FOTOT/ Rama publikon pamje nga ndërtimi i Urës së Madhe të Kukësit: Pjesë e munguar e Rrugës së Kombit, përfundon në pranverë

22 Janar 2023, 09:40Sociale TEMA

FOTOT/ Rama publikon pamje nga ndërtimi i Urës së Madhe të

Kryeministri, Edi Rama ka publikuar një video në facebook, të Urës së Madhe të Kukësit mbi Drin.

Rama e ka konsideruar si pjesë të munguar të Rrugës së Kombit që pritet të realizohet plotësisht deri në pranverë.

Ura e Madhe e Kukësit, ka një ariktekturë të veçantë prej çeliku me 310 metër gjatësi dhe pritet të plotësojë Rrugën e Kombit.

“Mirëmëngjes! Dhe me një tjetër pjesë të munguar të Rrugës së Kombit, Ura e Madhe e Kukësit mbi Drin që pritet të realizohet plotësisht deri në pranverë, me një arkitekturë e strukturë të veçantë prej çeliku varur në 310 metër gjatësi, ju uroj të diel të mbarë”-shkruan Rama.

37 Komente

 1. G
  Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

  E perse o kryeminister kjo rruge e Kombit eshte e vetmja rruge (superstrade) ne Shqiperi qe paguhet taksa.

  1. M
   Milo

   Pse te kruhet ty me kete pagese, qe nuk eshte takse?. Takse do ishte po te mos paguhej, sepse per makinat qe do kalonin aty, dmth per perdorimin e kesaj rruge do paguanin edhe edhe ata, psh qe nuk kane fare makine. E kupton ti qe thua Garda... ? Garda e kujt je? E popullit apo e asaj pjese, qe perdor rrugen e kombit?!

   1. G
    Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

    Nuk e kam te qarte se perse te dogji ty kur e them qe eshte e vetmja rruge ne Shqiperi qe kalohet me pagese. Nuk ka rendesi se a i thone takse apo tarife, rendesi ka qe Gjatoshi vetem per Rrugen e Kombit praktikon tarifen.A e kupton ti ore Milo kete pune, apo ndoshta do e kuptosh vetem atehere kur do ta fusin edhe per rruget tjera tarifen ?

    1. L
     Loni ish dashnori i Grida Sumes, oh jo, Dumes

     Shko or kar nderro emrin...Garda e leshit!

  2. V
   Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

   HAJDUT !

   1. S
    Shqipetar i Jugut

    Ose pamjet jane kot dhe pa cilesi, ose kjo është e ngushte si ura e Babrrusë. Fotografi ka qenë i dehur.

    1. p
     pjeter

     Ju jeni me te vertet fenomenale!!! Ku bazohesh ti qe eshte e ngushte? Merr nje pike referimi po ne ate foto,psh ndonje makine,apo kamion nga sheshi i nderimit qe eshte ne krah,e fute sa here te hyn tek gjeresia e ures , e shife sa kollaj ja fut kot,muhabetit!!! Apo ai tjetri qe shkruan per "meleona"!!!!

     1. I
      Ilir

      Popull fenomenal shqiptaret o pjeter... por se si dreqin shkon muhabeti qe, gjithmone e hane nga mbrapa! Gjynah per zgjuarsine!

      1. p
       pjeter

       Ajo e te futurit nga pas,eshte teme pak me nderlikuar per tu trajtuar me kaq pak dedikim shoku,qe sidoqofte nuk bie iç larg nga fenomenaliteti ne fjale!!

     2. c
      ce

      Ti shqiptar i jugut je shpellar i vicidolit dhe nuk i ke pare 5 urat me nje korsi qe Perbindeshi i vicidolit i la pergjysme dhe i plotesoi me me dy korsi gjigandi Edi Rames qe juve shpellaret e keni tmerr se ju del 7 here ne enderr. Po ju plasni se dhe me 14 maj ai do fitoje mbi 65% te bashkive dhe ne 2025 do konfirmoje mandatin e 4_ te si kryeminister duke hyre ne histori si kryeministri qe ndertoi infrastrukturen moderne te Shqiperise . Ty o Shqiptar i jugut qe ne fakt je shpellar trushplar i vicidolit te befsha topet e pordhikalit se ju a ka shplare trurin Hu Xhintao i foltores.

     3. E
      EHS

      Skiptaret e kane ne gen qe per cdo gje te mire qe behet te thone vetem te keqen

      1. P
       P S E ?

       Nuk e kane te gjithe shqiptaret ne gen ate qe thua ti , z. komentues i mesiperm , por vetem disa qe dine vete te derdellitin ne rrjetet sociale , njetres dembele , llafazane , me karakter te dobet dhe qe per fat te keq , shumica e tyre jane shpellare !

      2. E
       Eni

       Po Uren e Matit pse e le ne degradim?

       1. N
        Niko

        NGA ana e pamjes Esther shume e shemtuar si Samar ,e ngushte dhe hasn't çdo parametri te koheve te sotme dhe po ta dini sa ka kushtuar do te habiteni 25 meleon ewro ??????????

        1. A
         Autodidakti

         Ti Nikolaqis , . . . . e ke mbaruar shkollen fillore , apo je ne vazhdim ?!

        2. K
         KOLI

         Ti shqiptari nga jugu ku pidh e nones e Di si eshte ura e babrruse Ndersa Ty Vito katunari te qifsha Ornelen dhe ça te mban pragu e tha mire njoni aty qe per gjithçka qe po ndertohet ne shqiperi Ju do boni komente negative ptuuuuu rrace shkerdhatash

         1. J
          Jonuz

          Tani me fjalorin tende prej nji injoranti qe mere dhe nji rroge kjo ure eshte ndertuare sipase standarteve.

         2. a
          alphade

          Zagaret e Saliut per cdo gje kekojne qiqra ne hell !! Si nuk thane nje here qe kete qe- veria e ka bere mire ! Duke per cdo gje nje qendrim nihilist Prandaj edhe populli nuk ka per t’i votuar kurre ! Ne opozite si Cifuti ne shkretire do te mbeteni ! Yh race e felliqur malokesh …….!!!

          1. A
           Artan Elezi

           Nese je burre dil me emer dhe shaj, jo si kurvat pas shpine. Flet ti per burrni qe shan pas telefonit dhe anonim. Po te pres te thuash emrin dhe pastaj diskutojme ne jemi rrace e qelbur ose jo.

          2. P
           Poseidon

           PO NUK E BEN QEVERIA O KARUCE E BEN FIRMA KONCENSIONARE QE E MIRMBAN RRUGEN E KOMBIT SEPSE LULJA E SALEHUT PASI VODHEN MBI 120 MELON EVRO E LANE SI RRUGE FSHATI DHE PASTAJ DONIN TE RRINTE PA PAGESE..................

           1. P
            Poseidon

            PO NUK E BEN QEVERIA O KARUCE E BEN FIRMA KONCENSIONARE QE E MIRMBAN RRUGEN E KOMBIT SEPSE LULJA E SALEHUT PASI VODHEN MBI 120 MELON EVRO E LANE SI RRUGE FSHATI DHE PASTAJ DONIN TE RRINTE PA PAGESE..................

            1. P
             Poseidon

             PO NUK E BEN QEVERIA O KARUCE E BEN FIRMA KONCENSIONARE QE E MIRMBAN RRUGEN E KOMBIT SEPSE LULJA E SALEHUT PASI VODHEN MBI 120 MELON EVRO E LANE SI RRUGE FSHATI DHE PASTAJ DONIN TE RRINTE PA PAGESE..................

             1. P
              Poseidon

              PO NUK E BEN QEVERIA O KARUCE E BEN FIRMA KONCENSIONARE QE E MIRMBAN RRUGEN E KOMBIT SEPSE LULJA E SALEHUT PASI VODHEN MBI 120 MELON EVRO E LANE SI RRUGE FSHATI DHE PASTAJ DONIN TE RRINTE PA PAGESE..................

              1. P
               Poseidon

               PO NUK E BEN QEVERIA O KARUCE E BEN FIRMA KONCENSIONARE QE E MIRMBAN RRUGEN E KOMBIT SEPSE LULJA E SALEHUT PASI VODHEN MBI 120 MELON EVRO E LANE SI RRUGE FSHATI DHE PASTAJ DONIN TE RRINTE PA PAGESE..................

               1. C
                Cufi

                Dmth,vepra eshte publike ne perdorim,por po e ben privati ne perfitim,ok,por ne gjykimin tim duhet te mendohet dhe te krijohen shoqeri publike investimi ne sektore strategjike te vendit ne stil aksioneresh publike me perfshirje edhe te shtetit si garant,populli shqiptar me gjithe veshtiresite ekonomike ,mund ti gjeneroje aq te ardhura sa te jete bashkfinancues ne mos i cdo projekti te pakten te atyre projekteve qe sipas nje vleresimi ekonomik paraprak e kane me te larte normen e fitimit,nuk ka pse ti a dime per nder vetem Kastratit apo Salillarit,tek e fundit edhe keta boset nuk hidhen kot ne keto projekte por e bejne se kane fitime te medha dhe jo aq per patriotizem,kurse une mendoj qe aksioner,investues,perfitues i sherbimit por dhe i fitimeve qe mund te gjeneroje projekti duhet te jete cdo familje shqiptare qe mund te kontribuoje me kursimet e veta nese deshiron ne ekonomine e vendit tone

               2. A
                Aron

                Saliu bashke me Lulin e bene rrugen e Kombit gjysma-gjysma, por leket i moren te plota, dhe iu desh Edit te vazhdonte punimet per ta kompletuar sic duhej bere.

                1. W
                 WoW

                 Fotot i paska bere me Nokia 3310 . Do hame beton e hekur,,Enveri i beri Parate bunkera,Rama i beri rruge…Shqiperia Po e njejta hale me popull zorrethare me 2 $ ne dite per ushqim…progress i madh….Rrofte Xhaxhi Babo me Qillota e Adidas se jemi modern ne Te kuqte e sotem…Saliu vodhi sa u ngop me kete rruge,tani Babo Po mundohet te rehabilitohet pak edhe ky

                 1. C
                  Crendesi ka

                  Ca gallate... Qe kur mori mandatin ka filluar kjo ura dhe akoma nuk ka perfunduar dhe kur mendon qe miliona euro fitohen nga Salillari dhe Kastrati. Rruga Kukes Dogane eshte nje skandal I vertet. Pa bere vitin u arrnua.

                  1. e
                   eDRAMA, Il Re degli Ignoranti

                   Ky Edi Rama qe tregon sot si kryemninister se si do jete Ura ne ate Rrugen e Kombit, kur ishte ne opozite e quante pikerisht ate Rrugen e Kombit "Rruge per ne asgjekundi"!

                   1. E
                    Era

                    Edi Rahhma your running out of lies. Pinocchio

                    1. G
                     Gerdeci

                     Shpellareve vetem shpellat ju hyjne ne sy....qe u qerofshin o Zot, e mos gezofshin asnje te mire.

                     1. I
                      Ilia

                      ????????????????????????????????

                      1. s
                       saliu

                       Sepse ne te gjitha superstradat e botes paguhet takse o trap.

                       1. K
                        Keti

                        Zoti Rama po me universitetin Funeral, kur do mereni, Astrit Veliaj drejton albanian university, posht funeral siper godines universitet cmenduri e till vetem ne shqiperin ton mund te ndodhi, Po kjo ministria arsimit mbi cfar kriteresh e akrediton??

                        1. Ρrushi

                         Një urë e standardit me dy korsi. Dhe ura tjetër që tani shërben me dy korsi vajtje ardhje do ti ketë vetëm në një drejtim. Kjo është . Kjo ka dhe pamje të bukur në krahasim me të parën.

                         1. L
                          Loni ish dashnori i Grida Sumes, oh jo, Dumes

                          Lerimi komentet or te mjere...dilni e pastroni rruget e vendet ku jetoni.

                          1. N
                           NNP

                           PORDHET SI SIMITE NA I SERVIR CDO DITE CARI YNE ABDALL QE SI HANE AS MINJTE

                           Lini një Përgjigje