Muli zbulon debatet brenda kryesisë për rrugëdaljen pas humbjes së vulës 

5 Mars 2023, 18:31Antena TEMA

Pasi u larguan kamerat nga mbledhja e kryesisë ku diskutohej për humbjen e vulës pati një debatesh konstruktive se si do të oiperohej më tej. 
Fjalimi i Doktorit ishte as mish as peshk dhe nuk linte asnjë shenjë se si do angazhoheshin. 
I pari e mori fjalën Muli.  
-Ne do të marrim pjesë në zgjedhje tha Muli ose me koalicion të ri ose me koalicionin e vjetër. 
-Dakord tha Doktori. Dhe unë ashtu mendoj. 
Koalicioni vjetër është Meta, tha Muli.. Por atij i kemi premtuar që do ti japim vota për këshilltarë dhe po hymë bashkë duhet ta ndajmë listën 50 me 50. 
Ra pak heshtje në sallë. 
-Kemi dhe një opsion tjetër tha Muli. Të bëjmë koalicion të ri pa i rënë më qafë Ilir Metës. Gjejmë nja dy parti të vogla dhe i vëmë emrin koalicioni “Rithemelimi” ose “Foltorja”. 
-Po sikur të dalim të pavarur, se marrim dhe shtresën gri, tha me gjysmë zëri Belo 
-Ulu aty ti i tha Doktori. Të qan syri të dalësh i pavarur, tani e ke lidh fatin me mua, ska i pavarur. 
Cara i cili po ashtu donte të kërkonte të dilnin të pavarur u ul nuk foli. 
Në fund u ngrit Jozi. 
-Doktor tha. E kam një surprizë për ty. Gjithnjë kam mendu për ditën më të keqe dhe ja ku jemi. Ju e dini që mu Lulzim Basha më zboi prej partie e më detyroi bashkë me Edi Ramën me kriju parti tjetër. Dhe unë e detyrova me e kriju. Pastaj erdhët ju u rikthye shpresa dhe unë u ktheva këtu. Normalisht duhet ta mbyllja partinë apo ta dorëzoja. Por mendova se do vij ndonjë ditë e keqe e do na duhet. Ja ku erdhi.  
Merreni Doktor partinë time. Për këtë ditë e kam ruajtur. Për tu mbrojt nga Luzim Basha, ai harram.Sot jena më shumë se kurrë të rrezikum prej tij... 
Shpërthyen duartrokitje në sallë. 
 
 
 

1 Komente

  1. N
    Nari

    Ka nje variant tjeter,sepse edhe Murrizi mund te ofroje per ndihme partine e e tij,te cilen e krijoi si puna e Jozit para zgjedhjeve te 2021 dhe nuk e ka shkrire,por e ruan ne figorifer per dite te keqe.Ja ku te ndriti fati o katunar i Myzeqese.

    Lini një Përgjigje