Berisha dhe familja si punishte arkivolesh!

3 Gusht 2022, 20:20Blog TEMA

Berisha dhe familja si punishte arkivolesh!

Nga Dritan Hila

Pa kaluar 24 orë nga ngjarja e dhimbshme e Potamit, njeriu që ka në biografinë e tij 26 viktima të Gërdecit si përgjegjësi direkte e djalit të tij dhe 4 të vrarë në 21 janar, po rrëmben arkivolin e rradhës për të bërë një protestë kundër Ramës. Fabula në fakt nuk ka asnjë arsye ku të qëndrojë dhe as paralele, pavarësisht se frëngjia mediatike e djalit të tij, portali “Syri”, po bën çmos të kanalizojë një dhimbje mbarëkombëtare, në interes të familjes Berisha duke manipuluar faktet dhe shtrembëruar ngjarjen.

Makina e propagandës se Berishës po bën çmos për të arritur qëllimin e tij për të krijuar psikozën kolektive, të prekë ndjeshmërinë e njerëzve, dhe për këtë sulmon kë nuk i vete pas avazit apo përpiqet të ruajë gjakftohtësinë në një situatë ku shumë njerëz janë traumatizuar.

Turizmi shqiptar po pëson sulme nga të gjitha anët, ku një përgjegjësi e madhe është e familjes Berisha. 9 vite pas largimit të tij nga pushteti, kur industria e turizmit po përpiqet të rimëkëmbet, kur po krijohet kuadri ligjor për turizmin cilësor dhe detar, ku gjithë struktura e shtetit e cila ka mangësi materiale përpiqet të ngrejë një strukturë moderne mbi shkretëtirën që trashëgoi, Berisha shfrytëzon çdo rast dhe çdo arkivol që e ndihmon të thyejë dyert e Kryeministrisë që të mundet të hyjë edhe njëherë.

400 të vdekur në vit ka Italia nga mbytjet apo aksidentet ujore; disa herë më shumë se Shqipëria e krahasuar për frymë popullsie, por askush nuk merr arkivolet të shkatërrojë vendin. Njeriu që la 3.700 të vdekur në mandatin e parë dhe një shtet të shkatërruar, nam i cili do të na shoqërojë edhe në 100 vitet që vijnë; njeriu që bashkë me familjen hodhi në erë 26 shqiptarë në Gërdec dhe vrau 4 veta në mes të bulevardit, shpreson të nusërojë për herë të tretë dhe këtë rradhë duke shfrytëzuar arkivolin e një foshnje.

Nuk besoj se ka mbetur njeri në Shqipëri që nuk iu dhimbs ai fëmijë dhe që nuk dënoi e përbuzi një fundërrinë vrasëse që mbante uniformën e shtetit. Por pakkush, përveç plehrave që ka talentin të mbledhë Berisha rreth vetes, do t'i shkojnë pas në këtë sipërmarrje. Shqiptarët janë në nivelin e babait të foshnjës, që në mes të atij vaji që as hasmit nuk i urohet, kërkoi drejtësi nga shteti. Dhe drejtësia u bëftë, me shpresën që një ditë do të bëhet edhe ndaj njeriut që arkivolet i përdor për të ardhur në pushtet/dritare.net

80 Komente

  1. b
   ben

   Bravo eshte me e pakta qe mundet te thuash per kete shkrim teer kuptimplote.

   1. b
    ben.

    Deri sot kemi degjuar qe vetem kurvave ju dhjesin ne goje per para. Po ja qe ne kete vend spaskemi pare asgje akoma, paska dhe bura qe ju dhjesin ne goje per para. 1 nga keta eshte ky dritani

    1. p
     patrioti

     T'ja hash mutin Dritani ti , ben haleja ; si ti , Dritani ben nga nje cdo mengjez . Pse nuk diskuton permbajtjen e shkrimit , po hidhesh direkt ne ofendime ? Ka ndonje gje qe nuk qendron nga sa shkruan Dritani ?

     1. p
      ppa

      Ky Ben ndyresira vetem ndyresira nxjerr nga goja.

     2. T
      Ti ke thëne një gjysem të vertet

      Problem ështe se ti nuke ke permendur keq qeverisjen dhe korrupsjoni golopant të Rames. Se pse ajo mbeturina Ka qëne shefi i policise për gjith Saranden për shkate të korrupsjoni dhe keq qeverisjes së Rames dhe Jo pse e Ka meritue të jet aty ai tipe nuke ishte dashture të ishte as police i thjesht e Jo më shef. Jame plotsisht dakoret për ato që ti thua për Berishen dhe jane të gjitha të verteta por ai vrasi atye ështe për faje të Rames dhe jo për faje të Berishes. Ne duhet të protestojem dhe të ngrehim zërin Jo me Berishen a po Kure thote ai kriminel por ne si shoqrie vet. Berisha ështe një vrase dhe nuke ështe denuare KY nuke ështe faji i njerzeve të thjesht. Por thën kjo ne nuke munden dhe nuke duhet ta lëm Ramen të bëhet edhe më i keq se Berisha. Jo Jo. Por ti ke harrue edhe Meten se pse unë besoje se Meta do jet edhe më dhunsheme se Berisha.

      1. S
       Selimi

       Cfare Bravo, po a mund t'i thuhet Perbindeshit te Vicidolit, Doktor Sali Mortjes dhe familjes se korruptuar agjenturore serbo-ruse te tij "Punishte arkivolesh", kur Arben Llalla dhe SPAK-u hesht?! Jo, Sali Vuk Karaxhich eshte demoni qe e ka mberthyer dhe nuk e leshon Shqiperine e shkrete!

       1. F
        FRENK

        Ti Selim dhe te tjeret qe shani Doctor Sali B ja rruashji bolet se nuk keni cfar te bani tjeter aty e keni per cdo dite pse nuk e vrisni apo nuk ke koqe delni para dhe do ta shikoni kush eshte ai

       2. k
        k

        Malokët në Tiranë, tragjedia më e madhe kombëtare e të gjitha kohërave .

        1. K
         Kuqi

         Me kete koment o K dukesh qe vjen nga sua me koefiçent te “larte” inteligjence! Lloji yt do ta zhvilloje e mbrodhesoje tiranen!!!!

         1. N
          Nemesis

          O koqe ,Tirana kuqe bastion i ndyresirave labe nga Kurveleshi ,Tepelena ka mbetur.Ku ka ecur Tirana mor loqe,mbushur me pallate te felliqura,perbindsha betoni,vargmale betoni pa gjelberim si Bagdati apo Afganistani.Pa uje te pijshem apo te rrjedhshem tipike bota 3,me ujra te zeza mes qytetit (Lana) i ka vene dhe ca lule, mut me lule dmth.Pa tramvaj,tren ,pa fusha per femijet.Eshte nje turp Tirana pervec qe ka ajrin me te ndotur ne Evrope.Harrova ka vene nje tren tallashi tek parku liqenit

        2. S
         Socialisti vjeter

         Bravo patronazhista komentoni. Tani ulni breket. Barkas shtrihuni dhe prisni sa te vije Rama. Ah ju edepseze. Por a mund te thoni ne cilat raste nje kryeminister jep doreheqje? A keni familje ju? O te shitur per nje rroge administrate. Rama nuk eshte Zeusi. Eshte nje njeri me karakter mizerrabel i perkedhelur nga fati qe i duket vetja i pazevendesueshem. I lindur per fatet me te larta dhe i pandeshkueshem pavaresisht paaftesise se tij ne drejtimin e shtetit. Mos mendoni qe mbroj Berishen. Edhe ai ka te njejten semundje por tani nuk e drejton ai vendin. Ky Hila i ka te qarta idete e tij. Rendesi ka te mos vij berisha ne pushtet.

         1. A
          Askushi

          Po mir o shpellar nga sali karaxhici cfar fitove qe ju solli ne tiran e prap ngelet kafsh, i humbt varri sali serbit.

         2. c
          cuf dabjoni

          Mandati i pare i Qeverise se PD mbaroj ne fillim marsi 1997 deri atehere nuk kishte filluar hataja e vrasjeve nga pandat, kryesisht ne zonen e pare operative, qe nga marsi e deri ne korrik ishte Qeveria Fino me te gjitha partite e pas korrikut qeveria Nano. Shoku Dritan as na thoni sa te vrara ,te ndara nga keto dy qeveri ka....deri sa me Urdher nga lart u vendos shpallja jasht Ligjit e tyre... Pastaj dhe ne do dime se kush lejoj vrasjen e shqiptareve ne kete pjese te Shqiperise......

          1. E
           E verteta

           Ngordhshi ju mor qena komunist,bir kurve dhe bir i kriminelit Sigurimit ky Hila hipokrit dhe konformist. Si mund te argumentosh ne keto kushte? Sa here qe plasin skandale te medha del ky Hila,Vangjeli,Bolino dhe qeneria te relativizojne dhe shperqendrojne opinionin.Ky kurve shef policie u largua nga policia u rimor sepse ishte kanabist,promovohen nga rregjimi.Ka skaf luksoz te pajustfikuar me pagen 80000 lek dhe vile ne Himare,nuk i di ShkB,Drejt.Pol apo Ildkp?Ky certifikohet nga rregjimi si polic model e fut dhe ne pozicion te larte me publikun ,komunitetin etj.Ky kriminel del ne breg me gaz fhe pordhe dhe ben gjemen madje duke patur pistoleten ne cante,ka kurajon te shtyje dhundhem prindin e gjore!Ketij duhet prere mishi me gershere dhe ti hidhet aty uje deti qe te ndjej dhimbjen e vogelushes engjell dhe pastaj ti provoje ne familjen e vet qe te kuptoje dhimbjen prinderore ferrin e tyre.Dalin keto Hila me zaberhanet e tyre Xhunga

          2. N
           Nari

           Analize perfekte.Bravo e madhe

           1. V
            Vlashi

            C’fare bravo thua o Nari si k.Pse nuk anlizon ngjarjet qe po bejne kerdine …nejse eshte profesion servilizmi

           2. Q
            Qelbaniiik

            Je komplet qelbanik Hila

            1. P
             Puntori

             Bravo Hila. Analize perfekte.

             1. E
              ENTSOE

              Gazetar brilant dhe patriot! Te lumte per kete shkrim te vertete!

              1. D
               Drejt

               Mbylle more shkarpen. Nje punonjes i policise se shtetit ka derguar sot ne varreza nje ferishte. Mbylle, te pakten sot. Maskara.

               1. L
                LANI

                O DRITAN O YLL , JE GAZETARI ME I MIRE , ME KORREKTI , ME REALISTI DHE ME I PAPERLYERI NE LLUMIN KU KA RENE GAZETARIA SHQIPTARE . TE LUMTE PENA DHE FAT QE SHQIPERIA KA GAZETARE SI TY . KESHTU MBETSH GJITHMORE DHE SHUME RESPEKTE NGA ZEMRA.

                1. E
                 ERTV

                 E pse e fal Edi Rama ?? Po Sokol Olldashin pse ja mbuloi ?? Apo ashtu është nje punë

                 1. L
                  Leo

                  nje shkrim brilant...

                  1. R
                   Riku komunisti i devotshem

                   Nuk eshte koment. Eshte tallje nga nje sahanlepires . Keta jane ata qe pasurohen me keto lloj skrimesh. Gazetare mjerane dhe pa personalitet. Nuk shikojme nje shkrim per keq qeverisjen dhe ku po katandiset ky popull nga bastardet arqiomarksiste.

                   1. P
                    Paul Saddy

                    Super Bravo.

                    1. V
                     Vranakonti

                     Te lumt zoti Hila.Analize e vertete........Saliu kurre nuk ka per te nuseruar per here te trete. Ai pushtetin ta shikoi me dylbi. Ai eshte nje njeri kriminel dhe i padeshiruar jo vetem nga shqipetaret,por edhe nga Amerikanet dhe evropianet. Saliu mbahet pas nje shkopi te shtrember gati ne te thyer,qe jane budallenjet qe i shkojn pas e u marin eren e pordheve te saliut.

                     1. B
                      Balo

                      Përveç faktit që Saliu nuk ka të drejtë të përdori vdekjet kundër Ramës,sepse vërtetë ka vrarë mjaft ai vetë ,nuk ke që tjetër për të shkruar ore mender gazetar? O pjellë gagaçe e sigurimsit Zvjezda,që torturonte gratë e huaja nëpër biruca! Pse ore paske të drejtë ti të përhapësh opinion,ndërsa të tjerët yt atë i sakatonte kot? Sepse jetojmë në demokraci!Ëëë... Kështu që t'i mut muti nuk e ndalon dot askënd,as plehrën Berisha të flasë,se nuk është më koha e tyt eti.... Po do të gënjesh veten se je gazetar, shkruaj ndonjëherë edhe për këta kriminelët Mavi!

                      1. F
                       FCB

                       Ky nuk ka nevoje me shku ne Dubai.

                       1. S
                        Sara

                        Shume sakte.

                        1. E
                         Eni

                         O Hila ...kudo ka aksidente üor aksidente ama. Ktu nuk jane aksidente por mos zbatim ligji nga te gjithe. Del nje I droguar ne Itali e mund te vrase dike.Ne ba ruan zoti sepse askush nuk nderhyn per ligjzbatim. 400 thua ne IT por IT ka 70 milion...ne me 2 kemi nja 10.por keq me vjen po ke konf interedi .....ke skaf e nuk di ti japesh se Patenten ta ka dhene miku yt Ndreu.Njerezit ndaj merziten se shikojne me syte e tyre se nuk Funk shteti e njerezit e shtetit te vrasin.

                         1. N
                          Naim Frasheri

                          Rrespekt

                          1. S
                           Semi

                           Ne Shqiper gjobat falen, drejtesia nuk funksionon, gjobat nuk vielen...e normal askush nuk zbaton ligjin...pra shtet nuk u be e kushedi kur behet...por ky qe eshte o Hila nuk ben dot shtet ...kaq e ka takatin.....tani vetem fut uje gjithandej...zoti e ruajte Shqiperine nga nje perplasje sociale si 97....

                           1. D
                            Dritan Fenda

                            Qe ne fytyre dukesh qe je mashtrues

                            1. D
                             Dajti

                             Nje arsyetim perfekt . Te lumte pena.

                             1. H
                              Heshtja

                              Gazetar qen and qen bir qeni.. Pinjoll i sigurimit te shtetit..

                              1. n
                               neri

                               E SAKTE. BRAVO !!!

                               1. R
                                Rorirota

                                Të lumtë Dritan. Të shfrytëzosh fatkeqësinë për politikë, është krim ndaj atyre që u ndodhi fatkeqësia dhe të gjithë të tjerëve që ndjenë dhimbje për ngjarjen. Dhe nga kush? Nga vrasësit e shoqërisë shqiptare që nga themeli. Analiza mbi fakte të sjella në këtë shkrim mjafton të kuptosh qëllimin e ulërimave të kriminelëve Sali e Ilir.

                                1. B
                                 BRUKLIN

                                 NJE bravo e madh DRITA hila

                                 1. b
                                  bruklin

                                  floraBRAVO flora AnLIZE SHUME E DREJTE

                                  1. A
                                   Analisti

                                   Të lumtë mëndja dhe dora Z.Hila. Sa të jetë gjallë ose pas hekurave krimineli, vrasësi Sali QENI dhe qelbësira tjetër, spiuni i sigurimit Ilir Qelbësira do të kemi shëmtira të tilla që vetëm mëndja e tyre mund ti sajojë.

                                   1. S
                                    Sander

                                    Servil se servil lepires mbete o Dritan!Dhe si personazh i filmave te soc realizmit e ke logjiken.

                                    1. D
                                     Dhimo

                                     Ky djali i monstres qe torduronte grate e huaja ne kohen e Dulles shet grua e nder per ti shpetuar Rames. Burri i gruas qe intervistonte monstren Nexhmije dhe e pyeste per floket e qejfet dhe jo pe shoqet qe i torturoi e egzekutoi. Kjo fare e ndyre e sigurimit nuk u shuajtka ne 30 vjete. Jane bijte e baballareve qe do benin me turp cdo bir e bije si puna e te atit te kesaj lakeje te Rames qe kane gjet nje menyre tjeter per te kontrolluar opinionin pa pas nevoje per Zerin e Popullit.Ptu , ti kelysh i monstres qe eshte diskredituar ne tre kontinente me Divorce Albanian style.

                                     1. P
                                      Polakja e shqiptarizuar

                                      Mos flit per vrasje ti o biri kriminelit Ylli Hila! Para se te flasesh per te tjere, deno krimet e tut eti! Rrace e keqe!

                                      1. Z
                                       Zhaku

                                       O Mero,po boll i botove shkrime ketij idioti mo.

                                       1. a
                                        alphade

                                        Te me fal me lexuesi por ketij Berishes dhe Metes u duhen shkerdhyer soj e sorollop !! Poshtersite e tyre jane pa limit !!! Ne te semes do te shkojne por pritni dhe pak sa Amerika te vere ne funksionim marshin e shpejtesise ! I merr me avash punet kjo Amerika punet duke pritur qe “Lepuri te vije e te hype vete ne qerre” ………

                                        1. L
                                         Loni

                                         Te lumte Dritan. Dhe te mendosh se Rama i rrahu shpatullat ne shenje ngushellimi per humbjen e kunatit ne Gerdec!!!!! Loni

                                         1. K
                                          Keta

                                          Pyetje autorit: shteti qe ka ngritur Rama nuk ka asnje pergjegjesi? A do te kishte ndodhur aksidenti nese forcat e ngarkuara do ta kishin penguar maskarain t’i afrohej bregut e te bente hatane? Pse nuk edhte zbatuar ligji nga institucionet e ngarkuara? Apo nuk duhet te pyesim?

                                          1. L
                                           Lala i Lushnjes

                                           E thënë shqip. Të lumtë goja Dritan! Fjalë burrash! Lëreni të qetë shpirtin e ëngjëllushes së vogël dhe familjen! Ju mbjellësve së vdekjes dhe ndyrsirave më famkeqe nuk do t'ju hedhë njeri lule, por vetëm do t'ju pështyjnë në ngordhjen tuaj se ju nuk do të vdisni, do të ngordhni.

                                           1. a
                                            andi

                                            Bravo Dritan. Shkrim perfekt.

                                            1. A
                                             Ali Kuci

                                             Respekt pa fund!

                                             1. N
                                              Nje pensioniste

                                              Jam nje pensiniste shume e indinjuar per ate qe ndodhi mund te jem nje gjyshe a stergjyshe per ate femi te pa fajshem ju shpreh ngusheime prinderve eshte pak por njerzit apo keta “politikane “qe meren me te tilla fatkeqesi ne interes te hesapit te tyre une them ju raft ne dere dhe ma zi se kesaj familje eshte per te ardhur keq ku kemi aritur dhe nje bravo per gazetarin Hila qe e ka kapur kete teme pa i shtuar apo hequr asgje.

                                              1. B
                                               Bato

                                               Kjo eshte gazetarin, qe behet nga individe te lire, te formuar me dije e te paanshem!

                                               1. S
                                                Sali Legeni

                                                Salehu do te mundohet te kapet mbas cdo lloje degesh, mjafton qe te shpetoje lekuren e tij

                                                1. D
                                                 Dritan Shkerdhata

                                                 Ne koke te klysheve te tu o monster spiunesh. Pastaj te shohim se si do kakarisesh. Bajgë në ofertë.

                                                 1. Çekiçiç

                                                  Sali NON GRATA krimineli dhe hajduti plak i matufosur terë jeten është marrë më poshtersira Ne vend qe te tregoj dhimsuri per atë femi tregohet idiot Analiza ishte e shkelqyer nga Dritan Hila Respekt per Dritan Hilen Shqiptaret jan vetdihsu dhe nuk i shkojnë mbrapa nji kafshe si Sali Ram Berisha dhendrrit te serbes MILICA

                                                  1. B
                                                   BoBos

                                                   Ate pune Po ben edhe ti ore lepiresi I Rames,Po vjedh dhimbjen e Familjes te nje pacavure sigurisht me pagese,pra ku je ti ose Rama qe Polici i Shtetit vrane nje femije,ndryshe nga Berisha.nje mut jeni te gjithe.ti nuk Po ben para me demagogji per Qeverine,pra je lepires dhe vrases si ata.

                                                   1. A
                                                    Abc

                                                    Urime Hila! Si puna e veres, duke shkuar koha dhe me i vyer behesh.

                                                    1. D
                                                     Dakord

                                                     Pyetja 1 milioneshe ketu eshte: perse nuk arrestohet ky perbindesh? Kush e ka frike akoma kete??? Sa njerez te drejtesise paskan dosje ??? Me cfare shantazhon ky qelbesire??? Po si eshte e mundur kur lista e krimeve te tij shkruhet perdite???

                                                     1. E
                                                      Edison

                                                      Ky Dritan Hila eshte i pafytyre eshte ishitur te edi rama. Eshte i pashpirte indyre me ate zerin dhe mimiken e tij.eshte po aq kriminel sa komisari qe vrau femijen. I vetem ndryshim midis komisarit dhe dritan hiles eshte se ky i fundit flete me vetdije. Ju lutem gjithe medjas te mos japin asnje fjale apo koment te dritan hiles (i pashpirtit). Dritan hila kriminel me vetedije

                                                      1. e
                                                       eli

                                                       Hallall Dritan!

                                                       1. R
                                                        Rudina

                                                        Dritan Hila dhe Spartak Ngjela jane te paguarit e Edi Rames . Edi Rames i kane mbetur vetem keta dy pseudo analiste. Si mund te flase dritan hila per ngjarjen e rende ku humbi jeten nje femije engjell i zotit. Po ky eshte i pashpirte eshte kriminel po aq sa dhe komisari. Spartak ngjela nuk ka femije dhe nuk e di cfare eshte dhembshuria per femijen. Turp turp turp turp per jete Dritan Hila

                                                        1. G
                                                         Gaz Paja investitor strategjik

                                                         Familja Berisha punishte arkivolesh , po familja Ylli Hila c'fare familje eshte ? Mos bej si nevrik se ta shke.........ej me shume kurven

                                                         1. R
                                                          Rajmond vonjati.

                                                          Sali Ram Berisha, ne lumin e jetes edhte si nje zgerbonje e kalbur qe mbledh rreth vetes gjithe plehrat e botes si "ben", "FCB", lloj lloj Taulantra, Kalecra, Vito, etj, etj, te cilet i paguan qe te jene hazerxhevap me komentet e tyre qe duken qe atje tej se jane shkruar nga familja kanibale e u seviren "ben"-rave, te cilet flasin nepermjet zorres se trashe te Saliut, Lirise, Argites, Zenit dhe Abit, duke penguar ujin qe rrjedh me mundim ne rrjedhen e vet.

                                                          1. G
                                                           Gerdeci

                                                           Artikull me shume vlere dhe i dobishem per t'ua kujtuar shqiptareve arkivolet qe ka mbjelle Berisha anembane Shqiperise me vullnetin e tij te plote kriminal.

                                                           1. L
                                                            Latif Dreqi

                                                            Ky siç ka emrin është. I biri i t'et. Një qelbësire e punishtes se hetuesisë së Enver Hoxhës.

                                                            1. c
                                                             cup frroku

                                                             ti nuk je analst ti je enverist ne bot ndodhin po jo nga shefa policije qe pretendojm te na mbrojn po clidhje ka berisha me shefin e rilindjes uroj mos tju ndodhi ju nje fatkeqsi e tille se pastaj nuk po te bie ndermend aka fajin berisha apo meta vec edi mos te preket se je zedhensi e zevendesi po kurr zdo jesh i pari se servilat nuk xajn vend ne shoqeri turp qe e quan veten analist thjesht je nje komunist i thekun

                                                             1. S
                                                              Shijaku

                                                              Gjithsesi, jeta vazhdon...

                                                              1. Q
                                                               Qy qy qy qy

                                                               I keni pare ata qente randace qe bredhin rrugeve nate dite.Keshtu jane katandisur dhe keta Sali Rame rrempalla dhe Ilir kokmu.....ti.Qe bashke me soin e sorrollopin e tyre luajne me fatkeqesite e tjetrit.Dite nate kanale televisive dhe gazetare indivite te cajne menderen a thua se e ndjejne me shume se populli kete fatkeqesi.Mjaft me me fatkeqesine e tjetrit ai te mari denimin e merituar dhe lerini re hate familiaret ne dhimbjen e tyre .

                                                               1. T
                                                                Trotski

                                                                Boll me Llafe duhet te Penalizohet Sali Kerma qe leh vazhdimisht ore e çast.,dke harruar zullumet e veta..Patjeter keqardhje per gjemen e ndodhur po nuk ka vlere politizimi i saj sidomos duke u keqperdorur nga Spiuni Like Hajduti dhe Saleh Kerma NON GRATA

                                                                1. e
                                                                 eli

                                                                 Çne qe paskan hyre gjithe keta funderrina non grata ne koment?!

                                                                 1. S
                                                                  Spak

                                                                  Per te kuptuar Saliun dhe injorantet hajdute dhe kriminele te tij mjafton te lexoni komentet me lart! Nje gjuhe alabakesh,te poshter dhe hajdutesh,kriminelesh,spiunesh! Ja ky llum i shoqerise shqiptare eshte baza e kriminelit Sali! Nuk e di se sa do t'u behet qejfi per komentin tim dhe gjuhen e perdorur!

                                                                  1. B
                                                                   BoBos

                                                                   E mesojme nga Rama ,Ti Ke ndonje gjysh me incerrator me 30 milione € ne azil te pleqeve,Po oxhak me 16 mije € Ke ti si ai ne surrel.ikni se filloi te ndaje Byrekt Rama se sot e nxorre edhe Dhalle… flet per kulture dhonjepapreri qe i blinte bythes ne paris

                                                                  2. s
                                                                   shpiragu

                                                                   Se pari ngushellime familjes per kete tragjedi qe i ndodhi ,zoti ju dhente kurajo dhe force per ta kaluar kete ngjarje te rend .Perte gjithe komentuesit ,leni politiken menjan ,as kush nuk ka te drejt ta perdori kete fatkeqesi per perfitime vetjake apo partijake .Eshte turp .Mos harroni se jemi shqiptar dhe kemi zakone te detyruara per fatkeqesi dhe tragjedi te permasave te tilla.U keput nje lule e pa celur .Fajtori ose fajtoret para drejtesis .Per z Dritan analiza njerezore dhe sh e drejt .Ata qe te shajn jan ose eshte vetem nje me sh pseudonime ,nuk jan shqiptar , nuk jan prinder as dhenjerez ,por vetem qenie te gjalla.Dritan je gjithmon i sakt se njeh vetem te verteten si do qe te jete ajo.per mua BRAVO.

                                                                   1. T
                                                                    Tropoja

                                                                    Te lumte per shkrimin! Sodomizon gjithe Andushet e Lubonjat, qe leket e Shkelzenit, dosjet e bashkepunimit, oligarket e perbashket, solidaritetin i kultures se bllokut ne mbeshtetjen e pakufijshme qe i japin pushtetit te familjes se krimbur Berisha, i ka bere berishistet te duken qurra, perballe te tille fashistesh te kuq. Berishes i harrove edhe Remzi Hoxhen, kockat e te cilit nuk i ka treguar ende ku i ka hedhur me horrat e tij. Ben mire ti kujtosh edhe Bardhok Lalen qe e turturoi dhe varrosi te gjalle me paramilitaret e tij. Mos harro edhe dhjetra gra e femije qe masakroi ne Tropoje me mina dhe sulme terroriste te drejtuara personalisht nga ai vete. Ne fund edhe pritat ndaj luftetareve te UCKse. Qe pergjerohet per Kosoven, por me gjithe miljonat e Shkerdhites nuk strehoi nje te vetem ne shtepi gjate luftes dhe nuk coi nje berishist te vetem te hidhte nje pushke per Liri, por i mobilizoi me urdher te Milloshevicit te destabilizonin Shqiperine, komisarjatet, depot dhe repartet e ushtrise, shtyllat e tensionit dhe prapavijat e UCKse. Thuaji edhe qe shqiptari nuk le hak pa marre dhe gjak pa lare. Ate qe shteti yne i krimbur nuk ka per ta bere kurre, ka per tja bere urrejtja e te heshturve, me gjakun e familjare e te se cileve lau duart, qe e pergjojne prej dekadash ti thyhet dega e krimbur qe e mban. Le ta shpertheje ne fund edhe deren e Ferrit qe e pret, me arkivolin e Shkelzenit!

                                                                    1. E
                                                                     Eni

                                                                     Hila...kur do besh nje shkrim pa permendur Berishen...mos ta ka.....

                                                                      1. V
                                                                       Vlonjate pa shkollë

                                                                       Po mo Hila je legen komplet, arroganca e nenpunësve të këtij shteti gangsterësh të frymëzuar nga arroganca e KM, vrasin fëmijë dhe fajin e paskan opozita dhe Berisha, po si stë vjen turp?

                                                                       1. P
                                                                        Preveza

                                                                        Megjithese e cmoj analizen, mendoj se ke humbur kohen kot. Kemi 30 vjet qe perserisim te njetat gjera per nje cope muti si Berisha. Prap aty eshte. Dhitet e perlyhet me jashteqitjet e veta, te cilat ushqejne edhe kopene e idjoteve tribale berishiste. Ka edhe disa copa muti te tjere, te ngjashem, ku te gjithe se bashku, nuk e lene te fundoset. Drejtesia jone nje sodomi. Medioker te tredhur pa asnje misjon, ne kerkim te karrikes se lakmuar. Vrau, preu, shqeu, dogji, vodhi, peshtyu, shiti territore, aty eshte. Lere deri sa te vdese! Populli yne e ka reagimin me shume vonese dhe me kafsheri. Sa ti keputet filli, apo sa te mbylle syte, do ti shkerdhejne cka lene prapa. Familjen edhe varrin, se vleresimin si cope muti dhe jashteqitje, e mori per se gjalli nga historia dhe nga dy superfuqite demokratike te globit.

                                                                        1. Lisi

                                                                         Mos ngaterron tet ate hetuesin krimineli te diktatures me S. Berishen?

                                                                         Lini një Përgjigje