Shkodra, një fitore që “mërzit” shumë bashkiakët socialistë jashtë Shkodrës 

30 Prill 2023, 19:25Editorial Mero Baze

Për herë të parë në Shkodër ka një betejë elektorale që ka bërë socialistët shkodranë të ëndërrojnë. Dhe nuk është për shkak të kandidatit të opozitës Bardh Spahia. Ai nuk është një kandidat i dobët, siç duan ta sulmojnë. Përkundrazi është shume herë më i mirë nga shumë kryetarë bashkish që ka pasur Shkodra këto tridhjetë vjet. Kjo, për shkak se në Shkodër PD e ka pasur garën vetëm brenda saj derisa të caktohej kryetari. Pasi caktohej, ishte i fituar. 
Spahia mund të ketë probleme me grupe brenda ish-partisë së tij, por nuk e ka këtë për shkak të performancës së tij, pro për shkak se në Shkodër pas kaq vitesh opozitë, i vetmi vend pune është kryetar bashkie. 
Të dy kandidatët vijnë nga një origjinë familjare e njohur e së djathtës në Shkodër. Ali Spahiu ka qenë mjeku disident, dhe kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike deri në vitin 1997, një figurë emblematike, si një antikomunist i palëkundur, që bezdinë ndaj rrymave të tjera të majta në PD, përfshi dhe Berishën e shprehte vetëm me shtrëngim nofullash për të mos folur. 
Benet Beci, i cili po vë në pikëpyetje traditën e fitoreve të së djathtës në Shkodër, vjen nga  një familje tradicionale  shkodrane, djali i gjuhëtarit të njohur Bahri Beci, i cili është mbrojtësi më i madh i integrimit të gegnishtes në normën zyrtare të gjuhës shqipe, vendosur nga Kongresi i Drejtshkrimit. Më shumë se sa të djathtën, familja e tij përfaqëson një linjë konservatore të së djathtës shqiptare. 
Në këtë aspekt, beteja nuk është mes ish-Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste, por mes dy familjeve demokrate në Shkodër, njëra prej të cilave ka dhe mbështetjen e Partisë Socialiste, që vazhdon të jetë pakicë në atë qytet. 
Për këtë arsye, është hera e parë që socialistët ëndërrojnë fitoren në Shkodër. Por përtej Shkodrës, shumë socialistë në pushtet, nuk është se janë shumë të gëzuar me atë që ndodh në Shkodër.  
Projektet e shtrenjta që prezanton Benet Beci, qysh nga Porti i Bunës dhe deri tek ndërhyrjet e tjera në infrastrukturën e qytetit dhe zonën përreth, kanë trembur çdo kryebashkiak të sigurt socialistë që fiton më 14 Maj nga Tirana në Sarandë. 
Dhe nuk është se nuk kanë arsye të tremben. Basti i Edi Ramës për të marrë Shkodrën mund të zhvendosë gjithë investimet e pushtetit lokal në Shkodër, vetëm për tu treguar se u ka ikur jeta kot për tridhjetë vjet. 
Është kjo arsyeja që bashkiakët socialistë, të sigurt në fitoren e tyre aty ku janë, nuk kanë aq dëshirë të fitojë dhe Beneti në Shkodër. Aq më tepër që dhe Benetin nuk e kanë socialist.  
Ndaj beteja në Shkodër ngjan më shumë betejë mes dy demokratëve të vjetër dhe nuk u duket betejë e tyre. U duket si betejë që mund tu marrë pjesën e tyre të parave që ëndërrojnë. 

52 Komente

 1. A
  A.Cani idiot i dobishem

  Shkodranet jane njerez te pa zhvilluar te pa civilizuar dembel llafazane nese do kishte nje qytete qe do ishte i pari ne Shqiperi do ishte Shkodra pse : Ka detin Adriatik , liqeni Shkodres , lumin Buna , alpe Thefh dhe frontalier me Monténégro nuk besoje qe natyra apo zoti kush eshte besimtar te dhurone me shume . Nuk ka njerez me te trashe se shkodranet pretendojne qe jane antikomunist dhe votojne komunistin vetem ata dhe A.Cani e kupotone .

  1. S
   Shkodrani

   Ky person paska ardh me sa duket nga ndonji planet tjeter qe se njeh aspak oohistorin e Shkodres si paraprijse e gjith historis shqiptare.Sa per dijeni edhe komunizmi filloj ne Shkoder pa llogarit te tjerat qe nga te gjitha llojet e sporteve deri te fotografija e par.Edhe konsullatat ne rrang ambasadash perendimore ishin ne Shkoder para 150 vitesh .

   1. P
    P S E ?

    Po mor po , cashtu asht , poooor , me than te drejten , mbas viteve `90 Shkodra asht fshatarizu keq dhe i ka met vecse me u mburr me te kalumen !

    1. r
     rita

     ti qytetar i forte ne fakt, me rranje te thella kulturet

    2. S
     Shume e vertete

     Grupi i Shkodres shume me i vjeter se ai i Korces ku shume vone per fatin tone te zi idealistet afruan qoftelargun dinak

     1. S
      Suksese

      Dhe sa per shkodranet nuk kane te dyte ne Shqiperi nga shkathtesia dhe zgjuarsia

      1. L
       Lala i Lushnjes

       Prandaj kan 30-të vjet që vriten midis vedi?

       1. n
        njaj pra

        po kur ndeshin njerez si puna e jote, qe nuk dijne shkrim e kendim, nuk kane se si mos me u ba me nerva...shko qi mamin tashti

      2. b
       ben.

       Ca tallje trapi me delenxhinjte. Benet Beci o miliarder, por edhe bamires. Ka ndermend ti japi fund dominimit te Venezias ne Adriatik, do e beje Shkodren , New Venice. Edhe lideri global o miliarder , pasurine qe ka trasheguar nga byroja politike do shkrije ne Shkoder. Vetem ka 1 kusht, Shkodra duhet te votoje nipin e Spiro Kolekes dhe djalin e Kristaq Rames, qe ndihmohet nga mbesa e Beqir Ballukut, mbesa e Petrit Dumes, ndersa ne koncertin e fitores nipi i Enverit do dergoje gruan te lezetoje Shkodren. Si mundet Shkodra te lere pa i shpetuar ky rast qe ka qe ne 1944 qe me zor e pret.

      3. M
       Mal Cori

       Edhe Luizi po përkrah dhe po bën fushatë për Benetin....... Deri dje demokratët thoshin....... . Fitorja e Luizit në big brather është fitore e madhe edhe për PD, që PS nuk mund ta arrijë kurrë........ Fitore Luiz, fitore PD.......... Por Luizi e drodhi...... . I pabesë.

       1. D
        Dakord

        A. Çani krejt dakord qe shkodra eshte qyteti me i bukur ne Shqiperi. Atehere lind pyetja 1mil $ perse asnje qeveri nuk e ka bere Shkodren deri me sot???? Le te votojne djathtas e ça pastaj??? Mire PS se justifikohet qe nuk bashkepunon bashkia po te vetet pse nuk e bene? PS te pakten nje stadium dhe fshatin zogaj e ka bere deri tani? Shkodranet nuk jane as dembele as te prapambetur as llafazane me shume se pjesa tjeter e Shqiperise. Thjesht nuk ka investime qe njerezit te mund te jetojne edhe vetem me turizmin. Pres nga PS te beje realitet ato qe thote ne fushate fiton apo jo Benet Beci. Fundja kemi 10 vjet qe shetisim jugun dhe e mesuam permendesh.

        1. L
         Luiz

         Dakord Pse nuk e beri Saliu 30 vjet? Ngaqe i urren se jane antikonunist. Kaq e thjeshte

        2. D
         DR

         E vërtete...edhe pervecse me vjen turp sa here kthehem nga Mali i Zi te dhemb ne shpirt si eshte katandis Shkoder locja... Po Durresi i shkrete eshte kthyer ne emergjence kombetare per ke ka sy te shohe...po humbim qytetin e dyte ne Republike... Dhe sikur mos te mjaftonte qe eshte qyteti me i shkaterruar nga tranzicioni nje shites fiqsh shkoi i vodhi edhe termetin... Me urgjence ka ketu them une ...jo si durrsak por si shqiptar

        3. l
         lexuesi

         Pene e holle per njerez te trashe o Mero.Ky shkrim eshte si ai pyetesorti kur shtrengon njeren dore me nje gisht te tjetrit brenda dhe ben pyetjen enigem se kush e ka brenda?

         1. A
          Alfred

          Nje shkrim I lig I nje mendje te lige, djallezore! Mundohet te kamufloje deshiren perverse qe te bjere edhe Shkodra ne duart e ndyra te patronazhisto-Enveristeve me Edvin llumin ne krye! Edvini bastin e ka me Shefqet Pecin! E ka fiksim se do arrije ta pushtoje Shkodren si hordhite osmane ne mesjete e ato sllavo-komuniste shekullin qe shkoi! Perse nuk voton Shkodra majtas?! Kjo nuk do ndodhe persa kohe Edvini nuk kerkon falje publikisht per krimet monstruoze te paraardhesve te tij. Te babait, dajes e gjithe egersirave qe gjakosen Shkodren e gjithe veriun ne vecanti ne vitet e erreta te diktatures. Por, ne vend te ndjeses, kelyshet e " bllokut" thone jemi per demokraci, por jemi krenare edhe me baballaret tane! Si mund te qendrojne bashke keto dy gjera?!...'

         2. A
          Agim

          Thjesht fakti që 33 vjet rresht në Shkodër " fiton" vetëm një krah, i djathti, deshmon se c' jane shkoderjanet...Pa taban, pa shtyllë kurrizore,, te verber, qe me karagjozlleqe mundohen të maskojne meskinitetin dhe pafuqine e tyre,.Gjithnjë ure ndaj me të fuqishmit..

          1. t
           tjetri

           po jo mo Gim se..." ..Ure ndaj me te fuqishmit ..." do te ishin nese do ta dridhnin si puna jote ... dmth ketu e 10 vite duhet te kishin votuar nje socialist ... (meqe keta jane ne pushtet) ose nga 1998 deri 2005 ... etj... pra lexo fjalorin e gjuhes shqipe qe te kuptosh cdo te thote fjala URE.... qe ta maresh vesh se ja ke fut kot.

           1. N
            Nemesis

            Shkodranet e kane vuajtur si gjithe veriu i Shqiperise, shume me sshume se jugu, diktaturen ndaj jane te justifikuar te urrejne pinjollet e partise se punes

            1. P
             PD nuk ka qene kurre parti

             Po tani pse vuajne o nemesis? Edhe keto 32 vjet pas diktatures jane qyteti me i piste, me i varfer dhe me injorant ne Shqiperi ku ende ndahen per politike e per fe. Cfare i ka dhene ai qytet shqiperise keto 32 vjet ne art apo kulture se nga ekonomia nuk pret kush gje? Vetem viktimizimin dine te bejne dhe te nxisin percarjen. Cfare pinjolle kumunizmi thua kur per 32 vjet ja jep votes Saliut servilit te partise se punes qe bente deshmitarin e rreme gjyqeve dhe neser do votoni per sigurismin vullnetare Ilir Metaj.

           2. a
            alphazeta

            Tani unë nuk e kuptoj edhe aq mirë. Partia Socialiste mos po shkon me vrap drejt së Djathtës dhe partia e Berishës dhe Metës gjithmonë drejt së Majtës?! Çorbë hesapi me një fjalë! Një parti që nuk ka program, që nuk ka principe, që emrin e mban socialiste për inerci, por që ndjek politika dhe personalitete të djathta! Shqipëria po bëhet lesh arapi edhe në politikë. Sikur nuk mjaftonte big brodher, përputhen, korrupsioni dhe krimi i përditshëm?!

            1. E
             Elida

             Cka te themi per Shkodren kur dihet boterisht se PS-ja eshte parti serbe, dege e Vuçiqit ne Shqiperine mbetur si krahine e Serbise. Ndersa ju socialistet jeni si puna e mizave te bytha e kalit. Mos më keqkuptoni sepse nuk jeni as mizat dhe as kali por ajo lënda te bytha e tij. Por qe nejse keto qe thashe une jane te koklavitura dhe plot Kontradikta edhe per mendjet me gjeniale te kesaj toke, nuk jane per ju qe e mbani koken tere diten tek bytha e Rames.

             1. H
              Henks

              Elida Paske harruar të pish ilaçet.

              1. S
               Shkodrani

               Kulture e gjalle Keke.......je edhe femen......Duker se paske ra von

               1. S
                Shkodrani

                Kulture e gjalle Keke.......je edhe femen......Duker se paske ra von

                1. S
                 Shkodrani

                 Kulture e gjalle Keke.......je edhe femen......Duker se paske ra von

                 1. S
                  Shkodrani

                  Kulture e gjalle Keke.......je edhe femen......Duker se paske ra von

                 2. S
                  Shkodrani

                  Kulture e gjalle Keke.......je edhe femen......Duker se paske ra von

                  1. S
                   Shkodrani

                   Kulture e gjalle Keke.......je edhe femen......Duker se paske ra von

                  2. S
                   Shkodranja

                   Parti Sali tetan Shkodra asht me ty. Dy vo t'miat, dy t'magarit Sales ja hangshi guxhen e karrrit.

                   1. A
                    Aferdita

                    Jau qifte Albin Kurti nanat, motrat, grate dhe qikat mu ne vrime te bythes se pidhin ua ka shkerdhyer greku tash e 100 vjet. Moterqira interneti. Patronazhista. Halabaka. Kuraca.

                    1. C
                     Cimi Velania Prishtine

                     Albini eshte gay prandaj mori per grua nje bisexuale nga Norvegjia

                    2. N
                     Nemesis

                     Shyqyr e le menjane per pak Salen, nese eshte si thua ti atehere te fitoje me I miri Shkodren fisnike (dmth Spahia:-)

                     1. P
                      PD nuk ka qene kurre parti

                      Keto jane fiksimet idiote te brezit dhjetorist te "pishtareve te demokracise" me Ramen ne krye. Kujt i plasi trapi ne Shqiperi kush fiton ne Shkoder o Mero apo per familjet e tyre antikomuniste? Rama nese e do Shkodren apo Kuksin te fus brenda Saliun dhe jo ta le te lire rrugeve qe edhe ata njerez te clirohen nga mallkimi 32 vjecare. Shume socialiste nuk e duan kete Benetin sepse eshte super i korruptuar ne syt e tyre dhe do dale dhe ky si te tjeret qe Rama i parashuton sipas kokes se vet. Edhe kesaj rradhe si me pare do ti dalin fjalet e socialisteve.

                      1. S
                       Shaqo

                       ...filloi diversionin Merua, po nuk i ha Edi keto qe thua ti, secili nga femijet ka hakun e vet o Mero, prandaj nuk fuksionon keshtu si thua ti. Ky krimb nuk futet ne kete lloj peme, as ne frutat e saj, e kemi bere rregullisht sperkatjen, anti virusi eshte shime i fort. Merru me Saliun me mire.

                       1. a
                        arsyeja

                        mero na rrush karin ne shkodraneve po si nuk shkruajte nje here per vloren e fierin qe e kan komunistat tash 32 vjet mor kar po fillon e ban diversion por harron se shkodrant nuk e duan komunizmin e preferojn me ndejt pa investime e voten komumutave nuk ja japin kan dal te presin ramen ish komunistat me femijet e tyre e nipat e mesat per nje vend pune se kur ishte ppsh ne pushtet ishin keta qe jetojshin ne luks e ne pune te mira dhe tash 32 vjet e kan humbur luksin edhe atehere prindit e ketyre vjedhshin e arriten deri aty sa thojshin pse ka edhe rrog me marr ktu ku punoj '? e prandaj ishin sot aty per me rekuperat luksin ok.

                        1. I
                         Idioti

                         Ti arsyheja je tipiku i shkodranit injorant qe e kane lene ate qytet shume mbrapa Lezhes dhe Pukes dhe as qe behet fjale ta krahasosh me qytete te tjera ne Jug qe sot mbyten nga turistet nga e gjithe bota. Trushplaret e Saliut non grada dhe fuksit te sigurimit Ilir Metaj. Gjeja me i mire ne Shkoder eshte baipasi i ri qe anashkalon qytetin dhe iken rehat ne Mal te zi dhe Malsi. Nuk e sheh ti ju ka mbyt luksi ne Shkoder dhe kerkon Rama tu marre luksin juve.. .

                         1. H
                          Henk

                          (Mos)Arsyeja E keni hak prapambetjen, injorancën, pisllikun, zhulin, qelbësirllëkun, varfërinë dhe kafshërinë ku jeni zhytur aty në Shkodërr. Që nga komenti jot duket që e meritoni gjendjen ku jeni. "Nuk votojmë PS sepse nuk duam komunizmin..", thua ti. O Zot, a ka njerëz më trushkulur dhe idiotë se ju, kur edhe një fëmijë dy vjeç e di se kush është komunisti i fundit i mbetur në Shqipëri (biles edhe në Europë). Jeni me të meta mendore përfundimisht, nuk bëheni njerëz.

                         2. N
                          Niko Shpiragu

                          Te gjithe ata qe ka caktuar si kandidat per krytar Rama jane te djathte, sepse ai e urren te majten dhe e ka alergji ate. Rama eshte i djathte skizofren dhe synon te marin drejtimin e te djathtes por nuk e leshon Berisha, keshtu zgjodhi te mashtroje te majten per te qene ne fuqi e me vone te marin te djathten. Vini re qe te gjithe ata qe zgjedh ai kane patur probleme me drejtesine kryesisht per vjedhje, sikur nuk paska njerez te tjere te mire PS-ja. Keta jane hajdute dhe kjo eshte karakteristika e nje te djathti, prandaj ata atje e kane vendin. Nuk mund te jesh i djathte ne se nuk ke deshire te pasurohesh ne kurriz te te tjereve dhe hajdutet jane pikerisht te tille. Te djathtet perfaqesojne te pasurit te cilet nuk mund te jene te tille pa mashtruar dhe shfrytezuar djersen e te tjereve, Vet Rama ashtu si Berisha, Meta e te tjere si ata pelqejne te djathten se ajo eshte rruga drejt pasurise duke vjedhur dhe pasuruar pa te drejte.

                          1. S
                           Shkodrani

                           Shkodra baras nje cope mut.

                           1. p
                            prokurori

                            Realisht PD-ja e vetquajtur parti e djathtë demokratike me një kryetar ish komunist,militant fanatik ish sekretar organizate bazë të PPSh-së,asnjë sekondë që prej ngjizjes dhe krijimit të saj e deri sot,s’e justifikoj vehten si parti e djathtë. Vlera dhe qënija i majtë i djathë centrist a ekstremist s’matet me deklarimet që mund të bëjë një lider i një partije,a një individ i caktuar.Ajo matet me aktivitetin,veprimtarinë në një hark kohor të mjaftueshëm për të justifikuar çfarë ke deklaruar. Konkretisht sot në Shqipëri,partija e majtë socialiste është më e djarhtë se pd-ja që pretendon se ëshrë parti e djathtë dhe realisht është më e majtë se vetë e majta. Njeriu normal i çveshur nga militantizmi partiak i mbrujtur me dashurinë për vëndin e vet,s’e ka të vështirë t’a ndaj shapin nga sheqeri,të djathtën nga djathi,të majtën nga mjalti.

                            1. D
                             Doktori

                             Shkodranet? I njoh mire. "Boll me ken shkodran,te gjitha i ban!" Megalloman por jo puntor,lajkatar ,por jo burreror,hokatar,por pa humor, grate vdesin per tu lyer dhe ngjyer dhe burrat ndryshojne nga grate se kane lesh! Behen shume komente ,qe duan ta marr Bashkine socialistat,por ke kane socialistat kandidate??? Benetin,qe po qe ai socialist ,une jam Papa i Romes! Mos e vrisni mendjen! Lereni Shkodren te merret me komunizmin,qe megjithese eshte nje fantazme,atyre ju duket sikur eshte Enveri.....i gjalle dhe qendron te kalaja e Shkodres ,me nje ushtri te madhe ,gati per te pushtuar Shkodren dhe tju heq demokracin!!! Kuku!

                             1. s
                              shkodërlocja

                              Mero! Nuk na the asgjë sot në këtë editorial. Më tepër u përpoqe t’i bëjsh reklamë Bardh Ali Spahisë, por nuk na the një të mirë që ka bërë ky për Shkodren.

                              1. t
                               turpi per te thene - Jam Socialist.

                               "Beneti nuk eshte socialist" kete lajmotiv e kane jargavitje neper bythlepirjet e tyre ndaj pushtetit te gjithe sahanlep[iresit mediatike te borderose qeverise Rama. Sepse e dijne mire se edhe vete Beci e do nje prezantim te tille si "jo-Socialist", i inspiruar nga ata qe e mesojne sepse e dijne qe pehashi ndaj Partise me emer Socialiste e me prejardhje Puniste e Komuniste eshte i larte si ne Shkoder e tashme fale qeverisjes pleher, anembane Shqiperise.

                               1. S
                                Skenderbegasi

                                Shkodranet jane ndermjet shancit hisorik dhe atij dramatik, o te zgjedhin djalin tyre Benet Beci ose "DERRIN MAÇ" me dy kok.

                                1. e
                                 ermir

                                 popolo kar

                                 1. S
                                  SPAK

                                  Une jam lindur ne Shkoder por kam jetuar vetem moshen e feminise! Nuk e kisha menduar kurre qe bashkekombesit e mij do te viheshin ne sherbim te nje Tropojani nga Vicidoli! Eshte shpirti Napolitan shkodran thua! E ka than edhe jozi qe Buna ish ba si Venecia me peshku! Te votosh Saliun nuk je shkodran!

                                  1. F
                                   FCB

                                   Pirdh..pirdh.. se lirohesh Ymerr...Ujin e Mezhgoranit nuk e merrr.

                                   1. s
                                    sinqeritet pushtetar

                                    Nderkohe qe Dr. Bardh Spahia thote hapur e kudo se "Jam demokrat", ky Beci i Rames e ka dhene si kusht per kandidimin qe ta percaktojne si "Jo socialist". I shkreti...e ka nga halli !

                                    1. j
                                     joel shkodra

                                     Siç del nga ky shkrim, fondet per bashkite nuk ndahen sipas nje kriteri kushdo qe te fitoje, por ndahen sipas interesave te qeverise qendrore, sipas interesave te partise ne fuqi. Ne fakt e ka thene "i gjati", po fitoi e djathta, s'keni per te pare fonde. Kete e verteton edhe ky shkrim. Bravo, Mero!

                                     1. e
                                      eli-tiv

                                      ...ps nuk duhet te beje fushate per zgjedhjet lokale ne Shkoder....nuk ja vlen..perfundimi dihet...Shkodranet nuk kane merak te zgjedhin salistet..(mendoj se nuk e duan saliun)....por e rendesishme te mos votojne socialistet (nuk e kane me Ramen)...Nuk ka rendesi se kush ju ben punen me mire...si duket jetojne me ate..." Ti qe me ben ndere mua ..Zoti ta bofte qeder " Nuk ja vlen te besh investime ne shkoder ne kurriz te vendit....ne fund eshte nje qytet qe mban ere myk...ndofta nga lageshtia...kam kaluar pak ne nje hotel te "mire"...carcafe te lagur...e lokale me ere te rende...Po nuk emacipua shoqeria ...nuk ja vlejne investimet...ne fundit edhe ata si duan..

                                      1. q
                                       qeveria e (Gent) KAKAVE

                                       Pas 10 vitesh te Rames si Kryeminister ne krye te nje pushteti absolut ku tipari baze eshte Varferia e shtuar e per pasoje shpopullimi i Shqiperise, c'do kandidat i Rames ne zgjedhje shihet vetem si nje perpjekje per ta shtyre me tej nje qeverisje qe nuk ofron asgje pervec se Varferise dhe shpopullimit te Shqiperise nepermjet saj.

                                       1. K
                                        Kruja

                                        Shkodranet duhet te kuptojne njehere e mire se si po luan kupola e PS-se duke paguar mesazhe si ne ne kete faqe ku i meshohet me djallezi 'konsekuences' anikomuniste ne Shkoder. Ky quhet DIVERSION sepse synon te mbaje shume militante ne kthetrat e militantizmit. Per fat te keq militante te verbuar ka shume Shkodra dhe per PS-ne eshte shume lehte t'i hedhe ata ne krahet e te ashtuquajtures 'se djathte' e cila nuk ekziston dhe te gjithe shkodranet ne ndergjegjen e tyre e dine mire fallsitetin e 'luftes' kunder 'komunizmit'. Ne e dime se PD dhe PS jane dy binjake te PPSH-se. Te mjere qe jane verbuar dhe jane te shumte ne Shkoder kerkojne 'pushtet' per t'u 'punesuar' ne administrate apo favorizime partiake dhe pikerisht ky eshte nje tregues i nivelit te ulet dhe i paaftesise. Prandaj mos te vetemburren Shkodranet se jane me te zgjuar se te tjeret, e kam fjalen per MILITANTET e verber. Keta jane aq syleshe sa kane vite qe kane rrene ne lojen e PS-se e cila ka divergjuar te gjitha fondet bashkiake ne zona te tjere duke e lene Shkodren ne mjerim. I hodha goxha rreshta ketu se me dhimbsen ne verberine e tyre patologjike e cila i ka lene ne mjerim dhe injorance.

                                        Lini një Përgjigje