine te re, efektive dhe te sigurt.. Ne e rrefuzuam dhe ju paralajmeruam qe para se te fillonte terrori i gjilperes nga qeverite e shitura te kulti Global . Eshte e kote tani qe te diskutohet me ky muhabet. Gota e thyer nuk ngjitet me.Shumica thjesht beri vetvrasje duke besuar qeverite, dhe mediat kriminale. 10 Vitet e ardheshme, do te tregojne me qarte masakren qe u krye kunder njerezimit.

     Lini një Përgjigje