VIDEO që ka trazuar rrjetin: Policia arreston fëmijën vetëm 8 vjeç

11 Gusht 2020, 19:32Lifestyle TEMA

Një avokat në SHBA, Benjamin Crump ka shpërndarë në tuiter videon e arrestimit në Florida të një 8-vjeçari.

Video e pabesueshme tregon sesi policët i vendosin prangat fëmijës në fjalë duke i sqaruar se ky ishte një gjest jo i pëlqyeshëm.

Fëmija u arrestua më 14 dhjetor 2018 pasi goditi mësuesen e vet e cila I kishte kërkuar të ulej dhe qëndronte siç duhej. Më pas u kontaktuan prindërit dhe historia tipike amerikane:

“U ndoqën procedurat standard”.

Pamjet megjithatë janë tërësisht të papranueshme me çdo standard dhe nuk dihet se cilat procedura justifikojnë prangosjen e një fëmije.

1 komente në “VIDEO që ka trazuar rrjetin: Policia arreston fëmijën vetëm 8 vjeç”

  1. ?????? says:

    Budalla polic. I thote djalit 8 vjec je i arrestu o mortja qe sju bie. Shtet i degjeneruar fuck you American police qenkan me budalla se policia jone idiote

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje