FOTOT: “Duam Lulin trajner” – Humori i zi me Kombëtaren

28 Shtator 2022, 10:45Sport TEMA

FOTOT: “Duam Lulin trajner” – Humori i zi me Kombëtaren

Kombëtarja shqiptare e ka mbyllur në mënyrë skandaloze National League, pavarësisht se në përpbërje ka lojtarë që luajnë për ekime të mëdha si Chelsea apo Inter.

Të gjithë tani kërkojnë largimin e trajnerit Reja, edhe pse ky i fundit habiti pas ndeshjes me Islandën, kur tha se ekipi është në rritje dhe se ai nuk ka ndërmend të largohet.

Ndaj në rrjet ka nisur humori.

 

10 Komente

 1. J
  Johani

  Jam nje simpatizues i flakt i kombetares pamvarsisht rezultatit edhe pse çdo her e dua me te miren,por ky eshte rezultati, sa i perket asaj se kemi lojtar qe luajne ne qelsea,inter e te tjera, per mua ketu eshte gabimi sepse ju kemi rritur pak si shum mendjen sidomos Brojes i cili se paku per ndeshjen kunder israelit eshte fajtor per humbjen,vetem nje égoïste si ai mund ti humbas rastet e sigurta per te shenuar duke mos bashkepunuar me shoket,prandaj fakti se Broja eshte lojtar i qelsea duhet ta kuptoni se ai ne qelsea qe nga fillimi i kampionatit nuk ka luajtur as shtat minuta qe i bien se si Broja ne ekip ka me mijera ne tribune pra, sa per Asllanin ai eshte vetem ne fillimin e rrugtimit ne kombetare,une e dua kombetaren por ama fajtorin duhet kerkuar tek federata separi pastaj tek motivimi sepse kombetarja jone mbi 99% te ndeshjeve i humbet pas minutes 92, qe per mua eshte nga vetkenaqesia se ja arritem dhe hop pason gabimi marrim gol, futbolli luhet deri ne fishkellimin e fundit te referit, shpresojme qe ky mentalitet te hiqet, ska sukses duke thene se kemi lojtar qe luajne ne qelsea, ne qelsea me shume shifet flamuri shqiptar ne tribuna sesa Broja ne fushe.

  1. U
   Unë jame Muhamet Sytari një jev Turke por banoje n

   A po Rame Turke hajdutin

   1. L
    Llapaqeni Sa-Hale Breshkani

    Shko e kiu more rrot [email protected], se dhe ti qeke i rrjedh me keq se Reja

  2. a
   arqile

   Turp.Duka ik.Reja largou nje minute e me pare.

   1. a
    anti25642654censurë

    si mund të jetë kombëtarja e futbollit në një nivel normal kur shikon humor të tillë?? humori përfaqson kulturën e një populli!! ky humor është aq i dobët sa nuk e di si mund të quhet i tillë??ky humor është si një barsaletë që duhet të të thohë se ajo mbaroi dhe ti duhet të qeshësh!!bile dhe pas një gudulisje të egër!! bërrllog,i pastër!!

    1. K
     Kuq e Zi

     Pse shkruani traplliqe, asnje faj nuk ka Reja, faji eshte vecse i federates bashke me lojtaret, dhe tamam tamam i lojtareve, aspak i trajnerit.

     1. s
      sali

      Reja eshte traineri me i mire qe i ka ardhur shqiperise,Po me keta lojtare qe kemi qe lozin per qejf ska cu ben reja,Po kjo furi eshte shtyre nga trajneret shqiptare qe luftojne te zene nje vend apo nga gjoja opinioniste,Pse nuk eshte vazhduar njesoj e njejta histori e per kuzhen,de bjazin,e te gjithe traineret qe kane qene ketu

      1. s
       sali

       Humor Leshi,humor Berishist

       1. R
        Rurali

        Ne tifozet duhet te protestojme deri ne largimin e Katunarit te Shijakut. Me katunare e maloke nuk kane ecur e nuk do te ecin punet ne vend.

        1. E
         E verteta

         Nuk ka fjale per te pershkruar disfaten totale te ekipit tone kombetar. Kjo eshte tashme e dukshme. Nuk eshte vetem ceshtje traineri, pasi kemi nderruar disa te tille dhe rezultati eshte i njejte. Ne nuk jemi ne gjendje te krijojme skuader kompakte, pavarsisht se ne perberje mund te kete lojtare qe luajne ne ekipe te huaja me emer. Me ben pershtypje fakti qe megjithse Hysaj ka kohe qe ne cdo ndeshje ben gabime fatale qe i kushtojne ekipit pesimin e golave, perseri ai eshte ne formacion, bile dhe kapiten ekipi. Nuk ka njeri te pazevendesueshem. Kur nje lojtar nuk eshte ne forme apo gabon pa fund ai nuk duhet te jete ne formacion, bile as ne stol nuk te duhet nje lojtar i tille. Ky duhet te jete edhe rasti i Hysajt, dhe nuk eshte per te ardhur keq. Ke dhene dikur, por sot nuk vlen me per nivelin qe kerkohet. Lerja vendin dikujt tjeter, qe nuk eshte provuar dhe ndoshta jep me shume. Po nuk u ndoq kjo llogjike, nuk kemi per te patur kurre nje ekip kombetar dinjitoz.

         Lini një Përgjigje