Banorët e Divjakës kundër pagesës për hyrjen në park, përplasen fizikisht me Policinë

17 Nëntor 2022, 12:17Sociale TEMA

Banorët e Divjakës kundër pagesës për hyrjen në

Punimet për vendosjen e traut në parkun “Divjakë-Karavasta” janë shoqëruar me tensione. Banorët janë përplasur me policinë, pasi kundërshtojnë  vendosjen e tij.

Banorët dhe bizneset e zonës e konsiderojnë një taksë shtesë të panevojshme këtë tarifë të Ministrisë së Mjedisit dhe Turizmit teksa theksojnë se nuk do të ndalen së protestuari.

Policia tentoi fillimisht të hapte rrugën qe ishte bllokuar nga banorët, ndërsa ky episod u bë shkak i tensioneve, që çuan deri në përplasjes fizike.

Me pankarta në duar “ndaloni prostitucioni dhe jo ajrin”, banorët e Divjakës replikuan me efektivët duke  u kërkuar atyre të mos i provokojnë.

“Mos hyni në gjynah me popullin se e morët në qafë”, apeluan ata.

4 Komente

 1. L
  Latif Dreqi

  Shkerdhejani robte ketyre monstrave tw rilindjes qe nuk lane asgje pa rrembyer ne kete vend. Shqiperia nga veriu ne jug eshte kthyer ne agresion e gjitha. I jane versulur si hienat per te copetuar gjithcka publike. Mjere ata qe i kane veshet e zene e syte e.lidhur qe nuk e shohin kete grabitje te publikes gjithekund.

  1. R
   Rrofte eDI

   e ka marre privati apo Kokonja e Karavastase?...lol

   1. D
    Deti eshte i te gjitheve

    Fene t’i luajne, jo traut, por edhe atyre qe abuzojne me keto vendime! Ku e gjen te drejten ajo palo ministre t’u vendose qytetareve pagese per te shkuar ne det?!

    1. t
     taso kume

     Se çme kujton ate preshin e Tritanit ,kot nuk thone qe perseritet historia.

     Lini një Përgjigje