Nora Malaj flet për jetën me vjehrrit: Pa ne e vështirë të pleqëronin si duhet

21 Janar 2023, 09:13Sociale TEMA

Nora Malaj flet për jetën me vjehrrit: Pa ne e vështirë

Pedagogia Nora Malaj tregoi për “Barometri” në Euronews Albania se nëse nuk do të jetonin me prindërit e bashkëshortit, ata do e kishin shumë të vështirë jetesën.

Pavarësisht se ata, sipas Malajt, ishin në kushte shumë të mira dhe pensionet e tyre ishin në nivelet më të larta sepse gëzonin tituj dhe ishin asete të vendit, po të mos ishte për jetën krah të birit, do ta kishin shumë të vështirë pleqërimin.

Duke nisur nga ushqimi, veshjet, ilaçet, shërbimet higjeno-sanitare, drita dhe ujë, apo transporti e aktivitete të tjera, një pensionist nuk ka para të mjaftueshme për t’i realizuar të gjitha.

3 Komente

 1. r
  robi

  Amon mos ma nxirrni me kete bythderren qe i mbante bluzen Nafije dybekut ne pordhestat kunder shembjes se gerdalles 87 vjecare teatrit. Nje servile e peshtire qe ka abuzuar shume kur ishte zv.ministre me mashtrimin e qytetareve qe donin te shkonin ne Amerike duke u premtuar viza ne kembim te shumave te majme per te cilat eshte akuzuar . Ajo mbetet nje sharebajge e Jales qe shfaqet si gjitholloge por eshte mjaft e urryer se eshte shorja e leshitlikes.

  1. S
   Suzana

   Femer pa moral,mashtruese dhe e korruptuar

   1. z
    zaku

    Boll moj baxhelle qe nuk le ndertues pa u zdruguar.... e pa fytyre imorale qe jep moral.

    Lini një Përgjigje