Londra do t’i dërgojë Ukrainës predha me uranium, Rusia: Do të përfundojë keq, një hap drejt përballjes bërthamore

21 Mars 2023, 19:51Bota TEMA

Londra do t’i dërgojë Ukrainës predha me uranium, Rusia: Do

Lajmi që Mbretëria e Bashkuar mund të furnizojë Ukrainën me predha me uranium të varfëruar po sjell reagime të ashpra nga Moska zyrtare.

Lajmi në vetvete u pohua pa i dhënë rëndësi në një mbledhje të dorës së dytë në parlamentin britanik, dhe nuk mori rëndësi në mediat vendase, por vendimi nuk i shpëtoi Kremlinit, që sot arriti deri të kërcënojë Londrën.

Siç dihet, predhat me uranium të varfëruar kanë një kapacitet shumë më të lartë për të depërtuar në mjetet e blinduara.

“Nuk do të habitesha nga ky zhvillim, por nëse diçka e tillë ndodh, padyshim që do të përfundoi keq për Londrën”, deklaroi në një intervistë ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov.

Edhe më i qartë ministri i Mbrojtjes, Sergei Shoigu, që foli për ”një hap më tej në përballjen nukleare”, ndërkohë që nuk mungoi edhe reagimi i kreut të Kremlinit, gjatë takimit të rëndësishëm me homologun kinez Xi Jinping, ku dy vendet nënshkruan disa marrëveshje të rëndësishme ekonomike, ku sipas disa analistëve fshihen edhe ndihma të mundshme ushtarake.   

“Perëndimi ka vendosur të luftojë Rusinë deri në ukrainasin e fundit, jo me fjalë por me vepra. Nëse Perëndimi do fillojë të përdorë armë me përbërës bërthamorë, Rusia do të detyrohet të reagojë”, i komunikoi Putin presidentit kinez gjatë takimit.  

19 Komente

 1. a
  albi

  Ca ka Londra qe kerkon t'i hedhe benzine zjarrit? Londra rehat eshte. Askush nuk po e kercenon. Ca fshihet pas kesaj? Kush mund ta dije pergjigjen se une nuk e kuptoj dot pse nje shtet kaq larg luftes ka deshire te perfshihet ne nje konflikt nuklear. Deshire per vetevrasje duket kjo. Ky kryeministri indian me emrin Sunak qeka Kryeministri i Leshit.

  1. L
   Loku

   Ja prit se ta jep pergjigjen antisuma me ganimeten.

   1. a
    anti25642654censurë

    i fortë je o malok bir kurve,pavarsisht se nuk ishte publikuar ti e parashikove!! i ke gja mamit,dhe ajo gjithnjë e parashikon,"dy lëvizje",se ku do tia fus pas gojës!!

    1. z
     zhelenska kurva

     e mor pederasti biden komento bej trimin ne inernet se ne jeten reale vetem gojore ben

     1. a
      anti25642654censurë

      kurse ti je kurvë dhe një internet!!përfytyro në jetën reale!! ça gallate,me çfarë budallai kam të bëj!!nuk të jep as kënaqsinë më të vogël të tallësh karët!!

      1. z
       zhelenska kurva

       ta ka dhen mundesine teknoligjia dhe ty si pederast frikacak te besh trimin ne internet pasi ke mbaruar gojoret ,bythqiri mutit.

       1. a
        anti25642654censurë

        ty përveç teknollogjisë ta ka dhënë,mundësinë,dhe pagesat që i bëj pidhit të satëme!! o të qifsha robt,ti ku pidhin e satëme je tu e tregu "trimërinë" tënde??robqir muti!

        1. z
         zhelenska kurva

         robt kan tju qire juve bidenistave pederast mos u merzisni vazhdoni gojoret.

  2. a
   anti25642654censurë

   albi/dory* aman të keqen unë ty!!mos e lodh atë neuron që ke në kokë me gjëra të tilla!!tu bëftë xhaxhi ty,shiko njëherë atë filin e vjetër "në kërkim të nemos" dhe ndoshta do ta kuptosh se njerëz si ti,nuk duhet të lodhen të kuptojnë ngjarje që zgjasin më tepër se 5 minuta!!jo se të prish punë ty,por thesht se na luan mënç ne!!ti shpjegosh një "peshku të kuq"se ai rrotullohet tërë ditën në një akuarium,kur kujtesa e tij nuk arrin të regjistrojë një rrotullim të plotë,është budallallëk!!kështu dhe me ty o idiot,ti shkruan sot sikur të kishe lindur,nesër!!a i bie në fije!?nuk ma merr mëndja që të arrish deri në fund të replikës time,do kesh harruar gjithçka!! *dory,një peshk,personazh i filmit "në kërkim të nemos"(është një ngjyrë blu,në fakt duhej të ishte një peshk i kuq)i njëjtë me ty për aftësinë e lartë të kujtesës!!

   1. a
    anti25642654censurë

    dhe këta të shkretët i nxorën fundin fjalorit të trëmbjes!!nuk ka mbetur më fjalë pa përdorur në kërcënimet e tyre!!mu bënë si buçja e zenepes,tërë ditën lehte dhe ja mbathte me vrap kur i afroheshe!sa më shumë i afroheshe,aq më shumë zbythej duke lehur!dhe të thuash se nuk kishte dhëmbë!?jo i kishe të mira,vetëm se bytha nuk i mbante!një e lehur një pordhë!!

    1. A
     Artan

     C'merresh me keto putanat e vogla te Putanes se madhe edhe ti, sa harxhon kohen dhe frymen kot.

    2. s
     shori

     Mero, mos i ke dhene dopio qofte me panine, ketij idiot malokarit "anticensures"..., sepse po leh me shume sot...???!!! Dhe e bukura eshte se e heq veten per te zgjuar dhe te mesuar...(???!!!)

     1. a
      anti25642654censurë

      jo mor jo,unë e mbaj veten për budalla,por në fund të fundit ju qi nënat juve!! përfytyro sikur të isha i zgjuar!?

      1. L
       Loku

       Thesne aga.

       1. a
        anti25642654censurë

        malok ça dialekti je tu shkrujt??në atë të pidhit të satëme??

       2. A
        Adi

        ti je aq plehre dh aq ndyresire sa merresh me nenat imagjino ça perversi bythqire qe je po te ka len Tema te komentosh pa tw njohur njeri bravo te qoft se fshihesh mbrapa tastieres.

        1. a
         anti25642654censurë

         me kë të merrem o ado?me ty??po ti je idiot mor shpirt!e duhet të jesh dhe më idiot të merresh me ty!!prandaj merrem me nonat tuja!!nuk është se janë më të quta se ju,por të paktën me ato shfryn karët!! prandaj duhet me jua shkërdhy nënat juve ndyrësirave!!

      2. I
       I PABUKSI

       Anticensure ti je ishe i zgjuar sepse cdo dite qin vehten .

       1. g
        ganiu

        Si e kuptove, para a pas buke?

       Lini një Përgjigje