Bregoviçi, pseudopatriotët dhe hipokrizia në mes

8 Gusht 2021, 15:13Politika TEMA

Nga Denis Dyrnjaja 

Ky rasti i Bregoviçit dhe një vale reagimi i disa prej personazheve publikë në rrjetet sociale na tregoji qartë sesa sipërfaqësorë dhe hipokritë jemi si shoqëri në tërësi. S’dua të merrem fare me atë që përfaqëson këngëtari serb. A është ai një antishqiptar apo jo?! Në çdo rast ai në Shqipëri vjen si këngëtar, jo si paramilitar. Vjen për të kënduar dhe jo për parulla poltike. Dhe duke parë këtë debat publik që ka shpërthyer për prezencën e Bregoviçit në Shqipëri, sigurisht me ose pa dashjen e tij (nëse do e marrim në kontekst qëllimkeq ai prapë e arriti objektivin), shqiptarët po grinden mes tyre për një serb, sikurse ka ndodhur në kohëra. Në Prishtinë e Tiranë shqiptarët grinden mes tyre për serbët, e serbët shohin teatër falas me grindjen tonë.

Dua të ndalem pak te patriotët tanë të ketejshëm kufirit, të cilët e dinë fort mirë se tema të tilla kanë ndjeshmëri kryesisht populiste dhe i përdorin ato jo se ua ndjen shumë për Bregoviçin, por se kanë nevojë për vëmendje e protagonizëm.

Ta lëmë pak Bregoviçin dhe kalojmë në disa realitete që kërkojnë vërtetë patriotizëm dhe angazhim dhe jo dëngla me statuse në rrjetet sociale, sa herë vjen në Shqipëri ndonjë këngëtar grek a serb. Ku struken këta atdhetarët e patriotë, kur është fjala për problemet jetike për shqiptarët?!

Nuk pretendohet të organizojnë e dalin në protestë në rrugë, se janë të zënë tërë ditën me hallin e shtimit të ndjekësve në FB e Instagram. Fjala vjen ku është reagimi i këtyre patriotëve për sigurinë ushqimore, për ajrin e ndotur, për ujin e pijshëm, për sigurinë rrugore që po merr etë njerëzish sikur të ishim në luftë?!

Pse nuk revoltohen a solidarizohen këta pseudoatdhetarë për kushtet e pleqve në azile e për fëmijët jetimë?!

Kur ka qenë hera e fundit që të ishin bashkë për një kauzë jetike për popullin, për veten e vendin e tyre?

Personalisht as nuk kam ndonjë simpati për Bregoviç dhe as nuk e kuptoj dhe ftesën për të, se mund të kishte plot zgjidhje të tjera. Por ama kjo vala pseudonacionaliste është e neveritshme.

Ne po bëhemi njëlloj si serbët në këtë rast, po mbjellim urrejtje dhe ndasi, në vend se të promovojmë paqe e qytetari.

Arti e sporti i bashkon dhe duhet t’i bashkojë popujt e kombet, jo të mbjellë përçarje e cila induktohet në mënyrë spekulative nga politika. Në këtë valë pseudopatriotike janë përzier fatkeqësisht “kërpudhat” e rrjeteve sociale që mbijetojnë me pseudokauza dhe një pjesë tjetër që gjendet gjithnjë e angazhuar për inerci.

Patriotizmin kemi mundësi ta shfaqim për 365 ditë të vitit për një qeverisje më të mirë, por nuk e bëjmë, për një jetesë më të mirë, por nuk e bëjmë, për një siguri jete më të madhe, por nuk e bëjmë, për një ekonomi, shëndet e arsim më kualitativ, por nuk e bëjmë, për një shtet me më shumë dinjitet por nuk e bëjmë. Dhe kur nuk bëjmë asgjë nga këto kapemi pas një qimeje për ta bërë tra dhe mbi këtë tra, të rrinë sipër patriotët proletarë që i bashkon kazua si pseudoatdhetarë. Histori e pakuptimtë e paarsyeshme dhe krejtësisht e rrejshme. Bregoviç do vijë e ikë, dhe ne thjeshtë do mbetemi viktimë e shprehjes: Nacionalizmi është streha e fundit e maskarenjve, duke i bërë një shtojcë edhe e hipokritëve dhe pseudopatriotëve.

Se desh harrova bëni ndonjë kontribut patriotik. Juve të indinuarit që keni portale e faqe me ndikim në rrjetet sociale ndërmerrni një fushatë për grumbullimin e fondeve ndërsa ju të tjerët që merreni me art organizoni ndonjë një koncert ku me te ardhurat që do grumbulloni të blini një zjarrfikëse. Ky është akt patriotik dhe një akt shumë i madh simbolik për vendin. Të tjerat janë histeri kolektive pa bereqet!/

36 komente në “Bregoviçi, pseudopatriotët dhe hipokrizia në mes”

 1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


  U turrën nga qenë e s’qenë
  që të dilnin patriotë
  të shpëtojën Mëmëdhenë
  ngritën një furtunë në gotë.
  .
  Tridhjet vite në qoshe
  këmbëkryq me Karaxhiçin
  një muzikë havale
  lufta nis për Bregoviçin.
  .
  Për zgjedhjet ja rruat Edit
  se ndërhyn vënd e pa vënd
  qimen sheh në prag të tjetrit
  traun s’sheh në syrin tënd.
  .
  Nuk ka vdek kush nga muzika
  Bregu s’na ka pre në besë
  por nga keksat mejd in Serbia
  dhe nga mielli, mund të vdesë.

  1. vlera says:

   I nderuar Gopist!
   Kaq pa dinjitet ka mbetur kjo Shqiperi londineze sa qe sdalloni me te miren nga e keqja. Atyre perkrahsve te nje kulture gjenocidiale keni nis tu thurni edhe vargje lutni zotin qe ta lexoj kete vjershen tende Bregoviçi e te mos ju shkoj deme. Vazhdoni e hedhni valle.me perkrahesit e xhelatve, se edhe ashtu po nuk u kfjellet vet sigurisht qe do te vij dita te ju kfjellin vet xhelatet. Po atehere cmimi do te jet me i larte. Madje, si rac cfare jemi, do te kthehemi ne xhelat te vetvetes. A nuk e beme kete jo rrall gjate histroise se shkuar. Ka shembuj mjaft kur vrisnim gjakun tone ne sherbim te armiqve tane xhelat.

   1. Arjan says:

    Doli dhe anali i radhes i cetes se rahmutit tu beje shqiptareve moral.Si skeni turp more plehra qe mbeshtesni nje kengetar serb te degjeneruar qe ka inspiruar masakra kunder femijeve te pafajshem .E keni me ze dhe figure ne prill te vitit 1999 kete cope muti ne selanik te greqise ne nje koncert te mbajtur kunder NATOS per bombardimet e ushtrise gjakatare te milloshevicit dhe ministrit te informacionit kriminelit aleksander vucic .Rahmutit nuk ja kemi ne fajin per lidhjet e tij me serbine ne e beme te tonen i dhame voten .

 2. mima says:

  Bravo, e vertete !! Denis te ndjek edhe ne TV me shume shume kenaqesi !

  1. Vezhgues says:

   Cuditerisht, keto shashkat me Bregovice e qumesht serb plasin kur gjysma e Shqiperise eshte ne flake dhe shteti pa mjete per t’i bere balle situates. Valle kush ka interes t’i hedhe keto shashka? Cila gazete nxjerr pese shkrime me dite per nje festival birre ku njerezit do pine si gomere e do shurrojne si kuaj?

 3. Dani says:

  O zotri i dashure mose na fute neve njerzit e thjeshte ne nje these me talibanet hajdute rrugaqet qe nuk kane as shkollen fillore Politkanet hajduta e ben per veten e ty Dhe Hoxhallaret qe done me shpernda urrejtje Fetare dhe komsije .. keta horra turqve just those vllezer … Kure edhe Turqit te njëjtat mascara Kate ber mbi popullin Shqiptare poshte talibanet pa at dhe pa moral pa dinjitet

 4. Gipa says:

  O Denis si thue se po bahemi si serbet po mu aty asht edhe qashtja se si ne shqiperi te disa behet te behen kosmopolitikan dhe evropian te hapur. Po more Denis e te tjere ketu asht weshtja se nuk jemi te barabarte shiko ne shqiperi nuk ka urrejtje fare per serbet edhe sidomos per kangetar por qeshtja qe shteti qe ka bete gjenocid ndaj shqiptave as nuk kan kerkue falje dhe vijne ne shqiperi te promovohen nga disa idiote te bashkise qe tani kufirin e kan ba pandalesa dhe tani promovojne vllazerim bashkim me shtetin e kengtarit qe ka vra dhe ka gri e ne shqiperi ju ka lan amanet diktatori qe me sllavet te sillen si me vllazen kjo asht o analist.

  1. Lani says:

   Mesoni te shkruani shqipen , gjuhen e nenes o derdimene!

 5. Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes..... says:

  Muslims,kjo fare e keqe turke Mega problem per mireshkuarjen e shqiptareve mes gjitonesh kristiane…..

  1. Pragmatisti says:

   Po pidhin e mamase tende a e ke pa ndo nje here cfare eshte kristjane apo myslymane.

 6. Kodra mbas Bregut says:

  Bravo Denis kane ngel pa sponsor keta “patriotet” qe shkuan te luftojne ne Kosove kur Bregovici ishte problem

 7. Bravo Denis! Ti nuk e humbet asnjëherë shansin të mbështesësh provokimet e Ramës,dhe s’ke faj se s’mund të kafshosh dorën që të ushqen e të mban në punë. Si pothuajse gjithmonë ky popull vërtetoi që nuk i ngrihet. Prandaj Rama mirë ia bën këtij populli që i shtyp, i vjedh, i tall, se janë një popull delesh, kur nuk ngrihen për hallet e veta, imagjino të ngrihen se vjen ky Bregoviç plehra! I vunë njëherë zjarrin te trau në Kukës, por kaq qe! Tani le të vijnë në Shqipëri maunet serbe me miell pa cilësi e produkte të tjera, kurse Kosovarët të paguajnë çik atë traun e të rrinë urtë se në Shqipëri ka një diktatoruc që udhëheq një popull proamerikan. Ky është populli trim shqiptar që e mbajnë veten pasardhës të Skënderbeut. Por tani, Skënderbeu i rilindur është Rama.

 8. Bejtullahu says:

  Salam Alejkum. vllazen ma mir o Goran Bregoviq me ardh n Shipni e me knu se amerikant italijant gjermant. Serbija o ma miqsore me muslimant e islamin se amerika italija, shikoni si e nimon Serbija palestinen i nimon muslimant e linjes mesme, jo si evropa shtrig se e nimon israelin kunra muslimanve. Edi Rama i do muslimant allahu e shperbleft ato e Bregoviqin. Miresevjen Bregoviq

 9. ylli says:

  Zoti Dyrnjaja,shoqeria shqiptare nuk eshte as siperfaqsore as hipokrite. Nuk luhet me termat. Shoqeria shqiptare nuk je vetem ti dhe as ata qe ti i kritikon,ndoshta dhe me te drejte. Fodulleku, hipokrizia, cinizmi e te tjera , nuk jane karakteristike e asnje shoqerie,por thjesht e individeve te vecante.Te qenit gazetar nuk te jep te drejten te fyesh nje shoqeri te tere me nje te rene te lapsit. Por gazetaria ne Shqiperi qenka ne stadin e foshnjerise,dhe ju zoteri nje nga foshnjat e saj.

  1. Sancho says:

   Ashtu eshte ylli, ashtu. Nuk e mban mend ti kur ptotestonte shoqeria dhe gazetaria shqiptare kur Damir Fazllici u ftua dhe mori pjese ne mbledhjen e Keshilit te Sigurise Kombtare? Mbeten gazetaret dhe shoqeria civile duke i ferkuar koqet Saliut, aq hipokrite jane “patriotet” shqiptare.

 10. Patrioti pa thonjëza says:

  Bravo te qofte mor djale!Une qe po bej kete koment ja nje i moshuar,prandaj tu drejtova ne kete menyre.Nje pergjigje brilante per nje histeri kolektive andej e ketej kufirit,por me mire te merremi me keta ketej,qe jane ca pordhamane(te me falni per fjalen) qe vetem shesin dengela e duan te perfitojne kredo publike.Eshte vertet e turpshme e po behemi gazi i rajonit,andej e ketej kufirit me keto lloj patriotizmash banale ,kur nuk tregohemi patriote me zhvillimin e vendeve tona shqipetare,kur nuk tregohemi patriote me qeverisjt e keqija ne nivel lokal e qendror,kur nuk tregohemi patriote ne art e ne kulture ku mbizoteron tallavaja,tekste te ndyra,libra e pjese teatrale qe shikojne suksesin tek banaliteti vetem seksi,kur nuk tregohemi patriote per te mbrojtur mjedisin ,por i hedhim mbeturinat edhe ne rruge ku kalojne kalimtaret,nuk tregohemi patriote ne mbrojtjen e plazheve e bregut te detit,sa dhe kabinat e bera per ndrimin e rrobave ne plazhet publike i kthejme ne hale,etj…..Por tregohemi ‘patriote’ apo gjuajtsa per kauza banale ne ‘tripell’ e duam te diktojme ne ceshtje a a duhet ftuar ky apo ai,qe s’duhet te jete grek apo serb,pamvaresisht se marketingun e ben nje bashki model,per nga vlerat qe i ka dhene qytetit te Korces e duan te hyjne ne te drejtat e nje biznesi te ligjshem evshume te njohur per ate qytet e per Shqiperine.Per ata andej kufirit ju sugjeroj qe te jene me te qete e me pak agresive ndaj zhvilllimeve te ketij karakteri ne Shqiperi e te prokupohen per zhvillime me madhore si rritja e bashkepunimit ekonomik e kulturor per te dy anet e kufirit,per nje gjuhe zyrtare te njejte ne te dy krahet e kufirit,per nje art e kulture te mbeshtetur ne traditen e folklorin tone,e te mos gjeje strehe muzika tallava ,tekstet pa kuptim,teatrot e filmat banale. Te gjithe duhet te ecim perpara e jo te pengojme veten tone me sterkembsha.

 11. Gaetano says:

  Dhe ajo shprehja e famshme pyll pa derra nuk ka,po na len shenden tashme me origjinalen,ketu me shume derra se pyll
  Nuk po promovohet ndonje liber I ndonje serbi nacionalist,po thjesht kenga e pelqyer nga shqiptaret qe nga koha e dulles.
  Nuk eshte propogande,eshte muzike.pra I bie qe me desh nje ekip futbolli me bo nje miqsore me ekip serb sdo lejohet?
  Pordhet e mdhoja grisin breke te reja,dhe ne akoma skemi fabrike tekstilesh per prodhim brekesh,jo me te behet fjale per prodhim buke ne vend.

 12. Nje shkrim i dobet, … ose me sakte, shume i dobet.
  Njerezit kane te drejte te reagojne, kur plaget jane akoma te hapura dhe sfidohet ndergjegja njerezore. Njerezit kerkojne kerkimfalje dhe nje fjale ngushelluese per viktimat, edhe nga artistet e vendit mysafire, para se ata te vijne te perfomojne ne hapesirat e tyre. Keqardhje e munguar deri me tani nuk eshte ne frymen e respektit njerezor. Artisti ne fjale ka kredibilitet te diskutueshem dhe per kete ka shume fakte.
  Kollaj eshte te merreni me zerin e viktimave qe skane pushtet, e nga ana tjeter keni munges te plote te parimeve humane, civilizuese dhe nevojave per minimumim e dinjiteti njerezor, kurse ndaj mohuesve dhe heshtakeve te krimeve me te renda ne europen e pas luftes se dyte boterore, ka nje mirekuptim iracional dhe ndertohen edhe aleanca politike.
  Nenad Canak, politikan i njohur serb, veteran i luftes politike kunder fashizmit serb, ne kete vit, mori te birin dhe nipin e tij, erdhi ne Kosove, shkoje ne nje varrez te viktimave te terrorit serb, u perkul shprehi keqardhje dhe kerkoj falje qe shteti i tij edhe ne emer te tij kishte kryer keto krime mizore.
  Kjo eshte rruga e pajtimit dhe perafrimit te popujve.
  Te ishte ftuar ky personalitet dhe jo i ashtuquajturi artist, ku nuk kemi askund nje deklarate te shprehur per viktimat dhe nje pandjeshmeri te thelle.

 13. Cac Angjeli NJË HAJDUT i PËSHTIRË dhe NJË KRYE GRABITQAR i URRYER , ende i PANDËSHKUAR nga DREJTËSIA e RE !! CAC ANGJELI FEKALE dhe SHUSHUNJË , SHTRIG , JEVG ⚖⚖⚖??????? says:

  BRAVO Denis ????????????
  Duhet tè FTOSH më SHPESH AVOKATIN BRILANT dhe të MREKULLUESHËM SPARTAK NGJELA , tek EMISIONIN juaj TOP TALK , i Dashur Denis ! ATDHETAR ?? , PATRIOT dhe AVOKAT MBROJTÈS mè tè mirè i TREVAVE SHQIPTARE siç èshté AVOKAT NGJELA GJIGAND , NUK ke për të gjetur nè SHQIPÈRI , I Dashur Denis Dyrnjaja ! ! ! Si pèrherè SHKRIM i BUKUR DENIS ???????????

 14. Eli says:

  D(P)enis je nje megafon i se keqes ne Shqiperin e pas 90-tes! Nje gjarper i peshtire qe pas çdo lepirrje nxjerr helm!Jeni ju funderinat e kazanit mediatik qe shoqerine shqipetare e keni dalldisur pas tallavave .
  Ndaj edhe shoqeria Shqipetare sot eshte e çekuilibruar nen propaganden idiote qe frymezon sot kazani meiatik ku aderon edhe zotrote o D(P)enis!
  Ndaj me mire heshtni se sa levizni topin qe keni gatuar per keto 30 vite,duke menduar se eshte thare njehere e pergjithmone e qe ne realitet qelb e kundermon shoqerine Shqipetare me eren qe leshon.

 15. Patrioti says:

  Bravo Denis Dyrnjaja! U keni dhënë përgjigjen e merituar llapaqënëve, të vetdeklaruar patriotë, në Tiranë dhe Prishtinë.
  Shqipfolëst antishqiptarë janë gjithmonë të gatshëm për të krijuar “tornado” në gotë.

 16. Sindikata e Suflaqeve says:

  Mos Mero mos. Na meshiro. Atëhere pranojmë të sakrifikojmë, më mirë Stela Pata alias Ylli sesa ky Deniz edhe Dyrnjaja. Hajde po pranojme edhe Minxho Kapellën po kete kursesi jo. I vjen erë goja edhe online.

 17. Tony lontano says:

  Shume bukur Denis..he fantastik..bravo!

 18. Xhaja says:

  Nje krize morale e kulturore qe vale vale po godet te gjithe popujt e botes , shqiptare akoma me shume , deri ne cmenduri .E pamundur te orientohen drejt realitetit , edukimit arsimor e kulturor dhe punes . Ju vu faji komunizmit , tem qe.veshtire per shumicen te qartesohen nga nje opinion ketu .Jo per faj te tyre .Dakort .Ja ku u hapem .Nuk ditem te zgjedhim udheheqes .Nga lajmet me te zakoneshme , njerez qe hidhen drejt vdekies na ballkonet , shqiptare burra qe therin grate e tyre brenda e jashte vendit. Shume emigruan ne vendet me te zhvilluar , ne mos vet , vellai , motra , prindi apo shoku .Nuk mesuan shumica ato eksperienca qe nevoiten per jeten .Ne jeten e perditeshme bashkwytetaret tane burra e gra me edukate super.skandaloze , ne te hecur si turma qe kane nevoj per patente dhe ne trotuat .Temat we trajtojne me ulerima shtazarake , kopetence idiote , pa snje lloje kuptimi , vetem shqetesues per pakicen , qe eeee . J a qe se paska patur.sistemi me shume , se sa brumi . Por perfundimisht semundia kanceroze qe na demtoi trurin , Cernobili Sali Berisha . Mblidhni mendien njerez .Jeta eshte me e bukur se cju mendoni .Te shpresojme

  1. Kaoni says:

   Po ju z. Denis a keni menduar ndonjëherë për hipokrizinë tuaj si pseudointernacionalist.
   Ky soj superartisti kishte mbështetur, nxitur dhe yshtur makinerinë vrastare serbe kundër kroatëve, boshnjakëve e shqiptarëve të pafajshëm, qoftë edhe me një këngë të vetme, në fund të shekullit 20.
   Ju shijuesit e hollë
   të supermuzikës “botërore” bëni sadopak kujdes mos i ngacmoni plagët e thella të bashkëkombasve tuaj.
   Kaoni

 19. emigranti says:

  Injorantet kujtojne se duken ” njerez te kohes ” duke u bere sa me kozmopolite e patriote europiane duke neperkembur te drejtat e kombit te tyre.
  Me sjelljen tuaj qe duket se me shume respektoni ata qe masakruan nje pjese te kombit tone se sa vete kombin tregoni dashje pa dashje se jeni ose injorante ose te shitur.
  A ju shkon vertet nder mend se neper klubet serbe mund te degjosh nje kenge te vetme shqip.
  Edhe sikur ndonje pronar lokali te kete vene ” pa dashje ” ndonje kenge shqip, te gjithe klientet cohen dhe e braktisin lokalin.
  Pra per ata qe pasi kryen masakra mbi popullin tone, vazhdojne te mos kerkojne ndjese,ne duhet te vazhdojme ti respektojme me shume se veten edhe kur tallen me ne.
  Dhe ky fare ” analisti ” guxon edhe te ironizoje te gjithe ata qe me te drejte jane per reciprocitet, pra te respektoj ne rast se edhe ti me respekton.

 20. Problemi i Fteses se Kengetarit Serb ndahet nga patriotizmi qe kerkon Dyrnjaja
  ke shqiptaret dhe ktu fillon Ngaterresa e shqiptareve ,
  duke mos qen te afte te ananlizojne Temen ne fjale , fillojn e kercejn Tallaven e tyre te preferuar allaKazan !

  Qe te kalosh nga nji teme ne tjetren nuk eshte asnji lloj Analize e debatit ,por paaftesi e theksuar analitike
  e mosnjohje te rrespektimit te debatit ,nji paaftesi e papergjegjeshme mediatke .
  Pastaj tjetra ,qe kta s’e kan per gje fare ti leshojn fjalet e oferendojne ke do ,
  duke i quajtur PseudoPatriote kritiket e Fteses se Serbit ,qe paska irituar kaq shume Kokehapurit ,kozmopolitet
  e Kazaneve !
  Ju nuk dini njiher te rrespektoni termin Patriot dhe shkoni akoma me tej ,duke e cvleresuar ate ,
  pa pik rrespekti te atyre shqiptareve qe jane kunder Fteses se ber Serbit ne Korce .
  Mesoni njiher teb rrespektoni bashkqytetaret tuaj pastaj te rrespektoni Te Huajt qe i keni aq shume perzemer
  Ju dallkauken e tiranes njiheni per dashnore te medhenj te Posdravit o na rrufshi bolet njerez medioker .
  Semos ka pasur ndonji Patriot Tirana ju jeni pasuesit e dumbabisteve erdhi turku i thate bujrum hejvallah .
  Erdhei Taljoni i that prego -prego Qazimo !
  Erdhi Greku fillut te kerceni Rakitakis , nji lavdat e nji sufllaq , hefkaristo Qirjos .
  Pra si i jepni te drejten vehtes ju te fyeni nji popull te tere ?
  Me cilen te drejte ofendojn kto Kazanxjinj ate pjes te popullit qe nuk do me ja degju zerin Kenges serbe ,
  dhe kerkon te degjoj Kenge Shqiptare ?
  Ore i keni trut ne vend ju Dumbabistat e Kazanit ?
  Cfar llogjike eshte kjo :
  Perse tregoni Patriotizmin me serbin kur s’e tregoni me Politikan ne Shqioeri ?!
  Ore karagjoz medie ,jane dy gjera te ndryshme dhe se ku e ndjej un si qytetare si shqiptare Patriotizmin
  nuk ma percakton e as dikton nji gazettare mua e asnji .
  Ndryshe mesoni te rrespektoni mendimin e tjetrit ose pirdhuni e qelbni ne ato Kazanet tuaja ,
  se ju kemi pare juve 30-vjet qe hidheni nga nji bole Politiklani ke tjetra sapo vijne ne pushtet ,
  nastradina TV.

 21. Po ky zotnia e tij Dyrnjaja cfar ka bere kunder atyre Politikave qe i kerkon te benin Patriotet ?
  Cfar ka ber ky kur salih berisha vriste ne Gredec edhe 21 Janare ?
  Cfar ka ber ky kunder paDrejtesise qe po degjenron Shtetin Shqiptare dhe shume e shume Skandale
  ne ate shoqeri nga Klasa e Putanave Politike ?
  Apo ka ferkuar mikrofonin gjth kohes .
  Per mos ti hyre mir ne analize punes se ktyre Hipokriteve te TV .

 22. Kosovarja says:

  Popull i coft, popull koti, popull qe veq hane e pine kot si kafshet shtepiake, popull primitiv qe nuk i intereson asgje sublime ( shteti..) – pos asaj intuites shtazarake:- me hanger me pi me q.,…. dhe muzikes se bastarduar……… popull Walking Dead’s !. Per kete arsye elementet armiqesore te jashtme e sidomos te mbrendshme luajn qoke me kete popull te coft- te humbur. Shqiperia eshte nje kufom, e populli i saj jane krimba qe e hajne at kufome. Jau qift grat e byrrat Edvin Goran Rama.

  1. te paska vajt keq per nji?qirje te fort
   valla Bravo?

 23. Ideali says:

  Je shume i vogel Dyrnja per te ditur historine e shqiperise, njelloj me ata qe e quajne kete ngjarje “tornado ne gote”. Jam i sigurte qe keta te gjithe jane vete o bij o niper te atyre qe shpiken tornadon e vertete ne kete vend dhe jo kunder Brego vicit apo vicave te tjere, se me ta flirtuan sa deshen, nje here me serbet, pastaj me ruset, pastaj me kinezet, pastaj me forcat e veta, lopcare, teneqexhinje, kovace, shofere elekticiste e injorante te tjere me shkolle partie. Dhe tornadon e ben kunder intelektualeve te vertete me shkolla perendimore.Yyyyy derra te kenaqur ne grazhden e Rames qe eshte njeri nga ata. Po te doni edhe ne grazhdin e Berishes, Metes, Bashes, apo Nanos. Lepiresit keshtu e kane. Te nginjur nga lepirjet duan tani pak muzike sllave per te kenaqur epshet e tyre dhe per te vazhduar tornadon e vertete ndaj vellezerve shqiptare qe edhe varret nuk u dihen akoma.Varre ne kosove nga serbet, varre ne Shqiperi nga dashnoret e serbeve, ruseve, kinezeve, forcave te veta, amerikaneve dhe europianeve. Keta kete avaz kane. Neser e nisin prape nga e para. E harroi Amerika si e perzuri Hoxha menjehere sa hipi ne pushtet. Keta jane shpikesit e vertete te tornados, mos o zot,tornados se vertete, vellavrasjes.Tani dalin me njerezoret … Ha ha ha ca gallate.Gallate pushtleresh dhe pabreksash te rrezikshem. Se kur behet jevgu pashe, vret edhe te atin e vet. Te tille jane. Po ti Dyrnjaja je i vogel, sherbetor, ne emision sillu persillu dhe ne qypin e tyre kullot. Sa turp…

 24. qetësia says:

  Kur disa behen kaps ne stomak, lenda e atjeshme ndikon edhe ne tru duke shperfillur mendimin dhe aresyen per te shtruar problemet dhe zgjidhjet sipa kohes dhe domosdoshmerise. Ka qe filozofojne, ka qe duan te filozofojne por nuk dine as te shkruajne shqip duke humbur korrektesen dhe seriozitetin per çfare duan te thone e flasin e pastaj me e thjeshta ngelet qe eksrementet e stomaku perhapen jo vetem ne tru por ne te gjithe trupin. Lirohuni, te dashur bashkekombas, nga e kaluara; Europa qe kerkuam e ka zgjidhur kete probleme, pavaresisht rrymave qe ekzistojne, lirohuni se jeta eshte e shkurter dhe duhet ta gezoni jo ta dritheroni ne çdo moment se vetem humbje keni. Kush nuk ka humbur logjiken e vendos ate mbi ndjenjat, ata qe e kane humbur bejne zhurme pa rezultat. Koha po e verteton; ata qe dine te bashkejetojne edhe jane me mire, ata qe s’dine, pavaresisht se para mund te kene miljarda, jane ne lufte akoma. Ku ka mbi paqen dhe dashurine brenda jetes tende!!

 25. saimir says:

  O Dernis dyrnjajjajja folja tregoj ne kohen e shkuar ben “tregoi” dhe jo si e shkruan ti tregoji. Ore spetullaq gjysem femer pse na e deformon shqipen se ti si me prejardhje turke dukesh nga llagapi.

 26. Parazitet jane aktive ose me mir me then superaktive ne tru
  manjake te Bla bla bla-s
  Nji nder pasionet me te medha te shqiptareve ne demokraci .
  ha ,pi,rri vritu per lesht e currit , pellit e pirdh .
  dikush qe kalon ne trotuar qesh dhe vazhdon rrugen mbasi ka tundur dy tre het koken
  e memeritur
  ” hormone te tredhuri” !?

 27. Velo says:

  Me kitarë, apo me kallashnikov do ijë ky Bregoviçi në Korçë??

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje