"Sot mund të isha në Kuvend", Klodiana Lala: Para disa kohësh mora një ofertë për të hyrë në politikë

16 Nëntor 2022, 09:22Sociale TEMA

"Sot mund të isha në Kuvend", Klodiana Lala: Para disa

Të qenurit një gazetare investigative e nivelit të Klodiana Lalës bën që të përballesh me personazhe të rëndësishëm të politikës apo dhe të gjendesh edhe në raste të vështira, por që mund të jenë lajme e ngjarje të vitit. Lala zbuloi në emisionin e pasdites në "Abc" se i kanë ardhur oferta për tu bërë pjesë e politikës:

“Para disa kohësh mora një ofertë për të hyrë në politikë, edhe mund të isha sot në Parlament. S’kam për ta bërë publike nga kush forcë erdhi dhe personit, i cili më bëri ofertën, ju përgjigja shumë shkurt: ky është një kostum i pisët që nuk bën për mua.”

Gjatë bisdës, ajo u pyet për zhurmën që pati përballja e saj me kryeministrin Edi Rama dhe 1.3 milionë klikimet që kjo video ka marrë në YouTube.

“Ne kemi qenë bashkë me Artan Hoxhën, kolegun dhe mikun tim, natën përpara se të përballeshim me kryeministrin tek Opinioni ku na u tha publikisht që ne do të ishim. Mua më kapi një krizë e tmerrshme migrene dhe nuk e mora veten gjatë gjithë orëve që pasuan. Sepse unë nuk isha përballur kurrë me të, nuk e dija mënyrën se si sillej. Aty po diskutohej operacioni forca e ligjit që sot me plot krenari dhe falë një investigimi që kam bërë tek BIRN u konfirmua ajo çka unë kisha dyshuar që në krye të herës, dhe isha e irrituar për mënyrën se si po na e shisnim ne një gjë nuk kishte të bënte fare me realitetin.

Kur po bëhesha gati shkova ke rafti i rrobave dhe s’dija çfarë të vishja, kisha veshur aq shumë, i kisha përdorur dhe thashë ‘çfarë mund të vesh unë në përballje me Kryeministrin’. Nëse unë vesh një veshje me ngjyra, njerëzit nuk e di si do e presin. Bëra një debat me veten dhe vendosa të vishem bardhë e zi. Zbres për tek makina ime dhe lidh rripin, më vjen një sms nga familja ime. Sot të ka skaduar siguracioni i makinës. Mos thashë tani do më kapi policia dhe do thotë kjo do shkoj të përballet me Kryeminstrin. Dhe unë isha një zonjë që kishte shkel ligjin, s’ia lejoj vetes.

Dhe marr një mikeshën time që punon në një kompani sigurimesh dhe i them të ma bëj. Një muaj më pas kam pasur një dhimbje të tmerrshme koke. Disa që thoshin bravo kjo e vuri Ramën me shpatulla pas murit, disa të tjerë që thoshin ja Rama këtë e ka fyer etj. Në atë debat të ashpër jam përpjekur ta respektoj pozicionin e Kryeministrit, të mos e fyej në asnjë moment se mund të të vij nga shpirti kur dikush të të thotë ‘je kazan, je motorr vetëm jep dhe nuk merr’.

Të vë nën presion, mund të të dal nga shpirti ‘ore unë jam një njeri, nënë e dy vajzave, në fund fare kam ardhur jo me eskortë si puna juaj, por me makinën time pasi kam gatuar në shtëpi, kam larë fëmijët, pasi kam bërë dy tre kronika’. Një këshillë e mikut tim që më tha Klodiana duhet të jesh shumë korrekte, nuk duhet ta citosh, dhe nëse beson se je e drejtë në atë çfarë thua mos u tërhiq. Por që paska shkuar 1,3 milionë klikime këtë nuk e dija”. tha Lala.

16 Komente

 1. d
  dhe kjo Plehra i mungnte atij Parlamenti !

  dhe pastaj do kishim nji Parlament mbush me plehra ,fshatare ,katuna.maloqe e shkerdhata te shemtuara qe si kap asnji lloj Ligji Njerezimit sepse jane jashte cdo standarti njereore . yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyt Kermat qe Qelbet Shqiperine shkoni ne Djall te gjithe . Si keni Surraten keni gjithcka jeni

  1. V
   Vlora

   Po qe je pak militante partie e di ??

   1. p
    popull

    Do kishe lene kokrren e namit pasi pos e shemtuar je dhe debile nga mendja

    1. l
     lexues

     Sigurisht qe me partine heroike demokratike do ishe bere.Deri me tani ke qene nje nga bythlepireset e saj me te dashura, atje ne parlament do ishte kthyer ne nje zagare te felliqur qe do beje pishman dhe vete Salen per zgjedhjen e tij

     1. t
      tata luigji

      ik moj zorb ti po na frikson kur te shikojm si gazetaruce jo me ne parlament Ku ben ti per politikane moj bunderr, ti je krijesa me e keqe qe kemi par

      1. D
       Drita

       Ne parlament i duan te jene pak simpatike jo keshtu...... Si do rrije ti krah Grida bukuroshes ☺☺ Do rrije vetem me ate vajzen e keperatave

       1. N
        Na myti katnaria, degjenerim i modh

        DEPUTETE KJO FTYR KALI. KULMI ME PROPOZUAN THOTE POR STREGOJ KUSH. PARANOJAKE ME I NGRIT PIACEN VETES. ME E BO VIP KATUNI HAHAHA ÇNA GJETI ME KET RAC KATNARESH. NJEJTI SI TAN HOXHA PARANOJAK SKRAPARI MARN VETEN ME TMIR. HE MO JU LUMT LUMSI JU. NJEJTE SI OFICER ROLAND QAFOKU KATNAR SKRAPARI OFICER KAMARIER , KRONIST SI PUNA KTYRE TASH JEP MSIME GAZETARIE.. . DEGJENERIM MA TMODH SKA .. NA MYTN KATNARIA

        1. L
         Lanabregsi

         Ti thua politika eshte e pist,po ti moj berishiste je shume me e pist

         1. L
          Loni, ish dashnori i Grides.

          Katunare surrat kalë!

          1. B
           Bardha

           Do behej parlamenti i bukurise me kete ftyre nallan

           1. V
            Vlora.Vlora

            O Bo bo dhe kjo gerdalla ,edhe kete do kishem mangut ,s do ti mbyllej bucja e gojes per qamet,,,do fillonte ,,,sipas informacioneve te mia ,,,e sipas informacioneve te mia

            1. L
             Llazi

             Hahahahahahahahahahahaha

             1. N
              Noci

              Ti nuk ndeshesh me Berishën dhe Meten se jane soji yt por me Ramen eshte e lehtë se ai nuk eshte hakmarres.Por te debatosh me Ramen jo shqiptar por me larg eshte pak zor

              1. P
               Profesoreshë Doktoreshë Mona

               O idiote shiko cfare shkuan njehere, gjera pa lidhje me njera tjetren! Ty te kishte mangut parlamenti? O zot shiko te lutem!

               1. M
                Meshire!!!

                Dhente zoti,MOS!Degjohet kjo perdite???!!!

                1. L
                 Lako Lipe

                 Me thënë të drejtën punën si militante partije e bën mirë, për këtë kini pasur nderin të futeshitë në parlament, kujdes më korrekte.Gazetari s'duhet të jetë partiak, sepse populli t'a bën foton origjinale, ky opinion është dhe për ju. Nuk kam patur asnjë rast kur ju të flisni për "bëmat " e udhëheqësit " shpirtëror i PD", që është N.G.në SHBA. Nuk je vetëm ke dhe nga ata gazetarë që kanë lindur në bllok dhe i thonë Ramës bllokmenë.

                 Lini një Përgjigje