'Pse nuk flet Fantomasi për portin e Durrësit', Arian Çani akuza Fevziut: A e mori kokën e floririt kur shkoi në Dubai?

18 Nëntor 2022, 09:51Sociale TEMA

'Pse nuk flet Fantomasi për portin e Durrësit', Arian

Arian Çani ka sulmuar gazetarin Blendi Fevziu, duke ngritur pyetjen pse ai nuk flet për akuzat që janë ngritur për portin e Durrësit. Sipas moderatorit të Zonë e Lirë, Fevziu e ka marrë ‘kokën prej floriri kur shkoi të hante fileto në Dubai’.

Çani ka ironizuar edhe fjalët e Fevziut kur thotë se pasurinë e ka të trashëguar, por moderatori i njohur ka dyshime edhe për këtë.

“Pse nuk flet Fantomasi për Portin e Durrësit, apo e mori kokën e Fantomasit prej floriri si dhuratë kur shkoi të hante fileto viçi në Dubai?

Po kur thotë që unë i kam paratë të trashëguara nga pronat…”, shkruan Çani.

Kujtojmë se Arian Çani dy muaj më parë në emisionin “Të Paekspozuarit” ofendoi Fevziun duke e quajtur atë “fantomas” dhe “mortje”. Dhe pse nuk e përmendi me emër, dukej qartë që sulmi i referohej modertorit të emisionit ‘Opinion’ Blendi Fevziut.

Pjesë nga biseda dy muaj më parë

Çani: O zoti Ylli kije pak mendjen këtu, se unë pak marr telefonin dhe ti bën namin

Rakipi: E kam me dikë që po më shkruante për këtë punë

Çani: Jam më i rëndësishëm se ai. Ti shikon kafshët dhe budallenjtë në ekranet e tjera që s’kanë fare lidhje me analizën, janë out. Si shikon fantomasët e ndyrë që na i shpifën

Rakipi: Kolegu ynë ka pyetur ambasadoren për paratë e pista

Çani: Po ç’koleg mo, ai është një mortje.

28 Komente

 1. n
  nga IMM-MMI

  Si Çani dhe Fevziu jane njesoj Monstra dhe Pereverse te Medias pas 1991, jane ne LISTËN e Gazetareve ne sherbim te se keqe se Shqiperise qe nga fillimi i karieres se tyre; Sali Berisha dhe me pas dhe te Ilir Meta/j. Per kete fakt ka mbi 25 vite qe Monitorohen pandrprerje nga nje Instituti i Monitorimit te Mediave me qender ne nje nga shtetet VIP te BE dhe me Dege ne 23-Shtete. Pra; jane padiskutim sherbetoret me sahanlepires te Sali Berishes dhe Ilir Meta/jt si dhe familjes se biologjike e politike te ketyre dy MALLKIMEVE per shqiptaret ne Pluralizem e Demikraci, te post-Komunizmit dhe post-Sigurimit nga Dhjetori 1990. Ne LISTËN e IMM (ne anglisht MMI) ka mbi 100 gazetare dhe pronare Mediash (shume prej tyre e mbajne veten dhe per Analiste, Pronare, Drejtore, Kryeredaktore, Moderatore, Investigatore, etj, etj) dhe te gjithe rezultojne me shkrimet, intervistat, debatet, ulurimat, shpifjet, kercenimet, gjobeveniet..., ne sherbim te Sali Berishes dhe Ilir Meta/jt, ku informacionet e marra nga shume rruge Informimi rezultojne se tek kjo LISTE 99% e tyre jane pasuruar fale ketij sherbimi ndaj dy Lidereve anti-Perendim, anti-Amerike dhe filo-Rus e Iranian. Gjithcka nga veprimtaria e Mediave te te gjitha llojeve ne Shqiperi e Kosove MONITOROHET non-stop 24-ore, ku vleresimet jane se 99,99% e tyre jane ne sherbim te Sali Berishes dhe Ilir Metajt, dhe krimineleve ne fushen e biznesit.

  1. p
   pilo lala

   Nuk mund te krahasohet Fevziu me mediokrin Arjan Cani. Arjan Cani eshte njeri i thashethemeve, te intervistoje Bleonen, Mandin e Nish Tulles, Ujkun e Cerrikut. Sa here hap gojen per politike, thote idjotizma.

   1. H
    Haqif

    Si cani cerriku ujku

   2. B
    Bardhok Shpani ( Span - Spani )

    Respekt : Kjo esht shum e vërtet . Me sa duket paraja e levruar anti Shqipëtare e kreu dedyrën e vet . Mercenaret anti tradicional borgjez në bashke punim me ateistët komunisto - filo Turq , dhe forcat e skllavo pronre siq jan ato të borgjezisë së kalibrit të lartë boterore gjeten vënd ketu në trojet tona . Populli ynë historikisht me tradita dhe dashuri aq të lashtë njerzore nuk ariti kurrë që kete sinqeritet dhe dashuri njerzore ta për pjestoj . Kjo një tragjedi kombëtare e cila jo vetëm se u investua nga qarqet degjeneruese ateistesh por dhe nga përfituesit e gjihadit Islamik të cilet ende mburren me traditen e tyre pushtuese . Sot Shqipëria dhe trojet tona jan me te rezikuara se kurrë për gjate gjithe historis tonë si komb ; se pse lufta ideologjike represive esht e gjith aneshme . Ideja se shqipëtarët duhet të jenë më të bashkuar se kurre eshte pikerisht tani . Kjo eshte koha më e veshtirë e kombit ton i cili duhet të dalloj ideologjit dhe luftën për egzitencë . Akademia e shkencave politike Shqipëtare e cila duket si kure nuke egziton, duhet ti thirre mëndjes se pse jo qdo karige esht e sheit .

    1. c
     cio

     Ok zari I'm. I imi. Vetem por meteo e berishen jo per hajdutin global

     1. c
      cio

      Ok zari I'm. I imi. Vetem por meteo e berishen jo per hajdutin global

     2. P
      Partia Demokratike anglo - Saksone e vertete.

      Hajduti me i mah i Globit, Spiuni i Sigurimit te Shtetit ,sherbetori me i madh i Sali Malokut, kopil i birsuar vrases i Gjygjtarit Ikonomi te Vlores pjesmarres ne kontabanden e Kokaines Heroines Armeve Qenijeve njerzore krimet e tije nuk numrohen. Poshte Qelbesirat e Saliut..

      1. D
       Dibroni

       Qe nga emri qe ke vene deri tek epiteti me te cilin ke permendur Sali Berishen tregon se clloj frikacaku je, enderrimtar i ndarjes se klasave. Malsoret te cilet ti i quan "Maloke" mund te te kene zene token gjate viteve te tranzicionit mund edhe te te kene q*re motren, ndaj urrejtja jote eshte e kuptueshme. Faleminderit per inferioritetin tend i cili eshte i arsyetueshem...

      2. T
       Tata luigji

       Bravo IMM MMI e ke piketuar kete koment, kam 15 vjet qe komentoj per kriminelin e mediave BLENDI FEVZIU Ky eshte nje trafikat vrases qe likujdon gjygjtar per llogari te Salih bin ladenit dhe like spijunit, nese drejtesia nuk i ndershkon do te jet privatesia qe do te vendos per keta hijena Bravo

       1. M
        Moderatori gjigand

        Hajde yxhym qijani gocat njeri tjeterit se rrota kurvash do behen me keta baballare bythqire qe kane

        1. M
         Mondi

         O Arjan, po Fevziu eshte zog liqeri or bir.. si fara e tij e toptanajve ...edhe Fevzo Shqiperine e ka paer e e shikon si lope.

         1. "
          "BOHOTINA"

          O Zot sa i shpifur ne mendime e ne sherbim te te keqes jane te dy, Fevzo e Çani !...

          1. T
           Taulant

           Muti i thote shures, ik se na bere pis. O Cani o mut, nuk te lan dot jo Fevzo shura. Te dy bashke quheni shurrabajge!

           1. S
            Shqiptari

            Nuk duhet te çuditemi me kete “lufte”, me kete vrer qe keta “Kanakare te medias se lire e te pavarur”, sulmojne ndyre njeri-tjetrin ne media. -Keta “bose” te medias kane tri dekada qe i sherbejne me devotshmeri dhe besniker, jo te Djathtes Shqiptare,por personalisht Berishes . -Nuk eshte e para here qe keta sherbetore qe jargaviten ekraneve,dite e nate per Berishen,bejne sherr,shahen,largohen,afrohen, -Vetem ne nje pike kata jane bashke:Vjellja vrere ndaj Shqiperise,nxirja dhe peshtyrja e çdo arrijeje dhe perparimi te vendit,sulmi ndaj çdo investimi dhe investiori dhe thurja me besnikeri i ditirambeve ndaj lugatit te shpallur Non Grata - Dhe nje gje me ben pershtypje.Si ka mundesi qe keta”gazetare te pavarur” jane bere milionere,kane investime,para kash,vila,lokale luksoze,shtepi,vila ne bregdet,makina dhe bredhin tere boten duke shpenzuar pafund para -Si mund te ndodhe kjo ne nje vend te varfer qe disa “gazetare ordinere” te kene miliona Euro?! -Sado ta kene rrogen mujore,sado honorare te marrin dhe sado “trashegimi “ te kene “fituar” milionat e tyre dhe pasurite te bejne te dyshosh -Ore kujt i sherbejne dhe kush i paguan keta horra qe jane kaq te urryer ne Shqiperi?! Si mund t’u besohet ketyre gazetareve milionere qe jane te paanshem,te pavarur dhe te sinqerte -Mendoj se kjo kategori horrash milionere e kane bere median nje makine propogande te ndyre politike te nje grupimi qe i ka bere dhe po i ben deme te medha vendit tone te verfer qe ka kaq shume gazetare te pavarur milioner!

            1. J
             Jorgo

             kesaj i thone " I thote m.ti kakes ti vjen ere..."

             1. S
              Sandra

              E ke thene te sakte! Dhe me e keqja, Cani shurra qe flet keq per shqiperine ne cdo emision

             2. J
              Juliano

              Shikoni fytyrën e çanit, në origjinalitetin e shpirtit të tijë të shitur tek cmira, tek djalli, ku pangopësia e tij, tregon shpirtin me surratin. Tipik shantazhist për “shokun “, mikun”. Një lloj vemie në unikalitetin e tij. Njeri që vetëm fëlliqësira i ofroj publikut të medias, njeri i kompromiseve të këqia, një hiç karagjoz, i neveritur nga shumica intelektuale civile. Degradimi tij si levë druri ka vite që e ndjek në punën dhe jetën e tij. Njeriu nga kjo jetë, do mari hakun që i takon gjithkujt, në raport me njerëzit dhe zotin. Sot shoqëria emancipuar në drejtim dhe gjykim të një moderatori, të bën grafinë e punës, ku largimi nga tipa të tillë, i përçmojnë me neveri, dhe jo si ky, vet çaçani që bën sinonime me një koleg. Bravo blendi, që ka zgjedhur të mos i kthejë përgjigje një laviersi që tundet e shkundet në brimën e vet.

              1. J
               Jari

               O Çaniii, mos u kruaj me Spiunin FEVZO, prit dhe dy javë se ligji i Spiunëve doli në fletore zyrtare dhe ke dhe Fevzon aty, prit nga fillimi i dhjetorit.

               1. q
                qazim

                Nuk kam simpati per Fevziun si gazetar por gjithsesi duhet pranuar qe ne fshatin tone,eshte gazetari me i konsoliduar. Ndersa Arjan Çani si gazetar dhe si njeri me ato çfar prezanton neper ekrane eshte nje pleher,nje qelbesire e madhe.Emisionet qe ben,menyra si i drejton dhe personazhet qe merr te bejne te vjellesh dhe ta ndryshosh menjehere kanalin.Ai nuk ka respekt per publikun me menyren si drejton e çfar ben. Kurre nuk pranoj ta ndjek.

                1. F
                 Fiks thote Arjani

                 Dikur ishit te mire se pastronit leket me fshatarin e lezhes e te Klanit. Sot shaheni, se te flaku nga TV ste paguan dot. Ai po behet rrodhe Rames se te fuqizoje TV me pazare te pista qe xhiro parate. TV kombetar nuk quhet. Ndersa ka te drejte fevziu (fiks eshte fantomas) pronat I ka marr me fallsifikime, si I biresuar, parardhesit e kishin shitur pronat ne kohen e italianit dhe pushtetin e ketij (pazaret me pushtetaret e PDse atehere fevziu trokiste ne zyrat e shtetit) ka fallsifikuar dokumenta sikur familjaret e tij i trashegojne pronat. Pra fevziu eshte pazarci duke ofruar emisione dhe dokumentare per cdo pushtetare prej 25 vite duke perfituar per interesat vetjake. Shihni emisionet kur I drejton me veshje pa lidhje, duke filluar dy ora neper duar me veshje klasike. Kujto se i ngjan emisionit Bruno Vespes, absolutisht jo, perkundrazi emisioni I Fevziut eshte zhurme grenza te ftuar dhe xhiro e tij me ecje cdo 2 m para-pas duke bere parade te tregoj kepuce me lule e kollaret e shemtuara. Edhe ato udhetimet toke e nen uje, te reklamoje xhupat e bluza, pantplazhi me shkopin gopro. Ky edhe videot i ka, si jevgu qe ka rene ne pare, katunar lushnje ben sikur vjen nga familje elitaresh. Shpresoj Rama te zeje mend dhe ti perdori keto Fevzi dhe Frangaj e ti flakeroje, keto jane pazarxhite e Sales dhe Metes. TV i tyre duhet te mbyllet si Ora News, kurre si afrohen TOP Chanel, duan ta kopjojne ne cdo emision.

                 1. p
                  pilo lala

                  Top Channeli eshte kthyer ne bord.ello Ka mbledhur gjithe njerezit pa vlere, e fundit hyri ne vathe Grida Duma, njeri pa karakter, pa nivel, sorrogatto.

                 2. N
                  Njeni mut e tjetri kake.

                  Njeni mut e tjetri kake.

                  1. a
                   american16al

                   Te gjithe antikombetare sulmojne kete investim serioz dhe sh te dobishem per Shqiperine, zeri i Athines me Arian Canin se bashku me Berishen ne krye kane marre kryqezate kunder ketij investimi qe me siguri qe si pelqen fqinjeve tane.

                   1. X
                    Xha Braho

                    ARJAN, TA PASKA FUT FEVZO ME DUKET…

                    1. T
                     Topl

                     Ta futi Fevzo zgjyra,mirë ta bëri ,ashtu do shqyeni njëri tjetrin për para...ptyyy pisa

                     1. I
                      Ilir metaj

                      Mut i ndare pergjysem jeni

                      1. B
                       Beni DR

                       Plera jan te dy

                       1. A
                        Artan

                        Dy zgjyra te kazanit mediatik qe luftojne njeri-tjetrin. Vetem pastrim mund te vije nga kjo.

                        Lini një Përgjigje