Për trushpëlarët e Berishës që mu vërsulën mua dhe plani për rrëzimin e shtetit

6 Gusht 2022, 09:35Blog TEMA

Për trushpëlarët e Berishës që mu vërsulën

Nga Dritan Hila

Nisur nga një video-koment që bëra lidhur me aksidentin tragjik të Himarës, ku shpjegoja teknikisht arsyet e aksidentit dhe çfarë duhet të bëjmë që të mos ndodhin rishtas, është shkëputur nga konteksti, çfarë them dhe përdoret për të ndezur revolucionin popullor.

Kush ka parë video-komentin e plotë e ka të qartë që nuk justifikohet ngjarja dhe autori, por trushplarëve iu mjafton ajo që iu ofron Berisha, dhe jo e vërteta.

Pas “Syrit", tani e kanë marrë stafetën rrogëtarët në të zezë të Berishës dhe Metës.

Lidhja e emrit tim me qeverinë Rama, duke manipuluar faktet, nga momenti që shteti ndërmori hapat institucionalë për të zbardhur ngjarjen dhe dënuar autorin, ka si qëllim të sajojë një target që i çon tek Rama dhe të nisin demontimin e shtetit. Kjo është një praktikë që Berisha e ka përdorur në vitin 1991 kur rrëmbyen katër arkivolë dhe rrëzuan shtetin. Që nga ajo ditë Policia nuk e mori më veten. 

E kanë bërë në 98-ën kur me arkivolin e Azem Hajdarit sulmuan dyert e Kryeministrisë; e kanë bërë sa herë ndonjë kriminel vritej në përpjekje me forcat e rendit duke e shpallur hero të PD dhe e kanë bërë edhe pasi dolën nga Kuvendi duke sulmuar më shumë se godinat e Edi Ramës, Policinë e shtetit të shqiptarëve. Po e bëjnë sot, duke identifikuar një bandit si Arjan Tase me gjithë trupën policore, duke kërkuar që të implikohet e gjithë Policia.

Këtë radhë makabriteti i Berishës po arrin majat duke përdorur arkivolin e një foshnjeje.

Nuk besoj se ka mbetur njeri në Shqipëri që nuk iu dhimbs foshnja, sikurse nuk ka mbetur njeri pa përbuzur Arjan Tasen.

Por në këto momente ajo që duhet të bëjë shteti është të ruajë gjakftohtësinë dhe mos bjerë në panik. Një kokainoman apo kriminel gjendet edhe në rradhët e Policisë, sikurse edhe në krye të opozitës. Një hajdut dhe minues demokracie si Berisha, që hedh turmën kundër institucioneve të shtetit, gjendet edhe në krye të opozitës por ai nuk përfaqëson çdo opozitar të këtij vendi, apo çdo qytetar të indinjuar.

Berisha dhe Meta kane për qëllim ta çojnë vendin në anarki, në mënyrë që qytetarët të vijnë në pikën, që më mirë të pranojnë pushtetin kleptokrat të dyshes, sesa anarkinë e rrugës. Këtë ka praktikuar Berisha, në gjithë karrierën e tij, herë duke djegur vendin dhe herë, kur me tufën e komitëve dilte rrugëve të Tiranës; sa me arkivol në dorë, sa me premtimet për arkivole.

Karriera e tij politike kalon nëpërmjet destabilizimit të shoqërisë, sulmit permanent ndaj institucioneve, duke synuar t'i çojë njerëzit në zgjedhjen e dëshpëruar, që më mirë në fund pranon dhunën shtetërore të Berishës, si më pak e keqe, krahasuar me dhunën e tij të rrugës.

Mitingu i djeshëm tregoi se prania e Berishës dhe Metës në miting përdhosi dhimbjen e qytetarëve. Janë miliona ata që iu dhimbs ajo foshnjë, që duan siguri në plazhe, në rrugë, në shtëpi dhe dënimin e autorit, por këtë nuk e presin nga dyshja që ishte dje në shesh.

Detyra e shtetit është të japë drejtësinë dhe mos të lejojë llumin e rrugës dhe demagogët që iu prijnë, t'i imponohet shumicës. Kush ka të drejtë, pastaj, e vendosin qytetarët në votimet e ardhshme./dritare.net

56 Komente

 1. v
  vang

  Hila,mos e prish gjakun.Te gjitha fajet i ka mungesa e drejtesise ,mbi te gjitha SPAK-ut.

  1. N
   Natasha

   Po Cuci dhe lukunia e ministrave e ministresahve qe ngelen para pasqyrave, ca duke zbukuruar mjekrat, ca duke nderruar fustanet?!

   1. D
    Dakord

    Mos u merzit o natasha, voten e ke. Kur te vijne votimet, voto kunder. Apo ke ngel pa pune shteti dhe te leverdis ti bashkohesh terroristeve!! Nuk di sa vjeç je ti por partia e llumit ne kohen e nanos hidhte ne ere shtyllat e tensionit. Nese je e re, pyet. Partia e llumit kthehet ne organizate terroriste sa here del ne opozite por tani e tutje aty do ngordhi edhe per disa mandate te tjera. Pushtetin ta jep sovrani dhe jo dhuna. Kjo qeveri do rri aty sepse keshtu do shumica dhe pike. Kur ta perzene te vetet do iki. Ju jeni gati ta digjni shqiperine qe pastaj ta vidhni. Keta qe kemi vjedhin pa vrare e pa djegur. Kaq e thjeshte eshte moj zonja natasha

    1. Z
     Zoti te rujte.Flm

     Super dhe sakte .. Faleminerit se me kurseve kohen te shkruaj per ata muter,Pleura ,spiune kriminele qe fündin mezi po ja presim .. Ne hale,te shkojne do Zoti atje ne. Rec te shkodres ,qe kure u ndertua u fole se po ndertohet per plehrat e permemdur ke siper..

     1. b
      burgu i recite eshte ndertuar per te varferit

      keni nje shekel qe permendni recin dhe asnje nga ata qe e meritojne nuk " banon " atje. mjaft me permendjen e recit se nje mut jeni dhe ju qe mbani ane te shkaterruesve te ketij vendi.

     2. Z
      Zoti te rujte.Flm

      Super dhe sakte .. Faleminerit se me kurseve kohen te shkruaj per ata muter,Pleura ,spiune kriminele qe fündin mezi po ja presim .. Ne hale,te shkojne do Zoti atje ne. Rec te shkodres ,qe kure u ndertua u fole se po ndertohet per plehrat e permemdur ke siper..

      1. S
       Spak

       Natasha eshte Brisida shehaj!

       1. N
        Nick

        Mbasi shkrove kete koment te porositur, si patronazhist-spiun, a e fitove nje sufllaqe?

       2. b
        bregdetari

        Pse e ke këtë mllef? Thuaj konkretisht çe keqe i ka ardhë vendi nga këto "Ministresha"? Mbajeni urrejtjen politike dhe antifemizmin brenda vetes dhe mos e nxirni zulmën e helmit se është ...turp ,pak ta thuash

        1. N
         Nick

         A e njoftuat parlamentin europian per shtatzanine e deshtuar te gruas se kryetarit te bashkise se Kavajes? Patronazhiste te paguar te te gjitha gjirizeve, bashkohuni!

        2. P
         Paqesori

         Po pse do rrine si ty ,moj Tashe, me nje fustan ,nje jave.. apo je ndonje Tash qe fshihesh pas fustanit te Tashes. Te ka ngelur ora ne 1990

       3. s
        shqiptar

        Respek per ju i nderuar,Gungacin e drejton vetem arkivoli

        1. s
         shqiptar

         Gungaçi jeni ju z. Hilëxhunga - adn spiunesh

         1. ► " Plak gangsterr" ◄

          Shqipetar ......... - Gjuha shqipe eshte shume e pasur me EPITETE e KRAHASIME. Gungac , Pikpyetje e bastarduar, vemje e pajete, fizionomi sllavi (Karaxhixh p.sh.), "uragan" plehrash , mashtrues me Kategori te 7, menderisht/psiqikisht i sakatuar , ze i c`akorduar qe neverit........me nje Fjale nuk ke ku e kap dhe e leshon.......do ishte mire per te gjithe shqiptarine te mos i permendej as emri as figura mos i dilte e as zeri mos i degjohej.......por edhe pak kohe......edhe shume pak kohe e do u tregojme pasardhesve tane......" Na ishte sec na ishte".........Sketerren e komunizmit na e mbajti gjalle per 30-vjet Komunisti i fundit stalinist Sal Ram Berisha......poshtersia-plehra-tradhetari-okupatori i shpirtrave te raskapitur te shqipetareve..... Z.Hila.........shume respekte per ju dhe Stafin tuaj.......Ju uroj shendet e gjith te mirat. KLM Shqipetar

          1. =
           =====

           Plak gangster. Si mundet qe nje njeri i vetem pa pushtet te mbaj peng kete vend per 30 vjet ? Ti nuk je gangster por je i rrjedhur ose bythelipire.

           1. P
            Poli

            Cfare po I pengon plaku Ramen te beje cte doje....cka dashur ka bere...nuk e pjerdh njeri plakun qe na e nxirrni si gogol.....

            1. H
             Hekurudhes pa Tren - Lokomotive

             Na mer ti Hekurudhe pa tren......... Kur i shkru ato Fjali a ja merr vesh kuptimin apo i ke msu permensh te foltorja e nevetores se Berishores........ E para ► ai kurre nuk ishte vetem........skom qefe/kohe me shkrujt historine pa fund qe nga 90-ta me bastardet e Plepave, manipulimet me dosjet e marra peng per sigurimsat, pafundesine e punesimeve dhe posteve, eleminimin fizik te kundershtareve..... E dyta ► ai kurre nuk ka qene pa Pushtet.....te jesh ne Opozite i ke Bolet po aq te m`dhoja sa n`pushtet.........Fakt i thjeshte fare......i pa -Pushtetshmi nuk ka Badigard ( nja tre i sheh perhere ne TV) dhe S-Klass/Benz.......nga Taksat e qytetareve.......pervec atij ( une per vete) nuk di njeri tjeter n`Tiron.......PD ishte , eshte dhe do te lidhet gjithmone me emrin e Qoftlargut.... E treta ► Ato " Byth-li-pirat " shifi majtas e djathtas aty ku e pi kafen per dite.....une mer ti plak jom ke Lagjja tjeter...jasht Tirone.......per gangsterrllik...nuk e di......noshta perballe do e sqaronim ene at muhabet......Baben majeni fort se sdo e keni gjith jeten......ene kur te dalesh heren tjeter n`demostrat shko e pyte vete a ka qene apo jo n`pushtet kto 30-vjet ????

          2. d
           drini

           Dhe te shifshe kafshen kur erdhi se si pershendeteshe me njerzit gjithe buzeqeshje a thua se po shkonte ne ndonje perurim!!!!! Dhe ti shifshe te dy kafshet si zgerdhiheshin dhe u tallen me tere popullin qe e perjetoje shume keq kete tragjedi.Deri me sot vetem keta mostra kam pare qe gezohen per cdo fatkeqesi ne kete vend, NEVERIA DHE PERBUZJA PER KETO MOSTRA ESHTE DERI NE EKSTREM......

           1. T
            Tomi

            Bravo Drini !

            1. N
             Nick

             Patronazhiste-spiunet e mirepaguar te ripjerdhjes, kalojne orgazma ne grup

            2. k
             katarakti

             Ke plotësisht të drejtê Dritan. Megjithatë ka një problem. Paudhësia, shkelja e ligjit, privatizimi i plazheve nga banditët e kthyer në biznesmenë ka vite që ngjan. Dhe ështê bërê shqetêsim i madh për njerëzit. E ka zënë gango plazhin, e ka kthyer në pronë private, sikur ia ka falur delfini! Dhe qeveria e Ramës, tejet e paaftë rri dhe vështron. Rama nuk do të qeverisë me dorê të fortë. Nuk do të vejë rregull dhe ligj në kêtê vend. Nuk do të bêjê shtet. Ose ështê i paaftë. Dava piktor/sportist. Prandaj duhet të largohet. Me mefshtësinë e tij e ka mbushur kupën. Boll me karagjozlliqe dhe me dëshirên për tu pëlqyer të huajve. Ka vajtur ku nuk mban më. Boll me kartolina artistike. Populli ka nevojë për ligj dhe mirëqënie.

             1. T
              Tironci

              Respekt per ju Z.Hila.Je nga te vetmit qe ja u perplas ne fytyre te drejten(edhe pse skan fytyre).

              1. T
               Tartufi

               Nje popullit ,,,, gomarr,,,, sa me shume ti flasesh e ti kujtoshe ,ate qe ka kaluar me marezi te shumta dhe te verteta,,,,,,ai aq me shum te uren dhe te perbuz ,se i ngacmon gomardhekun e tij te perjetshem. Nje plak i zgjuar ka thene ne Vlore ,,,,,,, Gomarit samari i duket kurore.

               1. L
                Lala pe Lushnje

                Shumë e saktë si thënje. Por kur shikon samarxhiun të mbajë kuvënd pikërisht në Vlorën martire mbetem pa fjalë. Shqiptarët popull që i ka bërë një "fshirje automatike" çdo orë, memories kolektive.

               2. S
                Sali

                Shqiptaret jane populli pa memories.

                1. P
                 Pjerdh pjerdh

                 Ik mo plere, mendohu 3 here para se te shprehesh ne ate menyre. Provoje ne kurriz dhe dil bej deklarate. Sta ka fajin asnje qe goja jote sdi ca flet.

                 1. O
                  O shtetttttt

                  Kur i lexon komentet e barbareve sikur i ka nxjerre Saliu nga bytha... perserisin te njejta budalleqe si papagaj. Nje perzerje neveritse te marresh qe shohin revolucione me sy hapur.. 90% nuk dine as te shkruajne. Problemi nuk jane budallenjte e Saliut por mungesa e alternatives dhe legjitimiteti qe kjo qeveri ju jep.

                  1. L
                   Ledio, fieraku me banim ne Tiron

                   Gatitu oficer Hila, paraqit forcen para komandatit Ed Rama. Dil ne raport paraprak dhe trus sumen.

                   1. E
                    Emigranti

                    Ju lutem shume medjave shqiptare te mos na japin figura te degraduara,qe kanduart me gjak,qe kan vjedhur,kan vrar ne mes te bulevardit,kan hedhur ne ere fshatra te ter per te pasuruar djali,vajza,dhenderi;te mos na ricklojn miljoneret qe kan vjedhur populliin deri tek thesari i shtetit.Riciklimi i tyre nuk bie ere perparimi por ere te keqe jan ndyresira,flliqesirat e shekullit. Bej thirje gaetave t ndershem tu largohen ca pordhetaleve qe financohen nga gerdeci, nga korupsjoni dhe agjenturave te vendeve armike.

                    1. N
                     Nuk ka SPAK

                     Znj Hile !! Si nuk ke turp, vetem instkt kafsheror !! Ju mor jeta nje engjelli vetem 7 vjeçe !! Ju keni hallin te justifikiheni te partia Zoti te meshirofte !!

                     1. L
                      Lala prej Lushnje

                      Mjafton thënia lapidare "jam i lumtur që mar pjesë në hidhërimin tuej" që i mvishet S. B. dhe mbyllet diskutimi. Edhe nëse nuk është e vërtetë që e ka shprehuar Ai, Atij dhe vetëm atij mund ti m'vishet si thënie. Dritan, kjo qeveri mund dhe ka (për mendimin tim) të gjitha mëkatet e kësaj bote, por që një komb i tërë të shpresoj tek jë rikthim i Saliut dhe Metës për të zgjidhur problemet e vendit, më vë në dyshim të madh inteligjencën e popullit tone për të përcaktuar të ardhmen e vendit.

                      1. Z
                       Z.Hila....vazhdoni si e keni nisur.....shendet ju

                       Mos harro kurre Zoteri qe nje Popull i tere eshte kunder Saliut e Metes..........nuk ka shanse n Bote te vij Sal Ram B. dhe I.Metaj ne pushtet.........mbi te gjitha.... e ja ke pa surratin.....sikur i ka gjujt Zoti me shpulle te dyve.........vetem pasurine qe kan bo me paret e shqipetareve duhet me jau sekuestru........ky do ishte edhe fundi i tyre kaq i deshiruar nga 90% e shqipetareve....per kete jam 100% i bind............KLMire.......

                      2. L
                       Lala prej Lushnje

                       Mjafton thënia lapidare "jam i lumtur që mar pjesë në hidhërimin tuej" që i mvishet S. B. dhe mbyllet diskutimi. Edhe nëse nuk është e vërtetë që e ka shprehuar Ai, Atij dhe vetëm atij mund ti m'vishet si thënie. Dritan, kjo qeveri mund dhe ka (për mendimin tim) të gjitha mëkatet e kësaj bote, por që një komb i tërë të shpresoj tek jë rikthim i Saliut dhe Metës për të zgjidhur problemet e vendit, më vë në dyshim të madh inteligjencën e popullit tone për të përcaktuar të ardhmen e vendit.

                       1. l
                        lekli

                        Cfardo qe te thone shpellaret e Sali non grates dhe Like spiunit asgje nuk e demton integritetin e Tanit sepse e ka treguar dhe po e tregon me vepra sa i drejte eshte...... sigurisht malokerise dhe disa tironcve nga ata me pus carac dhe nje budall ne shtepi nuk jo pelqen sepse injoranca nuk ka brire.

                        1. l
                         lekli

                         Ne realitet ky Dritoni eshte nje koker bythqiri interesaxhi. Edhe mua me ka spiunuar disa here. Mgjs shok feminije. Me xhungen u martua per interes se ngeli si qese plasmasi tek kangjellat e kazermes. Ligesia eshte tipari kryesor pas spiunllikut. Dhe zilia. ( spo me rrihej pa I thene)

                         1. S
                          SYRI TV - TV-Harabeli - Zhapiku TV dhe Sorra TV -

                          Po ty mer " lekli" c`pati qe t`spiunoj.........Kujt i dole kunder ti, qe ta futen/spiunun ?????? Po ti m`ke spiunu mu mer "lekli"......apo se ma men.........mgjth. ishim bashke qysh n`vogli shok katuni..........O SYRI TV.......or na bashkoi Sala e Kok-katrori.......po boni noi grup-folklorik e filloni e hiqeni dufin me noi kong nga vendlindja.....or ju shplaft panuklla.........

                        2. R
                         Rudina

                         Te lutem zot meshiroje Dritan Hilen se ai ka zemer por eshte i paguar nga Edi Rama Te lutem zot mos e ver ne prov dritan hilen

                         1. I
                          Indinjata

                          jam plotesisht dakort me ç'ka trajton z.Hila,veçese nje keshille nuk eshte qeveria qe duhet te japi drejtesi por organet e gjumosura te Drejtesise qe nuk e di perse e kane kete gjume letargjik!Dje ne nje nga shtetet e BE ka ndodhur pak a shume i njejti rast dhe nuk kam ndegjuar deri me tani qe te implikohet ndonje drejtues i pushtetit lokal se sa per qeveri as nuk behet fjale!Ka organe ligjzbatuese qe merren me kete pune e nuk eshte qeveria!Dje ne pothuajse ne kazanin mediatik ndrikullat qe drejtojne dritaret e kazanit pyesnin nje Jurist te njohur nje nga penalistet me te mire te ketij vendi se pse qeveria nuk jep dorheqjen ose dy apo tre ministra ,per ngjarrjen e ndodhur.Kjo zulolomahi do te zgjase aq kohe sa "Berishizmi" te qendroje si fryme ne kete vend ku kemba eshte bere dore e koke!Fatkeqesi kombetare dhe tregojme edhe nje here qe Shqiperia ka dy shtresezime shoqerore ,nje qe per aresye emigrimi ndodhet jashte kufinjeve dhe padyshim qe eshte pjese e shoqerise se emancipuar dhe qytetare dhe nje tjeter qe jetojne ne mesjete brenda kufinjeve te saj,duke pritur djegjet,vjedhjet e vrasjet e radhes per te perfituar diçka.E them me plote bidje se kjo pjese e shoqerise nuk e meriton BE ,ku per fatin e keq te vendit duan te behen faktore me anen e forces destabilizimit dhe ozurpimit te tokave !Fatkeqesi qe edhe pse kane kaluar plot 32 vite nga ndryshimi i sistemi temi shkuar perposhte ne vend qe te ngjiteshim larte.E kja zallamahi do te zgjase shume derisa t formohet njeriu i ri e qytetar sepse sot per sot ata qe e meritojne kete nofke jane jashte kufinjeve te saj.Nuk ka rast ne bote qe nese nje skafist apo nje shofer i merr jeten nje personi te pafajshem ,llogari duhet te jape qeveria!Kjo nuk ndodh as ne Honolulu e jo me te flitet per nje vend qe kerkon te aderoje ne familjen Europiane.Edi Rama dhe qeveria duhet te punojne qe te behet njeriu sepse ç'do gje pa faktorin njeri eshte e kote sepse mund te te vijne majmunet nga pyjet e te ta zhbejne per nje dite gjithçka ke ndertuar e zhvilluar.Ne kemi dhene prova per kesisoj situatash.Ndaj z.Hila vazhdo punen qe ke filluar sepse njeriu i civilizuar,qytetar ka nevoje per informacion e emisione te emancipuara .Po ta shikosh opoziten ne pergjithesi nuk shikon nje opozitat paqesor,por te gjithe nen gjumet e Sali Berishes fale dhe mosndeshkimit te ketij njeriu ng drejtesia jo e rstesishme gjithe e pergjumur fale reformes ne ç'drejtesi qe edhe pse jemi nje qytet i rendomte i çdo shteti u dashkerkan dekata e shekuj qe te ndertohet drejtesia per te gjithe !

                          1. K
                           Ky eshte shpirt zi

                           Nje gazetar i "pavarur" ose ma mirë me thanë një gazetar i varur për qafe... Djalë sigurimsi dhe fare e keqe që nuk e bën nena në ketë tokë. Eshtë i "pamvarur" i shkreti veq se ban avokatinë e qeverisë mafioze që po ju pin gjakun shqiptarve. Shpirt zi dhe ndyrësyrë.

                           1. T
                            Toni

                            Tu versulen se ky komb dhe gjithe kombet e europes qe e kane pare ate film kane neveri per tet ate , per perbindeshin qe ti je perpjek te mbrosh ne ekrane.

                            1. E
                             Ermal

                             Djali i Berishës me biznesin e tij vrau 26 qytetare plagosi mbi 300 te tjere e shkaterroi nje zone te tere dhe jo vetem qe nuk i hyri gjemb ne kembe por as kerkoi falje ndaj te demtuarve. Kurse ne rastin konkret Arjan Tase nuk ishte ne detyre,nuk ishte me unuforme nuk ishte per shkak te detyres por ishte thjesht nje pushues.Ne kundërshtim me Berishën i kërkoi falje familjes dhe pranoi cdo lloj ndeshkimi dhe tregoi qytetari.Por ishte aksident dhe si i tillë nuk mund te riparohen pasojat,por te besh politike me viktimat kjo është një fatkeqësi më e madhe se aksidenti.

                             1. T
                              Tomi

                              E keni trajtuar mjaftë saktë problemin . Bravo !

                             2. F
                              FLORA

                              ZOTI DRITAN HILA. beni shkrime brillante ; por njerzit pa tru ju kane zili;RESPEKTE PER JU '

                              1. n
                               nga nj Tropojan ish mbeshtes i pd

                               jam nderuar zoti Hila meriton nje bravo te madhe je nder te rrallet qe ju del perballe ketyre kafsheve qe dijne vetem te shkaterrojneasgje tjeter po ku i ka mbledhur zoti te gjthe kafshet e egra ne. je parti dhe hiqen edhe edhe patrote te medhenj japin leksione se si ndertohet shteti nderkohe qe sa her qe ju ka rene ne dore shteti ja kane leruar nenen pa lere me kur jan ne opozite qe vetem thirrje per zjarr theresin ketu ne kete vend e ka fajin vetem drejtesia po te kushte pasur derjtesi te gjithe keta do te duhej te ishin me kohe prapa hekuravegjona ju dhiset ajo gjora goce ata i poqen te gjalle 26 veta ne gerdec edhe su beri syri terrt i vrane ne mes te dites 4 vete pa piken e meshires dhe tani na behen gjynatare te medhenj Sa desh ta therriste ta pyeste shkelzenin nje prokuror nuk me kujtohet emri me duket Zamir Shtylla u zhduk sa fillo te leviste Silvia kondi u shpall lavire bulevardi sa filloi tesqRo te dicka KostaTrebicka e nxorren per gjah dhe akuzojne EDI RAMEN se ka blere bashkimin europian ka blere zonjen Kim bile edhe Ameriken

                               1. T
                                Tomi

                                Bravo tropojan i ndershëm ! Dhe një bravo akoma më të madhe që ke hequr dorë nga PD-ja. Respekt për njerëz si ju !

                               2. Çekiçi

                                Sal faqeziu dhe ilir super faqeziu dit e nat punojnë per destabilizimin e Shqiperisë

                                1. H
                                 Hajde are te te tregoj babain

                                 Qenkan mire ato trushplaret o Z.Hila, kuptohet ne krahasim me ty qe ose nuk ke tru fare, ose ngaqe ha shume m*t te ka vajtur deri ne tru.

                                 1. A
                                  Arben

                                  O Tema dhe Mero personlaisht! Lerini keto shkrime me "Une" dhe 'Mua"! Apo po i beni reklame njeri tjetrit. Nese ky ka ndonje problem personal, te pergjigjet vete. Shypi nuk duhet te jete kaq pesonal. Mbase keshtu e duan Shqiparet ne Shqiperi, por keto reagime personale duhet te jen vetem nje rresht, dhe jo nje shkrim i gjithe vetem per vete. E kam vene re se Shqiptaret ne Shqiperi nuk u vjen mire kur ne qe kemi dekada ne perendim kritikojme dhe pergjigjen sikur nuk "kerkojne" mendje nga ne. Kam disa pyetje per te githe ata Shqiptare qe kritikojne emigrantet kur bejne verejtje te tilla. Kur mendoni se jeni aq te zot sa nuk pranoni kritika dhe zygjerime, si ka mundesi qe Shqiperia po behet keq e me keq? Perse nuk jeni te zot te denoni te korruptuarit qe te gjithe i dini kush jane? Perse i keni bere plazhet private dhe fitoni ne kurriz te gjithe popullit? Perse per llafe dhe artikuj neper gazeta jeni te paret, por per te bere dicka nuk keni as tru as duar e kembe? Lerini llafet dhe u kerkoni llogari atyre qe kane pergjegjesi. Llafet mbase pasurojne disa gazetare dhe analyste qe nuk kane asnje ndryshim nga politikanet e korruptuar sepse kane korruptuar median.

                                  1. T
                                   Tomi

                                   Njerëz si ti i duhen demokracisë së vërtetë . Bravo !

                                  2. E
                                   Era

                                   Respekt,për çiftin Hila.Sali haleja dhe Ilir injoranti,sa më shpejt ti shohim në burg. Tu konfiskohet pasuria.

                                   1. S
                                    Semi

                                    Berisha duhet te iki ne pension e mos duket me por ti e ca tips re tjere nuk e lini.

                                    1. W
                                     WTF was that?

                                     Ka patur ne kohe te Dulles fuci te ngulura me spirance qe quheshin “bova” dhe sherbenin si shenja kufitare per notaret te mos largoheshin shume nga bregu .te tilla mund te instalohen per skafet dhe nje skaf i policise mund te vihet ne dispozicion per te mos lejuar skafistet brenda kesaj vije .me teknologjine e sotme mund te pajisen edhe me kamera .

                                     1. C
                                      Ceco

                                      E di Ku eshte problemi o Dritan… problemi eshte qe I masni te gjithe me veten tuaj, sipas teje robt jane o te Berishes o te Rames! Nuk e kupton o tope qe shumices nuk i rruhet rrocka per asnjerin duke te perfshire dhe ty ketu. Eshte nje shprehje e urte e Dylit, nuk mbulohet muti me shurre Prandaj mos na shisni perralla

                                      1. F
                                       FCB

                                       Ky ska nevoje me shku ne Dubai.

                                       1. S
                                        Sokrati

                                        Respekte per kete sqarim te nevojshem, i nderuar Dritan Hila! Banditet sali dhe ilir vampiri me banden e tyre duan vetem akuzen, shpifjen dhe sharjen. Me keto tri fjale te vene efektivisht ne funksion, ata synojne te rrezojne shtetin dhe te gjithe institucionet e tij. Po te jete per ide dhe vizion, ata nuk e kane fare idene. Te shpartalluar ne fije-fije si opozite dhe vetmburrja e cubave te malcis ne kete realitet, eshte mjerimi i opozitarizmit shqiptar, veper e dy horrave kryetare.

                                        1. G
                                         Gjush akullorja

                                         Me aq krime sa ka bere Ylli Hila te pakten duhet te turperohesh. Por turpin familja jote nuk e njeh. Ben dhe si nevrik te qifsha Rudin.

                                         Lini një Përgjigje