“Mos ki frikë, babi është këtu”, pamjet emocionuese kur vajza e vogël nxirret nga rrënojat

7 Shkurt 2023, 14:41Bota TEMA

“Mos ki frikë, babi është këtu”, pamjet

Pamje emocionues janë shfaqur në mendiat ndërkombëtare nga aksioni i kërkim shpëtimit në Siri.

Një video e publikuar nga Skynews tregon momentin kur shpëtohet një vajzë e vogël e mbetur nën rrënoja. Ekipet e emergjencave pastrojnë me duar inertet e rëna dhe ajo nxirret jashtë në gjendje të mirë shëndetësore.

Babai dëgjohet duke i thënë vajzës së tij të vogël, Nour, “Babi është këtu, mos ki frikë”, ndërsa ekipi i kërkim-shpëtimit hyn nëpër shkëmbinj për ta nxjerrë atë nga thellësitë poshtë.

Për të parë videon kliko këtu (VIDEO)

 

2 Komente

 1. l
  luli

  cfar mrekullie !

  1. E
   E verteta dhemb....

   Dhe kete mbrekulli o lulash e boni ekipi "armik"(sipas babes tuaj turk Erdogan) grek EKAB.....

   Lini një Përgjigje