Te fundit

22:41

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

2024-03-28 19:49:00Editorial Mero Baze

13 Komente

 1. G
  Gazmenda Beskoq HAJDARMATA

  Si gjithmonë, “brumi i gatuar” nga PD e Sali Berishës, me BYTHËN e Gazmenda Bardhoshes, do të dalë një “TOP MUTI” që vjen erë pederastie.

  1. G
   Gazmenta e kavajes

   Ka ardhur koha qe depuetit ti hiqet imunite i papergjegjshmeris se fjales dhe te denohet per shpifje per deklarimet e reme . Nuk mund te vazhdohet keshtu , jam deputet shpife nuk denohem.

   1. V
    Vranakonti

    Eshte vertete e padrejte qe, deputeti shpif,godet gardistet,djeg e pervelon, shan,ofendon,thot ç'i do qejfi dhe te mos denohet se ke ka imunitet deputetii,eshte gjeja me e pa derejte dhe qe nuk mund te pranohet nga asnje qe ka dy para mend ne koke.Te gjithe jemi te barabart para ligjit. Ne kete rast,drejtesia i ndan njerzit,ca te nenes,ca te njerkes.

    1. X
     Xha Jahua

     Ore po keta te LGBD sikur jane te edukuar nuk dine te shpifin

     1. m
      mos thoni se c'bej une, thoni si them une

      Me makine te perbashket me Habilajt ishte dhe Saje Qorri ne detyre si "Ministri me i suksesshem" i Rames. Me makine te perbashket me te denuar per trafik droge dhe vellackua Olsi i RAMES. Por keto jane thjeshte koicidenca qe vetem provojne se Rilindja packa se fle me Qen e zgjohet me pleshta, kurrsesi nuk eshte brenda aferave te DROGES (larg qofte) Duhet qe te dale me makine te perbashket me trafikant droge ndonje Gaz Bardh a Mul Noke qe pastaj te sokellije Mero e ceta mediatike pas tij se u gjet lidhja Droge-Politike...

      1. T
       Thone se cfare je haaa

       Qenke idiot i lindur me beso eshte semundje qe dhe vete se besone. Nga menyra si komenton je katundar mesoje nje qytetar nje Tiranas ka nje rrethe shoqeror te zgjeruar me dike nje pershendetje me dike nje kafe me dike nje birre me dike nje biznes dhe ke kesh komunikim me dike qe ka nje trafik droge nuk di td thote qe je trafikant o palle katundi qe keni ngelur akoms komuniste ne ndergjegje keni nje kenaqesi te papare per te pergojuar njerzit legena .

      2. a
       arsimtari

       haaa, te besoj se je Idiot i lindur qe dhe vete se besone, por shko e kurohu duke filluar me mesu ca te shkruash shqip me pare pastaj eja hiqu si qytetare.

       1. E
        Elira Karadaku

        Mbrëmë në disa ekrane televizive ata që deshën të relativizojnë akuzën ndaj Olsi Ramës përdorën taktikën e njohur tashmë: - Nuk është hera e parë që akuzohen familjarët e kryeministrave, thanë! Dhe reagimet nuk qenë ato që priteshin. Çfarë nuk u tha në reagime rreth kësaj? 1. Së pari se akuzat e kundërshtarëve të palëve janë krejt të ndryshme. Akuzat e pavërtetuara asnjëherë për Shkëlzen Berishën ishin se "Ai po ndikon në administratën publike me autoritetin e të atit për të përfituar favore". Akuzat për Olsi Ramën janë për bashkëpunimin me kriminelë dhe bandat e mafies. Janë dy gjëra shumë larg njëra-tjetrës. 2. Akuza ndaj Shkëlzenit ishte se shfrytëzonte autoritetin e babait, Berishës, për favore. Akuzat ndaj Olsit janë se prokuroria e mbron nga hetimi për shkak të ndërhyrjes së drejtpërdrejtë të vëllait të tij kryeministër, Edi Rama. Sërishmi janë dy gjëra shumë larg njëra tjetrës. 3. Akuzat ndaj Shkëlzen Berishës kanë ndodhur para 15 vitesh dhe në 11 vjet në pushtet Edi Rama nuk mundi t'i provojë. Çka ka shumë gjasa që ato akuza të jenë orkestruar qëllimisht nga opozita e atëhershme, e cila shfrytëzoi dhe pagoi një mik të Berishës e familjes së tij për t'i thënë e përshkruar akuzat si të vërtteta. Akuzat për Olsi Ramën nuk janë për veset e Olsit, por për faktin se ai ka marrë në mbrojtje kapot e bandave kriminale e mafioze, me fakte, me dokumente, me prova. Për këto e shumë arsye tjera, mos lejoni relativizimin e krimeve që bën sot qeveria e rilindjes dhe familja e kryeministrit! Përpiquni që avokatët e Edit e Olsit t'i bukosni e të mos kalojnë me sofizmat e tyre!

        1. M
         Mira

         Nëse suksesi i studentëve të juridikut të Universitetit të Prishtinës do të ishte sukses i studentëve të një universiteti në Shqipëri, kryeministri ynë do kishte mbledh gjithë trupin diplomatik e do të derdhte shampanjën në bulevard, për të treguar se ky sukses nuk ishte i studentëve, por i "udhëheqësit të madh e vizionar të Shqipërisë".

         1. P
          Prishtina

          Kosova nuk ndalet! Nuk ndalet në poltikat e integrimit! Sidomos në NATO e KiE! Nuk ndalet në ushtrimin e sovranitetit të plotë në të gjithë territorin e saj! Nuk ndalet në konkurset ndërkombëtare të studentëve! Studentët e Prishtinës zunë vendin e tretë në jurisprudencë në konkurimin e 400 universiteteve më të mira në botë. Kosova nuk ndalet në ushtrimin e demokracisë! Kosova nuk ndalet në përfaqësimin e saj në muzikë! Ajo nuk ndalet në sukseset e saj në sport, sidomos në xhuda dhe futboll! Kosova nuk ndalet së qeni më e mira në Europë në përgatitjen profesionale të ushtrisë dhe policisë! Nuk ndalet në luftën kundër korrupsionit! Kosova ka vendosur të jetë modeli i lirisë, demokracisë dhe qeverisjes në rajon! Ajo nuk ndalet! Nuk e ndal sot as Serbia, as Rusia! Nuk e ndalin as veglat serbo-ruse në Kosovë e në Shqipëri! Kosova nuk ndalet, sepse është patriote! Patriote deri në vetmohim! Por nuk ndalet edhe se patriotizimi i Kosovës është njerëzor, pra human, logjik, racional! Përfundimisht Kosova nuk ndalet, sepse ajo ka shpirt! Asaj nuk i vdes kurrë shpirti i lirisë dhe patriotizmit. Ndërsa kombet që humbasin shpirtin, humbasin edhe shpresën. E kur humbet shpirtin e shpresën, atëherë shuhet edhe kombi! Duhet që ta ndalim Shqipërinë drejt kësaj rrokopuje të pashmangshme.

          1. R
           RETROSPEKTIVE

           Laborator droge ka patur Escobar ne Kolumbi e ne Edi Rama ne Europe. E ky Laborator droge ne Xibrrake eshte ngritur e ka funksionuar jashte vemendjes se ketij Pushteti qe di gjithcka fale sistemit te Patronazhimit mbarekombetar?? Se behet sikur harrohet fakti se per ate Laborator ishin gjermanet qe sinjalizuan se te ishte per kete Pushtet aty do ishte akoma ne valen e punes (me a pa Olsin e Rames brenda, kjo pak rendesi ka)

           1. S
            Sekretari I II-të i KQ Tualet Palla

            Ymer se ti I di më mirë nga të gjithë këto punë. Mirë McConigal që hante fiqtë jeshile mbrapa kurrizit të Edvinit ( që ja marsh të keqen dhe martë nga ditët e komentueses Elira Karadakut) po edhe Olsi hante luleshtrydhe fshehurazi tij ?!?!. Eshte e padrejtë kjo qe I behet lavdiplotit Edver. Vetem Zaho spaska ngrene gje akoma. Ymer partia do qe te shkruash nje artikull investigativ, nga ato te tuat, plot " fakte" qe ta nxjerresh Olsin gollomesh "te paster" . Urgjent se ty te beson edhe Lad Kosta, Neri dhe Minxhozi.

            1. V
             Vega

             Keto qe lexoj ne komente jane nje cmenduri antishqiptare dhe injorante

             Lini një Përgjigje

             19:57 Editorial 12 komente

             19:40 Editorial 10 komente

             21:20 Editorial 6 komente

             19:46 Editorial 41 komente

             19:46 Editorial 13 komente

             20:41 Editorial 7 komente

             18:00 Editorial 16 komente

             19:03 Editorial 26 komente

             18:50 Editorial 14 komente

             19:52 Editorial 16 komente

             Më të lexuarat

             01:10 Kulturë 11 komente

             10:23 Dossier 2 komente

             15:16 Politika 13 komente

             10:17 Kronika

             11:33 Bota 13 komente

             14:18 Politika 10 komente

             Blog Tema

             20:50 Blog

             11:20 Blog 8 komente

             18:08 Blog 3 komente