Deputetët që shkojnë pas një sekseri 

13 Shtator 2023, 18:09Editorial TEMA
Deputetët që shkojnë pas një sekseri 

Gazmend Bardhi është një profil i lartë politik në opozitë. Mund të ishte dhe më i lartë, nëse do të ishte i qartë në ambicien e tij për të qenë drejtues i një fraksioni opozitar. Por ai zgjodhi të ishte numri 2 tek Basha, por një zë më i fort dhe më radikal se Basha kundër Berishës. E gjitha kjo derisa Basha u tërhoq për t'i hapur rrugën dhe tërheqjes së Berishës. 
Por me sa duket periudha midis tërheqjes së Bashës dhe rikthimit të tij ka qenë periudhë reflektimi dhe për Bardhin. Dhe duket qartë se ai ka hyrë në një lloj marrëveshje me Berishën qysh para zgjedhjeve të 14 Majit, proces të cilin ai e paralizoi tërësisht duke mos lejuar PD të kandidonte, dhe duke i hapur rrugë vetëm kandidatëve të Berishës. Ata pak kandidatë që Alibej kandidoi dhunshëm, ai i masakroi duke i lënë pa financa, pa mbështetje strukturash dhe duke i etiketuar në publik si përçarës të opozitës, ndërkohë që financoi me lekët e PD- Foltoren e Berishës. 
Pas zgjedhjeve kjo u bë dhe më e qartë. 
Gazmend Bardhi ka zgjedhur të negociojë fatin e tij të ardhshëm me Berishën, pasi rikthimi i Bashës me sa duket, nuk i lë hapësirë për të qenë më një aspirant për lider në PD. 
Deri këtu gjithçka është në rregull. Është në rregull që ai të shkojë dhe tek Berisha dhe të bëjë pazar me të për çfarë mundet. 
Ajo që nuk kuptoj unë, janë deputetët që e ndjekin pas Gazmend Bardhin. 
Një deputet i opozitës, në këtë gjendje që është opozita, është i lirë të shkojë dhe me Berishën dhe me Bashën dhe të rrijë i pavarur. Por është komplet alogjike që një turmë deputetësh të shkojnë pas një sekseri. Se tani Gazmend Bardhi është thjesht sekser, që negocion fatin e tij tek Berisha duke i treguar një turmë deputetësh pas tij. 
Po ata çfarë duan pas Gazit? 
Nëse duan të shkojnë tek Berisha, ata shkojnë personalisht tek Berisha, shkojnë regjistrojnë emrin dhe kaq.  
Nëse duan të rrinë tek Basha po ashtu. Po të shkojnë me ndërmjetës tek Berisha është qesharake, dhe i bën ata njerëzit më banal të politikës shqiptare, të cilët mirë që nuk kuptojnë se çfarë po ndodh rreth tyre, por nuk kuptojnë as se çfarë po ndodh me ta, dhe si po keqpërdoren. 
Liria e tyre për të zgjedhur Bashën, Berishën apo të qëndruarit të pavarur, nuk ka pas negociohet nga Gazmend Bardhi. Atij u duhen si numra t'i tregojë Berishës se vjen me “pajë me vete” por ata nuk kanë pse zbukurojnë sepeten e pajës së Gazmend Bardhit, pasi formalisht janë akoma deputetë të zgjedhur nga populli dhe jo deputetë të përzgjedhur nga Bardhi. 
Gazmend Bardhi nuk po sillet si mbështetës i Bashës apo Berishës, por thjesht po merr nga Basha e po shet nga Berisha, për llogari të tij. Dhe mirë bën, derisa gjen këta budallenjtë që rrijnë në rresht si rosakë pas tij. 
Se deputetë që janë servilë liderësh kemi parë dhe dëgjuar, por deputetë që janë servilë sekserësh është tepër.  

32 Komente

 1. F
  Franci

  E kam thene qe para zgjedhjeve te 14 majit qe Bardhi, Tabaku, Sula , Geshtenja dhe ai humoristi lushnjes jane te brumosur si berishiane. Thjesht nje moment ju pergjigjen thirjes se Departamentit amerikan te shtetit per distancim nga nongrada Berisha. Por nuk rezistuan shume dhe u kthyen te idhulli i tyre.

  1. G
   Gimnast Sadiki

   U mbars mali, Polli një mi, Na e quanin, Gazmenda Bardhi, Një kuçkë në jetë, Më shumë n’politikë Prostitutë hesapi, N’semafor tuj pritë Kush ma shumë Ti japi, Paret n’llogari, Ai ka për t’fitu Benefitet e tijë……

   1. .
    ...

    Ha një turrem deputetesh, veç me kët shprehje kuptone se në çfare gjendje të mjerushme ështe sot politika Shqiptare dhe palamentit Shqiptar. Turp turp.

    1. T
     Të kishte halla .... Bardhi behej Bardha

     Servile sekserësh. Ha ha ha ha ha. Po të isha me këtë grup, do Isha arratisur nga turpi, mbas ketij shkrimi të Mero Bazes. Por këta nuk e dinë se ç'eshte turpi. As nuk e njohin fare. Sidomos ai budalli i Lushnjes, qe është pa tru fare. Gjynah lushnjaret. Ne vend që të mbaheshin mend per preshin e Tritanit, do mbaahen mend per idiotesitë e ketij rrypit.

     1. k
      k

      Shqiperia eshte shtet i mallkuar.Vetëm e keqja absolute lulëzon dhe triumfon.

     2. U
      UNE

      Epo, c'po ju ben keshtu o Mero; po ju a nxjerr breket nga koka. E meritojne.

      1. S
       Shkullaku nga katundi

       Bardha ka kaluar ylberin eshte bere dylber ehhhh ç'regullime hormonale mos e merni serriozisht kete homosexuelle

       1. P
        Pogi

        O serborus i pidhit te sateme, o karpushaq i mjero pederit kur nuk i din gjanat mshile qenefin moterqim se kosovaret ti shkerdhejne motrat po u solle keq. Ne Kosoven e Albin Isaboletin Kurtit te qihet nona e motra po bone legenin dhe nuk sillesh siq duhet. Ketu eshte KOSOVE dhe rregullat i bojme na, ne shtepine tone. Zhduku klysh kurvet. Rrnofte Albin Kurti, poshte Ramuti!!!!!!

        1. T
         Tironci

         Cfare po llomotit o gomar?

         1. P
          Putin Gelboqja

          Pogi, kok loqi, po na flet per Albin Bole-timin, ti motrave te atij shokut u rrun kart e gjithe mahalles mor pis pederasti!

          1. R
           Radha e punes - lexo, pastaj shkruaj

           Tironco, Mos ja ver re ketij Pogit. Kete të shkretin e rreh gruaja perdite, dhe vetem telefonin ka qe të nxjerrë inatin. Prandaj hakerrehet ketu ne telefon, sepse sapo i kthehet gruaja ne shtepi, ky i shkreti futet poshtë krevatit. Kush e di me kë e ka patur kesaj radhe, dhe ka ngaterruar forum. Ky nuk di as radhën e punes.

        2. J
         Jugu

         Po ty o Mero te dhimbset Basha qe sulmon Bardhin? Shiko te gjatin qe po i leron nenen atij vendi, po e shperben. Po ikin intelektualet se e ka kthyer ne vend mafiozesh Rama. Rrajat jane thjeshte maja e icebergut se ne cdo qyetet i ke Rrajat te mbeshtetur nga gjatoshi, dhe populli dhe pensionistet marrin te gjatin tere kohen. Te zotet vetem largohen.

         1. X
          Xhezo Smokthina

          Deputetët, më falni, mender deputetët, të cilët duan të shkojnë tek Berisha duke përdorur Bardhin mund të mendohet se duan të përdorin Bardhin si mashë për të nxjerrë gështenjat nga zjarri. Ndoshta e kam gabim, por mendoj se në fund, si më i ekspozuar, ai që ka për t'a ngrënë është Bardhi. Berisha nuk mund t'i lejoj vehtes të mbështes një individ i cili në mënyrën më të çuditshme nuk ka lënë gurë e kusur për të fituar urrejtjen e të gjithë palëve.

          1. E
           Evisa

           Difekti i Bardhit është fare i thjesht për t'u kuptuar, ai kërkon të paraqitet si shumë i zgjuar. Kjo sjellje e Bardhit është më e urryera sjellje për çdo diktator. Çdo gjë mund të fali një diktator, por të shfaqesh i zgjuar përpara tij, këtë nuk mund t'a fali kurrë. Si Berisha dhe Rama, ata që nuk honepsin dotë, kur për një arsye apo tjetrën ja u do puna dhe janë të detyruar të kontaktojnë, janë të zgjuarit. Neverinë dhe urrejtjen e papërmbajtur diktatorët e shfaqin pa ndjerë sadopak detyrim për t'a mbuluar vetëm ndaj njerëzve të zgjuar. Sa i takon Bardhit, i cili të paktën me ato që bënë tregon se vetëm hiqet si i zgjuar, për një diktator si Berisha duhet të jetë shumë argëtuese të toroliset herë pas here me marrëzitë e tij, bile të mos përtojë edhe ti vadisë për të lulëzuar dhe hedhur shtat nëse ja do puna dhe interesi.

           1. d
            daku

            Problemi eshte edhe me i thelle z.Baze!Sepse ,Bardhylka eshte i sigurte qe Berisha nuk ka horizont ne kete parti ndaj dhe i eshte bashkangjitur per tu bere pikerisht lider i saj pas largimit perfundimtar te Berishes!Ky i fundit i ka premtuar se me sherberjen e levizjes se Bashes dhe asgjesimin si parti politike ai do te terhiqet perfundimisht nga politika!Mirpo te dy palet si Bardhi edhe Berisha kane nga nje prapasken qe pasi te largojne perfundimisht Bashen nga politika te dy do rifillojne perplasjen per te larguar njeri tjetrin!Kjo eshte edhe aresyeja se perse keta te dy jane ne nje muaj mjalti ,ku Bardhylka tashme e konsideron te mbaruar Berishen ndersa ky i funddit Bardhylken nje zonje qe ne çdo çast mund ta denigroje deri ne lavire!Bashkimi i tyre do te jete shume i perkoheshem sepse Berisha ka hengur burra me te djallezuar e jo me nje Bardhylke qe mendon se Berisha mund te bjere ne dashuri me te, duke e helmuar ne krevat!Me pak fjale z.Baze PD-ja eshte kthyer ne nje kuplara ku mund te shfryjne epshet debilet ose idiote qe mendojne se SHQIPERIA eshte nje torte e madhe ku sejcili mund te rembeje me legen copen e tij dhe te atyre qe vijne pas!

            1. P
             Proshi

             Fantastike. Prozvalje më të therur nuk kam lexuar nga dora e Meros. Ata (deputetët e PD-së) janë më pe koti që kam dëgjuar , më idjotë se vetë idjoti si nocion, rika pa rosën mëmë. Dallkautë më mirë .

             1. L
              L.Xh

              O PROSH, lutem, na e shqipëro pak fjalën “Prozvalje”, mbasi nuk kuptohesh. Mos ke dashur të thuash “shkrim më të goditur”…..etj, etj…..

              1. x
               xheJ.eN.Bi

               L.Xh... Proshi me siguri që është emigrant në Greqi.Po nga që nuk e ka përvetësuar plotësisht greqishten bën dhe gabime.Proshi ka dashur të thotë " prosvoli" dhe ka thënë "prozvalje"që përkthehet ofendim .I falet ,mirë dhe kaq se harojë shqipen.

             2. S
              SKAPI

              Une kam nje mendim te kundert nga ty Mero: Sepse shume me e lehte eshte te besohet qe nje shumice te mashtroje nje person, se sa e kunderta. Prandaj ky Bardhoshi ( jevg me syze ), jo vetem qe eshte nen mesataren, por une do ta quaja karandash. ( te mos them rot .....it)

              1. s
               saliu duhet te shpallet terrorist

               Edhe berish krimineli,e di qe bardha eshte homo,por ai ka hall te fut ne vath keta qe i ferkohen bardhes,dhe kur te sigurohet qe keta hajvanet nuk kane nga tja mbajne,ja rregullon krimineli sali,bardhes se nuk ja harron ato qe ka thene bardha per babin e zenit

               1. S
                Shaqo

                Duket sheshit cfare niveli intelektual kane kjo kategori, ata duket qe zoterojne nje diplome shkolle te larte, por jabe me zero intelekt. Te shkosh e degjosh Gaz Bardhin, eshte si ajo batuta "krushqi me Jovan Bregun, pupupu"...

                1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                 Forca e Berishës ka qenë gjithmonë përzgjedhja e deputetëve, për të patur maxhorancën në PD. Alibeaj ka qenë ai që e kuptuar lojën politike të Berishës dhe është munduar ta ndryshoi atë,ku rezultatet kanë qenë minimale. Përsëri në planin e parë do jetë loja për të pasur sa më shumë deputetë burracak.

                 1. L
                  L.Xh

                  O Këndo…..mendoj që me Bardhoshen, si prurje e Lulushkurit, Berisha, nga një njeri kunder pederasteve nga halli dhe “ngeci ngeci karkaleci”, do të lidhet edhe me dreqin e të birin, si Likja i Monës me shokë, vetëm e vetëm të qëndrojë në pulitikë (siç thotë Jozefina). Përshëndes.

                 2. K
                  Kasemi

                  Gaz Bardhi eshte shume i sakte ne analiza ose perblallje, deri me sot asnje nuk ka nivelin llogjik te tij. Ju lutem me thoni nje emer te krahasueshem me keto qe jane rreth e qark. Keshtu qe deputetet e ndjekin me bindje per ate qe eshte dhe jo per Berishen. Ndersa juve po ju plas shpirti pse deputetet shkojne pas Gazit.

                  1. S
                   SKAPI 2

                   Une jam dakort me SKAPIN: ai gjel deti nga Peqini, Dash Sula, me shoke, po mer ne qafe kete jevgun me syze duke e levduar se eshte me i zoti per te hequr vallen me muziken e " Laverit" nga Vicidoli.

                   1. L
                    Labi

                    Mero bukur, Vetem keshtu drejte se mbase kuptojne ..te shkretet cfare fare jane..

                    1. A
                     Asteri

                     I ke rënë pikës mero,por duhet ta them se ata deputetë që I luten Bardhit të ndërhyjë te Berisha ky I fundit u ka hedhur nga një pikë ilaçi në gojë dhe ata kanë shpresë se ilaçi do ti shërojë,pika mu në deputetë që përfaqësojnë popullin opozitar.

                     1. P
                      Patrioti cam i M...Bazes

                      Sa merresh me Gaz Bardhin, pa na trego ca o Mero se a e c'montove ate "Antenen brenda familjes" se Kunatit te Bashukut tashme qe ky i fundit eshte bere edhe "Personazh pozitiv" me VKM te pushtetit Rama? Nese PO, atehere te takon ti lypesh nje Ndjese publike atij Kunatit te shokut Bashe!

                      1. S
                       SPAK

                       Do te deshiroja te vleresonja Gaz Bythen apo edhe Bashen lulen! Por jane pa bythe,te shitur, pa dinjitet, Berisha paska bere para te madhe dhe blen gjithcka ne PD!

                       1. U
                        UNE

                        Karnavalet e Korces.

                        1. k
                         konfidencialisht

                         Mjafton qe kete Bardhi qe sot i duket Sekser, ta shihnin aty ne krah te Bashes e Merobazeria do ta mbulonte me lavde e ta shpallte "hero i kohes sone"..

                         1. r
                          rilindjotizim-sensibilizim

                          Arrestohet ne DUBAI Keshilltari i Olta Xhackes njefare hajdut Amo Josifi. Hajduteria e Rilindjes si "Mergata e Qyqes" neper bote!

                          Lini një Përgjigje