Islamistët: 95% jemi muslimanë! Albin Kurti e di mirë se shamia është e dëmshme për kombin, mollë sherri që i ndanë shqiptarët

15 Gusht 2022, 11:52Blog Liri Loshi

Islamistët: 95% jemi muslimanë! Albin Kurti e di mirë se shamia

E pa vërtetetë. Nëse musliman i bie me i plotësu strikt 5 shartet e Islamit, atëherë nuk dalin as 10%. Pjesa tjetër janë muslimanë pasivë, që nuk e praktikojnë fenë pos kur asht festë bajrami, që nuk falën, që nuk binë shahadet, ose binë shahadet veç kur tutën, kur iu kerset reja para kamve dhe që nuk e kanë hiç problem me pi birra, verë, wiski, vodka deri në dehje të trupit.

Të tillët nuk e stimulojnë bartjen e shamisë, as nuk e votojnë atë në asnjë rast. Meqë, deputetët përfaqësojnë popullin, atëherë komuniteti që po shtyen përpara futjen e shamisë nëpër shkolla, nuk ka aq vota sa me e kalu një ligj për këtë. Qeveria mundet me e pezullu udhëzimin për ndalimin e shamisë, por pezullimi, si një gjë e përkohëshme, nuk është adresim definitiv i çështjes. Pra, shamia nuk ka me hy nëpër shkolla dhe me iu ngul kombit si thikë në zemër, kur ai nuk e do shaminë.

Ju që po thoni se na që jemi kundër shamisë jemj pak, ose jeni tu genjy me qëllim propagande. ose thjesht, nuk e njihni popullin tuaj. Ne që jemi kundër shamisë, jemi shumica absolute dhe ju garantoj se shamia s’ka me kalu. Albin Kurti me deklaratën e tij në mbështeje të shamive, ka ba një gaf politik që ka me i kushtu. Nuk ka me pasë ma shumë vota, por ka me pasë ma pak. Pse? Sepse vetëm në parlament adresohet definitivisht çështja e shamisë e parlamenti asht i dominuar nga deputetët që nuk i mbyllin dritaret e kombit me perde të mesjetës. Vota nuk kalon.

Albin Kurti e di mirë se shamia është e dëmshme për kombin, është një mollë sherri që i ndanë shqiptarët dhe ai nuk i bën presion askujt me e kalu shaminë. Albini ma shumë ka me ba presion për kodin civil (martesat e gjinisë së njëjtë) sesa për shaminë. Tash po shihet qartë se Albini ju ka premtu me e kalu shaminë, por që po themi se nuk e kaloi? Atëherë ju grupi i islamistëve politikë do të largoheni nga Vetëvendosje dhe do të kërkoni një partner tjeter. Rrugë tjetër nuk keni.

Ju jeni të njëjtit që jeni sorrollatë te LDK, PDK, të Pacolli, te Ferid Agani, të Gëzim Këlmendi e krejt në fund tash tek Albini. Ju s’keni shumë vota, veç genjeni se keni. Në fakt votat i keni marrë në emër të ndryshimit pozitiv e jo për kauzë të shamisë nëpër shkolla qysh jeni t’u vepru tash. Populli nuk i jep vota askujt për me e degradu jeten e tyre siç po tentoni ju tash kur po mendoni se jeni faktor politik. Nuk keni qenë faktorë, as nuk jeni. Po të ishit nuk do të futeshit në xhep të Albinit, por do të provonit me liderin tuaj shpirtëror, Shefqet Krasniqin, atë që nënë Terezës i caktoi përjetësinë në ferr! Ju e dini mirë se me Shefqet Krasniqin as pragun nuk e kaloni.

Ju veç keni dashtë me u rritë si grup në Vetëvendosje t’u i pranu formalisht kauzat e Albinit e me e realizu kur t’ju vie në shtek kauzën e shamisë. E, nëse kjo ndez, me e ba edhe segregacionin e nxënësve mashkuj nga nxënësit femra, qysh e “ka lanë” Allahu në Kuran! Pastaj vijnë kërkesa tjera edhe ma radikale deri tek lejimi i martesave brenda familjes qysh bahet në shumë vende islamike që ky popull i urren dhe nuk i pranon.

Prandaj ju keni me e lanë mulla Albinin dhe keni me kalu të djali i haxhi Milazimit dhe prej aty të dosti juaj Lumiri, prej Lumirit te Feridi dhe krejt në fund keni me përfundu aty ku e keni vendin - të Gëzim Këlmemdi. Qaty me Gëzimin keni me u sjelllë e pështjellë dhe parlamentin jo me pa me sy edhe rrafsh 30 vjet, që do me thënë kurrë.

Agjendat fetare s’kanë me kalu, as sot dhe asnjëherë. Shkoni merruni vesh me atë që ju ka premtu. Populli ju refuzon sapo ta marr vesh kush jeni e çka doni. Prej tash ju premtoj se kam me punu që me e nxjerr në shesh fytytën dhe qëllimin tuaj të vërtetë. Prishtina nuk ka me i ngja Sarajevës së pasluftës, por ka me mbetë Prishtinë evropiane dhe gjithnjë ma e civilizuar, siç kanë dashtë ata që e kanë dhanë jetën për liri kombëtare e jo për çështje fetare. Shkollat publike nuk kanë me i ngja mejtepeve. Nëse nuk don Albini me shku rrugës se kombit, ju paralajmëroj se kemi me e gjetë një Albin tjetër!

21 Komente

 1. P
  Pro

  Bravo, shumë mençur dhe me argumenmte jeni shprehur. Repskt!

  1. s
   shqipo

   ISLAMI ESHTE ANTISHQIPTARIZEM! Ne fakt islami eshte antishqiptarizmi me i rrezikshem! Te gjithe duhet ta dine se ne islam nuk ka atdhe dhe komb! Atdheu dhe kombi ne islam quhet pikerisht vendi dhe populli qe eshte nen islam,pra s’ka rendesi origjina e popujve! Nese dikush eshte ne islam,atdheu dhe kombi i tij eshte njesoj me atdheun dhe kombin e dikujt tjeter qe eshte po ne islam,pavaresisht se origjina dhe vend-ardhja mund te jene krejt te ndryshme! Pra nje shqiptar ne islam eshte vella me nje sllav ne islam,me nje arab ne islam,me nje afrikan ne islam,me nje kinez ne islam,me nje afgan ne islam … e keshtu me rradhe,por nuk eshte vella me nje shqiptar jashte islamit (qofte ky ateist,agnostik apo besimtar i cdo feje tjeter)!!! Islami pra ka karakter perjashtues! Eshte kjo arsyeja qe islamistet shqipfoles shkojne dhe luftojne ne Siri,apo mbrojne dhe perkrahin terroristet arabo-palestineze! Sepse islamistet konsiderojne atdhe dhe komb te tyrin vendin dhe popullin ku sundon islami,jo Shqiperine dhe shqiptaret! Te qenit islamist do te thote antishqiptar,ky eshte detyrim i fese islame! Islami nuk njeh komb dhe atdhe! Islamizmi eshte antishqiptarizmi me i neveritshem dhe me i shemtuar! ISLAMI ESHTE ANTIHUMANIZEM! Islami “fe paqesore”!? Ja pjese (ajete) nga Kurani qe deshmojne te kunderten : 1. Sure 2, fjalia 193 : “Luftoni ata derisa të zhduket propagandimi i idhujtarëve (politeistëve) dhe derisa të aplikohet vetëm feja për Allahun…” [2:193 ] Komenti: Ky është urdhër i Muhametit i vitit 624, kur sapo ka filluar sulmet kundër arabëve të besimit politeist (idhujtarëve), Pra, Muhameti urdhëron bandat e tij të sapoformuara për t’i luftuar bashkëvendasit e tyre “deri sa të aplikohet vetëm feja e Allahut” – Islami. 2.Sure 5, fjalia 33 : “Dënimi i atyre që kundërshtojnë Allahun dhe të dërguarin e Tij dhe bëjnë shkatërrime në tokë, nuk është tjetër vetëm se të mbyten, të gozhdohen, ose t’u priten duart dhe këmbët e tyre të anëve të kundërta, ose të dëbohen nga vendi. Ky është poshtërim i tyre në këtë Bote. Në botën tjetër ata do të kenë dënim të madh.” [5:33] Komenti: Përcaktim konkret, tepër kriminal, i Muhametit, se si duhet të dënohen ata që e kundërshtojnë ate, i cili në këtë rast është maskuar si “i dërguar i Allahut”.. 3.Sure 9, fjalia 29 : “Luftoni ata që nuk besojnë Allahun e as botën tjetër, nuk e konsiderojnë të ndaluar atë që e ndaloi Allahu dhe i dërguari i Tij, nuk besojnë fenë e vërtetë, derisa ta pagojne taksen (xhizjen) në dorë, e duke qenë të mposhtur.” [9:29] Komenti: Urdhër tepër konkret i Muhametit. Në këtë urdhëresë u është lënë një alternativë jo-myslimanëve të mbijetojnë duke pranuar që të japin haraç bandave kriminale, të komanduara nga Muhameti. 4.Sure 9, fjalia 123 : “O ju që besuat! Luftoni jobesimtarët që i keni afër jush, e le ta ndiejnë prej jush grushtin e fortë kundër tyre…” [9:123] Komenti: Muhameti thërret / urdhëron besimtarët e tij (myslimanët) që t’i luftojnë fqinjët e tyre. 5.Sure 5, fjalia 52 : “… O besimtare, mos merrni as te krishtere e as cifute per miq…”[5:52] Komenti : Muhameti urdheron ndjekesit e tij per diferencim dhe percarje. 6..Sure 8, Fjalia12 : “… Sigurisht ne zemrat e jobesimtareve, une hedh frike. I goditni ne qafe dhe keputini gishterinjte…” [8:12] Komenti : Muhameti jep urdher te qarte per frikesim te jo-myslimaneve dhe per tortura dhe keqtrajtime kafsherore. 7.Sure 8, fjalia 39 : “ … Luftoni kunder tyre derisa te mos kete me lufte fare dhe cdokush te besoje Allahun “[8:39] Komenti : Urdher i qarte, derisa te gjithe ti binden Muhametit dhe bandes se tij “ne emer te Allahut”, do kete lufte, dhune dhe vrasje te te pabindurve. 8.Sure 8, fjalia 41 : “… ta dini se kur te vidhni (me zaptime e lufte) nje e pesta i takon Allahut dhe te Derguarit dhe kusherinjve te tij “[8:41] Komenti : Fare i qarte detyrimi ndaj “luftetareve te Allahut”. Ata jane te detyruar qe cdo gje qe vjedhin, nje pjese (1/5) te saj t’ja japin Muhametit “te Derguarit” dhe bandes se tij kriminale “kusherinjve”. 9.Sure 8, fjalia 60 : “… Mobilizoni kunder tyre cdo force dhe cdo arme qe keni, qe ti veni te gjithe nen frike : armiqte tuaj, armiqte e allahut dhe ata te tjeret qe ju nuk i njihni, por qe i njeh allahu …” [8:60] Komenti : Muhameti jo vetem urdheron qe te luftohen te gjithe jo-myslimanet, por i detyron ndjekesit e tij qe te mos kene pikepyetje apo dyshime ne ate qe ju thote ai vete Muhameti, pra qe mund te luftojne cdokend qe ju thote ai, pavaresisht se kush eshte ky kundershtar “se ate e njeh Allahu”. Pra mund te jete nje mysliman kundershtar i Muhametit dhe po tha Muhameti ta luftoni, luftojeni se e di ai kete pune … 10.Sure 9, fjalia 5 : “… kur te kene mbaruar muajt e shenjte, i vrisni paganet … “ [9:5] Komenti : Muajt e shenjte jeni te njerez te mire dhe te urte thote Muhameti. Sapo te mbarojne muajt e shenjte, behuni kriminele,vrases, hajdute e zaptues …

   1. S
    SaHale Breshkani

    Islam = Barbarizem prapambetje injorance

    1. D
     Dakord

     Bravo shqipo, keto qe ke shkruar jane fakte e jo llafe. Atehere Albini si e ka hallin? Eshte islamist? Si mund te jete KM nje funderrine e tille :(

     1. L
      Likja

      Nuk esht islamik... por qe kur hengri corben e prishur ne burgjet e serbise..eshte i detyruar ti bej Mir detyrat qe i ngarkohen nga serbia, kujt tjeter do ti interesinte me shum se serbise nje kosove myslimane edhe ne syte e evropes,,,,per serbi e,shamite neper shkolla do tregojne qe esht nje shtet islamik ...dhe ndoshta me vone do pretendojne dhe shtet terroristi..Albini esht nje shqiptar gjakprishur...

     2. A
      Artan

      Nje bravo te madhe Shqipo. Shto ketu qe ishte pedofil, e morti Aishen 7 vjeç dhe e çoi ne krevat 9 vjeç. Kishte rreth 21 gra perveç skllaveve te seksit, duke shpallur qe Allahu i kishte dhene lejen per kete gje. Ne kete harem futi dhe gruan e djalit adoptiv. Vete Muhameti ka therur me doren e tij dhjetra ebrei. Ka detyruar vellain te vrase vellain ose babain dhe nqs shfaqte ndjenje keqardhjeje urdheronte ta vrisnin. Myslimizmi virusi me I keq qe i eshte ngjitur kombit tone me dhune.

    2. L
     Ladi

     Nderime. Njerez te ketij brumi japin shprese se Kosova nuk rreshqet drejt gremines siç i pelqen Albinit dhe Vuçiçit me shoke.

     1. U
      Undefined

      Bravo....Respekt...

      1. N
       Nga une

       Ju lumte!

       1. E
        Ed

        AL BINI ESHTE AGJENT I SERBEVE PRANDAJ DH DO TA PROVOJE TA BEJE. SHIKOJENI CPO BEN PO THUAJSE E FUTI NE LUFTE ME SERBINE PARA 2 JAVEVE SHIKONI KE KA ALEAT SALIUN DHE METAN.

        1. K
         Korcari

         O Albin! Akoma nuk e ke kuptuar ti se Gruaja Kosovare eshte 100 here me e mencur,e ngritur,e perparuar se burat,kosovare.Perfshi dhe ty.Ri urte se ka mundesi qe deputetet gra aktuale,te marin nisme apo peticion ku te kerkojne per ty nje vizite tek doktori. Se sa per vota plus...haroji.

         1. D
          Dakord

          Nuk e ben per vota mendoj une, jo drejtpersedrejti te pakten. E ben qe vendet arabe ta njohin kosoven se shumica e tyre nuk e njohin. E qe kur ka ardhur ky ne pushtet, asnje arritje nuk ka pasur ne kete ceshtje perkundrazi disa shtete leshi andej nga afrika e terhoqen njohjen. Keshtu qe ky do dale nga pilitika ashtu sic hyri DESHTAK.

         2. R
          Raf

          Shpresoj qe kosovaret te jene me pak fanatike mesjetare.

          1. S
           Shpalosësi

           Bravo z Loshi, Keni shkruar me shume qartesi. Pasardhesit e Ali Shukriut, Rrahman Morines, Sinan Hasanit etj. te regrutuarit si Dritan Abazoviqi qe e nenshkroi copetimin e Malit te Zi ne dobi te Serbise, veprimin e njejt do te beje edhe Vidkuni i Kosoves Mulla Albini, qe Manastiret e Graçanices, te Deçanit dhe te Pejes t'i ipen Serbise. Simpatizantet e shamise do te jene mburoja e Vidkunit Mulla Albinit dhe faqekodres Osmanovićit.

           1. k
            katarakti

            Albini ështê shprehur se deri 16 vjeç nuk ka shami në kokë. Pastaj bëj si të duash. Mua ky veprim më duket i drejtë. Le ta mbajnë 10 përqind të femrave kosovare shaminë po tê duan! Personalisht për mua nuk duhet lejuar shamia, si nuk duhet lejuar as edhe martesa ndërmjet të njëjtit seks. Nuk mund të përdhoset institucioni i shenjtë i martesës, lidhja në mes të një burri dhe një gruaje, për tu bërë qejfin një grupi të degjeneruarish ose të sëmurësh. Pra duhet të luftojmë si regresin, anadollizmin, por po aq edhe degjenerimin dhe zvetënimin e shoqërisë dhe familjes. Albini duhet të ndahet nga islamistët që janê në Vetvendosje. Sa herë kemi tundur flamurin e islamizmit, aq herê kemi humbur. Serbia do të gëzohet shumë po të vêrejê se Kosova po kthehet në një shtet islamist. U duhet mbyllur goja islamistëve fanatikë tê kryesuar nga Shefqet Krasniqi. Ata janë njê pakicë e papërfillshme në Kosovë. As 10 përqind, por që bëjnë shumë zhurmë dhe duan të imponohen. Shqiptarët e të dy anëve të kufirit janë shumica laikë. Parulla "Mos shikoni kisha e xhamija, feja e shqiptarit është Shqiptaria" - ka hyrë në çdo zemër. UÇK-ja luftoi me flamurin kombëtar, jo me flamurin jeshil! Pra të mos e humbasim rrugën. Jo islamizmit politik në trojet e Arbërit. Feja ështê çêshtje personale dhe nuk ka pse të imponohet në shoqëri.

            1. V
             Viola

             Kur arriti u vesh me perce(Shami)dhe goca Luan Zaloshnjes,e tmereshme.

             1. V
              Viola

              Kur arriti u vesh me perce(Shami)dhe goca Luan Zaloshnjes,e tmereshme.

              1. S
               Shqiptar Kosove

               Çka të hyn në punë haxhi milazimi o trushpëlar, spekulimet e parafushatës mos i korrigjo tash...mbaja temena shaminë shefit tënd Kurrtit si dhuratë që na çmendi qe 15 vjet, tash e ke vërejtë se sa i dëmshëm është kombin dhe lirinë. Vonë jeni zgjuar nga gjumi!!!

               1. L
                Lani

                Bravo????????????!

                1. U
                 Umor Isti

                 Une jam per mbajtjen e shamise, por me nje ndryshim te vogel: ate ta vendosin burrat ne kokat e tyre! He, ja u mban?

                 1. Çekiçi

                  Sala Meta Albini dhe Vjosa kur duhet janë serbofil dhe kur duhet janë arabofil por shqiptar nuk janë kurrsesi Sala Meta janë profil i Esat pash Toptanit Albini Vjosa janë profi i Rrahman Morines

                  Lini një Përgjigje