"Ju jeni idhulli im" - Gjimnazisti elozhe Ramës: Më keni marrë në krah, ndaj sot jam i suksesshëm!

16 Nëntor 2022, 18:01Sociale TEMA

"Ju jeni idhulli im" - Gjimnazisti elozhe Ramës: Më keni

Kryeministri Edi Rama ndodhet këtë të mërkurë në qytetin e Beratit, ku ka zhvilluar takime me të rinjtë atje. Një prej tyre, një gjimnazist nga Kuçova, i ka thënë se ai ka patur fatin që kur ishte fëmijë, kryeministri ta merrte në krah.

Sipas tij, kjo është arsyeja pse ai sot është i suksesshëm dhe i angazhuar. Më vonë, gjatë fjalës së tij Rama e përdori këtë thënie të gjimnazistit për batutë.

Në radhë të parë doja t’ju falenderoja për mundësitë që na dhatë me takimin tuaj. Në radhë të dytë doja të shprehja që ju jeni idhulli im, dhe ju ndjek prek kohësh. Madje, jam një nga ata djem që kam patur fatin e mirë, kur kam qenë i vogël ju zoti Edi Rama më keni marrë në krah.

Mendoj, kjo është arsyeja që unë jam i suksesshëm këtu ku jam. Jam një djalë që pëlqej marrëdhëniet me publikun, jam pjesë e qendrës rinore të Bashkisë Kuçovë, ndjek trajnime të ndryshme, dhe faleminderit që keni hapur mundësi për ne të rinjtë, ku ne të shpalosim idetë tona”, u shpreh i riu.

Shikoni videon në minutën e 14 e 40 sekonda:

 

23 Komente

 1. c
  cabone

  Xhaxhi Enver xhaxhi Enver, doren permbi zemer ma vendos ngadale, ajo rreh si zog do te thote dy fjale.

  1. L
   Latif Dreqi

   Te lumte mor bir... Berati krenohet me ty...para se ndoshta te lindje ti, kur gjelat e asaj partie qe e pollen jugosllavet ziheshin me sho-shoqin u desh nje grua po nga Berati qe sdonte as buke, as uje as drita, vec ata te mos kishin grindje. Ju lumte !

   1. b
    bajate

    carbon, latif dreqi, pordhe e fende, keta jane demokratet e sotem paçavure

    1. b
     bajate

     Po ju ç'piçken e sateme keni me ate djalin, u ka hyre ne baçen e sateme? Ndyresira.

    2. E
     E vertete

     E degjova ishte i sinqerte ka njerez superstitieux qe besojne dhe ky djale do behet politikan ishte aktivist por Rama u tregua i ftohte me djalin ndoshta une e kam pare gabim

     1. 1
      1

      Po ritet dhe rinia me adhurime te idhujve.Perfundimisht ky vend nuk behet me kete rini komsomolase.Ky djali me kujtoi rinine time ku i thurnim elozhe Enverit.Mire atehere ishim te indoktrinuar dhe te detyruar po tani cdreqin ka kjo rini

      1. b
       bajate

       16 nentori pa ndjenja njerezore dhe hipokrit qe do te kamuflohet; po ç'u duhet juve se si eshte ai, i keni mire punet tuaja? Te isha vete dhe te nderhynit ne gjykimin tim pa ju gacmuar juve, jo nenat por koken do tu thyeja, ndyresira te kohes. S'keni ç'beni dhe merrni ne goje dinjitetin e te tjereve, paçavure!

       1. o
        o bajat

        Te dhjevsha gjykimin ty ore pederast i dhunshem

       2. A
        Aron

        Ai tha nje kujtim, pse mos ta thote?

       3. S
        Sara

        nuk ka ndryshuar asgje ne ato vise si para 50 vitesh...

        1. T
         Tanguli ty o Student

         Vite me pare rreth 20 vite femijet e mi i dhane buqeta lulesh Sali Berishes,thua se ne na kishte ngelur kaqe shume merak se Saliu na mori Vajzen e beri Foto??? Byth lepirja ka kapur max keshtuqe edhe ky loqe do jete perjetesishte l’epicentro lepires per nje bene pune.

        2. R
         Robi

         Ik o rrot cari

         1. T
          Tomas

          Pupu cfare debili

          1. L
           Leo

           Sa gjynaf i shkreti. E paska prek rama kur ishte bebe dhe ja paska dhi trunin

           1. E
            Emiljano

            Parti enver jemi gati kurdoher…pu pu pu ca behet mor vlla,ka ngel kalendari ne vitet 90 ne ate vend.akoma me brezhnjevin jemi turpi botes

            1. F
             FCB

             Po te ka mbajt ai ne krah shurren ne brek ke me bo gjithe jeten .

             1. I
              Ilir

              Jo me kot thuhet : Rilindja eshte sekt.

              1. K
               Kokali

               Marrezia e atij tipit nuk eshte se duhet te shqetesoje te tjeret . Problemi eshte se tipa te tille, qe per fat te keq nuk jane pak edhe pas 30 e ca vjetesh LIRI, kane te drejte VOTE. Ky eshte problemi qe duhet te shqetesoje çdonjerin !

               1. C
                Cimi

                I lindur PATRONAZHIST. Njeriu i ri Rilindas.

                1. B
                 Beratasi

                 Hej, hej! Latif shejtani! Shume i zgjuar je! Tamam, tamam-tam-tam-tam, aman-aman, qe kur linde, qe shejtan! Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiif, latif! Pa nje shejtan siç je ti, gazeta nuk do te kishte bukuri... O latif, je dreqi vet, Je shejtani e inatçiu, Qysh e bere kete jetë, Si nje jete arixhiu?... Shejtan qe e shejtan mbete, Mbaje inatin per vete! Ngado shkon, ti vervit baltë, Bie poshtë, nuk bën lart.

                 1. P
                  Plasi në Kuçovë

                  Budallenjtë e Kuçovës që adhurojnë xhaxhin Edver Rama. Të kënaqur me thërrime duke u angazhuar në bashki, në një qytet ku kanë ikur të gjithë pasi nuk ofron asgjë, asnjë lloj pune përveç ca vende në shtet për miltantë. Në Kuçovë nuk ka më kuçovarë autoktonë, qyteti është shpopulluar, kanë ardhur vetëm ca fshatarë nga zonat përreth, kanë shitur ato tokat në fashtrat e tyre, kanë blerë shtëpi dhe janë në emigracion, ose kanë paguar rryshfet për të zënë ndonjë vend në shtet. Madje ka edhe fshatarë me tetë klasë shkollë dhe me kurse infermierie që kanë zënë vend në shtet apo me shkollë të mesme që janë bërë dikur nëndrejtora në bashki apo spital. Kjo është Kuçova. Kanë ngelur vetëm një tufë bastardësh të rilindjes që kanë kapur institucionet dhe i përdorin për interesat e tyre, kanë ngelur edhe ca arsimtarë sa të dalin në pension, ca mjekë e ca naftëtarë.

                  1. X
                   Xeni i slobodankes

                   bravo gjimnazisti E vlereson Legjenden Edi Rama

                   1. N
                    Njeri

                    Ti Cimo po vdes fryke prej patrozhonistve,kaq te paskan djeg,hahaa,,,cme ke shkri

                    Lini një Përgjigje